Autor Tema: Život - Smrt  (Pročitano 3722 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Život - Smrt
« poslato: Decembar 03, 2008, 06:43:53 pre podne »
Život je poklon koji dobijamo rođenjem!

U trci za preživljavanjem, često zaboravimo da smo živi!
Dešava se na žalost, da mnogi od naših prijatelja/poznanika odu prerano.
Opet na žalost, sve češće, preskačući stepenice i ostavljajući roditelje na ovom svetu.
I nas bez njih!
 
Š ta mislite šta je uzrok tome?
Loša ekonomska situacija ili ....???

Druga strana medalje:
Danas sam čula podatak da 82 bebe \\\"čekaju\\\" u zamrivačima oko 2 godine, u BG i Nišu , da ih preuzmu roditelji i sahrane. Ne javljaju se!.... , kažu ovi sa TV-a.!?!?

Gde mi to idemo?

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Život - Smrt
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2008, 05:31:39 posle podne »
Prebrzo zivimo....
Vreme leti kraj nas...

Mnogo vise paznje obracamo na ono sto imamo,na ono sto cemo steci,na ono sto nemamo....Mislim u ekonomskom pogledu.Tek kada nam se desi ono najgore,bolest...ili smrt nekog nama dragog,tek onda se zapitamo kuda to mi idemo.

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Život - Smrt
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2008, 06:46:16 pre podne »
Prebrzo se zivi....?.....da ...ali to je zivot...Trka,frka..,obaveze...Kada imas porodicu..,tj.kada si roditelj to je neminovno..,samo kao tinejdzerka sam imala vremena..a kada je to bilooo??!Ne znamo kada cemo umreti..i ne treba da mislimo o tome...Treba ziveti punim plucima koliko to mozemo...i svakim danom uzivati u onima koje najvise volimo...A u sustini i kada umremo jedan deo nas ce ziveti u nasoj deci!

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Život - Smrt
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2008, 06:50:17 pre podne »
Menjajte temu.To je sramota tih roditelja i o njima ne treba ni da jednu jedinu rec izgovorimO !!!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Život - Smrt
« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2008, 07:59:05 pre podne »
Ultra Boys pogledao si samo drugu stranu medalje. Namerno sam dala paralelu da se i takve stvari događaju.
Po meni je i to tema za razgovor. Neuređen zakonski sistem... a kada se to desi, pobegnu ljudi glavom bez obzira.

Sa druge strane, mnogo mladih ljudi danas umire, često ostavljajuću roditelje i svoju tek stečenu porodicu.
Da tužna je tema, ali se pitam šta je tome uzrok?

Verovatno nisam bila dovoljno jasna.

Razmišljala sam da li bi moglo biti drugačije da smo bogatija zemlja.

Da sve nekako ide po redu.

Da li bi tada mladi ljudi,koji imaju zdravstveni problem, mogli sebi da priušte lečenje, bar polovinu koliko Ameri, Englezi... i da li bi tada bilo drugačije ili je to prosto nešto drugo u pitanju.

Eto o tome sam htela da divanim i da čujem Vaše mišljenje.