Autor Tema: Nasilje!  (Pročitano 21506 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 28, 2009, 06:14:07 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
eto jel vidite da lepom rečju sve na meru može da dođe!


  Sa moje strane Da, i Uvek.:) :) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 29, 2009, 03:38:38 posle podne »
Још 300 камера против насиља

Акцијом за повећање безбедности у новосадским школама и вртићима предвиђено је да до краја године и почетком 2010. године буде постављено још 300 камера

  на 35 школа и вртића, кажу у Градској кући. Од када је у августу 2008. године градоначелник Игор Павличић покренуо ову акцију камере су те године биле постављене на 18 објеката, а ове године на 22, што је укупно 300 камера. Овом рачуницом, Нови Сад ће у следећу годину ући са 600 камера на 75 школа и вртића. У време када се бележи пораст вршњачког насиља, када се све више родитеља и школа жали да у двориштима где деца бораве проналазе шприцеве и флаше, видео надзор би требао да донесе већу безбедност у дечјем окружењу. Досадашње искуство већ потврђује ову тезу, јер су камере забележиле више кривичних дела, где су починиоци ухваћени. На централни мониторинг „Информатике“ је до сада било умрежено 25 објеката, а до краја године ће их бити 55, док ће осталих 20 бити прикључено у 2010. години.
- У току је постављање надзорног центра у МУП-у, те би реаговање на инциденте требало да буде брже и ефикасније. За сада имамо добру сарадњу са полицијом и починиоци кривичних дела се региструју, буду препознати, па се након тога хапсе - кажу у Служби за информисање у Градској кући.
Такође, у наредној години се планира да се осим вртића и школа под видео надзор ставе, између осталог, домови здравља, хитне помоћи, битније раскрснице, тргови и већа дечја игралишта. До сада је за видео надзор извојено око 150 милиона динара, а до краја се предвиђа да ће требати још 50 милиона динара, чиме ће се заокружити постављање камера на свим вртићима и школама.
У првој фази камере су постављене у ОШ „Јован Поповић“, Средњој саобраћајној школи „Херој Пинки“ и вртићима „Веверица“ и „Весели вртића Предшколске установе „Радосно детињство“. У другој фази под видео надзор су стављене у основне школе „Бранко Радичевић“, „Душан Радовић“, „Коста Трифковић“ и „Милан Петровић“, гимназије „Јован Јовановић Змај“ и „Исидора Секулић“, средња медицинска школа „Седми април“, Електротехничка школа и Техничка школа „Милева Марић Ајнштајн“, као и вртићи „Калимеро“, „Весељко“, „Мрвица“ и „Чуперак“. Такође, камерама су покривена и игралишта на Тргу 27. марта, Тргу Комненског и Кајакашки клуб. :thumb: :thumb:

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #92 poslato: Novembar 01, 2009, 01:03:13 pre podne »
...pre jedno dve nedelje tri momka su se vraćala sa rođendanske žurke i ispred našeg SUDA naišli su na momke koji su im pokazali neki njihov ZAKON ULICE  :bejzbolka:...ko je jači i po koji šamar  zausput...sve to su snimile su kamere na SUDU ali niko ništa ne reaguje...izgleda nije u interesu da se sazna, pošto je to prijavljeno to veče našoj policiji,ili su to neki mamini i tatini sinovi pa se ćuti...ili možda ima nekih što su IZNAD ZAKONA...????...I GDE JE TU SADA NAŠ A POLICIJA...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #93 poslato: Novembar 03, 2009, 04:26:07 posle podne »
E... sad ruku na srce, ( posebno navijačima C.Z.) da li je ovo \\\" Nasilje\\\"???????:( :( :(





Iz teksta se  vidi, da onaj koji to napisao navijač Crvene Zvezde. Takve navijače možemo mirne duše da nazovimo \\\" Huliganima\\\", jer ovi mrze  sve, a možda i sami sebe.

p.s.  ovaj tekst stoji ispod ovih slika u novine, iz koje sam ovo preuzeo.

Moj komentar: Stidite se bitange.Doći će i Vaš kraj.:( :( :(

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #94 poslato: Novembar 05, 2009, 01:19:15 pre podne »
..predpostavljam da su i ovo napisali HULIGANI...ali izgleda da ti huligani nisu baš puno pogrešili...


 

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #95 poslato: Novembar 05, 2009, 05:23:28 pre podne »
Pazi, naravno da su huligani. Ko bi inace zvrljao po tudjem zidu? Ali, imas pravo.. Hehehehe..

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #96 poslato: Novembar 05, 2009, 09:25:09 posle podne »
Golum973 napisao/la:
Citat
...pre jedno dve nedelje tri momka su se vraćala sa rođendanske žurke i ispred našeg SUDA naišli su na momke koji su im pokazali neki njihov ZAKON ULICE  :bejzbolka:...ko je jači i po koji šamar  zausput...sve to su snimile su kamere na SUDU ali niko ništa ne reaguje...izgleda nije u interesu da se sazna, pošto je to prijavljeno to veče našoj policiji,ili su to neki mamini i tatini sinovi pa se ćuti...ili možda ima nekih što su IZNAD ZAKONA...????...I GDE JE TU SADA NAŠ A POLICIJA...



E, ovo i mene zanima...ali mi se cini da je Plavi Zoro ovo ili prevideo, ili ignorise? \\\"Nasa policija\\\" na ovakve stvari ocigledno ne reaguje...

Pera Petrovi�

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #97 poslato: Novembar 05, 2009, 09:36:49 posle podne »
:tapsh: :tapsh: :tapsh: i tako još par puta za golum973-ja ! Skroz si u pravu :)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #98 poslato: Novembar 06, 2009, 01:55:07 pre podne »
Mali_Lala napisao/la:
Citat
Golum973 napisao/la:
Citat
...pre jedno dve nedelje tri momka su se vraćala sa rođendanske žurke i ispred našeg SUDA naišli su na momke koji su im pokazali neki njihov ZAKON ULICE  :bejzbolka:...ko je jači i po koji šamar  zausput...sve to su snimile su kamere na SUDU ali niko ništa ne reaguje...izgleda nije u interesu da se sazna, pošto je to prijavljeno to veče našoj policiji,ili su to neki mamini i tatini sinovi pa se ćuti...ili možda ima nekih što su IZNAD ZAKONA...????...I GDE JE TU SADA NAŠ A POLICIJA...



E, ovo i mene zanima...ali mi se cini da je Plavi Zoro ovo ili prevideo, ili ignorise? \\\"Nasa policija\\\" na ovakve stvari ocigledno ne reaguje...




...kada treba hvaliti (policiju da budem kulturan) TU JE  :tapsh:, \\\"IGRATI\\\" se sa copy/paste-om tu je ne nadmašan ali zato kada treba da kaže nešto u odbranu \\\"SVOJIH KOLEGA\\\" njega ni od korova...\\\"ne daj bože da te Srbin hrani a ni Rus brani\\\" tako kaže predanje i dosadašnje iskustvo...:P :P...ili možda oštri mač :cheer:  :cheer: ;) ...DA JE OVO BILO PISANO U DEVEDESETIM VEC BI MI VEROVATNO BIO AKO NE U KUĆI ONDA BAR ISPRED.... :beat_plaste

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #99 poslato: Novembar 06, 2009, 02:08:07 pre podne »
brka napisao/la:
Citat
:tapsh: :tapsh: :tapsh: i tako još par puta za golum973-ja ! Skroz si u pravu :)



...hvala na podršci :blush:...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #100 poslato: Novembar 16, 2009, 01:14:15 pre podne »


Ovo i još nekoliko išaranih  fasada je rezultat \\\"navijanja\\\" odnosno onoga na šta se svodi navijanje danas.Čak i u \\\"patos\\\" ligama kao što je novobečejsko Jedinstvo.
Kada je vozač pokušao da spreči uništavanje vozila zamalo je dobio još i batina (spasio se begom).
I šta sada?
Zašto su ljudi sada izloženi trošku krečenja svojih fasada koje su ovi bestijalni klinci uništili šaranjem imena svojih smešnih navijačkih grupa?

Kako bi se osećali kada bi njima neko uništio fasade u brlozima gde žive? Jer očigledno tamo žive s obzirom kako se ponašaju.

A bolje i sin policajac nego sin navijač rekao bih...

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #101 poslato: Novembar 16, 2009, 02:11:04 pre podne »
Bolje i sin policajca,nego svedok `slucajni`.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #102 poslato: Novembar 16, 2009, 02:32:43 pre podne »
...ili bi BIA-u `za vratom`.Gde je tu zastita privatnosti?

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #103 poslato: Novembar 16, 2009, 02:37:48 pre podne »
Stalo znanje?

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Nasilje!
« Odgovor #104 poslato: Novembar 16, 2009, 02:38:45 pre podne »
Meni se obraćaš?