Autor Tema: Lektire  (Pročitano 5196 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Re:Lektire
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2007, 06:49:32 posle podne »
Zahvaljuju ti se svi koji se smaraju lektirama ili ne stizu da ih procitaju (posto imaju zahtevne urednike :P )

mumba

  • Gost
Re:Lektire
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2007, 01:47:46 pre podne »
pogledajte istoimene filmove pa napišite šta ste čuli u njima.manje je dosadno. kao onomad kad sam za lektiru morao anu karenjinu da napišem.ja odem do west videoteke(r.i.p) iznajmim kazetu pogledam uz 5 prekidanja i posle nedelju dana pisanja napišem lektiru i dobijem  dvojku na staklenim nogama.

Nadja Subakov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Re:Lektire
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2007, 05:27:32 pre podne »
Chitam 400 strana Ane Karenjine vec...30 dana..NE MOGU! Ubija u pojam..

mumba

  • Gost
Re:Lektire
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2007, 06:12:13 pre podne »
nešto najgore što sam ikada pogledao i to jedva da moram knjigu da pročitam(ana karenjina)ubio bih se.

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Re:Lektire
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2007, 06:24:29 pre podne »
imao sam srecu da sam za seminarski u srednjoj iz lektire dobio \\"Na Drini cuprija\\"... jedina lektira koju sam pocheo da chitam uopste... stigao do trecine knjige i ne ide dalje... zaspim...
stiglo na red da usmeno izdeklamujem taj \\"seminarski\\" i maricka pita dal sam procitao... rekoh jesam, ali ne sve... kaze ona, a sto pobogu, nisi sve... upali se lampica - pa stigao sam do onog dela gde nabijaju na kolac i nisam mogao dalje... ona napravi facu i kaze - daaaa, to je bas plasticno opisano, vidim da si citao, ne moras da odgovaras, evo ti 5 :D

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 26, 2007, 05:52:29 posle podne »
Samo da javim- juce mi je mnoooogoooo pomoglo i ustedelo mi veliki deo vremena! Hvala...:silly:

Milos Plazacic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 186
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2007, 06:04:45 pre podne »
meni ce sad definitivno da pomogne...imam pismeni u sredu :D

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2008, 12:53:55 pre podne »
zavrsila sam skolu,nemam vise tih problema... volim da citam,ali me lektire ubijaju u pojam!

Emilija Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2008, 10:14:19 posle podne »
Hajde ljudi, nije Karenjina bas toliko strasna... Ja sam je prezivela, trebalo je dosta vremena, ali ipak... Ne bih je bas ponovo citala, ali vredelo je. U poredjenju sa npr. Ilijadom je odlicna.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #10 poslato: Septembar 15, 2009, 06:32:21 posle podne »
Sinoć, sasvim slučajno, čekajući da obavim nešto,  čuh razgovor dve Gimnazijalke.
Plakala sam od smeha!
Tema: lektira
Pisac: Gete
Delo: Faust
Razgovor: \\\" nemoj da se smaraš... reče jedna ( saznadoh iz razgovora da je prva devojka pročitala knjigu do kraja, a ovoj drugoj treba još 50 strana!...moja malenkost je mama od jedne, nisam prisluškivala! :laugh:  :)
... i sad epilog:
Kaže jedna:
\\\" Kurvu su optužili da je zakevila sa njim, zato što su se kresnuli pre braka\\\"...
smejala sam se do suza i zamolila sam ih da mi to zapišu.
Š ta bi rekao g-din Gete na ovakav tekstualni obrt?!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Lektire
« Odgovor #11 poslato: Septembar 16, 2009, 01:25:56 pre podne »
evo jos malo:
Citat

Romeo i Julija:

Romeo i Julija su žabari iz Verone i oni se smuvaju. Međutim, matorci su im veoma zajebani i uopšte se ne gotive jer rade isti biznis ali su u različitim ekipama (kao Verona i Kjevo). Fazon im je da ih ne provale i da im ne ukinu kintu, pa se viđaju tajno. I tako na 50 strana oni kao nešto kriju i kenjaju jedno drugom kako se vole, a ne karaju se. Na kraju, jednom prilikom upadnu u loš trip i roknu se.



Zločin i Kazna:

Neki student je stalno bez filera jer mora da plaća stan, pošto je ispušio za mesto u studenjaku. Jednom prilikom je bio u bedaku, pa je uleteo kod neke babe, pune k\\\'o brod na gajbu i overio je. Posle je uleteo u frku sa samim sobom, jer se plašio da će murija da ga provali. U stvari on i nije bio neki krimos vec pičketina, pa se na kraju sam prijavio muriji.



Ilijada:

Ta Ilijada traje k\\\'o gladna godina. Vođa jedne ekipe mazne ribu od vođe druge ekipe. Onda ovaj prvi, da ne ispadne jajara, skupi ortake i opkoli ih k\\\'o Babo Sarajevo. Ali ovi prvi ga ispuše, onako žestoko, jer su ovi drugi bili do jaja spremni. Onda jedan tip smisli kul foru da zajebu ove druge. Š atro, kao boli ih kurac za ribu, važan im je biznis koji može da se sjebe zbog nastale frke. Da pokažu da su iskulirali, oni odu i ostave šleper cigara drugoj ekipi u kome su sakrili deo ekipe. Ovi prvi su mislili da su ih sjebali i počeli da slave. Kad su se ponapijali i udrogirali, ovi drugi su izleteli iz šlepera i jebali im kevu k\\\'o u Mortal Combatu.



Rat i Mir:

Pre 200 godina Francuzi krenu na Ruje i dođu do Moskve (kao u Pancer Generalu). Onda je došla zima i Francuzi se posmrzavaju k\\\'o pičke i onda se napasu muda Rujama k\\\'o zec kelerabe. Knjiga ima soma strana, tu ima i neke ribe, žurke, žvaću nešto, njesra sve vreme.



Proces:

Tipa u\\\'vate panduri bez razloga i drkaju ga kroz celu knjigu i na kraju ga sjebu do koske.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #12 poslato: Mart 31, 2010, 04:00:17 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=uKSIoDrVfv8&feature=related

Gledao u bechejskom bioskopu,pa prochitao.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2010, 04:05:48 posle podne »

Aleksandar Dzever

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Lektire
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2011, 01:19:53 pre podne »
Linkovi ne rade........ ;) :)