Autor Tema: Š ta nedostaje Bečeju?  (Pročitano 18436 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #60 poslato: Jun 04, 2008, 07:58:34 posle podne »
@dOnt- napisao igrutin \\\"kriterijume\\\"... i sve je tačno!
 Ne d\\\'o bog da je broj bolesnih osnovni kriterijum!
... I nije nemoguće!
... Opet sve zavisi od nas :) !

TiDža84

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #61 poslato: Jun 04, 2008, 08:30:50 posle podne »
Kriterijum je 50.000 hiljada stanovnika u opstini Becej pa i vise..

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #62 poslato: Jun 04, 2008, 11:24:00 posle podne »
treba ovoga!

TiDža84

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #63 poslato: Jun 04, 2008, 11:27:43 posle podne »
Integral napisao/la:
Citat
treba ovoga!




:laugh: :laugh: Toga vec ima..

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #64 poslato: Jun 05, 2008, 05:01:26 pre podne »
Ako bude bolnica, najpopunjeniji kapaciteti će biti na psihijatriji!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #65 poslato: Jun 05, 2008, 05:03:54 pre podne »
Verovatno bi mnogi voleli da znaju zasto tako mislis!

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #66 poslato: Jun 05, 2008, 05:23:08 pre podne »
Zato što je to činjenično stanje!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #67 poslato: Jun 05, 2008, 07:48:08 posle podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat
Integral napisao/la:
Citat
treba ovoga!




:laugh: :laugh: Toga vec ima..


...i ne treba ni placati... :D :D

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #68 poslato: Jun 05, 2008, 09:44:31 posle podne »
za predlog koji je dao Integral (čini mi se ) ne treba da uložimo nikakav napor, on će sam “doći” kao i maloletnička delikvencija, profesionalna narkomanija  / 24 sata dnevno, 7 dana u sedmici/ kao negativni nus produkti civilizacijskog napretka.


a sad opet

SPISAK /PROJEKTNI ZADATAK/      predlog

      
svi podjednako „važni“ ,dok ih vi Bečejci ne klasifikujete

hronološki

1.   â€žLuna park“ ili kako se to već zove;
2.   Sredjivanje obala reke;
3.   Rekonstrukcija i sanacija ulica, uredjeni trotoari, biciklističke staze;
4.   Gradski trg –popločavanje;
5.   Urbani mobilijar kante za smeće, klupe, držači bicikala...;
6.   Obnavljanje i modernizovanje ulične rasvete;
7.   Sredjivanje fasada, krovova, enterijera objekata od zajedničkog interesa i opšteg značaja;
8.   Signalizacija, putokazi, obeležavanje;
9.   Dečija igrališta saniranje i rekonstrukcija, izgradnja novih;
10.   Novi parking prostor koji se naplaćuje;
11.   Direktan izlaz na autoput;
12.   Moderna industrijska zona;
13.   Dečiji park sa infrastrukturom;
14.   Više drveća i nižeg zelenila po ulicama, a naročito u centru;
15   Izletište u Bačkom Gradištu prekoputa Bisernog ostrva;
16.   Hipodrom i manjež kod Fantasta;
17.   Zimsko klizalište;
18.   Pokrivena marina za čamce na Tisi;
20.   Igraonice/ fliperi i sl./;
21.   Kampanja podizanja nivoa higijene /mentalne i fizičke/;
22.   Pešačka zona u centru koja dozvoljava spontano okupljanje – gravitaciono težište vašeg grada;
   23.   Posebno označena mesta za oglašavanje i postavljanje bilborda;
24.   Etno-turistički centar kod Š lajza;
25.   Osnivanje \\\"Zone unapređenog poslovanja\\\" /Zelena, M. Tita, I.L.Ribara.../,
26.   Nastavak inicijative usvajanja grba opštine i grada i njegovo isticanje svuda gde je prikladno /kao  estetski, ali i kao identifikacioni element/;
27.   Početak realizacije projekta \\\"Grad na 4 vode\\\";
28.   Vraćanje \\\"razglasa\\\" na Trg koji umire u tišini i praznini mermera..(???);
29.   Izgradnja piste za ekstremne sportove;
30.   Porodilište;
31.   â€œSigurna dečija soba”;
32.   Bolnica / bolnica dnevnog karaktera  ?/;
33.   Sredivanje kampova na Tisi;


za danas
-   kablovska TV i internet mreža,
-   kontrolisana gradska deponija

dopiši……

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #69 poslato: Jun 05, 2008, 09:52:50 posle podne »
Vaco,sve je ovo stvarno potrebno,ali cemo se nacekati decenijama dok se sve to ne ispuni.Lepo je sto imamo ideje,a da li je ce iko pokusati da ih sprovede u delo?:(

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #70 poslato: Jun 05, 2008, 10:13:29 posle podne »
Sve to nabrojano je manje-više Bečej VEĆ IMAO...U periodu 1974-89. Onda se pod plaštom lažnog patriotizma desila ona čuvena \\\"jogurt\\\" revolucija,dovedeni instant revolucionari autobusima sa Kosova i preko noći sve propalo i opustošeno...Ono što sada imate (imamo) su samo bedni ostaci nekadašnjeg sjaja...

Žao mi je što sam provukao politiku kroz jednu ovakvu plemenitu temu,koja je nastala iz najbolje namere,ali  NE VREDI.Dok je Vojvodina u kolonijalnom statusu nema ništa od svega toga nabrojanog,osim sitnih popravki trotoara i možda zamene ulične rasvete iz jednostavnog razloga jer nema sredstava za to...
Republika ne daje sredstva za to Vojvodini,ono malo što stigne zadrži se u većim gradovima NS pre svega i dok stigne do nas nema ništa...

E kada su pare iz Bečeja ostajale u Bečeju gradila se Sojara,modernizovao trg,i ostali \\\"spomenici\\\" nekadašnjeg sjaja i bogatstva...Uostalom,to je ono što pričaju ovi iz \\\"jedne kuće\\\",zar ne?

I to je i početak i kraj priče,možete pisati tu i kosmodrom da se gradi sa sve stanicom za kosmička istraživanja ista je verovatnoća da će biti realizovano kao i pokrivena marina na Tisi.PARA NEMA!

Eventualno,neki deo od toga može biti realizovan nekom stranom donacijom (milostinjom),a to je jako žalosno da pored svojih zarađenih para jedan grad kao Bečej treba da prosi u inostranstvu kod kojekakvih organizacija koje peru novac preko tih donacija...

Još jednom se izvinjavam zbog uvlačenja politike u sve ovo,ali jednostavno,to je alfa i omega svega kod nas u ovoj nenormalnoj državi...

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #71 poslato: Jun 05, 2008, 10:15:20 posle podne »
Neće niko sa strane pokazati više brige, umeća, znanja i agilnosti u sprovodjenju akcija za Bečej od vas samih.

1.   razmislite o načinu da se što objektivnije stvori spisak prioriteta

2.   razmislite o realnim vremenskim koordinatama pojedinih ciljeva /kratkoročno, srednjeročno, dugoročno/ privremeno apstrahujte finansijski “momenat”.

3.   razmislite o ljudskom faktoru.
Š ta možeš i za šta si Ti zainteresovan da se angažuješ? Sa kim bi mogao i hteo da radiš u timu?  Za koga smatraš da je sposoban da nešto doprinese?
   
Grupa gradjana koja nema nikakav politički negativni “baggage”. Time stvarate pozitivan utisak kod svojih sugradjana i ne navodite ih da se svrstaju i razvrstaju. Dobrobit Bečeja je svima u interesu bez obzira kojoj političkoj opciji su naklonjeni.

Novaca, na žalost, nema i makar za prvo vreme nema plaćenih saradnika. Postoje samo materijalni troškovi.

Ne očekujem spisak na forumu /bar ne još/, već da o tome pričate dok ste u kafeu, na roštilju, porodičnom ručku, na pecanju i na plaži……

mumba

  • Gost
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #72 poslato: Jun 05, 2008, 10:50:11 posle podne »
e vaco vaco stvarno imaš ideja za nas svaka čast tebi ali ovi naši nisu bili kadri da sastave most koji je trebao ići preko tise do novog mečeja i kojim bi se skratio put između ta dva mesta umesto sadašnjih 15 na 4 km! most bio donet i ono malo šume su uglavnom isekli a most poklonili ađanima čini mi se! znači daju nam a nama ne treba! doduše najviše se sa robyn-om slažem imali smo mi mnogo toga do 90-te godine a od onda samo unazad idemo!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #73 poslato: Jun 05, 2008, 11:19:19 posle podne »
+ ovo

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta nedostaje Bečeju?
« Odgovor #74 poslato: Jun 06, 2008, 01:18:00 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
e vaco vaco stvarno imaš ideja za nas svaka čast tebi ali ovi naši nisu bili kadri da sastave most koji je trebao ići preko tise do novog mečeja i kojim bi se skratio put između ta dva mesta umesto sadašnjih 15 na 4 km! most bio donet i ono malo šume su uglavnom isekli a most poklonili ađanima čini mi se!


E sad što se tiče mosta,mislim da su naši zaj***** stvar (Banaćani).Odnosno uhvatili su se nečega za šta nisu imali dovoljno sredstava da realizuju,s obzirom da bi put do mosta sa banatske strane išao preko plavnog područja bilo bi potrebno celu deonicu sa banatske strane ili podići na stubove (jako skupo) ili napraviti dolmu do mosta (skupo).

U svakom slučaju,sredstva koja naša opština nije imala a republika (o gle opet ta republika :laugh: ) nije htela da da.Mislim da je transport mosta koštao negde preko 100 000 ondašnjih DM da bi na kraju ležao nekoliko godina i na kraju ga uturili Ađanima.

Inače,ja apsolutno podržavam ideju za spajanje dva Bečeja :laugh: tek bi me onda bilo -svakoga dana :lol: