Autor Tema: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?  (Pročitano 4065 puta)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« poslato: Mart 13, 2008, 10:49:26 posle podne »
Sta ste/cete pre odabrati? Da radite ono sto zaista volite za manji novac ili da radite posao koji vas ne privlaci ali koji obezbedjuje vise materijalne prihode?

mumba

  • Gost
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2008, 11:45:55 posle podne »
sve zavisi od situacije! ukoliko je čovek prinuđen da izdržava porodicu i nema kud radiće sve samo da uopšte bude isplaćen pa makar koji god posao to bio,dok recimo školarci ili omladina koja imaju tu sreću da su kod roditelja koji bolje stoje ili neće raditi ništa ili će raditi i za dzeparac posao koji njima više odgovara! znači kako godine prolaze tako se i svest o poslu menja ali ovo važi najpre za našu državu jer da vam ovo iž norveške pišem verovatno bi moj post bio drugačiji1 ali da svedem ovo kraju ljudi treba da rade posao koji vole i znaju da ga rade za ,,dobru platu\\\'\\\' i da se pri tom ceni njihov rad od stane nadređenih a ne da budu samo(kao što je slučaj) kod nas potrošna roba!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2008, 01:02:03 pre podne »
MONEY MONEY MONEY ispred svega

od ljubavi se ne puni tiba...

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2008, 01:14:39 pre podne »
Tesko mi je da se vidim i u jednoj od navedenih situacija, zato sto se zaista trudim da vodim sebe ka tome da pronadjem ono sto cu voleti da radim, a da mi opet to bude dovojna materijalna potpora za lep zivot...:)

Mada, kad bih bila u situaciji da su mi hitno potrebna finansijska sredstva, svakako bih nasla neki posao, pa makar i ne bio onaj \\\"iz mojih snova\\\"...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2008, 06:52:48 posle podne »
igrutin napisao/la:
Citat
MONEY MONEY MONEY ispred svega

od ljubavi se ne puni tiba...


E sad ja tu moram nesto da prokomentarisem, al da me ne shvatis pogresno...nisam mislio da si bas TOLIKI materijalista.

A sad ON TOPIC. Evo ja se bavim nekim poslom vec godinu dana. Plata je fenomenalna bila i dok sam bio preko grane a i sad za nase uslove...ljudi koji imaju mnogo vise staza od mene imaju mnogo manju platu...ali ipak to nije to. Bicu iskren i reci cu da sam imao zablude oko ovog posla, i da mi je delovalo mnogo interesantnije nego sto jeste. Interesovalo me je jer mi je delovalo intelektualno izazovnije. Medjutim nije ni blizu onoga sto sam ja mislio. Grubo receno treba da lazem ljude i da im se uvlacim i ljubim dupeta da bi prodao nesto sto pritom treba da reklamiram kao \\\"extra kvalitetan\\\" proizvod iako je samo nesto bolji od proseka...

Tako da u mom slucaju nije bas tacno to da su pare bitnije. Drage volje bi pristao da se bavim onim poslom koji bas volim od malena i za manje pare. Al za njega treba jos da zavrsim bar vishu sto ce kanda i biti konacan rezultat... :D :D


PS
Skoro svima nam kad-tad dodje iz dupeta u glavu, nekome kasnije, nekome ranije...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2008, 06:53:31 posle podne »
igrutin napisao/la:
Citat
MONEY MONEY MONEY ispred svega

od ljubavi se ne puni tiba...


E sad ja tu moram nesto da prokomentarisem, al da me ne shvatis pogresno...nisam mislio da si bas TOLIKI materijalista. I aj jedno pitanje - jel se bavis onim cime se bavis (politikom) iz materijalnih razloga ili zato sto volis to???

A sad ON TOPIC. Evo ja se bavim nekim poslom vec godinu dana. Plata je fenomenalna bila i dok sam bio preko grane a i sad za nase uslove...ljudi koji imaju mnogo vise staza od mene imaju mnogo manju platu...ali ipak to nije to. Bicu iskren i reci cu da sam imao zablude oko ovog posla, i da mi je delovalo mnogo interesantnije nego sto jeste. Interesovalo me je jer mi je delovalo intelektualno izazovnije. Medjutim nije ni blizu onoga sto sam ja mislio. Grubo receno treba da lazem ljude i da im se uvlacim i ljubim dupeta da bi prodao nesto sto pritom treba da reklamiram kao \\\"extra kvalitetan\\\" proizvod iako je samo nesto bolji od proseka...

Tako da u mom slucaju nije bas tacno to da su pare bitnije. Drage volje bi pristao da se bavim onim poslom koji bas volim od malena i za manje pare. Al za njega treba jos da zavrsim bar vishu sto ce kanda i biti konacan rezultat... :D :D


PS
Skoro svima nam kad-tad dodje iz dupeta u glavu, nekome kasnije, nekome ranije...

mumba

  • Gost
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2008, 11:49:25 posle podne »
imaš poso\\\' za koji bi mnogi ubili a ti se tako prema njemu odnosiš,treba bre kad možeš da ideš dalje i preko leševa gazi ako je potrebno!ako ga i batališ šta ćeš posle za tepsiju bureka da radiš?

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2008, 03:35:20 pre podne »
Imam takav posao da. Ali nije sve u tome. Mogao sam ja i u Madjarskoj ostati da je sve u tome...bolje imati malo manje(ne puno manje) i voleti i biti voljen umesto imati puno i biti sam...

mumba

  • Gost
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2008, 03:49:23 pre podne »
idi bre a češka i austrija tamo ti nije bilo baš truba!

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2008, 04:06:02 pre podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
bolje imati malo manje(ne puno manje) i voleti i biti voljen umesto imati puno i biti sam...


 :dabome:

mumba

  • Gost
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2008, 04:14:27 pre podne »
samo što je kod nas u smrdiji ili imaš ili nemaš ništa! nismo u nemačkoj!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #11 poslato: Mart 15, 2008, 04:45:44 pre podne »
Ako se ne bojis posla i nisi ubetoniran u temelj ovog grada posla ima. Normalno placenog. Samo treba traziti. Za dve nedelje moz naci posao.

mumba

  • Gost
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #12 poslato: Mart 15, 2008, 05:52:18 posle podne »
mož naći al da krampaš! ako nemaš vezu ali ne onu telefonsku ništa od toga jedino u se i u svoje kljuse!

Maria Kovac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubav ka profesiji ili potreba za novcem?
« Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2008, 03:01:03 posle podne »
Hmm interesantno pitanje. Mislim da je ljuba prema profesiji neophodna.
Radila sam sve i svasta iz potrebe za novcem ali ipak na kraju je vazno naci nesto sto volis.