Autor Tema: Nisam kao mama/tata al\\\'  (Pročitano 1609 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Nisam kao mama/tata al\\\'
« poslato: Oktobar 08, 2008, 10:48:03 posle podne »
Da li ste ikada sebe uhvatili da izgovarate mamine/tatine rečenice, iako ste se u tinejdžerskom dobu kleli da nikada nećete biti kao oni!

 Koliko roditeljskog spakujemu u kofer koji se zove život i krenemo nekim svojim putem!?  :)

TiDža84

  • Gost
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2008, 02:19:57 pre podne »
Svi oni koji poznaju mog tatu govore da sam preslikna on,po govoru,ponasanju,izgledu,gestikulaciji,nacinu razmisljanja...po svemu.Ja sebe uopste ne vidim tako.Da li je to nasledno ili sam godinama ziveci sa njim stekla sve ovo,jos uvek ne mogu da definisem.Cini mi se da svi mi velik deo svoje licnosti gradimo po uzoru na roditelje a da toga nismo ni svesni.

mumba

  • Gost
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2008, 05:03:34 pre podne »
tidža je u pravu!mada ja jako ličim fizički na tatu ali mama sam iznutra po nekim stvarima!mada ponajviše mislim da sam svoj!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2008, 01:19:17 pre podne »
Ja sam skroz na mamu!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 10, 2008, 02:07:53 posle podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
Ja sam skroz na mamu!


Predpostavljam da imas bar nesto na tatu.:lol:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2008, 06:58:13 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Da li ste ikada sebe uhvatili da izgovarate mamine/tatine rečenice, iako ste se u tinejdžerskom dobu kleli da nikada nećete biti kao oni!

 Koliko roditeljskog spakujemu u kofer koji se zove život i krenemo nekim svojim putem!?  :)


 Puno toga pokupimo od roditelja, a da toga zapravo nismo ni svesni, slažući ih negde u najskriveniji kutak kofera koji se zove život i izvlačeći ih , baš kao i mađioničar iz šešira, tada kada je to potrebno.

Najviše nam se dopada ukus mamine kuhunje, koju pamtimo do kraja života i nesvesno hranu koju jedemo upoređujemo sa tim finim ukusom bezbrižnog detinstva.

 Koliko puta zastanem u pola rečenice i shvatim da zapravo izgovaram dobro poznate  reči, koje sam nekada davno slušala od mame i tate, svojoj deci (iako su me te rečenice dovodile do ludila u tinejdžerskom periodu)! Tada se samo nasmejem i idem dalje... :)

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odg: Nisam kao mama/tata al\\\'
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2008, 06:17:06 pre podne »
Na mamu sam skroz fizički, ista ona... A ovako, šta ja znam.... Imam malo tatine inteligencije i neke mane, ali se inače baš razlikujem od svojih roditelja.