Autor Tema: Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").  (Pročitano 4330 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").
« poslato: Jun 11, 2008, 08:49:04 posle podne »
To je je ono što vidite na nekim reklamama gde slavni sportista u saltoima skače sa zgrade na zgradu i to vam je kao mnogo mnogo kul. Ta divna sportska disciplina, veranje po krovovima, garažama ,zidovima..

Njih dvojica su to radili po nekim pasarelama i garažama u blokovima . Dakle, pojava je proširena , oni se time bave, ja videla na nbgd. Oči mi iskočile k’o HABL teleskop.

Radije u ekspozituru španske inkvizicije zvanu fitnes ili teretana, a ako mi baš bude do izazova, volonterisaću u barutani.

Da li je ovo sport? doduse kad moze sah.......

Ima li toga kod vas i da li bi pokušao /la nešto slično?

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2008, 09:19:28 posle podne »
Da. Zasto da ne? Kao klinci smo slicne, ali naravno blaze stvari izvodili na sve strane.(deca sa kraja grada, sa velikim placevima i salasima, svinjcima, stalama, supama, cardacima, kamarama sena i slame okolo. :D) Mada se trenutno zbog svoje kondicije ne bih usudio da uradim ista slicno. Ali ako mi se kondicija popravi, a hoce...zasto da ne.

mumba

  • Gost
Odg: Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2008, 10:58:03 posle podne »
to smo svi kao klinci radili na neki pa ipak blaži način jer za taj parkur treba izdržljivošt za konja!mada kod nas su uglavnom ljudi prolazili sa modricama,nagnječenjima i uganućima nikako lomovi,frakture i fataliteti jel!lalo prvo stomačinu da skineš pa bi mogli malo u kondiciju obojica?

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2008, 05:06:49 pre podne »
To će biti sport kada lastiš postane sport!
A reci kako bi bilo super da možemo da skačemo kao onaj iz filma Jumper.Samo bi skakali.

mumba

  • Gost
Odg: Parcour (francuski, cita se valjda \\\"parkur\\\").
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2008, 05:43:58 pre podne »
iju i imali love do krova!