Autor Tema: Besplatne akcije???  (Pročitano 16090 puta)

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #60 poslato: Februar 01, 2009, 01:46:44 posle podne »
igrutin napisao/la:
Citat
evo bakuta moje zene mora da donese izvod iz državljanstva, iako je upisana u državljane pre 9 godina...
e, sad, moguće je da oni kojima se državljanstva vode u MUP-u u Beogradu (izbeglice, oni koji nisu rođeni na teritoriji Srbije i slično) treba dodatno da dokažu, ali prema Zakonu o upravnom postupku, ukoliko bazu za dokument kojeg traži republički organ vodi drugi republički organ, onda se to radi ex offitio, ili po službenoj dužnosti.. druga je stvar što taj zakon niko ne primenjuje, tj republičke upravne inspekcije su prošle i pretprošle godine pravile \\\"racije\\\" po loklanim administracijama, a sami se ne pridržavaju istog... sramota
takođe, gde je tu onda ravnopravnost građana zagarantovana Ustavom?


Š ta me briga Igrutine, meni je bitno da Picoderu nisu tražili.

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #61 poslato: Februar 01, 2009, 04:31:19 posle podne »
Pa naravno da neće picoderu da traže, valjda ima veze u BG u.Znaju da je...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #62 poslato: Februar 02, 2009, 04:45:42 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Ja sam pisao besplatne akcije a i moja supruga. Nije trebao izvod iz knjige drzavljana. Ko kaze da treba taj provocira.

Možda je trebalo onima koji su u nekom specijalnom statusu - da li su izbegli ranije ili su emigrirali u Srbiju ili ne znam ni ja šta drugo, MOŽDA je trebalo njima ali meni nisu tražili. Tražili su ličnu kartu i broj računa (ko nema račun otvaraju mu besplatno na licu mesta).


Nisu ni meni, ali mnogima jesu!
Ti mnogi žive u Bečeju ceo svoj život, dakle nije reč o specijalnom statusu!

Nije provokacija!
Činjenično stanje, proverljivo u matičnom uredu grada u svakom momentu!... na žalost onih koji su ga morali pribaviti... i platiti!
Da je činjenica, a ne provokacija možete pročitati čak i u lokalnim novinama, a Tv je ranijih dana opsežno izveštavao o tome.

... eto za te mnoge, već nisu besplatne, ako ih uopšte i bude!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #63 poslato: Februar 02, 2009, 08:20:43 posle podne »
zombi1

Evo ga izvod iz zakona:

Uslov za ostvarivanje prava na besplatne akcije je i da je osoba upisana u birački spisak, kao i da je državljanin Srbije na dan 3. januar 2008. godine. Uz prebivalište na teritoriji Srbije, na dan 30. jun 2007. godine, neophodno je i da su građani bili punoletni 31. decembra 2007. godine.

 Pa jbm. mu miša piCODER, gde ti ovde vidiš \\\" provokaciju\\\"??
zombi1 lepo citira zakon, a ti ili neznaš da čitaš, ili se praviš lud, pa ti \\\" provociraš\\\":( :( :( lepo piše : kao da je i državljanin Srbije:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #64 poslato: Februar 02, 2009, 10:39:25 posle podne »
Informacijakoju sam postavila, je bila da su od mnogih građana Srbije tražena dopunska dokument- uverenje o državljanstvu!.- činjenica!

Potpuno je normalna nedoumica da li to ima veze sa budžetom Republike!... i to sam i napisalaa u predhodnim postovima i obrazložila.

E sad jedno pitanje:
 Kako je moguće dobiti ličnu kartu na teritoriji Republike Srbije, ako neko nije državljanin iste.
Koliko znam za LK je potrebno podneti izvod i matične knjige rođenih i pomenuti dokumet- uverenje o državljanstvu, uz još sto čuda i taksi.

Kako je moguće da se od državljana Srbije, koji su se uredno prijavili za te čuvene akcije, traži dodatan dokument, ako je za upis tih besplatnih akcija bila potrebna \\\"samo\\\" LK ( koja podrazumeva uverenje o državljanstvu! ) i račun koji se otvara na licu mesta uz uslov da je građanin punoletan!? :blink: ???

Nešto mi tu ne štima!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #65 poslato: Februar 03, 2009, 04:32:48 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Informacijakoju sam postavila, je bila da su od mnogih građana Srbije tražena dopunska dokument- uverenje o državljanstvu!.- činjenica!

Potpuno je normalna nedoumica da li to ima veze sa budžetom Republike!... i to sam i napisalaa u predhodnim postovima i obrazložila.

E sad jedno pitanje:
 Kako je moguće dobiti ličnu kartu na teritoriji Republike Srbije, ako neko nije državljanin iste.
Koliko znam za LK je potrebno podneti izvod i matične knjige rođenih i pomenuti dokumet- uverenje o državljanstvu, uz još sto čuda i taksi.

Kako je moguće da se od državljana Srbije, koji su se uredno prijavili za te čuvene akcije, traži dodatan dokument, ako je za upis tih besplatnih akcija bila potrebna \\\"samo\\\" LK ( koja podrazumeva uverenje o državljanstvu! ) i račun koji se otvara na licu mesta uz uslov da je građanin punoletan!? :blink: ???

Nešto mi tu ne štima!


I jos mi koji smo bili u vojsci...

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #66 poslato: Februar 03, 2009, 05:22:09 pre podne »
Hm, ta situacija oko drzavljanstava se desavala iks puta i ne vezano za besplatne akcije, ocito da ovde niko nema bas pravi odgovor zasto je pojedincima trazeno da donesu i drzavljanstvo. Ja sam bio jedan od onih koji je poslednjih dana podneo zahtev za besplatne akcije i znam sigurno da mi nije trazeno drzavljanstvo. Da li neko ima informaciju ko je trazio drzavljanstvo? Sluzbenici na salteru poste, ili je to trazeno naknadno?
A Mali Lala je u pravu, znam ljude koji su bili u ratu iz naseg mesta, u kojem istina nismo ucestvovali, a kasnije nisu mogli da izvade licne karte posto nisu imali drzavljanstvo, cak se desavalo da ih nigde nema upisanih kao drzavljane.

Ildiko Galfi

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 508
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #67 poslato: Februar 03, 2009, 06:33:53 pre podne »
Trazeno je naknadno.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #68 poslato: Februar 04, 2009, 05:03:25 pre podne »
zombi1 napisao/la:
Citat
...  Da li neko ima informaciju ko je trazio drzavljanstvo? Sluzbenici na salteru poste, ili je to trazeno naknadno?...


Tražili su iz Ministarstva ekonimije i regionalnog razvoja, Agencija za privatizaciju, naknadno, bez obzira što su ljudi koji su se prijavili za besplatne akcije, uredno, pri upisu podneli LK, koja je dokaz da je neko državljanin Srbije!
Goranova mama i tetka su primeri za koje ja znam, a znaš da žive ovde ceo svoj život.

Š to se mene tiče, danas sam od iste institucije dobila potvrdu o upisu u evidenciju nosilaca prava .... čime sam stekla status nosioca prava ......tako piše ...

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #69 poslato: Februar 05, 2009, 02:29:34 posle podne »
Licna karta sepokazala puno puta da nije dovoljna kao potvrda za drzavljanstvo i nema to veze sa besplatnim akcijama.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #70 poslato: Februar 05, 2009, 05:57:24 posle podne »
Izguraće ovo Mlađa, ne znam kako ali hoće. Ako se ne desi neki politički ili ekonomski \\\"cunami\\\"...

Petar Vidovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #71 poslato: Februar 07, 2009, 12:03:04 pre podne »
ili muzicki. ako ga pozovu na kakav veliki muzicki hepening ode mladja a mi mozemo da ostanemo da se jebedemo sa sve snovima o utrosenih soma evrica.
mladjo pederu!
:angry:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #72 poslato: Februar 08, 2009, 03:21:08 pre podne »
Neki od naših poznatih ekonomista izjavili da ćemo dobiti 60 evra + neke hartije od vrednosi za nekih pola godine!? :blink: :(

Ajd\\\' videćemo,... ako doživimo!

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #73 poslato: Februar 08, 2009, 05:56:40 pre podne »
necete dobiti ni dinara.
u potpisu:mladja

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Besplatne akcije???
« Odgovor #74 poslato: Februar 08, 2009, 07:21:11 posle podne »
Pare nece dobiti niko, dobicemo papire tj. akcije sa kojima ce posle svako od nas moci da radi sta hoce. Moci ce da ih cuva, proda, verovatno zalozi za nesto... isto kao i sa ostalim hartijama od vrednosti.
Koliko ce akcije  vredeti zavisice od trzista.
Kada je G. Dinkic govorio o akcijama, nikada nije rekao eksplicitno da ce svako dobiti 1000EUR, nego da pretpostavlja da ce se vrednost akcija kretati oko te cifre. U medjuvrmenu se svasta promenilo i u Srbiji ali jos vise u svetu, tako da plan koji je napravljen tada sada vise nije realan (u ovom momentu se ta preduzeca ne mogu prodati po cenama koje su pretpostavljene pre recimo godinu dana). G Dinkic radi na tome da se prosiri prvobitni broj preduzeca i institucija od cije prodaje ce novac ici u fond za besplatne akcije. Da li ce mu to uspeti zavisi pre svega od odnosa snaga i podrske koju dobije u koaliciji koja je trenutno u vlasti u R. Srbiji.