Autor Tema: 29. novembar Dan Republike  (Pročitano 8892 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #30 poslato: Decembar 03, 2008, 07:43:47 pre podne »
Ja sam davno pitao Dorda mogu li se Tupamarosi okačiti ovde i on je pošteno rekao: pošalji pa kačimo, ali ja to nisam uradio...

Da budem iskren nisam bio siguran da li je forumaška publika baš spremna za tako jedan filigranski, filozofski izbrušen, istančan, intelektualno uzletan i dubokouman igrokaz kao što su Tupamarosi!:)

Al, ipak - vreme je.

mumba

  • Gost
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #31 poslato: Decembar 03, 2008, 07:50:15 pre podne »
sećam se ja pozorišta kada sam postajao pionir pa sva ona pompa oko toga 1982 ja zaboravio tekst na pola pesme o mladoj vojvođanki koja je bombe bacala što je bio uslov da dobijem pionirsku kapu,crvenu maramu,titovu značku sa njegovim potpisom i neku knjižicu pa sam se sav rasplakao tada pred punim pozorištem ali ipak sam se izvukao a i posle kod čika paje na sladoled!e ja na takav život mislim u to vreme a ne kao imali smo kredite koj treba da se vrate pa bog me jebo ćelavog zar ova oligarhijska mafija nema nikakvih kredita ima ga bre više nego drug stari i pokojni tata(sloba) ali oni su bar nešto i dali ovom narodu a ove kapitalističke grinje ni crno ispod nokta mog ih sve kaznio!i da mi više stvarno niko ne palamudi kako tada nije bilo dobro bar iz ugla običnog čoveka pa nek je taj čovek tata bio i dete - mlađi tinejdžer!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #32 poslato: Decembar 03, 2008, 08:15:54 pre podne »
Iz perspektive običnog, malog Nemca - fašizam je bio super! Ušuškan, bezbedan, bezbrižan građanin Nemačke. Ne misli ni o čemu /Partija i voljeni Firer su sve smislili za njega/, ne pita se ni za šta, jebava svoju malu debeljuškastu frau, okopava svoj vrt...
Za zabavu mu dobro dođu one  silne parade, pa zastave, pa fanfare, pa spektakli, pa vojska maršira, sve pod konac, kako je oduvek voleo i želeo...a  posle na pivo i kobasice...

Dobro sad, ko jebe one Jevreje što su ih za to vreme spaljivali u Konc. logorima. Š to se nisu pazili bolje?
 Boli ga uvo za sva ona razaranja i stradanja...Važno je - pivo i kobaja!

mumba

  • Gost
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #33 poslato: Decembar 03, 2008, 08:32:32 pre podne »
bilo je i tebi lepo samo se sad praviš strina!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #34 poslato: Decembar 03, 2008, 02:23:13 posle podne »
Cros, u pravu si: bilo mi je fino. Kako može da ti ne bude fino kad imaš 17, 20, 22, 25 27 godina!? Kad si mlad, pun energije, snova, ambicija...

Inače, uopšte nije bilo idilično, kao što pokušavate ovde da prikažete.
I onda sam morao da radim preko leta za letovanje, da zaradim novac da bih kupio motor i tako dalje, i tako dalje...

I onda su, kao i sada, lopurde dobro živele, a običan svet je kukao i rintao.

Zajebite tu idealizaciju Titovih vremena.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #35 poslato: Decembar 03, 2008, 03:11:42 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Cros, u pravu si: bilo mi je fino. Kako može da ti ne bude fino kad imaš 17, 20, 22, 25 27 godina!? Kad si mlad, pun energije, snova, ambicija...

Inače, uopšte nije bilo idilično, kao što pokušavate ovde da prikažete.
I onda sam morao da radim preko leta za letovanje, da zaradim novac da bih kupio motor i tako dalje, i tako dalje...

I onda su, kao i sada, lopurde dobro živele, a običan svet je kukao i rintao.

Zajebite tu idealizaciju Titovih vremena.

\\\"...sve je isto samo njega nema....\\\"
samo sto si ti onda radio preko leta,i kupio motor,a sada mnogi rade preko leta i nemogu da kupe ogrev za zimu,a ni pet leta da rade ne bi zaradili za motor...:dry:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2008, 09:57:35 posle podne »
Kako onda ima više motora u Bečeju danas nego onda? Mladi pet puta više zuje po kafićima nego onda? Pet puta više žderu alkohol nego onda?

Mi smo rintali na skrnavim metlicama, brali višnje, a bili odlični đaci, dobri studenti, sportisti...

Da li znaš za podatak da, kad je tu skoro nedavno,pravljen azil, nismo uspeli u Bečeju da nađemo nikoga ko bi stajao i zalivao travu!!!???

mumba

  • Gost
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2008, 10:32:42 posle podne »
kako pa zato što uzimaju abnormalne kredite inače ne bi ga kupili da mora kešom ja se sećam da je moj ćale od prve plate pomoćnog magacionera kupio motorče a od druge novog fiću pa ti vidi i dali možda znaš rez da ti motori koje ti sada viđaš se bprodaju ispod cene jer roditelji te dece nemaju da isplate kredit z isti znam dosta primera za to a a i za mnoge druge stvari!tada od normalnih i vrednih ljidi ko je hteo da radi taj je i zaradio a sada radimo po 2-3 posla a nemamo ni za osnovno pa ako je tako ja sam lično bolje živeo za vreme slobe nego sada!1 evo ja priznajem od kada znam za sebe ja sada najošije živim a nije da se ne trudim!sam omi nemoj odogvoriti da se ne trudim dovoljno i ta čuda jer to ne pije vodu više!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #38 poslato: Decembar 03, 2008, 11:22:00 posle podne »
Ovo je neuporedivo teže vreme: stari svet je puko na najmonstruozniji način /ratovima, klanjem, zločinstvima, isterivanjem iz domova - jednom rečju jebalo nas bratstvo jedinstvo!/, a novi je tek u začetku! Proiblem je što nam taj novi svet kreiraju bezdušni, bezduhovni, bezidejni poluidioti, pa su i efekti, već u začetku - idiotski!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #39 poslato: Decembar 04, 2008, 03:02:52 pre podne »
Zajebite tu idealizaciju Titovih vremena.

  Sada tako govoris REZ, a ja znam da si i ti tu tvoju diplomu stekao uz pomoc tog\\\" Tupamarosa\\\", kako si ga nazvao.
Moras priznati, da su ta vremena bila lepsa i bolja, i da netreba da \\\" zajebemo\\\" Titovo vreme.:( :(, jer je i to deo nase istorije.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #40 poslato: Decembar 04, 2008, 03:29:23 pre podne »
Grešiš, Plavi Zoro: nisam ja svoju diplomu/diplome stekao uz pomoć Velikog Tupamarosa, već uprkos Njemu i svim Tupamarosima koji su me vasceli život okruživali. Juče ON, danas njegovi sledbenici i njegove intelektualno-moralne nakaze. Dobro raspoređene u svim partijama. Velika većina ljudi koji se danas bave politikom više liče na njegove lokalne \\\"sekretare\\\", partijske žbire i doušnike, nego na moderne, civilizacijski pismene ljude...

Moje \\\"diplome\\\", kad ih već pominješ, su moje lično delo. Sticao sam ih tako što sam \\\"pišao uz vetar\\\", a ne jeo govna iz zajedničkog kazana!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #41 poslato: Decembar 04, 2008, 04:08:31 pre podne »
E moj REZ, ti bi da se svađas samnom. Neces moci. I ti i ja znamo, da si i ti bio Titov pionir, pa srednjoskolac,nosio si mu stafetu, a zatim i njegov student, ili student uz njegov pomoc.Daj ne jedi se vise. Priznaj, pola ti se prasta.Pa pomalo smo mi svi \\\" pisali\\\" uzvetar svako na svoj nacin, a o kazanu i da nepricam.:) :) :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #42 poslato: Decembar 04, 2008, 04:23:05 pre podne »
Neću da se svađam, daleko bilo, prijatelju. A onaj Falus nisam nosio. A o marami da ne pričamo...Ali svako zna šta je radio juče, kao što zna šta radi danas...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #43 poslato: Decembar 05, 2008, 09:33:45 posle podne »
Pa nemoguce REZ, da nisi bio njegov vojnik, da mu nisi nosio \\\" stafetu\\\" u to vreme svi su bili ponosni da mogu ucestvovati u tome. Nemoguce da od \\\" ovih\\\" ni jedan nije bio u tvojim rukama..:) :) :)
klikni...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: 29. novembar Dan Republike
« Odgovor #44 poslato: Decembar 06, 2008, 01:18:45 pre podne »
Kad sam ja služio vojsku Tile je davno bio mrtav...

Ali mogu da razumem narod koji je sa toliko oduševljenja držao \\\"TO\\\" u ruci, mislim Š tafetu i klicao joj, bacao cveće, mahao ko lud zastavicama...

Komunizam je detinjstvo čovečanstva.
Komunizam je veseo.

Baš je bilo zabavno, ludo i nezaboravno. Detinjasti narodi i narodnosti sa svojim detinjastim Vođom. I njegovim falusom koji je obilazio sve krajeve naše eseferjot-a!:laugh:

Koje je to orgazmičko društvo bilo! Napaljeno.