Autor Tema: Roditelji  (Pročitano 9386 puta)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 18, 2007, 08:13:43 pre podne »
slat-ka ko bombona

mumba

  • Gost
Re:Roditelji
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 18, 2007, 09:39:59 posle podne »
a ako je peregrina ona devojka na avataru onda boga mi lepo devojče nema šta!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #32 poslato: Januar 10, 2008, 03:43:25 pre podne »
.....ja odskora na ovom forumu i sve mi nekako zao sto je poslednji odgovor stigao pre 2 meseca! Mogu li se i roditelji ukljuciti u ovu temu?:)

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #33 poslato: Januar 10, 2008, 08:18:08 pre podne »
Lusy wrote:
Citat
.....ja odskora na ovom forumu i sve mi nekako zao sto je poslednji odgovor stigao pre 2 meseca! Mogu li se i roditelji ukljuciti u ovu temu?:)

To ti je standardno kod svih tema na svim svetskim forumima da se stondiraju mesec-dva pa neko doda post i opet postane aktuelna.No frks;) ;) ;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #34 poslato: Januar 10, 2008, 08:40:32 pre podne »
To ti je standardno kod svih tema na svim svetskim forumima da se stondiraju mesec-dva pa neko doda post i opet postane aktuelna.No frks ;) ;) ;)
 :) Pa mogu li i roditelji?:silly: , mislim da bi bilo very interesting..........

mumba

  • Gost
Re:Roditelji
« Odgovor #35 poslato: Januar 10, 2008, 05:35:31 posle podne »
žašto ne bi mogli samo izvoli!

Dragan Lončarski

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #36 poslato: Januar 10, 2008, 07:51:03 posle podne »
jedno je tacno... roditelje ne mozemo birati...lakse je starijima da se sloze sa roditeljima zbog vec oformljenih licnosti i samim tim zbog generacijskih razlika, slaganja oko pojedinosti... mladjima i nije toliko tesko jer jos uvek postoje nedoumice oko pojedinih stvari gde roditelji svojim autoritetom [ne]uspevaju da uticu oko istih... sve u svemu i ptic iz gnezda biva izbacen posle izvesnog perioda... ono sto je tacno, da smo potekli iz prirode, iz nje mozemo mnogo nauciti a nazalost smo se podosta udaljili od iste...

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2008, 10:04:10 posle podne »
Ja sam roditelj a iste nemam poodavno, ali kako god uvek fale u zivotu iako smo se svadjali 5x dnevno (sa caletom). Hteli mi to ili ne povucemo od njih gomilu navika, manira i sl.
Ono sto je sigurno volite svoju decu i to im pokazujete, to je jedina zagarantovana investicija.

.comIwa Sadzakow

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #38 poslato: Januar 11, 2008, 06:13:59 posle podne »
ja se sa mojom Mamicom I Taticom odlichno slazhem!!!:laugh: tu i tamo bude nesuglasica, ali se one brzo reshe....a i sa mladjim bratom se u poslednje wreme skroz razumem:)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #39 poslato: Januar 12, 2008, 03:12:10 pre podne »
.....Svi smo mi necija deca. Ja sam, na zalost, ostala bez oca kada mi je bilo 20, a mojoj seki 14. Nasoj Mami nije sigurno bilo lako sve ove godine...........i hvala joj za sve sto je uradila za nas.......Nisam imala nikakav problam sa roditeljima nikada(tu i tamo uglavno smesne stvari), ali priznajem da su vremena bila potpuno drugacija......Kada sam postala roditelj, obecala sam samoj sebi da cu uzivati u svakoj sekundi provedenoj sa svojom decom....i to traje i dan danas ( ne kazem da nikada nema problema, ali kroz iskren razgovor se sve resi).
 Strasno mi je zao sto neko od vas ima problema sa svojim roditeljima..... nemojte biti strogi prema njima i pokusajte da im date sansu da vam kazu u cemu je problem.... Vremena su jako, jako teska. Mi smo kao deca imali, manje-vise, sve, vi kao nasa deca, na zalost, imate/nemate 1/10-nu toga..... Vi koji ste vec roditelji, oprostite deci neke stvari koje ste i sami radili u tim godinama i vise razgovarajte sa svojom decom.Vreme je takvo kakvo je i promenite nesto, ako je u vasoj moci, da nam svime bude bolje.
Da!... kako kaze Bubikaj ... roditelje ne mozemo birati..... ali ne mozemo birati ni decu, takva su -kakva su i nase su blago, pomozimo im da lakse pronadju put i da izadju iz gnezda(daleko bilo da u njemu ostanu, prosto nije prirodno), ali kada za to dodje vreme,.... i ne slazem se sa generacijskim jazom- to je samo izgovor onih koji su izgubili dete u sebi, dete koje zna da se raduje i istrazuje......za mene to je stvar duha......
 Za mene je zagarantovana ivesticija, kako je nazvao Relax, samo ona koja je dvosmerna, a na nama roditeljima je da pokazemo putokaz.
p.s.-bilo bi mi drago da se sto vise roditelja ukljuci u temu... i naravno jos vise vas koji ste nasa deca.

Ivan Saranovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Re:Roditelji
« Odgovor #40 poslato: Januar 17, 2008, 03:21:29 pre podne »
Pa evo i ja da se oglasim. Ja se sa svojim roditeljima odlicno slazem. Daju svoj maximum da udovolje bratu i meni i ostvaruju nam sve zelje. Mada to nije toliko bitno koliko je bitno to da se svi lepo slazemo, naravno uz par nesuglasica, ali se i to jako brzo resi. Ima tu i roditeljskih svadja ali se one nakon dva minuta pretvore u smeh;)Mama zna da bude malo extremna sto se tice ocena, ali je shvatam. Mada je moj problem sto sam lenj. :) Dok tata sve to opusteno shvata, ali ide u skolu da me kontrolise i prica malo sa profesorima ali je uglavnom sve super.:laugh:

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Roditelji
« Odgovor #41 poslato: Mart 25, 2008, 04:14:11 pre podne »
Sto se tice mojih roditelja, ne mogu da zamislim da imam drugacije. Verujte mi! Da, bilo je teskih dana ali zivot je takav! Mama mi vec skoro 8 godina radi van Srbije tako da kada mi je trebala najvise,nije bila pored mene ali me je za svaki moj \\\"problem\\\" zvala i pricali smo satima. Svesna sam da je ona tamo zbog nas i nikada joj nisam prebacila niti cu...iako mi i dan danas fali. Njoj je najteze, sama u tudjem svetu. Okusila sam i ja to,tako da znam kako je kada spavas u tudjem krevetu,jedes iz tudjeg tanjira,slusas ljude zato sto moras zato, ali znas~ IMAS NEKI CILJ! Kada smo zajedno, nadoknadimo sve vreme. Ona je moj najbolji prijatelj. O svemu pricam sa njom. Ona mi je majka i sigurno je da mi zeli najbolje tako da koji god savet da mi da ja je poslusam! Sto se tice caleta, on je CAR! Postenijeg i dobrocudnijeg coveka u zivotu nisam srela. Svaka mu cast! Danas se takvi jaaaaako retko srecu! Nikada u zivotu nije digao glas na mamu! Na mene i buraza jeste ali kada smo bili mali naravno, ali udario ne... Svi koji upoznaju moje, oduseve se! Mama je u stanju da stoji satima u kuhinji i sprema nesto za moje prijatelje, da trckara oko nas... Tata ce u svakom momentu uraditi bilo sta za mene... Ali nemojte me shvatiti pogresno,ne zato sto sam razmazeno \\\"dete\\\" vec zato sto ih cenim, i uzvracam kako god mogu!
   
        POSTUJEM IH IZ DNA SVOJE DUSE!!!