Autor Tema: Bioskop? U Bečeju? Ma da...  (Pročitano 6414 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #30 poslato: April 05, 2008, 10:13:18 posle podne »
Eh , da imamo bioskop , pa da vodim klince vikendom na matine.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #31 poslato: April 05, 2008, 10:39:53 posle podne »
Sta je sve potrebno za bioskop?:)

Koliko bi novaca to izaslo za neki film da se prikazuje?

Ako jos postoji ona oprema u bioskopu sto ne bi mogli da se projektuju filmovi?

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #32 poslato: April 05, 2008, 10:47:50 posle podne »
vidi, da bi se film prikazao moras da ga platis

novac od prodaje karata mora najmanje da pokrije troskove iynajmljivanja filma.

e, sad je pitanje, da li ima dovoljno gledalaca da za neku normalu sumu novaca odgleda neki film. Na ovo pitanjem mislim da Cveja ima najbolji odgovor.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #33 poslato: April 05, 2008, 11:12:43 posle podne »
Nasao sam neki txt na netu iz 2006-e.
U pitanju je neki bioskop u Zrenjaninu(jedini tamo)

Citat
Cena karte je 150 dinara a prema ugovorima sa distributerima, bioskop ne plaća iznajmljivanje filmova već deli dobit od ulaznica.


Ako je moguce tako nesto,sto da ne...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #34 poslato: April 06, 2008, 03:15:00 pre podne »
Koliko se secam da sam vec pisao na ovoj temi(mrzi me da trazim).

Ja bih isao u bioskop svremena na vreme. U slucaju da je zvuk dobar i da ne fali pola filma ili da sam snimak nije toliko los da se pola ne vidi. Mnogo je bolji feeling u bioskopu sa Surround zvukom gledati film, nego sedeti kuci i na kompu ga gledati.(da ne spominjem HDTV).

Ali, pitanje da li nas u Beceju ima dosta za odrzavanje jednog bioskopa u zivotu. Kad se setim da jedno vreme dok se i pozoristu pustali filmovi bilo relativno malo ljudi onda ne znam sta vise da kazem...I nazalost mislim da ovo nije jedino becejski problem. Mislim da je to malo vise globalno pitanje.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #35 poslato: April 06, 2008, 08:22:26 posle podne »
Ima li neko inforamcije o tome  kakva je situacija sa ostalim bioskopima u Srbiji? Koliko ja znam svi su pukli i redom se zatvaraju. Čak i u Bg. Odgleda se neka premijera, neki domaći film ,koji privuče pažnju javnosti i kraj.
Inače pre nekoliko godina je Bečej ušao u jedan projekat sa 10 gradova Srbije /zna i Cveja o čemu se radi - tu stvar je gurao naš \\\"prijatelj filma\\\" :) iz Kulturnog centra Novog Sada/, a u Bečeju su finansijski i organizaciono bili zainteresovani Feha i Boba Francuz.
Reč je o specifičnim bioskopskim salama, sa sjajnom tehnikom, bez čekanja kopija i ostalih stvari, sa potpuno kompjuterizovanim upravljanjem /tim bioskopom, faktički bi se \\\"upravljalo\\\" iz Sevilje, gde je sedište organizacije koja je gurala tu priču/.
E, onda su neki \\\"otresiti\\\" Bečejci, \\\"otresli\\\" tu stvar svojom \\\"otresitošću\\\" i \\\"inventivnošću\\\" i \\\"hrabrošću\\\" da se upuste u nešto nepoznato.
Strah od nepoznatog i lenjost duha su nam  omogućili da danas nemamo nikakav, a ne dobar i kvalitetan bioskop!

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #36 poslato: April 06, 2008, 09:41:51 posle podne »
Propast bioskopa nije globalno, nego srpsko pitanje. Činjenica je da svi učesnici u ovoj diskusiji, uključujući i mene, imaju manje ili više goleme kolekcije piratskih izdanja. Ko će Bečejca naterati da plati za film par stotina dinara, a gledao ga je već dan ili dva nakon (ili pre) svetske premijere? Da, par časnih izuzetaka ima, ali od njih bioskop ne može živeti. Može, i živi jedino Tuckwood u Beogradu, jedino zato što u tolikoj masi ljudi ima dovoljno izuzetaka. Dok ne počne da se robija zbog piraterije, neće biti bioskopa. Žalosno, ali je tako. Možda bi u Bečeju uspelo, možda, ali neko bi morao da rizikuje velike pare.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Bečeju? Ma da...
« Odgovor #37 poslato: April 06, 2008, 10:37:27 posle podne »
I Arena u NS uvek puna... Ja rađe odem u Arenu da pogledam dobar novi film na ideks, nego da ga odgledam kod kuce iako ga mozda i imam, zvuk je fenomenalan a slika ogromna, još kokice i devojka ili društvo i šta ćeš bolje... :) Za neke pristupačne cene i prvih mesec dana sa npr. 80% popusta i jakim marketingom i nekim dogovorom sa srednjim i osnovnim školama da dolaze grupno da gledaju neki njima odgovarajući materijal mislim da bi bioskop mogao pozitivno poslovati...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Bečeju? Ma da...
« Odgovor #38 poslato: April 07, 2008, 03:50:36 pre podne »
Axl, jel ides i na Tribinu mladih? To je oduvek bilo kultno mesto za prave filmofile...A tamo radi i naš \\\"dobro veče prijatelji filma\\\", tj Đorđe Kaćanski, urednik filmskog programa.

Jovanovic Dragan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Bioskop? U Be�eju? Ma da...
« Odgovor #39 poslato: Avgust 22, 2008, 09:30:20 pre podne »
problem je što narod nema interesovanje za bioskop....

sećam se , poslednji put sam gledao Matrix II ... odličan film ...a bili smo petorica u sali... :(

Joe melnik

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Beč¥ªu? Ma da...
« Odgovor #40 poslato: Septembar 04, 2008, 03:35:18 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Sedim sa devojkom u becejskom malom bioskopu i gledam film
 \\\"dr Živago\\\"...Na pola filma, pale se svetla, ulazi tetkica i usplahirenim glasom saopštava: \\\"molim vas uzađite napoje...umro je Maršal Tito!\\\" Ja magarac viknem: \\\"Pa što film prekidate\\\"!? Devojka me munu  laktom u rebra, svi se okrenuše prema meni. Š ta ćemo. Izađemo...
Posle skoro dve decenije, osvanem ja ponovo u tom bioskopu,đavo me tero, opet se nekom devojkom. Da odgledamo Taxi Lik besona....Kad, opet u pola filma, ista tetkica, pali svetlo i preplašeno kaže: \\\"izađite napoje, počelo je bombardovanje Jugoslavije\\\"!!!
...ako se i otvori neki bioskop u Bečeju, meni treba zabraniti odlazak!
Ovo je živa istina, kunem se.


Kako to?
Tito je umro u 15h poslepodne , a predstave u biskopima uvek je bilo od pola sest i pola osam uvece

goran shef

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: Bioskop? U Bečeju? Ma da...
« Odgovor #41 poslato: Septembar 04, 2008, 04:31:52 pre podne »
Zvanicno je objavljeno u vecernjim satima. Valjda su probali da ga ozive, pa kad su se oni isplakali,- siri dalje.

P.S.  Eto odakle poticu politicki slogani.

mumba

  • Gost
Odg: Bioskop? U Bečeju? Ma da...
« Odgovor #42 poslato: Septembar 05, 2008, 07:47:39 posle podne »
ja sam iskreno žalio samo za avalom(veliki bioskop) dok u kozaru nisam tako ni odlazio!