Autor Tema: Musko-zenska prijateljstva  (Pročitano 15382 puta)

Leana Tajkov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 284
    • Pogledaj profil
Musko-zenska prijateljstva
« poslato: Septembar 23, 2007, 08:14:08 posle podne »
Posto moja sledeca tema moze da stane i u muski i u zenski kutak (a da se ne bih ponavljala),odlucila sam da je smestim ovde...
Dakle,mene zanima koliko verujete u musko-zenska prijateljstva i da li mislite da su ostvariva a da se pri tome jedna strana ne zaljubi?
Dugo sam verovala u takva prijateljstva, ali me praksa potkopava...
Mada se jos uvek nadam da su moguci takvi musko-zenski odnosi :-)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2007, 08:43:58 posle podne »
Ne verujem u takva prijateljstva,jer nisu iskrena (ne u smislu da ne poštuju jedno drugog,nego u smislu da neka tenzija uvek tinja negde u nekom dubokom kutku svesti).

Dve zdrave jedinke prosečnog izgleda bez nekih nedostataka,provode mnogo vremena zajedno,ajde da vidim toga ko neæe pomisliti kako bi bilo kada bi se smuvali?!
Iskreno,ko nije pomislio na tako nešto?Naročito ako je ta osoba s kojom se družite (a zato se i družite,zar ne) sličnih shvatanja i poimanja kao i vi,sličnih sfera interesovanja,ispunjava vas duhovno i intelektualno,imate prisan odnos s njom...

Da vidim toga ko bi odoleo?E sad,neko to sakriva,potiskuje,a možda i oboje,u strahu da ne bi poremetili prijateljstvo,ali nešto uvek lebdi u vazduhu,očajnički tražeæi signal od onoga drugoga...
A negde (dosta često) i eskalira...Meni se desilo...Nije dugo trajalo,čujemo se i sada ponekad,ali nije više to ono,i ne može biti više nikada.

Može da funkcioniše ako je neka od te dve osobe totalno neprivlačna,ali i tu jedna osoba pati,odnosno potiskuje oseæanja nadajuæi se nečemu.

mumba

  • Gost
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2007, 09:49:47 posle podne »
Možda je i moguæe ali samo da su zajedno od malih nogu .ukoliko se sprijatelje u kasnijem uzrastu onda tu veæ svašta može da bude,no ko to zna možda može uspeti ako vole svako svoj pol ali to je veæ malo teže.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2007, 11:45:43 posle podne »
E Narcy moja...
I mene je praksa nekako ubila u pojam po tom pitanju :whistle:
Mada, to sto Saci kaze, prijatelji od malih nogu su to zauvek... Ako su zaista iskrena, musko-zenska prijateljsta su cesto jaca od zenskih...

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2007, 11:54:13 posle podne »
Postoje definitivno...

Tatjana Hodi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 60
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2007, 01:36:01 pre podne »
Po mom misljenju postoje-i iskrena su bar sa moje strane...bilo je slucajeva gde sam primetila neke stvari ali sam ih postavila na mesto i prijateljstvo je i ostalo:))

Darko Mihajlovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2007, 02:57:49 pre podne »
Pre koju god sam mislio da nisu moguca, tj. dokazao sam sebi da nisu!! Sa svakom \\"drugaricom\\" se desilo nesto, i tu je i prijateljstvo i sve ostalo palo u vodu.

Ali, sada imam drugaricu, ma ne prijateljicu u pravom smislu te reci, sa kojom se vidjam bar svaki drugi dan, sa kojom mogu da izlazim, da pricam o svemu, koja mi dodje kao ortak, i koja je bila uvek tu za mene i vise pomogla od mnogih starijih prijatelja. Nikada prema njoj nisam osetio nesto drugacije od prijateljstva, niti ona prema meni. Oboje smo srecno zaljubljeni, i jako dobro se kontamo. To traje vec dve god.

Tako da je kod mene taj mit o nemogucnosti takvih odnosa razbijen. Naravno, to sve ide sa godinama isto tako...

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2007, 03:11:12 pre podne »
Slazem se da ide sa godinama i da sto si zreliji to je veca mogucnost da se tako nesto ostvari.Ali sada, u mojim godinama, slazem se sa Robbynom (jer kad nadjes osobu koja ti toliko odgovara- tesko da se nista nece dogoditi). Imam najboljeg druga, znamo se od prvog razreda osnovne i jako ga cenim, ali ne mogu reci da smo nerazdvojni. Znam da mu mogu sve reci, da cu dobiti iskren savet i da mogu da se oslonim na njega u svakom momentu a da pri tom budem sigurna da me nece izneveriti. Ali... Toliko je puno primera u mom okruzenju koji dokazuju da je ovo jako retko...

Dunja Š ormaz

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2007, 04:35:02 pre podne »
Iskreno, ne verujem u musko-zenska prijateljstva, jer kad se neko tako dobro poznaje sa nekim, onda dodje do zaljubljivanja, bar sa jedne strane. Desavalo mi se par puta...:blush:

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2007, 12:07:48 pre podne »
ja verujem u m-z prijateljstva,to je sasvim normalno,kao npr drugarice iz razreda, iz omladinskog kluba (da ne lupam dalje)...
ne moras se muvati sa svakom zenskom,mada u beceju retko koju bih i muvao... pfffffff...

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2007, 11:48:17 posle podne »
postoje, kako da ne postoje... muskom vise verujem nego zenskom (cast izuzecima) i to ce valjda uvek biti tako...

a sada... neko iskreno prijateljstvo moze da preraste u vezu (ne zelim nikome ono sto se meni desilo pa sad zalim najstraasaaaasnije) i kako god okrenes, bude lepo ali kad pukne nikada ne bude kao pre... :(

a za to od malih nogu, istina je...:D

Sani L

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 100
    • Pogledaj profil
Odgovor:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2007, 01:18:06 pre podne »
E sad,ako su oboje strejt-onda takva prijateljstva nisu moguca...Naravano ima tu izuzetaka,kao ona stara pricha:Znamo se od malih nogu  ;)  pricham ti prichu...a i noge vremenom \\"porastu\\" :P  
Drugarstvo je naravno  moguce i normalno i preeeeko potrebno :P

Milos Plazacic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 186
    • Pogledaj profil
Re:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 06, 2007, 08:19:37 pre podne »
imam nekoliko DRUGARICA vec duze vreme i mogu da kazem da je to sasvim moguce

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Re:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 06, 2007, 08:57:16 pre podne »
Naravno da je moguce!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Re:Musko-zenska prijateljstva
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 06, 2007, 10:02:44 pre podne »
Sigurno su gaborke.