Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 26204 puta)

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #15 poslato: Avgust 29, 2008, 05:08:20 posle podne »
Kanda bi za dalju diskusiju na ovu temu trebalo razgraničiti šta je leto, šta kulturno leto, šta seoska slava, a šta kulturna gerila. Ja sam za sve to, sa akcentom na ono poslednje, ali nisam za mix.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2008, 09:01:43 posle podne »
cveja napisao/la:
Citat
Kanda bi za dalju diskusiju na ovu temu trebalo razgraničiti šta je leto, šta kulturno leto, šta seoska slava, a šta kulturna gerila. Ja sam za sve to, sa akcentom na ono poslednje, ali nisam za mix.


Ali i da se razgranicimo od toga ko daje pare za sta, i koliko. I sta moze da se napravi sa NISTA para...

Evo ja nestrpljiv cekam Rezovo kulturno leto, koje ce se po svemu sudeci odigrati u njegovoj glavi (jer za to ne treba para i svako od nas moze sebi da stvori kulturno leto i usred zime ako ima volje...) kao i onaj free internet o kome je toliko pricao...sve se moze kad se jako zamisli.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #17 poslato: Avgust 30, 2008, 04:08:51 pre podne »
Mali Lalo, pre nego što se nešto \\\"odigra\\\" mora da se prvo \\\"odigra\\\" u nečijoj glavi! Ali i u toj glavi mora da postoji nešto što bi stvorilo uslove da se i u njoj nešto \\\"odigra\\\".

Dakle \\\"kulturno leto\\\" je zbir nekih kulturnih, sporstkih, vakih-nakih događanja objedinjenih u jednu smisaonu celinu! Jednom rečju: projekat. Nema niko pravo da mi neku programsku papazjaniju prodaje za \\\"kulturno leto\\\" ma koliko ta papazjanija bila ili ne bila kvalitetna...
I to Cveja vrlo dobro zna, nema razloga da uplićeš nikakvu stranačku solidarnost i da braniš nešto što je neodbranjivo.

Novac? Koliko ja znam, Gradsko pozorište je dobilo 800.000 na konto organizacije Kulturnog leta.

O novcu nema smisla pričati: kakva ideja, kakav koncept - tolko i para.  
 

P:S: dragi moj neverni Lalo, releji za free-net se postavljaju...Jbg.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #18 poslato: Avgust 30, 2008, 07:43:19 posle podne »
Nije stranacka solidarnost, nego ljudska. Za organizaciju neceg koliko toliko kvalitetnog koje duze traje treba dodati bar jos jednu nulu na tu cifru koju si naveo. Ali ajde...

A sto se tice tog neta, vec se 2 godine \\\"postavlja oprema\\\"...Ali ajde i za to...

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #19 poslato: Avgust 31, 2008, 04:48:49 pre podne »
Predajem se. Ne vidim u kulturi ni fudbal, ni boćanje, ni kotliće, ni bilo šta. Bečejsko leto, npr, može. No, šta ja znam. Vrlo uskoro dolazi prava šansa za one koji znaju. Da pojasnim. Gradsko pozorište je radilo i uradilo striktno ono što je u njegovom \\\"ataru\\\". Ostali su mogli još, da su hteli. Neko je mogao sve to objediniti u neko Bečejsko leto da je hteo, mogao ili umeo, ali nije. Ne mogu da branim koncepciju kulturnog leta, jer je ni nema. Crkli smo za ove dve godine, treba nam odmor.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #20 poslato: Avgust 31, 2008, 05:38:22 pre podne »
Mali Lalo, što se tiče besplatnog neta i \\\"dvogodišnjeg postavljanja\\\", mogu samo na osnovu iskustva da ti odgovorim: stvar se odvija brzinom svetlosti!!! To je bečejski tempo. Nisam ga ja instalirao. Mislim na tempo razmišljanja, rada, reagovanja...Igrutin uskoro završava ovo zajebavanje oko free neta i svima vama će biti zapušena usta, što i zaslužujete.:)

Ali, da se vratimo na temu:
1. Š TA JE KULTURNO LETO I ČEMU TREBA DA POSLUŽI?
2. KO TREBA DA GA OSMISLI, ORGANIZUJE?
3. IZ KOJIH IZVORA TREBA DA SE FINANSIRA?

Stvarno,  postoji li ideja za \\\"kulturno leto\\\"?:)

To je pitanje za razmišljanje.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #21 poslato: Avgust 31, 2008, 05:50:41 pre podne »
Nesto mi se pobrkalo, pa mi post otisao na pola. Dopunio sam ga. Inace, imam super ideju za kulturno leto. Idemo svi na more, pa uzivamo u kulturi odmora.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #22 poslato: Avgust 31, 2008, 06:02:50 pre podne »
Cvejo, ideja je dobra. Ali ne kao ideja direktora Gradskog pozorišta!
Znam koliko je teško biti pametan po zadatku, ili po funkciji, ali to je tako. Direktor gradskog pozorišta MORA da ima i drugu ideju za \\\"kulturno leto\\\" osim \\\"kulture odmora\\\" /OD MORA :) /. Kao i direktor TOB-a, kao i svi ljudi koji se bave kulturomturizmomiostalim javnimscenskimzabavnimstvarima.

Paralela: tamo negde 2001-2. godine doveo sam nekog Engleza u Sojaru. I nakon razgovara sa menadžmentom koji je izneo uspehe poslovanja Sojke,  čovek im je rekao: ovo je klasičan primer \\\"firme inkubatora\\\" - vama unutra je toplo a ne interesuje vas kako je napolju! I to nema nikakvu perspektivu.

Na žalost, tako se ponašaju mnoge naše firme i mnogi naši funkcioneri...

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #23 poslato: Avgust 31, 2008, 06:10:23 pre podne »
Jos uvek sam na odmoru, pa mogu da lupam privatne ideje kako mi se cefne! Inace, u onoj kucerini u kojoj stanuje kultura rade neki ljudi koji su u poslednje dve godine u delo sproveli neke, mozda spolja ne preterano vidljive, ali kljucne stvari koje su neki drugi ljudi godinama osmisljavali, branili, lobirali... Imam ja bar tri ozbiljne, cak i sjajne ideje za kulturno leto, ali moj izbor je bio da ne satirem ljude, ne samo zaposlene, vec i dragocene spoljne saradnike. Svesno sam odabrao ovakvo leto, jer je pred nama prelomni period sto se kulture tice, bice dza ili bu. Ili bu ili dza.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #24 poslato: Avgust 31, 2008, 06:21:04 pre podne »
Ja još uvek nisam na odmoru, a kad ću ne zna se...pa mogu samo da govorim o stvarima koje nemaju veze sa mojom privatnošću.
Dakle, tema \\\"kulturnog leta\\\" uopšte nije vezana ni podvezana za Gradsko Pozorište. Samo sam konstatovao postojeće stanje: to nije bilo \\\"kulturno leto\\\" nego letnja sezona Gradskog pozorišta.Čak ništa nisam rekao ni o kvalitetu onog što se tamo organizovalo. Ti, kao čovek koji je organizovao Džez festival u Novom sadu /istina u drugoj ulozi/ vrlo dobro znaš o čemu mi smaramo ovde ljude...:)

Pokrenuo sam ovde temu ne sa namerom da bilo koga opanjkavmo ili pljujemo, nego da malo testiramo forumaše: ima li nešto što bi oni smatrali doličnim i priličnim za Bečej?
A mi ćemo se sigurno ovih dana-nedelja naći da prodiskutujemo neke male tajne velikih kuvara...:)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #25 poslato: Avgust 31, 2008, 08:41:50 posle podne »
Ja bih Rez samo upitao nesto. A cemu sluzi TOB? Da nije mozda da ucini ovaj nas gradic interesantan turistima? A ako je turistima interesantan, onda je i gradjanima istog interesantan.

Imam ja doooosta ideja, i za kulturna desavanja i za privredu, ali u ovom gradu uvek ima podobnijih i \\\"pametnijih\\\" kojima to ne odgovara i koji bi \\\"pomogli\\\" tako sto stave svoju nogu da se spotakne onaj ko hoce da nesto da iskorakne. Da ni ne pominjem silnu podrsku... Iskreno se nesto preterano ni ne cimam da ih iznosim jer em ne bih imao skim da izvedem, em bi me spoticali svi kojima bi ugrozio status uspavanog medveda u fotelji...al dobro.
To i jos poneke sitnice koje su me jako izvele iz takta ovih dana me teraju da polako bezim iz ovog grada pa cu negde drugde probati da izvedem neke od tih ideja...

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #26 poslato: Avgust 31, 2008, 09:05:20 posle podne »
Lalo to ti je na mestu, u Bečeju je 200% više onih koji bi spotakli, pricali dezinformacije i popljuvaili, iako nemaju neke vajde od toga, nego pomogli, čast izuzecima, iskusio sam se prilikom tog malog turnira sto smo radili, koji je generalno nista mnogo mudro, pa smeta, a što se tiče žurkica na termalcu bolje da ne govorim o ciframa koliko je bilo prijava svim tipovima nadležnih organa...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #27 poslato: Avgust 31, 2008, 09:20:58 posle podne »
Pa dobro ljudi, to znamo. Više je onih koji bi da ne rade, nego onih koji bi da rade. Više je onih koji sede u zapećku i gledaju kako da te spotaknu nego onih koji bi da stvarno nešto dobro odrade...
Međutim, mene u ovom trenutku ne zanima nikakva idejica koja okuplja samo jednu određenu ciljnu grupicu, nikakvi turniri, nikakvi čorbuljaci, nikakve \\\"svirke\\\"....Pitanje je: ima li ovde neki zaista dobar projekat /u magli, u glavi, ne mora na papiru/ koji može na pravi način da brendira Bečej? projekat koji neće zavisiti više ni od jednog medveda u fotelji jer će ga snaga ideje i projekta i količina ljudi koji će se uključiti u tako nešto oduvati sa sve njegovom foteljom!!! Da li verujete da je moguć takav projekat?

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #28 poslato: Avgust 31, 2008, 09:25:55 posle podne »
Takav projekat je moguć i po meni kasni već debelo, ideja uvek ima a da li ima snage to je pitanje...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #29 poslato: Avgust 31, 2008, 09:46:07 posle podne »
Onda super. Axl, biceš kontaktiran ovih dana. OK? Sinoć smo te spominjali. Nešto znam kada si ti u pitanju, ništa ne znaš kada sam ja i moji prijatelji u pitanju. Ali, uklapa se sve kako treba...:)