Autor Tema: Pomoc oko racunara i IT tehnologije  (Pročitano 11735 puta)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« poslato: April 29, 2008, 09:13:36 pre podne »
Evo samo ime teme govori. Ako vas nesto zanima, ili imate neko pitanje vezano za racunare, ili bilo sta na polju Informacionih Tehnologija i telekomunikacija bilo da je u pitanju nesto hardverski ili softverski pitajte. Ili ce neko od nas odgovoriti ili cemo naci nekoga ko zna da pomogne u slucaju da mi ne znamo.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2008, 04:27:04 pre podne »
Evo mene interesuje da li je neko radio od vas u nlite-u?
Želeo bih da napravim svoju verziju operativnog sistema,da izbacim neke glupe servise koje nikada ne koristim,integrišem  SP3 koji je nedavno izašao,kao i sve najnovije zakrpe,ubacim drajvere koje koristim,kao i neke programe koji su mi neophodni,i skinove,kao i da izbegnem ukucavanje ser. broja...

Sve u svemu,sve mi je manje-više jasno kako se radi,ali me interesuje integracija programa,s obzirom da su to većina crack-ovani programi :blush:  da li ih je moguće integrisati i kako se to radi?

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2008, 04:50:20 pre podne »
Nisam nikad radio ovo, jer mislim da nema potrebe. Stalno izlaze nove (cesto manje bugovite) verzije programa, pa njih koristim. Sta cu ako sam integrisao u instalaciju neke starije verzije.. Nije mi tesko da instaliram sta mi treba ni posle instalacije win-a. Koristio sam jedno vreme PQDI za image-ovanje, ali je i to pocelo da me nervira (malo-malo, pa otkaze nesto ili se nesto ubaguje)... Sveza instalacija windowsa rulezzz!
Ali, ako bas zelis tako nesto da uradis, probaj (mada sam siguran da si i ti ugooglao ovo) da odes na
Izrada-hibridnog-Win-XP-CD-a-s-integrisanim-SP2
Tamo imas i neke linkove... A mozda se oglasi neko ko ima licnog iskustva u ovom programu.. :D

Au.. Ti bi SP3.. E, jb.. :dry:
Hej, pogledaj ovo: Robbyn
A tu imas i related videos ili kako vec.. ;)
Ja sve sto ne znam pitam googla, on sve zna. Ako se desi nesto strashno, pa ni on ne zna, onda pitam vas ili nekog petog..
Voz dis helpful? :blush:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2008, 05:08:46 pre podne »
Virus napisao/la:
Citat


Au.. Ti bi SP3.. E, jb.. :dry:


SP2 ili SP3 isto je,postupak je isti...Više mi je za integraciju programa,to baš nisam siguran kako ide,vidim ima tamo nekih linkova malo ću još to proučiti,pa pokušati :) Ako neko ima lično iskustvo,svaki savet je dobrodošao,od toga kako to uraditi pa do saveta koje servise (ne)izbaciti iz XP-a...

Inače hvala na linkovima Viruse,stvarno se nisam setio da pogledam na youtube-u,genijalno stvarno... :thumb:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2008, 02:08:30 pre podne »
chime da podmazem kulere od hdd-ova da ne tandrchu? :laugh:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2008, 02:10:36 pre podne »
uljem i čačkalicom za ušeta :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2008, 02:12:03 pre podne »
al koje ulje? jednom sam ga podmaz\\\'o s onim sto podmazujem lanac na biciklu i vishe nije tandrk\\\'o jer je rikn\\\'o! LOL

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2008, 11:54:41 pre podne »
Probaj za sivace masine.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2008, 10:51:24 posle podne »
probam ak\\\' nadjem. ak\\\' ne nadjem kupicu nove kulere.

Filip Radicevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2008, 05:33:48 pre podne »
Sto se tice image-ovanja najbolje je koristiti ACRONIS ili DriveImage. ovde imate download za Acronis [ul]http://www.acronis.com/homecomputing/download/trueimage/[/ul], po meni Acronis je brzi i bolji... e sada da bi napravio svoj OS mozes odraditi foru sa Nero-m, ali samo boot-abilni CD. jer to znam da moze 100%, a za integraciju nisam siguran. Kada bi se malo udubio provalio bi ali ako vam je toliko potrebno nebi mi bilo tesko..... Ako nekog zanima fazon sa nerom neka javi postavicu uputstvo

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2008, 10:31:16 pre podne »
imal\\\' neko ideju kako otvoriti csv (comma separated values) fajl u excel-u ali tako da celije ne razdvaja zarez nego neki drugi, proizvoljni znak (ili znakovi, npr JHGFG ili w ili bilo sta drugo samo ne zarez)? :dry:
znam da se u tim slucajevima, kada jedna \\\"celija\\\" sadrzi i zarez, koriste navodnici za definisanje jedne celije, ali da li moze neki drugi znak da ima funkciju separatora celija osim zareza i da se ne koriste navodnici?
i da li moze nekako excel da otvori csv fajl koji je kucan u text editoru sa utf-8 (ili sl. domacinskim) enkodingom (zbog đšć荾)? ako ne excel, mozda neki drugi program? (mozda excel 2007? koristim 2003)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #11 poslato: Septembar 15, 2008, 08:15:21 pre podne »
A mozda Ashampoo office? Taj otvara i ono sto MS office nece... :S

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #12 poslato: Septembar 16, 2008, 10:07:02 pre podne »
izborio sam se nekako sa zarezima. jedino me jedi utf-8. taj csv je kanda prilicno primitivan sto se tice enkodinga... :S

mumba

  • Gost
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #13 poslato: Septembar 19, 2008, 03:39:31 posle podne »
dorde dat ja nešto kažem drž se ti note pad-a to je najbolji program za obradu text-a!tako babe rekle!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko racunara i IT tehnologije
« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2008, 05:07:29 pre podne »
Evo ovako,problem je sledeći,ne mogu nikako da dobijem ton prilikom korištenja i prijema TV programa putem TV kartice.
Znači slika je OK,ali ton ne mogu nikako da dobijem bilo da koristim tv tuner ili fm radio...

Skinuo najnovije drajvere,uradio podešavanja kao što proizvođač nalaže,pokušao i druge kombinacije ali neće...Line in uključen i pojačan.

Evo podešavanja:





Kada sve proverim u device manager-u dobijam ovo:



Kao da nema audio drajvera,ali kada pokušam da pronađem online drajvere ili kliknem na update dobijam sledeće obaveštenje :blink:




Prokrstario sam gomilu stručnih (i nestručnih foruma) i sem što sam saznao da gomila ljudi ima sličnih problema nigde nisam pronašao rešenje...Pa hajde da probam i ovde.Ima li neko pojma ili sličnih iskustava pa da mi kaže u čemu grešim?
Inače,u starom računaru,kartica je radila savršeno sa sve tonom...:S