Autor Tema: Zlochin i kazna  (Pročitano 2681 puta)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Zlochin i kazna
« poslato: Maj 24, 2008, 03:56:21 pre podne »
Mnoge stvari koje su se desavale u Srbiji i koje se jos uvek desavaju mnogo me pogadjaju i iritiraju.Sta se to desava sa Srbijom,otkud toliko mrznje medju ljudima,zasto se skoro svaki novi dan desi neki okrutan zlocin?
Svakodnevno u novinama mozemo da procitamo kako je neko ubijen,opljackan,silovan...
Svirepa ubistva kao sto je ono u Ns-u kada je onaj manijak iskasapio roditelje i bacio ih u kontejnere,ubistvo djevojcice u Batajnici,masovno ubistvo u Istocnoj Srbiji,slucaj Jakupek,porodicna ubistva...

Osim toga imamo i primere svirepih silovanja.
Nedavno je zabelezen slucaj u Kikindi kada je silovan starac od 91.godinu    To je verovatno jedno od najmonstruoznijih silovanja koja su se desila u Srbiji,a nazalost desila su se jos mnoga i desavace se.
Ovo sto se desilo pre nekoliko dana u Pirotu je nesto nezamislivo.Onakvo maltretiranje iz cistog hira je nesto sto je za svaku osudu,a nasilnice koje su upropastile neciji zivot za sva vremena izvuci ce se sa ukorom,bas kao i nasilnici u Novom Sadu koji su skolsku drugaricu tukli dva sata i terali je da jede travu.    plus sto su u oba slucaja koristili jebeni mobilni telefon sa kamerom koji sve vise postaje zlo.

E sad,da li mislite da bi mnogo ostrije kazne dale efekta i da li bi sprecile da se ovakve stvari desavaju i kakve kazne mislite da su primerene za ovakva zlodela?
Po meni licno,svakog od ovih ubica koji su pocinili zlocine koje sam gore pomenuo treba ubiti na svirep nacin bas kao i ove silovatelje,a sto se tice malih kurvi koje su u Pirotu zlostavljale devojcicu od 13 godina i ovih nasilnika iz Novog sada,i jedne i druge po mom misljenju treba zatvoriti do kraja zivota i terati na prisilan rad.
Mozda ce se nekom uciniti da je ovo sto sam rekao prestrogo,ali razmislite malo da li je bas tako...

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Zlochin i kazna
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2008, 04:12:50 pre podne »
Srbija prolazi kroz period tranzicije,to je ono sto ce ti zvanicnici reci.Moje misljenje je da suvise roditelji zapostavljaju decu.U vecitoj su trci za novcem.Para nikada dosta.Prelazeci tako sa jednog posla na drugi,radeci honorarno,oni jako malo vremena provode sa decom,ne razgovaraju sa njima.Deca su tako prepustena sama sebi.Vaspitava ih ulica i drustvo.Sate provode kraj televizije i interneta.
Znaci,ne opravdavam ni jedan vid nasilja,pa makar to nasilje izvrsilo i dete,ali mislim i jedino resenje ovog problema je,promeniti drustvo u kom se nalazimo,znaci preseci odmah u korenu.Ali pitanje je kako to uraditi.Mislim da je ovo isuvise komplikovan i tezak zadatak.I verujem da mi nismo jedina drzava u kojoj se ovakve stvari desavaju.Verovatno to postoji svuda oko nas,ali kao sto je jedna osoba na forumu rekla:tudje rane mene ne bole\\\"

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Zlochin i kazna
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2008, 05:24:40 pre podne »
Osim što sam užasnut kao čovek, istovremeno sam i zabrinut kao roditelj. Ovog \\\"društva\\\" se plašim već skoro dve decenije! Moj motiv ulaska u jednu nimalo omiljenu sferu / a svi znate koja je to sfera/ upravo je bio taj strah - u kakvo društvo se to pobogu pretvaramo?
Ono što vrlo dobro znam jeste da je sa naše \\\"javne scene\\\" /ne mislim samo na politiku!/, iz naših institucija, iz naših mozgova proteran pojam humanizma. Mi smo jednostavno već dugi niz godina izvan \\\"civilizacije\\\", izvan pravila igre, mi smo sami sebe izopštili iz \\\"sveta\\\". Siromašno društvo, staro društvo, emotivno prazno, nasilno i bahato društvo - to je danas Srbija. Jednostavno: ljudi naprosto ne žive ni po kakvim, ni unutrašnjim, ni spoljašnjim pravilima. Džungla, prava džungla.
\\\"Tranzicija\\\" nije samo jurnjava za parama /\\\"nova radna mesta, nove investicije, povoljni krediti, bla,bla,bla\\\"/, nije polaganje cevi za kanalizaciju i vodovode, nije samo asfaltiranje - nego sve to nabrojano mora biti posledica jedne NOVE MISLI, NOVOG SADRŽAJA, NOVOG TIPA ANGAŽMANA odgovornih ljudi / ne mogu da kažem - elite - jer to zaista ne postoji kod nas/. Ali, dragi moji forumaši, kao i vi i ja sam svestan da na našoj javnoj sceni /opet ne mislim samo na politiku/ naprosto nema \\\"kritične mase\\\" pameti koja bi istinski mogla humanizovati ovo društvo!  Možda je rešenje u \\\"prosvećenom apsolutizmu\\\" i doziranoj demokratiji, ali se tu odmah javlja problem: apsolutista ima koliko hoćeš, samo nijedan nije prosvećen! Ono što se u javnoj komunikaciji zove \\\"pristupanje Srbije EU\\\" je samo metonimija za \\\"upristojavanje\\\" Srbije!