Autor Tema: www.preduzetnici-becej.rs  (Pročitano 13088 puta)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #75 poslato: Septembar 12, 2009, 05:52:48 pre podne »
Na sajtu je objavljen stav unije poslodavaca Srbije da je Povećanje minimalne plate neprihvatljivo za njih (poslodavce).

Kakav je stav bečejskih privrednika po tom pitanju? Jel se slažete sa time ili ste protiv tj. za dizanje minimalnih plata? Kolika je uopšte minimalna zarada?

Inače,

Ovaj novi sajt je bolji nego stari mada se vidi da je amaterski napravljen, na starom sam morao  da skrolujem levo-desno da čitam tekst a sada ne moram.

Nije mi jasno zašto negde ne skinete sa interneta besplatan gotov template za sajt pa samo ubacite svoje tekstove i slike?

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #76 poslato: Septembar 12, 2009, 05:52:38 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Na sajtu je objavljen stav unije poslodavaca Srbije da je Povećanje minimalne plate neprihvatljivo za njih (poslodavce).



Ako može neka uredba vlade kojom bi se radnici obavezali da rade besplatno 3 dana u nedelji...A ako odbiju da demokratska policija izvrši privođenje lica i svim demokratskim sredstvima (palice,suzavac,gumeni meci,pa i vatreno oružje) prisili neposlušne na izvršenje uredbe.

Naravno,hitno formirati jednu nacionalnu agenciju za nadziranje sprovođenja ove uredbe,kao i nekoliko agencija koje bi bile nadležne za okruge.:angry:

Brate,ako si gazda i ako ti treba radnik ONDA GA PLATI DA MOŽE DA ŽIVI ŽIVOTOM DOSTOJNIM ČOVEKA!
Ako si tvrd na parama,onda zasuči rukave pa radi sam i zadrži sve pare koje toliko voliš za sebe.
Kada ova država koja je totalno socijalno neodgovorna mora da interveniše ne bi li obezbedila neki minimum za zaposlene i da to ne odgovara \\\"poslodavcima\\\" onda šta reći...

Mada,ne radi to država zbog radnika,nego što je tada veće i njihovo zahvatanje iz doprinosa koji moraju da se plate...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #77 poslato: Septembar 12, 2009, 07:09:56 posle podne »
Robbyne, pa ti si garant neki moj sin! Odakle ti takav rezon, ako gresim? Potpisujem Robbynov post. Svi bi da im radis, a ne bi da te plate. E, zbog toga nam je drzava banana i sve boli uvo da se trude u poslu. Ima jako malo firmi koje obracaju paznju na ovo... Ja prvi volim da se trudim i da posteno radim i odradim sta trebam, ali isto tako i ocekujem da budem placen. Jaoj, koliko bih mogao pricati na ovu temu.. TsTsTs...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #78 poslato: Septembar 12, 2009, 07:51:37 posle podne »
Virus napisao/la:
Citat
Robbyne, pa ti si garant neki moj sin!


Hehe,mislim da sam koju godinicu stariji od tebe :laugh:

Pa to je rezon svakoga ko živi od svoga rada.Ako zadovoljavaš tvojim radom,onda i treba da si plaćen,ako ne,danas je barem lako otpustiti.A
nemilosrdno eksploatisati nekoga u našim uslovima kada sindikata skoro da i nema,ili su pod patronatom DB-a,e to ne volEm!

Po meni,cena minimalnog rada ne bi trebalo da bude manja od potrošačke korpe.To je ono što omogućava koliko toliko NORMALAN (ponavljam normalan a ne raskošan život)
Više je nego jadno nekome plaćati 13-14 hiljada mesečno,a vlada ne prestaje da viče na sav glas da je potrebno imati evropske cene struje,gasa,benzina...
Pa čime to platiti?Minimalcem?

A znam dosta \\\"poslodavaca\\\" koji možda ne isplaćuju ni tu minimalnu cenu,ali zato voze automobile najnovije generacije,idu na letovanja i zimovanja na egzotična mesta koja koštaju koliko godišnja plata njihovih zaposlenih (ako ne i više),školuju decu po inostranstvu kupujući im tamo stanove...
I onda je 13.500 din neprihvatljivo??!
Ali to već ima veze sa sojem ljudi koji su u tranzicionim vremenima uspeli da se obogate,čast izuzecima.