Autor Tema: Saobracajne necrece  (Pročitano 11037 puta)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Saobracajne necrece
« poslato: Jul 12, 2008, 02:50:10 pre podne »
...sta se desava ovih dana sa svetom tj. vozacima...u par dana su se desile tri nesrece a nesrecni ishod je 11 poginulih i puno povredjenih...STA RECI....ko tu ne radi svoj posao , ili je nesto drugo po sredi...sta to...

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2008, 08:44:15 pre podne »
Golume,probaj da igras šah na +35 - sve ce ti se kasti! tako je i u saobracaju.

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2008, 09:15:45 pre podne »
naravucenije-izgubices!

mumba

  • Gost
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2008, 10:03:18 posle podne »
ja isto mislim da su temperature plus bes kod ljudi itd!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2008, 03:12:27 posle podne »
plus loshi automobili, plus loshi putevi, plus mentalitet, plus losha signalizacija, plus lusha prevencija

Pera Petronije

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2008, 05:40:25 pre podne »
...puno nekulture u saobratjaju....
...neposhtovanje pravila,prebrza voznja,vikendom povetjano prisustvo voznje u alkoholisanom stanju...
...neoprezni biciklisti,vozaci traktora voze sa neispravnom svetlosnom signalizacijom....
...a tek posle svega toga dolaze loshi putevi i dotrajao vozni park...

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2008, 07:19:17 posle podne »
Svaki dan neka saobraćajka na naslovnoj stani novina...

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2008, 07:58:38 posle podne »
I sinoc kada smo se vracali iz Zente kod Ade jos 1. nesreca....verovatno neki motor jer se tamo odrzava moto susret. Strasno!!!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2008, 09:53:47 posle podne »
Axl napisao/la:
Citat
Svaki dan neka saobraćajka na naslovnoj stani novina...


Medijska kampanja od strane države kako bi konačno progurali novi zakon o saobraćaju sa kojim će moći da ubiru još veći harač po putevima...
Jer,iskreno,boli njih uvo za živote svojih građana.
A da nije tako,onda Srbija ne bi bila jedina zemlja u regionu kroz koji je dozvoljen saobraćaj teretnjaka i vikendom,pa smo postali raj za umorne kamiondžije koji ako se vikendom dočepaju Srbije mogu da nastave svoje putovanje i ugroze živote naših građana.
Da bi se održao onaj ugovor o koncesijama,država Srbija će stvoriti uslove i povećati frekventnost na tim saobraćajnicama kako bi koncesionar imao motiva da ulaže što automatski znači procentualno veći broj saobraćajnih nesreća.

Nije nama potreban novi zakon o saobraćaju,nego samo doslovna primena starog.

Saobraćajna policija na primer u jeku poljoprivrednih radova zažmuri na neispravnost mehanizacije koja se tih dana pojavljuje na putevima.
70% njih je neispravna ili neosvetljena,i svake godine neko nastrada zbog toga jer je tamo nekom paoru žao da da 2-3 hiljade dinara i sredi svetlosnu signalizaciju ili da stavi rotaciju...

Lokalne moćnike nikada ne zaustavljaju i ne kažnjavaju iako se bahate i voze pod uticajem alkohola...
Ali će zato nekoh sirotana sa FIĆOM ili kecom odvesti na vanredni tehnički pregled sve dok mu ne pronađu bilo kakav osnov za kaznu.

I onda,kada vidim KO sve otvara ili radi po auto-školama...Lično znam za slučaj instruktora koji je položio vozački pre možda 4-5 godina i koji je u NS naseo sa autom prilikom parkiranja :laugh: Š ta on može da nauči kandidata kada ni sam nije prešao ni 50 000 km?

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2008, 04:23:51 pre podne »
Nakačio sam se samo da napišem par reči, jer sam zgranut već par sati. A ova tema je odlična za ovo što se meni desilo oko 20 časova , danas preko puta suda, kod letti pekarice. Imenom ne znam ali prezime znam, Gospodjica Hartman od majke vlasnice butika u tržnom centru pored biblioteke, je vozila skuter sa drugaricom pozadi po trotoaru a sve bez kaciga. Da nisam skočio i sklonio sina od pet godina sa trotoara koji pripada pešacima pregazila bi ga kao buvu. Na moje pitanje zašto vozi po trotoaru dobio sam odgovor od obe i to ispruženi srednji prst evo ovako. Zadivljen sam vaspitanjem koji je mlada gospodjica dobila od roditelja.
Toliko od mene i nadam se da će da natrči jednom na nekog sa kratkim živcima pa će je skinuti sa skutera. Ja neću, lepo sam vaspitan.

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #10 poslato: Jul 20, 2008, 06:21:51 pre podne »
da sam na tvom mestu muvo,na licu mesta da bi joj razmontirao motor i izderao bi se na nju da bi pobelela kao... (nista licno muvo)kao muva iz kiselog mleka. nebi se fizicki oracunao sa doticnom,nego bi je mojim dranjem i aktom razmontiravanja motora nacinio agorafobicarkom.nebi smela vise da izadje iz kuce da joj se ne ponovi slicno ili priblizno iskustvo
pitanje je sta bi toj zeni uradio da je nekim slucajem (nedaj boze)pregazila tvoje dete.
imao sam par bliskih susreta sa motoristima i automobilistima i nikada nisam bio ravnodusan prema njima.

i jos jedno pitanje:GDE SU TI SILNI POLI/MILICAJCI KOJI SU NEKADA HODILI NASIM ULICAMA I CINILI NAS GRAD BEZBEDNIJIM?

svakih pola sata bi trebalo da jedam policajac prodje centrom grada i kazni sve one koji se vozaju ili prolaze kroz pogacu skuterom ili motorom!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2008, 06:25:02 posle podne »
Nemojte tako...gospoda u plavim uniformama su verovatno \\\"na intervenciji\\\" u nekoj kafani...

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2008, 07:36:12 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
Nemojte tako...gospoda u plavim uniformama su verovatno \\\"na intervenciji\\\" u nekoj kafani...



...u kompletu se slazem s\\\' Malim Lalom, samo kada bi bili tamo gde treba tj.na svojim radnim mestima, bilo bi manje nabedjenih Sumahera,Rosija...
...a onako usput i na +35\\\'c uz odredjena pravila bih a ne kao glavom kroz zid  :giljotina: imao sansu da pobedim u sahu jer uvek je bilo u ovo vreme ovako toplo a nije bilo toliko divljanja i udesa...

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #13 poslato: Decembar 01, 2008, 07:10:20 posle podne »
Strahota, ja sam se zamislio malo...:blink:
Nece vas ostaviti ravnodusnim, to je sigurno.

[video type=youtube]sxjocYbbdsk[/video]

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Saobracajne necrece
« Odgovor #14 poslato: Decembar 01, 2008, 07:24:34 posle podne »
uffffffffffff strasno sinoc su bas neki divljali sa par auta po centru tj. od Stagea ka Sportskom, cak su neki sedeli u poluotvorenom gepeku...