Autor Tema: Sajam turizma i Lorist  (Pročitano 5690 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Sajam turizma i Lorist
« poslato: Oktobar 12, 2008, 09:47:46 posle podne »
Međunarodnim sajmovima LORIST i Sajmu turizma, koji se završavaju danas na Novosadskom sajmu, prisustvovalo je oko 60.000 posetilaca.

Naš grad imao je dva predstavnika, turističku organizaciju i ETNOS.

Kako je saopšteno na završnoj konferenciji za novinare održanoj u Kongresnom centru \\\"Master\\\", prvim jesenjim sajmovima izuzetno su zadovoljni i izlagači i posetioci.

- Pored izlagačkog i komercijalnog segmenta, sajmove su obogatili prateći sadržaji, koji su sve bolji - naglasila je Imelda Monarov Čuljak, izvršni direktor LORIST-a i Sajma turizma. Ona je podsetila da su priredbe održane u sedam hala, na 20.000 metara kvadratnih, uz oko 300 izlagača iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Italije, Slovačke, Hrvatske i Republike Srpske, a izlagači iz inostranstva, bili su zastupljeni i posredstvom distributera.
Ovogodišnji sajmovi su sadržali i nove projekte, poput predavanja o pejzažnoj arhitekturi, a pokazali su da Sajam hortikulture i te kako ima svoju opravdanost. Sajam ekologije, organizovan u saradnji sa Ministarstvom za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine, sadržavao je 20 predavanja i ekoloških tribina.

Samostalni stručni saradnik za odnose sa javnošću Novosadskog sajma Maja Baračkov je istakla da je na versko-pokloničkom turizmu, koji se ove godine održava drugi put u okviru Sajma turizma, bilo novih izlagača, kao i da će sledeće godine taj sajam imati i edukativni deo. Turističke organizacije su zadovoljne efektima učešća na Sajmu i za sledeću godinu imaju u planu dolazak u velikom broju preko Privredne komore Srbije, a \\\"Rakija fest\\\", rečeno je na konferenciji, pokazao je izuzetnost u proizvodnji srpske rakije.

U Kongresnom centru \\\"Master\\\" proteklih dana održano je 15 stručnih predavanja, 16 stručnih tribina, 37 prezentacija, 27 promocija, tri okrugla stola, desetak konferencija za novinare i desetak uručenja priznanja.

Sledeća priredba na Novosadskom sajmu je Osmi sajam automobila \\\"Auto šou – Novi Sad\\\", koja je na programu od 21. do 26. oktobra. U međuvremenu će biti održana i \\\"Sinergija\\\".

{gallery}galerija/20081011 lorist/{/gallery}

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2008, 01:13:12 pre podne »
Ne bih da zakeram,ali kada pogledam štandove ostalih gradova,barem po fotografijama,štand Turističke Organizacije Bečej je više nego jadan...Jedan pult,i par brošura?! Mislim,zar se tako promoviše turistička ponuda grada???

Pa Rez se upljuva ovde pokušavajući da stvori bečejski brend i turističku ponudu,ako će se to OVAKO reklamirati...Jadno...

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2008, 02:34:43 pre podne »
NE ZNAM kako se promovise grad na sajmu, NIKOGA ne osudjujem - ali sta je ovo koji k..ac? Majke ti, ovo je smesno...

Koliko sam shvatio Axl (ili ko je god slikao), ciji god stand da je slikao, slikao ga je u \\\"fulu\\\" (znaci da se ceo vidi, jer je ocito bilo sta da se slika) a kod nas je mogao samo da slika jebeni sto sa dve, tri brosure?! I vidim iza ljude neke ali nikakve plakate. Jadno, jadno, jadno, koga mi zavaramo... U ovo ne uzimam Etnos koji je bio opremljen. Novi Becej da ne pricam.

Ono sto sam primetio kod vecine Rezovih postova, koga na neki nacin i gotivim i volim da citam njegove postove kao i Robinove, jeste da bilo da je tema sport,kultura, ili bilo koja druga temada je u pitanju - uvek se na nesto insinuira tipa \\\"Hej, Voyac, znas ono,sutra dolaze,...\\\" \\\"Sada kad uspe...\\\" \\\"Jos malo pa kraj... Videcete...\\\"...
Sve neki poslovi jebote u pitanju, covek pomisli?!
Znam da je Rez sada u vlasti a koliki mu je udeo ne znam (na kraju krajeva ne krivim njega za ovo-jer opet kazem,ne znam sta radi tamo) ali gde su sve te silne promocije Beceja!? Ulaganja, projekti!? Na kraju krajeva, gde je taj free internet pa da se svi napusimo Igrutinu kurca, evo i ja licno, koji nikada nisam rekao ruznu rec za taj internet?! Ali hajde, dajte jebene vise rezultate jer je ovo T-R-A-G-E-D-I-J-A!I nikada nisam psovao (ili ako jesam stavljao sam tackice, pa ce ljudi shvatiti) ali sada sam se stvarno razocarao.

Becej se u poslednje vreme promovisao samo zahvaljujuci m.u.d.i.m.a. (vise) zena i par muskaraca sa tim projektom udomljavanja pasa, jer bi to opstina resila tako sto bi cekala da doticne zivotinje izumru ili evoluiraju u leptire, pa se promovisao kroz Chabu Siladjija koji je fenomenalno docekan jesenjom promajom i vetrom i tako... Filadendron je isto jedna sjajna stvar jer sam gledao suboticke amaterske filmove i jadni su naspram ovih ostvarenja, ali ipak eto, promovisani su pa su dospeli do Blica... To je to otprilike. Bicu ironican ali, u Beceju se ne vredi ni ubiti, niti roknuti jos petnaest ljudi u skoli,ne vredi... Dzaba!!! Neces izaci ni u Kuriru ni u Blicu, eto, tolika smo mi rupa,ali vazno da je u Monoshtoru borba svinja, Selenchi festival engleske trave,ma i to je zanimljivije od praznog standa...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2008, 03:47:00 pre podne »
Fala na pitanju ne učestvujem u vlasti. Radim svoj posao na nekom drugom frontu, sa nekim drugim ljudima. Vrlo malo imam doticaja sa lokalnom vlašću /samo koliko je potrebno/. A posebno neke tipove zaobilazim iz higijenskih razloga! Prosto potoje okolnosti kada lekar i pacijenti ne treba da se mešaju.:)

Uostalom, Maxi, što nisi došao u Udruženje kad sam te zvao na sastanak. Imao bi drugačiju projekciju svega što se zbiva oko tebe/mene/nas...

Mene raduju ovakve reakcije...Treba još dublje da zaglibimo da bi smo shvatili neke stvari. Ali, nemam vremena za \\\"loše vesti\\\".
Naročito mi se sviđa to \\\"nestrpljenje\\\" koje se uočava. I ja cupkam u mestu od...ihahaj.  Maxi, mora da prođe određen vremenski period za put misli od dupeta do glave. Ne ide to preko noći...:)  

Nisam bio na Sajmu i ne mogu ništa da sudim o našem nastupu tamo. Mislim da je i Axl-ova fotka malo tendenciozna, ali je dobro i to videti, takvim očima.
Loše je. Znači imamo samo jedan izbor: bolje!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2008, 07:55:14 posle podne »
Rez ne razumem šta hoćeš da mi kažeš, mi smo bili na sajmu u subotu popodne, šta je bilo prethodnih dana i u nedelju ne znam, ja sam kao i uvek što radim, gde bio to i uslikao, za Bečejskim štandom nikog nije bilo...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2008, 09:54:13 posle podne »
Axl, ne mislim da si išta zlonamerno uradio...Naprotiv, sve je profesionalno urađeno. Izvini ako si drugačije shvatio.

Naprosto znam da TOB ima gomilu tog štampanog materijala pa mi je bilo neshvatljivo da bečejski štand tako izgleda kako izgleda na tvojoj fotki...S druge strane znam da ima i one rol-apove sa Fantastom, sa zgradom opštine, i tako to...Stvarno ih nema nigde...nemam pojma o čemu se radi i kako je to organizovano. Činjenica da je Mija nastupila sa svojim Etnosom posebno / a te njene žene su bile \\\"so\\\" dosadašnjih nastupa TOB-a na sajmovima/ govori dosta o odnosima unutar te ustanove.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2008, 02:26:27 pre podne »
Tu se slažem sa tobom, Mia odlično radi svoj posao.  :thumb:

TiDža84

  • Gost
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2008, 02:31:20 pre podne »
Na zalost niko od Vas nije posetio stand Udruzenja preduzetnika Becej na sajmu Inovacija,kooperacija i preduzetnistva u Zrenjaninu,imali smo jedan od najlepsih standova :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2008, 02:33:19 pre podne »
Kako ono reče Mao Ce Tung:  I šut u guzicu je korak napred

Po meni,izgleda da su mnoge guzice u TOB-u spremni na korak napred...

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2008, 03:12:44 pre podne »
Izvinjavam se ako gresim, ali, koliko je meni poznato, godisnji budzet TO je bar 5-6 puta manji od najminimalnijeg iznosa za iole pristojan nastup na jednom sajmu. S druge strane, sta ako neko namami neke turiste koji nagrnu u Becej, pa ukapira da nema gde da ih smesti... Nisam bas potkovan kad je turizam u pitanju, ali vidim da je to ozbiljna stvar, te se ne bih dalje upustao u ocene i procene. Jedino mi je jasno da treba uloziti puno, puno para i vremena da bi nasa opstina mogla da ostvari neki benefit od turizma.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2008, 06:43:19 pre podne »
Osnovna razlika između kapitalizma i socijalizma nije se sastojala u količini novca, nego u količini ideja, inicijativa, ambicija...Zato je kapitalizam postao društvo izobilja, a socijalizam društvo u kojem je redistribucija siromaštva na jednake delove glavna ekonomska zabava. Zato što su mera stvari bili - siromašni duhom!

E sad,ovde u Bečeju, još uvek je glavna ekonomska zanimacija: koliko se može isisati iz jedne Sise koja se zove Opštinski Budžet! Ne koliko će se u budžet sliti, nego koliko će se izmamiti, isisati, \\\"izlobirati\\\"...Eno ga onaj, što sriče, već objavio narodu genijalnu zamisao: daćemo više para za sport iz Budžeta!

Bečej je raj za socijalističke dinosauruse!!!

Kakav \\\"budžet\\\" kakvi bakrači! Nemoj nas zavitlavati Cvejo, molim te!

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2008, 07:23:24 pre podne »
Ne zavitlavam, velim da je logicno da inicijalne pare moraju da poteknu iz budzeta, ali ni ceo opstinski budzet ne moze da smisli i uoblici valjanu turisticku ponudu, koju tek onda treba na sajmovima i kojekude plasirati. O turistickoj infrastrukturi da i ne govorimo. Dakle, ideja, inicijativa i ambicija su u nekim NN glavama, a opstinskim parama treba samo pomoci da se te glave prepoznaju i da iznesu to sto imaju u njima.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2008, 04:01:54 posle podne »
Bečej godinama ima tu strategiju \\\"samozavaravanja\\\": da se prikazuje onakvim kakav nije, da predstavlja ono što nema, da se vrti oko nekih tema koje su odavno sociološki pluskvamperfekat...

Dakle, Bečej ima vrlo oskudnu \\\"turističku\\\" ponudu, gotovo nikakvu. Ono: sadržaji, smeštaji, artefakti - sve to đuture nije upakovano u - turistički proizvod.
Dakle, sada se postavlja pitanje: čime u stvari treba da se bavi TOB?
Pre svega:
- pravljenjem turističkog proizvoda
- propagiranjem turističkih potencijala /koji mogu biti proizvod, a još nisu/
- promocijom turističkih resursa i primamljivanjem investitora

E sa tim treba nastupati na sajmovima: \\\"još nismo, ali mogli biti biti ozbiljna turistička meka\\\"! Em je pošteno, em je korisno.

Ono malo budžetskih para za \\\"turizam\\\" bi se istinski oplodilo i multiplikovalo!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 14, 2008, 09:46:07 posle podne »
Juče je na radio As-u objavljeno da je Bečej domaćin svetskog prvenstva (ili tako nešto,Debeli Zmaj će znati bolje) u preferansu.Učestvovaće ne znam koliko takmičara iz zemlje i inostranstva koji će biti smešteni po hotelima u Bečeju i OKOLINI.
Pa je najavljeno,ako neko bude imao sreće biće smešten u nedavno uređenom Severininom apartmanu. (Š ta ti je dobra reklama :laugh: )

Nije li i taj turnir u preferansu svojevrsni turistički događaj,samo ako ga znaš organizovati i ponuditi propratne sadržaje za čim očigledno nema ni volje ni sluha...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Sajam turizma i Lorist
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2008, 09:48:55 posle podne »
Svetsko prvenstvo u Pref-u se organizuje u našem Robnjaku... drugo ništa ne znam o tome, da li je još neko uključen u to, na koji način i tsl.