Autor Tema: Fakultet - Tvoj izbor?  (Pročitano 3300 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Fakultet - Tvoj izbor?
« poslato: Oktobar 03, 2008, 02:43:21 pre podne »
Sta je Tvoj izbor ? Zašto?

Marta Tot

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2008, 08:45:14 posle podne »
Sto niko ne komentarise?
Fakultet naravno!
Obrazovanje je veoma bitno!

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2008, 11:33:36 posle podne »
ma da

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2008, 09:56:48 posle podne »
Ekonomski fakultet u SU... Samo pominjanje vaznosti fakulteta u danasnje vreme necu ni spominjati.
Jos od mali nogu imam neku vizuju da se bavim poslom koji cu voleti da radim, a koji ce mi u isto vreme obezbediti bezbrizan zivot... :) Kad pogledam u praksi, to bas i nije tako lako, ali mogu reci da sam jedna od onih koji su upisali fakultet koji su zeleli, i da necu odustati ma koliko mi se neka prepreka teskom ucinila.
Ne mogu tacno reci cime cu se baviti za par godina, ali smatram da cu imati dovoljno znanja (nadam se i iskustva, posto je to \\\'mali\\\' nedostatak naseg obrazovnog sistema) i volje da napredujem u poslu koji tada budem izabrala.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2008, 09:59:53 posle podne »
hocu i ja da upisem skolu,cim skontam kako,znacu i sta...ali necu da vam kazem nista unapred da ne baxuziram...:woohoo:

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2008, 10:46:07 posle podne »
Cini mi se da se, jos dok sam bila u stomaku, znalo da cu studirati. Gledajuci redosled u mojoj familiji, gde je cukunbaba bila vaspitacica, prababa uciteljica, baka profesor, mama magistar - ne gine mi doktorat. :laugh: Ali su izbor prepustili meni...
Trebalo mi je puno vremena da se pronadjem i odlucim sta cu upisati jer su mi interesovanja na sve strane, ali eto na kraju zurnalistika - ili zvanicno: medijske studije na Filozofskom... To sam zaista ja. Kada sam na fakultetu uopste nemam osecaj da je to vrsta skole i obaveze, sve mi je poznato i zanimljivo, ljudi su kreativni i otvoreni...
Prvi susret sa novinarstvom je bio jaaaako davno na nekoj radionici kod Pante koji nam je rekao da novinari nikada ne spavaju, puno puse, puno piju kafe i brzo umiru - dobro se secam te recenice... :blink:
Ne znam gde cu raditi, niti sta tacno, jer je to poziv koji puno pruza, ali puno i oduzima. Becejska vizija vrhunca moje karijere je \\\"Gledacemo mi tebe na televiziji\\\" :laugh:, ali je to samo malecki delic celog medijskog sveta gde cu naci svoje \\\"mesto pod Suncem\\\" kad-tad... ;)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2008, 02:28:03 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Cini mi se da se, jos dok sam bila u stomaku, znalo da cu studirati. Gledajuci redosled u mojoj familiji, gde je cukunbaba bila vaspitacica, prababa uciteljica, baka profesor, mama magistar - ne gine mi doktorat.
Ma najjednostavnije,napisi jos samo cirka 3400 pot-ova i bices doktor...:laugh:

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2008, 05:26:06 pre podne »
:) Ako mi je za 600 postova trebalo oko godinu dana, za jos 3400 ce mi trebati oko 6 godina - a za to vreme skoro da mogu doktorirati, ali zapravo. ;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2008, 05:35:53 posle podne »
Fakultet-Tvoj izbor?

Odlična tema!
Žao mi je što ima malo komentara na ovu temu. :(

Da li je danas fakultet izbor mladih ili je to stvar ekonomske (ne)situacije u našoj zemlji?

Ko danas ima mogućnost da se obrazuje- školuje na formalan način?

Da li su obrazovani, stvarno obrazovani?

Da li mislite da je po završenom obrazovanju na fakultetu, završen ciklus obrazovanja?

Š ta znate o formalnom i neformalnom obrazovanju?


Š ta mislite?
Sačekaću još neki post da dam svoje mišljenje... :)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 04, 2008, 09:14:33 posle podne »
Lusi,odlicna pitanja.
Ja nemam zavrsen fakultet i mogu reci da mi je zaista zao zbog toga.Splet raznih situacija se upleo u moj zivot onda kada sam trebala da nastavim skolovanje.I stala sam.Udala se,stvorila porodicu...Sada mi je zao sto tada nisam bila ovoliko jaka,koliko sam sada,i sto se nisam izborila sa svim sto me je snaslo.Mada...nikad nije kasno.Ko zna?

Mislim da je sam zivot jedan veliki fakultet.Bez indeksa,bez ocena...Ocene su tvoji usponi i padovi.I uvek ucis...i uvek neke nove lekcije.

Ekonomska situacije je takva kakva jeste.Poznajem mnogo mladih ljudi koji rade i uce.Od svoje plate placaju ispite...autobuske karte...Postoji jedna takva osoba na nasem forumu,koja je meni izrazito draga bas zbog toga.Njegova zelja da zavrsi fakultet,je toliko jaka ...on radi u tri smene.Dodje kuci,uci,pa ponovo na posao.Tesko mu je.Ima jos bezbroj takvih i slicnih njemu.Zato bih ja da sam na nekoj vlasti,smanjila sve te troskove oko obrazovanja,ali bih ujedno pojacala gradivo.Pa ko stvarno moze i zeli...neka mu se pruzi prilika da samo uci.A ne da uci i da se muci.
Volela bih da moja deca zavrse fakultet,ali gledajuci situaciju i sa druge strane...Hmmm...Tesko je...zaista.

Pozdrav za naseg druga!Puno srece!Ostala su mu jos tri ispita do kraja!

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2008, 08:28:52 posle podne »
Trebalo bi ohrabrivati mlade,a i starije ljude da koriste svaku priliku za učenje i da se okrenu ka sopstvenom usavršavanju,kako u školi tako i van nje,jer je obrazovanje jedan bitan faktor koji preduzeću donosi konkurentnost,a znanja , veštine i stavovi zaposlenih uzimaju vodeću ulogu u razvoju firme,tj. kompetencije radnika se svrstavaju u intelektualni kapital kompanije.
Tako će se naša zemlja približiti \\\"ekonomiji zasnovanoj na znanju\\\".Pa ti završiš fax ne želeći da braniš tuđe ideale ostaješ politički neopredeljen,nemaš poznanstva u viskoj hijerarhijskoj strukturi i zbog toga si prisiljen/a da radiš veći deo života na crno i to je ono obeshrabljujuće.;)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 07, 2008, 08:36:21 posle podne »
Uf sto volim sto jos neko misli kao ja!Ti sad  hoces da kazes,da ako nisi politicki opredeljen,zalud ti svi fakulteti....O tome sam i ja pisala u jednoj temi,i bila vesto iskritikovana...Sad jos da te samo cuju neki,koji jedva cekaju da im neko stane na rep....Bice belaja!
Salim se,naravno...u pravu si u potpunosti!

Vojislav Prkosovacki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 493
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2008, 06:05:29 posle podne »
Evo izbora:

http://prijemni.infostud.com/

Veliki broj informacija, preporuka, iskustava i slicnog.

Po meni je vazno informisati se. Za pocetak preko neta.

Cedo Erak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 61
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2009, 05:54:32 pre podne »
next =)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Fakultet - Tvoj izbor?
« Odgovor #14 poslato: Jul 03, 2009, 08:39:30 pre podne »
Virus diplomir\\\'o na Visokoj tehnickoj skoli u NS... :D