Autor Tema: Nazivi ulica  (Pročitano 3662 puta)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Nazivi ulica
« poslato: Jul 25, 2008, 07:47:50 posle podne »
Uzmimo teoretsku pretpostavku da se SVA imena ulica u gradu menjaju i da ne smeju nositi ime neke osobe, vec OSOBENOSTI same ulice. Koje ime bi ste dali, pocevsi od svoje.. jedan post jedna ulica

Da pocnem sa svojom ulicom: Radivoja Simica - LIVADSKA (jer nije asfaltirana, shiroka je, a zahvaljujuci komsijama koji kose travu na ulici izgleda prelepo, kao livada)

.. sledeci

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #1 poslato: Jul 26, 2008, 12:55:42 pre podne »
Evo moja ulica je Nikole Aleksić.Pošto je poslednja ulica u našem gradu,ja bih je nazvala

Zaboravljena ulica

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #2 poslato: Jul 26, 2008, 02:40:57 pre podne »
Moje drago naselje Sever Djurkic bih nazvala Osnovno ...jer mi vraca uspomene iz osnovne skole:)

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2008, 03:48:39 pre podne »
Svetozara Markovica.
Prolazi kroz tranziciju....:)
Jos uvek ne znam kako ce na kraju izgledati.
Ali svakako joj je obelezje drugi ulaz u pijacu.
Ma ne smeta mi Svetozar :)

mumba

  • Gost
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2008, 03:51:49 pre podne »
naselje u jna ulici na samom kraju i zvao bih je pre ulicom laze lazarevića jer ima puno poremećenih likova kod mene!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2008, 04:40:48 pre podne »
posto sam i ja u Nikole Aleksica ja bih izneo misljenje malo drukcije od ninicinog,ne bih je nazvao \\\"Zaboravljenom\\\",jer kada se dolazi iz pravca Backe Topole ona je prva ulica u Beceju,zar ne?:) Mislim da to ima neke veze sa Ajnstajnovom teorijom relativiteta :laugh: Ja bih je pre nazvao \\\"Oaza mira\\\",ili pribliznije istini \\\"Penzionerska\\\" posto bar u mom kraju ulice ima mnogo penzionera i veoma je mirno,osim kada je penzija,onda se skupe pa u 21h idu pred postu da cekaju penziju,a posta se otvara tek sutradan u 6h ...tada se probudi zivot i bude kao u nekoj metropoli....... :laugh: :laugh: :laugh:

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2008, 05:39:45 pre podne »
boky81 napisao/la:
Citat
posto sam i ja u Nikole Aleksica ja bih izneo misljenje malo drukcije od ninicinog,ne bih je nazvao \\\"Zaboravljenom\\\",jer kada se dolazi iz pravca Backe Topole ona je prva ulica u Beceju,zar ne?:) Mislim da to ima neke veze sa Ajnstajnovom teorijom relativiteta :laugh: Ja bih je pre nazvao \\\"Oaza mira\\\",ili pribliznije istini \\\"Penzionerska\\\" posto bar u mom kraju ulice ima mnogo penzionera i veoma je mirno,osim kada je penzija,onda se skupe pa u 21h idu pred postu da cekaju penziju,a posta se otvara tek sutradan u 6h ...tada se probudi zivot i bude kao u nekoj metropoli....... :laugh: :laugh: :laugh:


A tek kada prime penziju...

Ne mozes da udjes u prodavnicu od alkosa!Izvini,komsija,ali ja uopste nisam odusevljena nasom ulicom!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2008, 02:25:00 posle podne »
ninica napisao/la:

Citat
A tek kada prime penziju...Ne mozes da udjes u prodavnicu od alkosa!

 
Slazem se sa tobom,ja sam samo izneo svoje vidjenje da i nije bas sve tako negativno,i u drugim krajevima nase palanke je tako sto se tice alkoholicara i penzionera,ali mene ipak mnogo lepih uspomena veze za moju ulicu,mnostvo zurki,i pijanki,sreca pa je komsiluk maksimalno tolerantan inace bi panduri gomilu puta dolazili do moje adrese i imali bi puno posla.... opet napominjem da su ovo moji utisci i moje misljenje...

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2008, 05:46:51 posle podne »
Posto mi kutya izlazi i na Zdravka Glozanskog, koja je uska toliko da se automobili jedva mimoilaze, a i nacickana komsijskim i gostinskim cetvrorotockashima, nazvao bih je i Nemimoilazeca ulica

TiDža84

  • Gost
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2008, 07:39:10 posle podne »
Moja ulica definitivno nije zasluzila naziv Vuka Karadzica..obzirom da se tu nalazi gomila neprosvecenog sveta nazvala bi je Ulica zrtava turbo folka :laugh:

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2008, 07:41:17 posle podne »
TiDža84 napisao/la:
Citat
Moja ulica definitivno nije zasluzila naziv Vuka Karadzica..obzirom da se tu nalazi gomila neprosvecenog sveta nazvala bi je Ulica zrtava turbo folka

Ulica Nedje Kostica :lolol: :lolol: :lolol: :lolpopodu: :lolpopodu: :lolpopodu:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Nazivi ulica
« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2008, 07:44:59 posle podne »
Moju ulica- Borisa Kidriča, koju mnogi zovu Zelena ili Staza slonova, nazvala bih Ulica Mladih :) , premda mi je i Zelena ok.