Autor Tema: Sigurna dečija soba  (Pročitano 9072 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Sigurna dečija soba
« poslato: Jun 02, 2008, 07:17:20 pre podne »
...ostavljajući post u temi \\\" Š ta nedostaje Bečeju\\\", pade mi na pamet ova tema.
 Definitivno u našem gradu nedostaju ljudi koji znaju da cene i vrednuju druge ljude.
 Da li ste se zapitali gde su u svemu tome deca?. Koliko dece živi na ivici bede u ovom našem malom gradu? Koliko njih pojede jedan ili nijedan obrok u toku dana?
 Zbog čega se nas nekoliko sa foruma ne organizujemo i napravimo Sigurnu dečiju sobu, gde bi sva naša deca bečejska, koja su uskraćena za osnovne potrebe, mir pronašla u toj sobi. Tamo bi ih čekao bar jedan obrok dnevno , kupatilo i volonteri koji bi im uputili par toplih reči i saslušali njihovu dečju muku.
  Kada se osnivala Taura, osnovna ideja je bila da se sve što je živo objedini.Pokrenuli smo kamenčić, ... zašto ne pokrenuti još jedan?
  Š ta vi mislite?

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2008, 07:30:52 pre podne »
Lusy,jos pre par godina sam predlozila da se uradi tako nesto u nasem gradu!Pokucala sam na mnoga vrata,odgovor je uvek bio isti.Ili mi nismo u vlasti,ili sacekaj da prodju izbori ili jednostavno da za tako nesto nema novaca.Kontaktirala sam razne nevladine organizacije od mnostvo njih,samo je\\\"udruzenje roditelj\\\" imalo trunku razumevanja!Ali opet:nema para!
Pre dva meseca sam radila neku humanitarnu akciju za pomoc jednoj porodici.Niko iz Beceja se nije odazvao.Pomogli su im iz drugih gradova,ali iz nase opstine...niko!
Toliko od mene!Volela bih da ti nesto uradis,i ja cu ti se prikljuciti!Verovatno i jos mnogo ljudi!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2008, 07:44:54 pre podne »
Taura se pre kratkog vremena priključila akciji za pomoć porodici koja ima devetoro dece. Majka je teško bolesna i mora hitno na lečenje, a otac je u zatvoru ( kažu da je krađa u pitanju, ali krađa hrane po prodavnicama :(  )
Prodavali smo plišane igračkice životinja koje smo dobili, po ceni od 30 dinara.. i verujte niko nije dao manje od 100!. Skupilo se oko 5000 din.. Nije mnogo, al\\\' će valjda pomoći bar malo.
   Neko od nas sa foruma ima možda negde kuću koju treba možda malo popraviti, okrečiti ili neki stan. Dovoljna je jedna soba, priručna kuhinja i kupatilo... Ako niko nema, možemo mesečno skupiti po 100 din. pa iznajmiti negde nešto za početak. Na forumu ima skoro 500 korisnika... mislim da je samo dobra volja u pitanju, želja da se pomogne i naravno dobra organizacija.:) ...

mumba

  • Gost
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2008, 09:20:50 pre podne »
što da ne evo recimo kafana debeli zmaj bude uplatno mesto! ja ću priložiti samo neka je kutija navidnom mestu! verujem da bi se i cipi složio!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2008, 03:37:06 posle podne »
Drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu.Jos draze mi je sto ce se naci ljudi koji ce,nadam se,ovu temu pretvoriti u delo.Delo kojim ce se nas Becej ponositi!Ima mnogo dece kojima je potrebna pomoc!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2008, 04:19:00 posle podne »
Evo slika nekoliko klinaca koji su prepusteni becejskim ulicama, neki nemaju nikakvu roditeljsku kontrolu, nekimama obrok zavisi od raspolozenja prolaznika itd.

http://img293.imageshack.us/img293/3480/img0840nr3.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/7095/img2014bv6.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/3796/img2780sn0.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/2412/img5704uc4.jpg

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2008, 04:23:38 posle podne »
Ima jos mnogo,mnogo takvih...ili cak i tezih slucajeva!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2008, 05:11:19 posle podne »
Znam da ima, zato sam i napisao nekoliko...

Tuga.:ohmy:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2008, 05:23:19 posle podne »
... Tuga...
... Ne mora biti!
... Sve zavisi od nas!
... Zbog njih nisam mogla da spavam.
... Gorske oči na Žabljaku nisu ravne mojim očima danas.
Treba nas više!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2008, 05:27:40 posle podne »
Za pocetak je dovoljno i nas cetvoro.Na nama je sada zadatak da informisemo i ostale clanove foruma,prijatelje,poznanike!Ali trebalo bi prvo napraviti plan kako da to izrealizujemo!
Lusy mislim da ti imas velikog iskustva sto se tice organizacije.Da li bi mogla da napravis neki plan?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2008, 05:34:36 posle podne »
...ako nas bude bar 10, vredi praviti plan za realizaciju. Dolazi leto... treba se dobro spremiti za zimu. Pisaćemo projekte... nadam se da će se još neko pridružiti!
  Deca su to zaslužila!
Čekamo još forumaša da daju svoje mišljenje!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2008, 06:42:09 posle podne »
Pre 2 godine sam, u organizaciji Pestalozzi grupe, snimala film o ugrozenim decijim pravima - \\\"Crno-beli svet Beceja\\\" (bice okacen ovih dana). Tek tada sam videla kakva tuga postoji u nasem gradu. Koliko malisana zivi bez hrane, vode, struje, krova (bukvalno!)... a kamoli da idu u skolu...
Ideja je jako lepa, ali desetak forumasa nije dovoljno. Za tako nesto treba obezbediti prostor, placati racune, nabavljati hranu - a to mi ne mozemo sami. Treba pokrenuti, ili peticiju (na taj nacin smo pokrenuli ideju o fondu za potrebe mladih koji sada postoji) ili napisati projekat, ali takav da ne bude vremenski ogranicen, jer ce po isteku roka sve stati.
Znam da u mom komsiluku pocinje renoviranje nekadasnjeg Pikovog prostora, i da ce tu biti razliciti sadrzaji za mlade na jednom mestu (a i biblioteka igracaka) - pa mozda za pocetak imaju prostoriju viska...
Ili OKB? Ali to nije resenje za stalno...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #12 poslato: Jun 02, 2008, 07:44:06 posle podne »
Marina, mislila sam bar 10 ljudi u organizaciji :)

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #13 poslato: Jun 03, 2008, 03:37:34 pre podne »
Pre koji dan sa m isla na seminare koji su organizovani od strane LPA.Pored tema zagadjennja,prevelikog nasilja pricali smo o ovoj deci.Mislim da je ideja dobra i da tih 100 dinara nije puno za jedan mesec.Ako bude nesto od toga,ja cu prva izdvajati toliko.Rada sam da pomognem.:) :)
Evo,vec nas ima vise...:)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Sigurna dečija soba
« Odgovor #14 poslato: Jun 03, 2008, 03:50:08 pre podne »
Pohvala za Lusy koja „gura“ ovu  ljudsku temu!

Do nedavno bila sam ubedjena da je ovo problem gradova „monstruma“, da se u manjim sredinama očuvala porodica, ljudske vrednosti , bliskost i humanost. Moja neupućenost me ne opravdava.

Ako smatrate da mogu nešto da učinim, tu sam.