Autor Tema: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja  (Pročitano 5186 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« poslato: Jun 10, 2008, 07:07:52 pre podne »
U trenutku sam se upitala šta rade moja stopala u liniji sa lusterom.
Masnoća na kuhinjskim podnim pločicama i jaje razbijeno tamo gde ne treba učinili su da moja poseta počne naopako, tj naglavačke.

Moja dobra prijateljica je talentovana kuvarica.

Ima vijetnamsku cediljku od bambusa (da ne bi doslo do oksidacije povrca u dodiru sa metalom, da da), ali zato rutinski zaboravlja jaja koja se kuvaju, spaljuje mleko,  koksira  krmenadle.....sa sve pirotehničkim efektima.
Diplomski sa temom  â€žkad mi je zagorela supa“ ( da, dobro ste pročitali) odbranila je sa najvišom ocenom.

Ona je ambiciozna, upravo sprema doktorsku tezu „ Atomska bomba od 5 jaja  - zastrašivanje komšiluka smradom i dimom“.

Njena kuhinja je kao memorijalni kompleks - sva u trajnim uspomenama i detaljima kremiranja......Kad se ugasi svetlo ne vide se fleke, ni pirgavi plafon sa stalaktitima ( ili beše stalagmiti).

Prvih nekoliko godina braka, ona i njen muž su uvek pred Božićne /Novogodišnje praznike  bili pred razvodom. A onda je čovek shvatio da voli svoju ženu i počeo da joj poručuje i priredjuje kulinarski praznični poklon. Na stranu što ga dodje jeftinije od gradjevinsko zanatskih radova.

gle, zalepljen krompirić na zidu, prosto sam se raznežila.

Svako od nas je imao trenutak kada je zablistao ( i zadimio), jel’ da?

P.S. Čula sam da su neki podgrevali čvarke u mikrotalasnoj.

obavezno pogledati „muzej zagorele hrane“
http://www.burntfoodmuseum.com/exhibits_bfm.html#

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2008, 08:59:54 posle podne »
Ih sto ste neki!!!

Kao nikad niste napravili brljotinu u kuhinji?! Porasce vam nosevi ovoliiiiiiiiiiiiiiko!

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2008, 09:14:44 posle podne »
Ne mogu sebe da nazovem kuvaricom iz dva razloga!
1.zato sto imam samo 15 godina
2.zato sto znam samo da pripremim pomfrit,ispecem jaja i skuvam supu iz kesice...

Mada ni to mi ne ide...moji mi kazu da nisam rodjena za domacicu,tako da sam se na tu ,,titulu..navikla...Opet..neki kazu ima jos vremena..
Mozda ne treba da se ,,hvalim,, sa ova tri kulinarska umeca jer mi i ona svojevremeno ne uspeju..
Ja sam uspela da napravim manji pozar dok sam pekla pomfrit..Ulje nisam promenila na vreme,a svadja sa sestrom je bila u toku...da tragedija bude jos veca,serpu koja gori sam stavila pod mlaz vode te je vatra dostigla plafon i vratila se u serpu..
...Ne zaboravno iskustvo..NEPONOVILO SE...Trebalo mi je pola godine da serpu opet uzmem u svoje ruke...:laugh: :laugh:

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2008, 09:24:59 posle podne »
iskreno se nadam da Axl ovaj moj odgovor nece dopuniti fotkama ili klipom (da se nisi usudio :angry: )...
kuhinja nije prostorija u kojoj uzivam, vise je gledam kao sredstvo koje sluzi za namirivanje gladi, a ne kao mesto za \\\"kulinarske carolije\\\" i ostalo... :)
sto se tice samog kuvanja, baratam tu i tamo, uglavnom svi koji treba da jedu kukaju ali sve pojedu, sto znaci da i nisam toliko losa... :P naravno da kikseva uvek (i cesto :))ima... :laugh:

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2008, 09:34:26 posle podne »
U nameri da se hranimo zdravo, kupim ja u makrobiotičarskoj radnji žitarice, čija imena se koriste za logopedske vežbe u prisustvu stručne osobe.

Pre tretmana trebalo ih je potopiti. Krenulo kao Alien iz šerpe. Dok je ženski ¾ deo porodice virio ispod stola, muška glava je pokazala nevidjenu odlučnost ( i brigu za svoj stomak) i svojeručno bacila „čudovište“ u toalet.

Vesa Miskeljin

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2008, 09:46:51 posle podne »
ajao...Pa dodjite kod mene da naucite da kuvate :D Nije da se hvalim,ali ja kad napravim pire krompir...:woohoo: Ili npr ispecem rostilj,ili ispohujem meso...hehe...Ko hoce,NAUCI!!!LoL:laugh: :laugh:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2008, 09:47:15 posle podne »
Ljudi prosto obožavaju Marininu kuhinju... :side:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2008, 09:49:03 posle podne »
Part II :laugh:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2008, 09:50:10 posle podne »
Mislim da je vikao \\\"MEDICCC\\\" :)

 

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #9 poslato: Jun 11, 2008, 09:57:56 posle podne »
Marina da si mene zvala ja bih nahvalio tvoju kuhinju i oprao bi suđe posle gozbe... :(

mumba

  • Gost
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2008, 10:53:40 posle podne »
pa dobro uz malo prakse i nekoliko zagorelih tiganja i bačenih ručkova ja sam se naučio kulinarskom zanatu,mada što se tiče kolača,torti i tih puding đakonija e tu sam nesposoban a za ostalo najviše volim da jedem ono što ja skuvam!jer ipak već 10 godina se družim sa šporetom!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2008, 03:32:17 pre podne »
Mr.Smith napisao/la:
Citat
Marina da si mene zvala ja bih nahvalio tvoju kuhinju i oprao bi suđe posle gozbe... :(


Imacu to na umu za sledeci put... ;)  vidis ove moje pozere, kao jako im je lose... neka, neka... trebace im Mara u kujni na moru... :laugh:

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2008, 04:23:22 posle podne »
NEEeeeeee.... samo sto dalje od kujne:-):-):-):-)

mumba

  • Gost
Odg: Sad ću da ogovaram – PART I / Kuhinja
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2008, 10:20:20 posle podne »
pa dobro ljudi dajte mari šansu , čak iako ne zna baš super da kuva pa naučiće mlada je ona još!