Autor Tema: Zagadjena Sredina???  (Pročitano 5652 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #15 poslato: Maj 15, 2008, 05:26:53 pre podne »
rez napisao/la:
Citat

Elem, te slike koje sada vidite više nećete videti: sve divlje deponije biće očišćene; svi građani opštine Bečej dobiće po jednu kantu za smeće, besplatno, deponija na Botri će se pretvoriti u centar za selekciju otpada i ono što se može prodati biće prodato /papir, guma, staklo, plastika i sl./, a ostatak ide na regionalnu deponiju /dal Kikinda, dal Novi Bečej/, otvoriće se nova radna mesta....


Sve to što si naveo već neki period funkcioniše u Novom Bečeju.Sem onoga dela o strukturi preduzeća,mislim da kod nas nije opština vlasnik 50% Š to je u neku ruku možda i bolje,jer i onako takva preduzeća služe za stranačka podkusurivanja i smeštanje stranačkih kadrova...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2008, 05:41:52 pre podne »
Robine, tvoj Predsednik, a moj dobar drug, je prodao tržište /otpada/ Brantneru za narednih 25 godina. Od toga tvoja opština nema ni dinara!
U ovom preduzeću, novom, nema Upravnog odbora i nema strančarenja...Imamo tržište, delimo profit, Bečej će zaraditi na sosptvenom smeću! To je razlika.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2008, 05:50:15 pre podne »
Zar nije i Becej nedavno bio u pregovorima sa Bratnerom?Sta se desilo,ko je odustao?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2008, 06:02:30 pre podne »
Bečej je bio u kontaktu sa svim jakim igračima na ovom tržištu /otpada/, sa svim relevantnim institucijama ove države i jednostavno procena naša je bila da:
1. Komunalac nema šanse da reši ovaj problem narednih 10 godina
2. da su uslovi pod kojima te strane firme hoće da uđu u naše tržište /otpada/ jednostavno gledaju samo svoj interes, što je normalno, bez ikakvih garancija po građane...
3. u svim Ugovorima postojale su klauzule koje su vrlo problematične

Činjenica je da je to linija manjeg otpora i da je Bečej to mogao napraviti sa Bratnerom ili AsSom, ali ovaj potez predstavlja  revoluciju u partnerskim odnosima.
Recimo, u Mađarskoj su uradili to isto kao Novi Bečej, prodali su svoja lokalna komunalna preduzeća, za sitne pare, a onda su ih lokalne vlasti ponovo otkupljivale po desetostruko većim cenama!

Vesa Miskeljin

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #19 poslato: Maj 15, 2008, 06:47:26 pre podne »
Ja kako sam uspeo?Pa lepo!Poceo da razmisljam o sredini,bacam smece u kantu,i bas isto ako je nema u dzep pa kad dodjem do jedne bacim je...
Policiju jbg treba opstina da organizuje,a i nemam taj \\\"papir od 1000\\\"
Vidite,nasa planeta je jako zagadjena,mozete vi sada da razmisljate kako ja tu lupetam gluposti,ali to je istina!Ima jako jako jako mnogo smeca,kojeg ne mozemo da se otarasimo tako lako,pa trebalo bi organizovati nesto,samo ja sam tu nemocan,kao i ostali gradjani Beceja,ili Srbije uopste...E sad mi mozemo poceti tako sto cemo probati da sto manje zagadjujemo...LJUDI PROBAJTE! Pozzic

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #20 poslato: Maj 16, 2008, 01:01:52 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
RELAX napisao/la:
Citat
Ono bez cega to nece moci da se resi je EKO POLICIJA. Bacis dole papiric 1000 din.

Jedini nacin!

I ja tako mislim!Covek pocne da razmislja tek kada ga udaris po dzepu!


Steta sto nas narod voli bas ono sto je zabranjeno. :dry:

Bila sam proslog meseca na exkurziji u Grckoj, i, izmedju ostalog, posetili smo Dionisov vrt i ostatke njegove nekadasnje \\\"palate\\\", ostatke prostorija u kojima se kupao itd. Vodic nam je posebno naglasio da ne uzimamo kamenje sa tog mesta, posto je kazna 80 evra, i da ima puno ljudi koji cuvaju to mesto. Sta mislite, da li je neko uzeo?:laugh:  
(naravno da jeste, i to moja drugarica iz sobe, mada je na svu srecu niko nije video)

Nisam protiv kazni, sta vise, bilo bi jako dobro da se uvedu, ali pored toga je potrebna stroga i ozbiljna kontrola! A kad plate prvu kaznu, nastupa taj momenat razmisljanja..;)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #21 poslato: Maj 16, 2008, 01:18:15 pre podne »
Vec kad smo kod toga,bas me interesuje da li kod nas postoji neka inspekcija.Verovatno postoji,a koliko je efikasna...
Sta vise,u mom komsiluku ljudi pustaju sadrzaj iz kanalizacije direktno na ulicu.Mozete zamisliti kako je strasno u letnjim,vrelim danima sedeti na terasi ili otvoriti prozor!Niko vec dve godine ne reaguje.Svi cute.A oni,kada im spomenes da ces ih prijaviti,hladno iskuliraju.Bas bih volela da mi neko kaze da li postoji nadlezna inspekcija za ovakve slucajeve! :chatting:

Vesa Miskeljin

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #22 poslato: Maj 16, 2008, 01:41:06 pre podne »
THE_SIREN napisao/la:
Citat
ninica napisao/la:
Citat
RELAX napisao/la:
Citat
Ono bez cega to nece moci da se resi je EKO POLICIJA. Bacis dole papiric 1000 din.

Jedini nacin!

I ja tako mislim!Covek pocne da razmislja tek kada ga udaris po dzepu!


Steta sto nas narod voli bas ono sto je zabranjeno. :dry:

Bila sam proslog meseca na exkurziji u Grckoj, i, izmedju ostalog, posetili smo Dionisov vrt i ostatke njegove nekadasnje \\\"palate\\\", ostatke prostorija u kojima se kupao itd. Vodic nam je posebno naglasio da ne uzimamo kamenje sa tog mesta, posto je kazna 80 evra, i da ima puno ljudi koji cuvaju to mesto. Sta mislite, da li je neko uzeo?:laugh:  
(naravno da jeste, i to moja drugarica iz sobe, mada je na svu srecu niko nije video)

Nisam protiv kazni, sta vise, bilo bi jako dobro da se uvedu, ali pored toga je potrebna stroga i ozbiljna kontrola! A kad plate prvu kaznu, nastupa taj momenat razmisljanja..;)


Da...nazalost je tako,ljudi vole bas ono sto je zabranjeno,tako da nam eko policija ne bi pomogla...PS Sreca sto vas niko nije vid\\\'o :cheer:
Ju vid\\\'!Imam 3 karme!Ohooo....LOLz

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #23 poslato: Maj 17, 2008, 07:20:44 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
Vec kad smo kod toga,bas me interesuje da li kod nas postoji neka inspekcija.Verovatno postoji,a koliko je efikasna...
Sta vise,u mom komsiluku ljudi pustaju sadrzaj iz kanalizacije direktno na ulicu.Mozete zamisliti kako je strasno u letnjim,vrelim danima sedeti na terasi ili otvoriti prozor!Niko vec dve godine ne reaguje.Svi cute.A oni,kada im spomenes da ces ih prijaviti,hladno iskuliraju.Bas bih volela da mi neko kaze da li postoji nadlezna inspekcija za ovakve slucajeve! :chatting:


postoji komunalna inspekcija, ali na zalost, samo jedan komunalni inspektor i dva komunalna redara/inspektor podnosi tuzbu prekrsajnom organu, a redar samo pomaze inspektoru i utvrdjuje stanje - jbg. sranje od zakona/... najbolje bi bilo da pozoves opstinu, trazis komunalnnu inspekciju i prijavis tog komsiju...

problem je u tome sto zakon ne dozvoljava opstinama da uvedu komunalnu policiju (razlika izmedju nje i inspekcije je sto policija moze da rebne kaznu na licinom mestu, a inspekcija moze jedino da utvrdi stanje, sastavi zapisnik i preda tuzbu Prekrsajnom organu/sudu)- to je dozvoljeno samo gradovima... niti da opstina utvrdi odluku kojom se moze rebnuti mandatna kazna na licinom mestu...

RESHENJE  - decentralizacija, odnosno dozvoliti i opstinama da uvode svoju komunalnu policiju...

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #24 poslato: Maj 17, 2008, 07:59:18 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat

...u mom komsiluku ljudi pustaju sadrzaj iz kanalizacije direktno na ulicu.

u jbt! znaci nije tako ni strasno sto moj komsija pali suvo lishce, granje, i sta vec (ima prilicno veliku bashtu) i kuca mi bude puna dima. aj da makar najavi...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #25 poslato: Maj 17, 2008, 08:11:39 posle podne »
Ljudi, doći će to sve na svoje mesto...Mi smo pokušali sami nešto da uradimo, ali zakonska regulativa je takva da nema vajde od posla. Najbolji su i najpopularniji oni političari i one stranke koje nisu ništa ni pokušale da urade. Sa svakim danom približavanja Evropi, nateraće nas /drugi/ da se menjamo. Sami, kao država, kao društvo, očigledno- nismo u stanju i to je to!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #26 poslato: Maj 17, 2008, 08:30:03 posle podne »
Sta reci?Strasno!!

Vesa Miskeljin

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Zagadjena Sredina???
« Odgovor #27 poslato: Maj 17, 2008, 08:51:41 posle podne »
sta sad da mu radimo...kad udjemo,AKO,udjemo u \\\"evropu\\\" sve ce to doci na mesto,a jedino sad da mi probamo da sami pazimo gde bacamo i sta bacamo...;)