Autor Tema: Baš su se lepo pokazali!  (Pročitano 3817 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Baš su se lepo pokazali!
« poslato: Jun 03, 2008, 04:29:09 pre podne »
Tako je moja pokojna bakuta Grkinja umela da iskomentariše i ispraća goste koji nisu stigli ni do kapije naše kuće.

„Š to volim kad dodjete, a tek što se radujem kad odlazite!“ Ovako se oglašavao moj svekar kad bih sa mladuncima odlazila u posetu za vikend (verovatno nam zato dozvoli da odnesemo tonu polurastopljenog sladoleda i ostalog jestivog materijala sa sve inox posudjem, curver kutijama i ostalom ambalažom). Nadje se tu i po koja knjiga, rezervne čarape, polovni telefon, pola kile eksera, zagrižena jabuka itd. Doduše, nismo ni nas tri bile naivne Za nepunih 48 sati dovedemo ih do belog usijanja, tako da je svaka cena unapred prihvaćena. A onda nam dugo mašu sa balkona umazani suzama radosnicama, nikako da se uvere da se ne vraćamo pod izgovorom kako smo zaboravile nešto.

Kad razmislim,za nas je Atila „Bič božiji“ bio filantrop i dobrotvor.

Kakvi ste kao gosti? Nosiš li uvek poklone, samo nekim povodom ili ne posećuješ izuzev rodjendana ii slave? Kod koga najviše voliš da ideš?

mumba

  • Gost
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2008, 09:49:28 posle podne »
verujem da sam primeren i kulturan gost! nosim poklone kada su u pitanju rođendani,slave , svadbe i sahrane! najviše volim da idem kod burazera od tetke jer mi je taj čovek dosta blizak i sa njim imam uvek tema za razglabanje i naravno kod raznoraznih drugova i drugarica!i naravno nikada ne idem negde gde nisam pozvan ili pak gde se samoinicijativno pre dolaska ne najavim!

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2008, 04:48:14 pre podne »
Kada idem kod nekoga,prvo volim da se najavim,ali isto tako volim i kada meni prvo jave da ce doci....U specijalnim prilikama nosim poklone...Najvise volim da idem kod drugarica sa kojima provodim najvise vremena,jer se tamo osecam prijatno:) :)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2008, 05:34:37 pre podne »
Dužna sam dodatak na  tekst  posta, ako je došlo do nesporazuma.

Sa roditeljima mog  pokojnog muža sam od samog početka imala izvanredan i izuzetno pozitivan odnos. Mislim da sam imala sreću po pitanju proširene porodice.
Prema njima sam se ponašala kao da su moji roditelji, samo još nežnije i pažljivije.

Moj svekar je u medjuvremenu preminuo i jako mi nedostaje. Njemu je posvećen post
„Svako ima nekog koga nema“

Sve je manje ljudi kod kojih volim da odem i koje primam u kuću.

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2008, 04:23:53 pre podne »
Meni je stalno puna kuća gostiju .Ja baš volim goste i baš sam super domaćin .Bolje puna kuća gostiju,nego da ste sami . A kad sam sam,spremim se pa idem u goste .

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2008, 06:29:56 posle podne »
A \\\"misterija\\\" vezana za šećer u kockama?

Kad god smo išli kod babe, sve možeš da doneseš, ali ako si zaboravila šećer u kockama, možeš slobodno da se okreneš. Ta kutija je imala posebno mesto u ormanu.


Današnje “babe” više vole šećer u linijama.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2008, 08:32:48 posle podne »
I ja volim da se najavim kad negde idem, ali mi nije stasno ako mi dodju nenajavljeni. :)
Nosim poklone kad su neki rodjendani, slave itd, ali cesto volim da odnesem dragoj osobi (bilo decko, bilo prijatelj) neki slatkis cime bi joj/mu ulepsala dan. :)

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: Baš su se lepo pokazali!
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2008, 09:23:34 posle podne »
Naravno,pokloni za specijalne prilike..a volim uz kaficu drugaricama da ponesem ckoladice,cajne kolutice ili keksice pa da umacemo,grickamo i cavrljamo...:laugh: