Autor Tema: Dan klimatskih promena???  (Pročitano 3703 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Dan klimatskih promena???
« poslato: Novembar 07, 2008, 11:08:10 posle podne »


Citat
Povodom \\\"dana klimatskih promena\\\" u Bečeju je 5. novembra održana tribina inspektora i stručnih radnika iz oblasti zaštite životne sredine. Bečej je ugostio goste iz Subotice, Vrbasa, Temerina, Novog Bečeja, Ade... Izmenjana su iskustva na koje se nailazi u svakodnevnom radu, predložene su mere i načini prevazilaženja nagomilanih problema u oblasti zaštite životne sredine.

Između ostalog zaključeno je da bi se pojačanim radom inspekcijskih organa i stručnih službi stanje značajno popravilo. Skup je održan pod pokroviteljstvom predsednika opštine gospodina Petera Knezija.

Na kraju druženja gostima, njihovim domaćinima i članovima ekoloških sekcija gimnazije i ekonomske škole prikazan je dokumentarac o istini klimatskih promena, uzrocima, efektima i činjenicama.


Svuda se nešto šuška oko klimatskih promena, da li je kasno za potrebne korake? Da li će se preduzeti nešto dok ne bude kasno? Pre neki dan, utorak ili sredu sam bio u majici kratkih rukava šetao po gradu, a dok sam bio đak u nižoj osnovnoj sam se već uveliko grudvao sa vršnjacima u ovo doba... :blink:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2008, 01:50:10 pre podne »
Čuj,ako će klimatske promene značiti prosečnu godišnju temperaturu od nekih 20-ak stepeni kod nas,dve žetve godišnje i sl. to uopšte nije tako loše...:laugh:
Da ne kažem koliko mi je kućni budžet manje opterećen zbog manjeg inteziteta grejanja.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #2 poslato: Novembar 08, 2008, 02:17:14 pre podne »


Naučnici su izračunali da ako se led na Grenlandu otopi, da će se nivo svetskog mora podići za 6 metara... :blink:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2008, 02:28:26 pre podne »


Lalaland... :S

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2008, 02:39:32 pre podne »
Ako nista drugo, sinula mi je ideja, napravicu \\\"GLOBAL WARMING PARTY\\\" sa nekim hot stvarima i hitićima, a goste ćemo usput edukovati nekim flajerima....  :D

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2008, 03:57:02 pre podne »
@Robbyn-e,
na žalost, klimatske promene ne donose to što si ti rekao.
Više puta sam na ovom našem forumu divanila o toj temi, pa i ona Simina tema \\\"ZENE U KUJNU, MUSKARCI ZA KOMPUJTER \\\"- zasnovana je na tim promenama. Ne piše nam se dobro! :(
Našoj deci još manje, a o deci naše dece ne mogu ni da mislim, ako se nešto korenito ne promeni!
Pogledajte film \\\" Neprijatna istina\\\"... pa će vam biti jasnije mnoge stvari!

@ Axl odlična ideja za party! Vruće!!! Pa onda \\\'ladno!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2008, 06:21:10 pre podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Čuj,ako će klimatske promene značiti prosečnu godišnju temperaturu od nekih 20-ak stepeni kod nas,dve žetve godišnje i sl. to uopšte nije tako loše...:laugh:
Da ne kažem koliko mi je kućni budžet manje opterećen zbog manjeg inteziteta grejanja.


A šta ćemo sa rashladjivanjem (verovatno značajno povećana konzumacija piva), nestabilnim zemljištem (mislim posledica prekomernog konzumiranja piva) i poplavama(takođe posledica prekomernog konzumiranja piva)? :P

Š alu na stranu - JA NEĆU IMATI POSLA!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2008, 10:16:51 pre podne »
tata Boris napisao/la:
Citat


Š alu na stranu - JA NEĆU IMATI POSLA!


Samo se prekvalifikuješ na rashladne uređaje,ima da idu ko` alva :laugh:

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2008, 04:51:19 posle podne »
ovo globalno otopljavanje uopšte nije dobro za pivo...ali uošpte!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2008, 08:54:47 posle podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
Robbyn napisao/la:
Citat
Čuj,ako će klimatske promene značiti prosečnu godišnju temperaturu od nekih 20-ak stepeni kod nas,dve žetve godišnje i sl. to uopšte nije tako loše...:laugh:
Da ne kažem koliko mi je kućni budžet manje opterećen zbog manjeg inteziteta grejanja.


A šta ćemo sa rashladjivanjem (verovatno značajno povećana konzumacija piva), nestabilnim zemljištem (mislim posledica prekomernog konzumiranja piva) i poplavama(takođe posledica prekomernog konzumiranja piva)? :P

Š alu na stranu - JA NEĆU IMATI POSLA!


Otvori pivaru.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2008, 04:30:24 pre podne »
RELAX napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:
Citat
Robbyn napisao/la:
Citat
Čuj,ako će klimatske promene značiti prosečnu godišnju temperaturu od nekih 20-ak stepeni kod nas,dve žetve godišnje i sl. to uopšte nije tako loše...:laugh:
Da ne kažem koliko mi je kućni budžet manje opterećen zbog manjeg inteziteta grejanja.


A šta ćemo sa rashladjivanjem (verovatno značajno povećana konzumacija piva), nestabilnim zemljištem (mislim posledica prekomernog konzumiranja piva) i poplavama(takođe posledica prekomernog konzumiranja piva)? :P

Š alu na stranu - JA NEĆU IMATI POSLA!


Otvori pivaru.


Da znaš da bih mogao.

mumba

  • Gost
Odg: Dan klimatskih promena???
« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2008, 06:59:29 posle podne »
ako se to desi kada ja budem skončo u nekom jendeku od intoksinacije burekom i prejedanjem pivom ondak me baš zabole noga!