Autor Tema: Poskupljenje!  (Pročitano 13335 puta)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2008, 09:41:38 posle podne »
Lusy, ja se slazem sa tim da treba da ocuvamo nasu planetu zemlju i da koristimo energente koji sto manje zagadjuju...ALI zemlja Smrdija je toliko mizerna fleka u odnosu na sve ostale zagadjivace...(nazalost moram ovako da formulisem)  A opet ima cene \\\"cistih\\\" energenata koje su i po nekoliko puta vece od onih u \\\"normalnim\\\" sredinama...
Nazalost ja mislim da je ovde problem politicke prirode a ne ekonomske ili ekoloske...Mislim da ljude koji su na vlasti zabole sta ce biti sa nasom planetom, njima je samo interesantno kako ce oni napuniti SVOJE dzepove o trosku gradjana u odredjenim sredinama...

Kod nas se generalno ne pazi o ekologiji...cujem da hoce da grade jos jednu termoelektranu u NS, jos jedan blok Kolubare i Obrenovca...a toliko vetrovitih podrucja imamo za vetrenjace po Banatu, pa Srbiji...

Iskreno ja licno NEMAM ekonomskih sredstava da cuvam nasu planetu trenutno koliko god to zeleo, i redak je broj onih koji mogu...jer da to pokusam ja kao i ostali...mislim da bi ostao bez icega ostalog...nazalost ovo je bolna realnost...

A ja necu pisati uopste na ovoj temi jer svaki dan nesto bitno za zivot poskupi i vise skoro ni ne obracam paznju, a nikakvog pravog udruzenja potrosaca nemamo da nas zastiti od bahatosti i gladi za novcem pojedinaca i drzave...

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2008, 04:32:06 pre podne »
cigarete i autobuska karta

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 12, 2008, 07:19:56 pre podne »
na putu od posla do kuce potrosim 250-300 din * ~25 dana = !!!!! ranije nisam trosio preko 200 din. najvise novca mi ode na cigare koje su poskupele za 5 dinara i sada kostaju 125 din! cekam da me uhvati grip ili prehlada pa da se otarasim te skrnave i skupe navike (vec sam jedared batalio,ali sledeci put ce biti for good!). tu je jos i instant kafica u kesicama koja kosta 20 din (bese 15) po komadu  puta 4 na dan! nekako uspem da ustedim,ali kad pogledam malo bolje....mogu ja to i bolje :) e da, poskupela je TV pretplata sa 350 na 387 :) ja mislim da je to u redu. mnostvo kvalitetnih obrazovnih emisija, ne mozes stici da sve odgledas. da bi zavrsio fakultet politickih nauka ne moras da ides na predavanja,sve se prenosi na TV-u. skolarina je uracunata u TV pretplatu:laugh:

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 13, 2008, 03:31:10 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:
Citat
Crossbringer napisao/la:
Citat
fala je bogu pa ja imam centralno grejanje preko toplane!najjeftinije,najčistije,najbezopasnije i ne moraš ništa da misliš u vezi toga!

 A toplana je poskupela pre poskupljenja gasa za 10 %.


ali ne toliko kao gas !a samim tim najjeftinijr jr i dalje zar ne?


Koliko ja znam, toplana u Beceju radi na gas. Znaci - placamo njihovu (tj. nasu) potrosnju gasa, + gubitke u mrezi + njihove plate. A znamo kakve su plate u toplani, a rade 5 meseci godisnje i 3 meseca remont. Ne znam sta radi ona tetkica sto naplacuje grejanje - sta radi preko leta?

Mislim da je toplana najskuplja, definitivno.

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 13, 2008, 05:25:14 pre podne »
E pa ljudi onda jedna dobra kaljeva pec,pljunite u sake i cepajte drva to je mislim isplativo za vece prostore,a za manje mislim da je struja jos uvek najisplativija,naravno ukoliko vodite racuna.Inace benzin poskupljuje uskoro ako vec nije...;)

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 13, 2008, 05:37:47 pre podne »
RELAX napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:
Citat
Napišite ovde šta je poskupelo!

Evo ja počinjem:
Prirodni (zemni) gas danas poskupeo za 30%!


Ovo se spominjalo i ranije pa eto desilo se.

Eno ga kod mene u dvoristu prikljucak (samo ventil).
Sad sam u nedoumici da li da kupujem gasni kotao.

Popizdecu od ove drzave.


:laugh: :laugh: ...pa ti si zaboravio gde zivimo?!Ovo je zemlja cuda....nista nebi trebalo da nas iznenadi!!!E ja svaki dan sebi govorim u bradu....GDE JA ZIVIM....U P.MATERINU!!!!!!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 15, 2008, 05:09:27 posle podne »
Telekom traži poskupljenje fiksne telefonije u domaćem saobraćaju- 100% i pretplate tri puta, što će reći 300%!!!

 ... A gas je danas zvanično poskupeo 60% za građane ( sa 21 na 34 dinara) i 30%-40% za toplane!!! :dry:  :blink:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 15, 2008, 05:24:39 posle podne »
Neverovatne stvari se dešavaju...

Andrea Beda

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 15, 2008, 05:27:39 posle podne »
Nek ide sve u k....:(  :hang:

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 15, 2008, 05:31:31 posle podne »
kupus?

Andrea Beda

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 15, 2008, 05:34:00 posle podne »
:laugh: hahaha!
Ma moz\\\' i u kupus. Meni je sad svejedno. :(

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 15, 2008, 06:37:57 posle podne »
ajte, molim vas, nije sve tako crno... evo u goshi pojeftinili vagoni .. :)

mumba

  • Gost
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 15, 2008, 06:44:32 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Telekom traži poskupljenje fiksne telefonije u domaćem saobraćaju- 100% i pretplate tri puta, što će reći 300%!!!

ovako nešto  drastično samo kod monopolista smrdljivih u smrdiji može da se desi!dok u nemačkoj recimo za 25-30 evra dobijate paket neograničenog telefoniranja u lokalu , dial up interenet bez ograničenja,govornu poštu i identifikaciju broja!

 ... A gas je danas zvanično poskupeo 60% za građane ( sa 21 na 34 dinara) i 30%-40% za toplane!!! :dry:  :blink:


a za ovo drugo ko nas šljivi kad smo rusofili i kad ne znamo sami da koristimo naša naftna i pre svega gasna dobra a banat ih je pun!

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 15, 2008, 08:12:26 posle podne »
Izvor: B92  
Beograd -- Cene telefonskih usluga povećaće se za manje od 50 odsto,
a ne tri puta, kako je to tražio Telekom,
odlučila je Republička agencija za telekomunikacije (Ratel).

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Poskupljenje!
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 16, 2008, 06:19:51 pre podne »
konacno mogu da iscupam telefon iz zida! inace retko koga zovem sa fiksnog,jos redje se javljam na njega jer sam svima dostupan na mobilnom. nadam se da ce drzava odrzati obecanje i da ce sniziti cenu interneta...red bi bio da se makar na tom polju smiluju!