Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 25934 puta)

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #165 poslato: Septembar 06, 2008, 09:48:29 posle podne »
A sta je sa onom kucicom preko puta opstine na kojoj se lepe plakati, to je zaduzbina Eufemije Jovic, tako?
Koju ona ima svrhu osim plakatiranja?

Posto citam u novinama da ce obnavljati centar ove ili sl. godine, sta misle da urade sa tom kucom? Hoce li dobiti neku svrhu? Centar-centra, odvratnije kuce nema u precniku od kilometra - deluje tako sablasno, ali pariraju joj i ona kuca preko puta Komarca koja se napokon uredjuje, i bivsi turist...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #166 poslato: Septembar 06, 2008, 11:12:58 posle podne »
Ne znam sta da kazem. Kao sto rekoh ja imao dobru volju da uradim nesto u ovom gradu, al sve zive zabole i svi kazu \\\"mi to ne mozemo\\\"...tim stavom se nece uraditi nista nikada, a problem je taj sto je nas koji imamo stav \\\"sve se moze kad se hoce\\\" proporcionalno jako malo u odnosu na one prve i ne mozemo da se proguramo.
Zato sam i bio resio da cu negde drugde da se trudim...

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #167 poslato: Septembar 06, 2008, 11:24:57 posle podne »
Nemoj tako :)
Sigurno ima puno onih sto hoce. Realno i mi koji hocemo, jesmo oni sto necemo (zvuci jako konfuzno, znam)...
Ali eto, ja hocu, ali sedim samo za kompom, jer ne znas ni kome da se obratis i sl... Na kraju krajeva treba dzidze i onda prestanemo i da razmisljamo o tome...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #168 poslato: Septembar 06, 2008, 11:32:54 posle podne »
maxfonpunkerska napisao/la:
Citat
A sta je sa onom kucicom preko puta opstine na kojoj se lepe plakati, to je zaduzbina Eufemije Jovic, tako?
Koju ona ima svrhu osim plakatiranja?

Posto citam u novinama da ce obnavljati centar ove ili sl. godine, sta misle da urade sa tom kucom? Hoce li dobiti neku svrhu? Centar-centra, odvratnije kuce nema u precniku od kilometra - deluje tako sablasno, ali pariraju joj i ona kuca preko puta Komarca koja se napokon uredjuje, i bivsi turist...


Ta kuća na uglu pripada Matici Srpskoj i ona predstavlja legat Bogdana Dunđerskog. To je duga priča oko te kuće i naših pokušaja da je otmemo od države i privedemeo nekoj nameni. Glupost i osionost \\\"države\\\" se najbolje videla na primeru te kuće. Verujte bilo je dobrih i iskrenih pokušaja. Poslednja opcija je sledeća: biće internet kafe! Jer, Matica ne može dati za pekaru ili kafanu taj prostor! To je sasvim OK.

Š to se tiče zgrade kod Doma zdravlja to je rodna kuća znamenite braće Than i ona se uređuje i to će biti sjajan prostor za seminare, forume, sa sve sobama za spavanje...Ima prelepo dvorište tako da će Bečej dobiti još jedno \\\"kulturno dvorište\\\"....

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #169 poslato: Septembar 07, 2008, 04:00:21 pre podne »
A čiji internet kafe? Samo pitam.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #170 poslato: Septembar 07, 2008, 05:27:48 pre podne »
Pa, privatni...Nije bitno čiji. Onoga koji je spreman da investira ozbiljne pare u rekonstrukciju i adaptaciju objekta koji je pod zaštitom države kao spomenik graditeljske kulture Bečeja!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #171 poslato: Septembar 07, 2008, 04:45:13 posle podne »
maxfonpunkerska napisao/la:
Citat

Sigurno ima puno onih sto hoce. Realno i mi koji hocemo, jesmo oni sto necemo (zvuci jako konfuzno, znam)...
Ali eto, ja hocu, ali sedim samo za kompom, jer ne znas ni kome da se obratis i sl...


E sad si ga ubo u suštinu! :)

Hoćemo...a nećemo!

Prosto samo treba imati dobru ideju i tim,...pa i vrata se tada sama otvaraju, ona koja trebaju, ... istina puno mora da se radi, pa si i u tom svom naumu i kafe kuvarica i spremačica i direktor i poštar i svakakvo drugo trčkalo..... a mi ni to kanda nećemo... lakše je kritikovati one koji nešto rade... nego prihvatiti se posla! :)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #172 poslato: Septembar 07, 2008, 07:21:23 posle podne »
ne bih da kvarim ovu kreativnu igricu, ali sto se tice hepeninga za sledecu godinu imam informacije da opstinari planiraju da naprave nesto

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #173 poslato: Septembar 07, 2008, 07:34:28 posle podne »
Ma nije valjda Simo?:)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #174 poslato: Septembar 07, 2008, 09:29:25 posle podne »
Pa Simo sta mislis zasto se Rez ovde petlja oko ove teme? Pa trazi ideje, koje ce kao i svaki dobar politicar posle da proda kao svoje. :D :D :D :D :D :D

Ps
Salim se.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #175 poslato: Septembar 07, 2008, 09:47:16 posle podne »
E sad si me provalio Mali Lalo! Ja sam baš mislio da i dalje skrivam svoju neinventivnost, svoju neinteligenciju, svoju nekreativnost, kad ti...tako.:)

Činjenica je da Bečej treba da ima JEDNU ozbiljnu, centralnu manifestaciju...i svi su pozvani da ponude svoje ideje, projekte, programe...Tu se pre svega misli na stranke vladajuće koalicije. Pa čija ideja bude najsuvislija, koja najviše donosi benefita Bečeju, taj neka  i dobije \\\"mandat\\\" da je odradi. Uz podršku i učešće svih ostalih, normalno. Već sam napisao: ta manifestacija ne sme da bude promocija jedne stranke, nego jednog grada, jedne opštine!

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #176 poslato: Septembar 08, 2008, 03:05:32 pre podne »
Dakle, jedna centralna  manifestacija po kojoj bi naš grad bio prepoznatljiv...hm...da li se ograničavati na određene starosne grupe obzirom da je to vrlo važno pri planiranju bilo čega i jasnom prepoznavanju različitih ciljnih grupa kojima se nešto plasira? Nemojte mi reći da je to nebitno. Ili tragamo za nečim što će intrigirati celokupno građanstvo? Kako i zašto bi? Ovo je inače vrlo ozbiljna tema i mislim da zahteva podrobnu analizu pre svega naših potreba i mogućnosti. Potreba definitivno postoji, a koje su nam mogućnosti? Kadrovske, finansijske (da se ne lažemo!)organizatorske? Bez obzira na \\\"bravurozne\\\" predloge partijskih samozvanih \\\"eksperata\\\" - čast izuzecima!  Š ta je, recimo, sa Majskim igrama? Doduše, one su, ovako kako se organizuju, vezane uglavnom samo za mlađe? Kad već divanimo o   brendu... Da li su Majske igre brend?

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #177 poslato: Septembar 08, 2008, 03:29:01 pre podne »
tools napisao/la:
Citat
Dakle, jedna centralna  manifestacija po kojoj bi naš grad bio prepoznatljiv...hm...da li se ograničavati na određene starosne grupe obzirom da je to vrlo važno pri planiranju bilo čega i jasnom prepoznavanju različitih ciljnih grupa kojima se nešto plasira? Nemojte mi reći da je to nebitno.


Hmmmm...Vrlo pametna konstatacija.Jer me baš interesuje koja je ciljna grupa kojoj je namenjena manifestacija.Ako se ide na širu populaciju,neko je napisao ovo:
Citat
U tom smislu \\\"Velikogospojinski dani\\\" u Novom Bečeju su preširok \\\"krov\\\" pod koji može da stane svašta: i konji i motori i oldtajmeri i ševroleti i kretoši i ćufte i riblje čorbe i pankeri i Čola...i p***ke i krompirače! I Moleban, na kraju! Ja ne bih to tako radio. Bar ne u našem Bečeju.


Čisto me interesuje kako je Rez zamislio sveobuhvatnu centralnu manifestaciju  koja će obuhvatiti potrebe svih Bečejaca (i šire) različitih starosnih grupa...Bez
Citat
p***ke i krompirače
:laugh: :laugh: :laugh:
Jer on
Citat
ne bih to tako radio. Bar ne u našem Bečeju.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #178 poslato: Septembar 08, 2008, 05:07:56 pre podne »
Ciljna grupa: deca od 7 do 13 godina. Naziv manifestacije: Pahomijevi dani u Bečeju!:) Izvinite na ovom crnom humoru.

Ja sam pripadnik \\\"stare škole\\\" organizatora: ne volim da se cimam radi cimanja. Ili organizujem ili sedim kod kuće i radim nešto drugo. Takvi su mi i prijatelji i saradnici.

Svojevremeno sam u Novom Sadu organizovao sa kolegama iz Kulturnog centra Novog Sada projekat pod nazivom: \\\"Poetika prostora\\\". U sklopu te manifestacije otvorili smo za građanstvo sve slikarske ateljee na Petrovoradinu i napravili od njih - ateljee za filozofiju, psihologiju, teoriju kulture, književnost....

U zapuštenim, oronulim pasažima  u Zmaj Jovinoj ulici /u kojima se danas nalaze butici i kafići/ igrale su se predstave određenog tipa teatra /alternativni, teatar tela isl./. To smo isto organizovali i u petrovaradinskim katakombama!

Ja sam vodio, između ostalog, i tzv. \\\"Kulturno dvorište\\\" u Dunavskoj ulici...

Novosadjanima smo priredili spektakl kakav nije viđen na ovim prostorima /reč je o 1987-oj godini/. Nazvali smo ga\\\" Uspavanka za Novi Sad\\\". Sa Petrovaradinske tvrđave, pod snopovima lasera, na hiljade decibela, svirao je Lazar Ristovski...

Kasnije sam, kao autor i realizator, za multimedijalni projekat \\\"umetnost smeha\\\" dobio vrlo prestižnu nagradu,a koji je na glavni novoasadski trg i Zmaj jovinu ulicu izveo više hiljada ljudi...

Hoću da kažem, da sam ja u osnovi konceptualista i tako prilazim svim \\\"optenarodnim svetkovinama\\\".

Na isti način razmišljam i o ovom CENTRALNOM DOGAĐAJU u Bečeju!

Mirjana Kuzmanović

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #179 poslato: Septembar 08, 2008, 05:24:20 pre podne »
Pa to je jasno. Ni realista ni nominalista. I sve što je pobrojano, vredno je hvale. Nego, niste mi odgovorili da li su Majske igre - brend? Bečejski? Ima li tu stvarnog koncepta ili (ne)postojeći treba menjati ili... štagod? Može biti i dosadno ovo pitanje, obzirom da se godinama cimamo oko istog.