Autor Tema: Vojska: redovno ili civilno?  (Pročitano 14180 puta)

nnemedi -

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 21, 2007, 03:42:51 pre podne »
interesantno je procitati razlicita misljenja, svaka teorija sadrzi  cinjenice gde treba stati, i razmisliti o tome. svi smo bili svedoci o tome koliko vredi jedna vojska ako se zarati sa svetom. a najgore je da smo mislili: \\"ma ne mogu oni nama nista\\". ali.. tako ti je, svi smo gledali emisiju \\"dozvolite\\" i film Valter brani sarajevo po milion puta na kraju te emisije i citali magazin \\"front\\". lepo su nam isprali mozak i zasadili u novo plodno tlo cvet megalomanskog idijotizma srali o bratstu i jedinstvu, i da smo svi jednaki, (oni sa crvenim knjizicama su malo jednakiji od ovih drugih). Ja sluzim civilo i od toga se ne stidim. u ovu nasu vojsku hvala lepo, ali ipak NE.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 21, 2007, 04:04:14 pre podne »
Naravno da se ne ljutim Zmaju ;) Treba uvažiti svačije mišljenje.
Na kraju krajeva,oboje smo služili pod istim amblemom-orlom visoko podignutih krila :cheer:

To mu doðe ko` bratstvo B)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 21, 2007, 10:18:41 pre podne »
... Da, bilo je -30... Seti se zime 2004.
Stvarno je bilo tako i bilo je pola metra snega...
;)
Opusteno skroz za ono sto si rekao... Ovo je samo prijateljska razmena misljenja. :)
Kao sto je neko rekao, neko je bio dezuran, pa nije mogao da se okupa jedne nedelje. Izmedju dva kupanja je bilo 14 dana... Malo je to strasno. No, nema veze...
A bio sam na karauli koja je najstarija u SU korpusu, pa je instalacija bila stara, bojler je radio na verglanje (naravno, ne bukvalno, ali bio je toliko mator...):laugh:
Nekoliko puta sam se kupao ledenom vodom, a napolju -sheprtnaest.
Opet, nije ni bitno, sve sam preziveo i moze se preziveti. Ali, fazon je u tome da nema potrebe da se neko muci, kad moze da odradi svoje pre podne, a uvece da ti dodje na pivo u kafanu..
Samo sam to hteo da kazem.
;)
I ja sam otisao redovno, jer sam imao neke planove, pa mi je vreme bilo knap.
Ma, bilo-proslo, sad me boli uvo kako je bilo...
:laugh:

P.S. Jedan ugovorac sa karaule je bio u tigrovima... Ne mogu da ti opisem kako je to stvorenje napaljeno. Bio je opasniji od pukovnika iz bilo koje kasarne... A IQ mu ish\\\'o u minus...
Imao sam obuku goru od legionara...B)
:laugh:

Vladimir Zecevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 47
    • Pogledaj profil
Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 22, 2007, 12:18:30 pre podne »
Otici cu redovno, ma sta pricali ocu tako. Pa makar cu imati o cemu da pricam kad se vratim, bilo pozitivno ili negativno.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 22, 2007, 10:54:31 posle podne »
Idi redovno, krace traje...
Zelim ti lep i dobar provod, da ti ne bude lose kao Robbynu i meni! Bice ti ok. A imas ti jos vremena.
Inace, u pravu si. Imaces mnogo vise tema za razgovor (koje se ticu vojske), nego da odes civilno.
Ispraticemo te svi zajedno!:)

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 23, 2007, 02:59:56 pre podne »
Zeka napisao/la:
Citat
Otici cu redovno, ma sta pricali ocu tako. Pa makar cu imati o cemu da pricam kad se vratim, bilo pozitivno ili negativno.

to kralju.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 23, 2007, 03:09:14 pre podne »
Ma bar ces videti kakvih sve likova ima na ovom svetu. :D Od drvoseca do doktora koji sa 30 god idu u vojsku. A sto se tice ispracaja...ima da se napijeeemoooooo ki daske patosarke...  :beat_plaste


PS
I moci ces da se hvalis da si i to preziveo a + koliko kontam i devojke drugacije reaguju... :D

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 23, 2007, 03:17:50 pre podne »
Fala ti lepo te devojke kojoj je bitno sto je neko isao u redovnu vojsku...
To mi dodje isto kao neka sponzorusa, samo na drugu stranu...:(

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 23, 2007, 03:23:25 pre podne »
Mislio sam sledece - Devojke te vide i shvataju \\"muskije\\" ako si isao u redovnu vojsku nego civilnu po kojoj si malo \\"whimp\\" jer ne mozes da istris neke tegobe i probleme koje donosi redovna vojska i zato si otisao u civilnu. Sustina je da ce misliti da si slabic i da nisi \\"fit\\" da zasnivas porodicu i potomstvo sa njima... :laugh:  :woohoo:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 23, 2007, 03:46:41 pre podne »
Znam sta si hteo da kazes, ali ja se ne bih zalepio za neku takvu, pa da mi platis...
Koji ti je? Ja da sam manje muskarac, jer nisam bio u vojsci... To mi zvuci kao da smo u 1953. godini.
:laugh:

Ok.. Bio sam u vojsciB)(jesam sad faca?) , ali ne osudjujem i ne prozivam one koji ne odu. Skroz mi je ok.
Bio sam u vojsci i osecam se kao retard, jer sam dozvolio da me tamo gnjave... I zbog cega? Eto tako... Idiotarije...
A oni koji su iskljucivo ZA redovno sluzenje vojnog roka, ok...
Njihovo pravo. Ali da me neko proziva (ne moze), jer sam za civilno? Okrecem glavu omak! Ne\\\'am sha da pricam vise...
:S
Di je sad onaj Robbyn?:laugh:

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:25:06 pre podne »
Pazi ja nisam ni mislio na tebe...ti si jedan od onih sto imas devojku/zenu, a ja govorim onima koji nisu u toj situaciji. :woohoo: :laugh:

A ne kazem JA da si manji muskarac ako si bio u civilnoj (menjao nekom dedi u gerontoloskom pelene, cistio ulice u lepoj zutoj uniformi, kopao grobove na groblju, nosio smece) ali ipak u zenam ima onog \\"primarnog\\" instinkta koji utice na njih u pogledima na muskarce. Pogledaj odnos muskaraca koji imaju devojke a sluzili civilnu ili redovnu. Zamisli se malo. Nek me demantuje neko ako nije tako. :laugh: :P  

Inace znas da sam ja prvi protiv ove nase redovne vojske kakva je sad, zato sto nije vojska nego je pacenje i trosak. Mi smo jos i imali srece na karaulama pa smo imali solidnu hranu ali ima onih koji su bukvalno jeli pomije. I samo da dopunim zmaja i Tata Borisa...ta vojska koju ste vi sluzili je nestala devedesetih. To sto ste vi jos bili solidno hranjeni i imali neke uslove je zato sto se onda zbog ratova jos koliko toliko davalo u vojsku a na ovamo je jako lose...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:29:13 pre podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
...A ne kazem JA da si manji muskarac ako si bio u civilnoj (menjao nekom dedi u gerontoloskom pelene, cistio ulice u lepoj zutoj uniformi, kopao grobove na groblju, nosio smece) ali ipak u zenam ima onog \\"primarnog\\" instinkta koji utice na njih u pogledima na muskarce. Pogledaj odnos muskaraca koji imaju devojke a sluzili civilnu ili redovnu. Zamisli se malo. Nek me demantuje neko ako nije tako. :laugh: :P ...


Au, jesi tvrdoglav! Ne osporavam te, ali kazem da me boli uvo za one koji onako misle! A da nemam devojku, onakva mi sigurno ne bi bila sledeca... Mogu ja na lepsi nacin da se dokazem... ;)
I opet, moze biti i tu i tamo i lepo i lose. Zavisi samo kakve si srece...;)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:32:20 pre podne »
Tu sam Viruse :)


Mali_Lala napisao/la:
Citat
Mislio sam sledece - Devojke te vide i shvataju \\"muskije\\" ako si isao u redovnu vojsku nego civilnu po kojoj si malo \\"whimp\\" jer ne mozes da istris neke tegobe i probleme koje donosi redovna vojska i zato si otisao u civilnu. Sustina je da ce misliti da si slabic i da nisi \\"fit\\" da zasnivas porodicu i potomstvo sa njima... :laugh:  :woohoo:


Veruj mi,nema to uopšte veze...Otkud bi neka devojka i znala da li si ili nisi bio u vojsci osim ako je sam ne daviš vojničkim pričama,a tu si onda na vrlo tankom ledu kod devojaka,i postoji realna opasnost da ih smaraš tim pričama te izazoveš upravo kontraefekat od onoga što želiš da postigneš.

Veæ sam to napisao u mom prvom postu na ovu temu,NIKO ti neæe reæi hvala,ništa se neæe bitnije na bolje izmeniti u tvom životu,NEÆEŠimati ni prednost pri zapošljavanju...

Zaboravi one trijumfalne povratke,nema toga...
Kada sam se vratio sa Kosova nisam oseæao nikakvu euforiju,oseæao sam se prazno...Kada sam stigao kuæi,jedva sam čekao da me ostave svi na miru koji su došli da vide \\"čudo neviðeno\\".

Naravno,sve se može podneti,pa i armija,sada čak vojni rok nije ni nešto dug,sitnica.Ne kažem ja da ne treba služiti vojsku,ali dobro je da ima moguænost i za civilno služenje.U moje vreme toga nije bilo,ne u ovoj formi kao sada.
Da ljudi imaju moguænost izbora,kao prvo nije svako roðen za vojnika,pucaju ljudi pod presijama,i ne može to svako izdržati.Svašta sam viðao da rade oni koji nisu mogli da izdrže više,od samopovreðivanja do izigravanja ludila...
Što je to nekome potrebno?

Znači,bitno je da postoji sloboda izbora,pa kako kome šta odgovara.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:36:02 pre podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Znači,bitno je da postoji sloboda izbora,pa kako kome šta odgovara.

;)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Vojska: redovno ili civilno?
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:43:47 pre podne »
Hehehehe

Ma salim se malo, a malo ne. :laugh:

Sve zavisi od srece i KARME...kakva ti je karma, tako ces proci... :laugh: