Tehnopolis > IT tehnologije

linux za kantu

(1/3) > >>

Djordje P.:
jel moze neko da mi preporuci neki linux ciji je minimal system requirements < ili =:
cpu: 333MHz
ram: 128mb
vram: 8mb
ne vise od 3-4 gb na hardu
?
znaci bilo koji samo da je mator(iji) i da provereno radi sa ~pomenutim komponentama.
probao sam:
fedora6 - ne mere
ubuntu 8 - instalacija krene pa stane
ubuntu 6 - evo dize se sa live cd-a vec 3-4 sata, ako bog da do prekosutra mozda pokrenem instalaciju (klasichan install nakon boot-a nece!). uputstvo kaze install sa dignutog live, pa cekam i cekam da mu se da prostite digne taj live!
koji da skidam dalje i probam? moze i neki koji staje na 1cd, bilo sta! moze i neko \\\"live cd\\\" izdanje samo da moze da se koristi i sa harda...

Zoran Suboticki:
Dorde, jesi probao da uključiš komp u struju! :) Moje znanje seže dotle, a ti vidi dalje sam!:P

Djordje P.:
probao sam sa strujom, mogu ti reci da je tako dao znake zivota. :)
hvala puno :)

Becej City:
Absolute Linux ... mada je malo instalacija gnjavaža, ali imaš detaljno uputstvo na njihovom sajtu.

You CAN run Absolute on a Pentium-II with 64 MB of RAM (although it would be fairly slow) -- but with at least 128 MB of RAM you can expect a very tolerable experience. P-3 or above with any more than 128MB RAM will allow you to zip along pretty well. And if you have a decent graphics chip/card, you\\\'ll feel like you have a new machine.

Na takve konfiguracije ne može live CD instalacija, ako ti se ne sviđa Absolute, probaj alternativnu instalaciju nekog Linuxa sa XFCE desktop okruženjem.


p.s.

Nisu ovo moje reci, ja pojma nemam nista oko ovoga, ovako mi j eodgovorio drugar na Dordetovo pitanje.:)

Djordje P.:
probacu :) samo da nadjem link za download, ostalo sam nashao :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju