Autor Tema: MAXI u Bečeju  (Pročitano 9811 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
MAXI u Bečeju
« poslato: April 16, 2008, 11:43:06 posle podne »
Da li ste čuli da je dogovorena izgradnja poslovnog objekta iz lanca MAXI u našem gradu? Novi Maxi treba da bude izgrađen na uglu Danila Kiša (bivša Žarka Zrenjanina) i Zelene (bivša Borisa Kidriča) ulice, u tri nivoa, oko 1000 m2 prodajno-magacinskog prostora + garaža. Treba da  zaposli oko 50 - tak ljudi.

mumba

  • Gost
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #1 poslato: April 16, 2008, 11:49:29 posle podne »
to sam čuo kao i da čika miško mora po nekom ugovoru da sagradi i fabriku čokolade.doduše ne znam gde će fabrici biti lokacija ali znam da radovi na maxi-ju treba da počnu na leto!a isto tako znam da ove male ljude koji imaju svoje objekte na istom mestu bez pogovora teraju odatle bez ikakve nadoknade što dokazuje ka smo toliko pod tajkunima da se više od njih živeti ne može! a i dokle da samo miško uzima sve što mu se prohte jer kako je krenuo kupiće i celu srbiju!

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #2 poslato: April 16, 2008, 11:54:18 posle podne »
Ja sam cuo, i pozravljam jer znajuci cene u Maxi-ju u Beogradu, a ako te cene budu i ovde, bice dobro. A sad ono... Ali, sta ako Ktc, Ziper i Cba da ne spominjem Becej-promet ne mogu da ih prate sa cenama(sto je moguce) pa nedajbozedragi...moraju da zatvore ili moraju da smanje broj zaposlenih, imacemo ovu situaciju.
 Zaposleno pedeset a zbog smanjenja prometa kod ostalih otpusteno sto radnika. I onda kao u Beogradu gde su ( Maxi-i ) pocistili konkurenciju, polako vrate cene na one  koje su bile kod konkurencije pre zatvaranja.


mumba

  • Gost
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #3 poslato: April 16, 2008, 11:59:24 posle podne »
to je sve planski odrađeno beogradizacija je pri kraju! živeo lopovski kapitalizam i nezdrava konkurencija!

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2008, 12:53:07 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
to sam čuo kao i da čika miško mora po nekom ugovoru da sagradi i fabriku čokolade.doduše ne znam gde će fabrici biti lokacija ali znam da radovi na maxi-ju treba da počnu na leto!a isto tako znam da ove male ljude koji imaju svoje objekte na istom mestu bez pogovora teraju odatle bez ikakve nadoknade što dokazuje ka smo toliko pod tajkunima da se više od njih živeti ne može! a i dokle da samo miško uzima sve što mu se prohte jer kako je krenuo kupiće i celu srbiju!


fabrika cokolade(ili lekova) se gradi u indusrtijskoj zoni. ja mislim da put do vodi desno,pre one drvene kafanice kod \\\'8 oktobra\\\' vide se bageri iostala masinerija,a i nedavno su kopali tamo neki kanal za vodu ili sta vec. bome,bice posla za sve nas:)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2008, 02:03:53 pre podne »
sweet tooth napisao/la:
Citat
Crossbringer napisao/la:
Citat
to sam čuo kao i da čika miško mora po nekom ugovoru da sagradi i fabriku čokolade.doduše ne znam gde će fabrici biti lokacija ali znam da radovi na maxi-ju treba da počnu na leto!a isto tako znam da ove male ljude koji imaju svoje objekte na istom mestu bez pogovora teraju odatle bez ikakve nadoknade što dokazuje ka smo toliko pod tajkunima da se više od njih živeti ne može! a i dokle da samo miško uzima sve što mu se prohte jer kako je krenuo kupiće i celu srbiju!


fabrika cokolade(ili lekova) se gradi u indusrtijskoj zoni. ja mislim da put do vodi desno,pre one drvene kafanice kod \\\'8 oktobra\\\' vide se bageri iostala masinerija,a i nedavno su kopali tamo neki kanal za vodu ili sta vec. bome,bice posla za sve nas:)


Tamo grade atmosfersku kanalizaciju, sređuju put i uređuju ostalu infrastrukturu.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2008, 02:17:12 pre podne »
konjska_muva napisao/la:
Citat
Ja sam cuo, i pozravljam jer znajuci cene u Maxi-ju u Beogradu, a ako te cene budu i ovde, bice dobro. A sad ono... Ali, sta ako Ktc, Ziper i Cba da ne spominjem Becej-promet ne mogu da ih prate sa cenama(sto je moguce) pa nedajbozedragi...moraju da zatvore ili moraju da smanje broj zaposlenih, imacemo ovu situaciju.
 Zaposleno pedeset a zbog smanjenja prometa kod ostalih otpusteno sto radnika. I onda kao u Beogradu gde su ( Maxi-i ) pocistili konkurenciju, polako vrate cene na one  koje su bile kod konkurencije pre zatvaranja.



Mislim da treba i Valdo da se otvori, pa će i tu zaposliti 50-tak ljudi. U svakom slučaju ne verujem da će se ovi postojeći tek tako odreći svog dela kolača.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2008, 02:59:43 pre podne »
Navijam za svaki pomak u Beceju... sta god da se gradi, i treba, bar ne stojimo u mestu. :)  
ali ne znam da li su nasem gradicu potrebni i CBA, Ziper, KTC, Valdi, Maxi... ?  :huh:

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #8 poslato: April 17, 2008, 03:14:18 pre podne »
mislim da to nije dobro, ali ko mene uopste ista pita.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2008, 04:04:35 pre podne »
Elem...pricah sa nekoliko ljudi iz polja ekonomije iz Madjarske i odavde.(a imam i neka iskustva iz Nemacke - a mislim da delom to cak i REZ moze da potvrdi)

Naime, na zapadu se radi na ekonomskoj regionalizaciji, sto u prevodu znaci da se u jednom gradicu tipa Becej naprave Banke, Trzni Centri(cuh nesto za jos jedan veliki osim dosad navedenih ali ne smem da pominjem), Proizvodni centri i zabavno-rekreativni sadrzaji. I onda recimo takav regionalni centar opskrbljuje okolnih nekoliko opstina. To se desilo u svim tranzicionim zamljama (na zapadu je ista situacija) i neminovno se desava i kod nas. Mi imamo srece sto su drugi prepoznali potencijal naseg grada pre nas...

Samo da se nastavi ovako kako je pocelo i za godinu-dve ce Becej biti ono sto i zasluzuje da bude.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2008, 04:52:58 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Navijam za svaki pomak u Beceju... sta god da se gradi, i treba, bar ne stojimo u mestu. :)  
ali ne znam da li su nasem gradicu potrebni i CBA, Ziper, KTC, Valdi, Maxi... ?  :huh:

U pravu si Marina !!! Dajte nam Kombajne i Tesku Metalurgiju.Kanda u Beceju samo kasirke trebaju(izvinjavam se istima na prozivci)

mumba

  • Gost
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2008, 12:10:21 pre podne »
teba nam još kafana i produženo radno vreme bar do 3-4 izjutra! zmaj prvi da dobije dozvolu!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2008, 05:11:34 pre podne »
Mislim da svaki novi objekat u Bečeju donosi i po nešto novo, nekad dobro , a nekad ne. Možda bi ta famozna fabrika čokolade ipak bila bolja solucija, ali ipak nismo u poziciji da biramo. Ipak je i to nešto!
Ne volim što se svaka novina u Bečeju prvo dobro ispljuje i proturi kroz političku prizmu, a onda se ode tamo i ne znam kako oduševljeno prepričava ta novina.
Treba dati šansu svima!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2008, 07:13:37 pre podne »
Postoji osnovana sumnja da je izgradnja Maxija sprečila renoviranje, odnosno izgradnju potpuno nove, pokrivene, gradske pijace! Tu je trebalo da se smesti parkiralište za oko 200 automobila, jedan  supermarket, da se pijaca u potpunosti pokrije, da se naprave novi objekti za meso, sir, ribu...novi restoran, fontana...Naši poljoprivrednici bi dobili najzad redovne uslove za prodaju svoje robe, ne samo dva puta nedeljno!Projekat izgleda strava. Ali ako je Maxi samo 200 metara udaljen...hm, e onda Bečejcima i ne treba nova pijaca. Tajkuni stižu!!! A izbori su idelna prilika da se zaštitnici krupnog kapitala malo \\\"ohrabre\\\"...
Da, biće i Valdi, biće i Merkator, na vašarištu...Mislim da je jako važno da recimo radnici Fadipa, koji primaju oko 10.000 dinara platu, Bečejke koji nisu primili platu više meseci, radnici Pivare isto...itd. da imaju da potroše svoj novac. Jebeš zaradu - važno je da imamo gde da to potrošimo!
Š alim se, ali, jasno je da je ovo samo trka za novo pozicioniranje trgovina: Bečej će opet biti bogat i moćan grad i opština! I to su saznali drugi pre nas samih Bečejaca. Banja...industrijska zona...proizvodno-zanatski centri...poljoprivreda...sve je to veliki mamac za one koji imaju oči u novčaniku.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: MAXI u Bečeju
« Odgovor #14 poslato: April 28, 2008, 12:06:40 pre podne »
Sve u svemu veliki su poceli da se otimaju za Becej sto i nije lose.Banke, Supremarketi i sl.
Da nam fali proizvodnje to je definitivno i velika industrija ovde kanda vise nece ziveti, ali ja pozdravljam ideju mnogo jakih malih privrednika i mislim da je u proizvodnom delu tu nasa sansa.