Autor Tema: Biblija  (Pročitano 10597 puta)

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2008, 06:31:03 pre podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Izvinjavam se na off topicu ljudima koji diskutuju,

Stvarno ti hvala Marina na savetu još jednom, ima na ovom forumu petnaestak grupa tema a mi divanimo samo na jednoj grupi - političke teme - pa ti nemoj čitati. Ja ne čitam one tvoje - gde pričaš o stvarima koje su tebi interesantne - verujem da ima i takvih.


Problem je sto namerno skrnavis svaku drugu temu, gde god mozes da se dotaknes Reza i njegove politicke avanture.

Veruj mi da ovde svakog zabole sto ste vas dvoje nekad bili zajedno u G17+ pa ste rasprcali i da malo koga interesuju vase licne prepirke i medjusobna podjebavanja, prepucavanja, doskocice i fazoni koji su samo vama smeshni i interesantni.
Udavili ste masu svojim trtljanjem i pricama kako si ti lep, pametan i zlata vredan za tvoju stranku, a on za svoju, isto tako!
Diskutujte vi o nerasciscenim racunima i o tome koje vise lizao dupe Dulicki, ali neka to bude u okviru podforuma POLITIKA.

Ovako, maximalno koristeci tvoju povlascenost na forumu, svakim danom sve vise terate masu i forum suzavate u smeru Zivot i politicka prikljucenija Picodera/Reza.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2008, 06:42:38 pre podne »
Gospodaru Vremena preterao si.

Na brutalan način su se Picoder i Marina umešali u ovaj topic, a sada i ti sa njima...

Neću ovde da ti odgovorim upravo iz obzira prema Attili. Ali sačekaću te na nekoj drugoj temi pa ću ti vratiti sa kamatom ove uvrede.
Ja nikom /verbalno/ ovde ne ostajem dužan pa neću ni tebi. Dosta si izigravao sudiju, advokata, savest foruma...Ako si toliki ljigus pa se ne usuđuješ da prozoveš samo Picodera, već stvar hendluješ tako što i mene stalno uvlačiš i izjednačavaš sa njim, onda ću morati da ti malo više pažnje posvetim na ovom forumu.
Na svoj način.

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2008, 06:49:03 pre podne »
Boli, boli istina.
I treba.
Nisi ti kao on, pa da te izjednacavam, cesto si i gori!
Vid\\\' ga sto naglasava /verbalno/...
Verbalno samo i mozes da vratis, ne sumnjam, dug jezik pun praznih ideja, obecanja i samohvale.
Samo napred, lihvaru, cekam te , sve se tvoje obistinilo sto si rekao i obecao, valjda ce i te kamate!





Oprosti mu, boze, nije svestan sebe i svojih (ne)dela!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #18 poslato: Decembar 11, 2008, 07:04:34 pre podne »
Pošto pokazuješ \\\"stanovitu\\\" bezobzirnost spram teme /boli te uvo!/ onda i meni nema druge nego da \\\"izgonim trgovce iz hrama Božijeg\\\".

Š ta ti znaš o istini? Bio si okružen njome? Srastao si sa \\\"istinom\\\". Istinom o čemu? O kome?

 Ogledalo je pomoglo Alisi, što ne bi i tebi?

A lihvarstvo te izdiglo, znamo se. Nemoj meni o tome. Kanalizacija nije napravljena samo da govna plivaju, nego da se i pacovi u njoj baškare!

Da istina boli ti bi bio nepokretan, u bolnici. U večnom lazaretu dečko.

I jesam gori. Ja sam najgori. Kakvi su onda dobri?

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2008, 07:16:14 pre podne »
:laugh: :laugh:

Kakav si ti mali kompleksas i cudak, da ne poverujem.

Pogledav tvoj i moj post, tvoje i moje reci, tvoje i moje uvrede.;)
Ja student, a ti neki unesreceni profesor knjizevnosti.:laugh:  

Pogledaj nivo uvreda, nesrecnice! Pogledaj!

Dok se ja obazirem na vasu preopterecenost politikom i uvlacenje svake teme u istu, ti meni zelis nepokretnost u bolnici.:cheer: :kiss:

Cemu to? Jedno je da mi vratis prozivku, drugo je da mi pozelis zivotnu nesrecu!
Ti mene sa 24 godine da nazivas zelenasem?!:laugh:

Ti, druze imas jebeni kompleks sto se ce zivot trudis da budes neko i nesto, a to ti opasno ne polazi za rukom.
Imas kompleks jer si predmet podrugivanja i podsmeha kod vecine ljudi, da ne kazem forumashasa, ali nece ljudi da se meshaju i talasaju bez potrebe.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2008, 07:19:26 pre podne »
Ja vas molim da otvorite novu temu ili da se ovo sve posle moje poruke gde predlazem sajt prebaci negde - stvarno nema smisla, GV imaj malo obzira - čoveče.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2008, 07:31:33 pre podne »
Sad si odjednom mlad? Zelen? Nedorastao? Nerast? Š ta li si?
Student? Kakve veze imaju tvoje godine, kakve veze imaju moje godine?

Ne želim ja tebi nesreću, ja sam samo rekao: ako istina boli onda bi po logici stvari ti trebalo da ležiš kao bolan bolesnik!
 
Velika je  nesreća imati tu nemoć čitanja koju ti poseduješ. Brzaš. Ne misliš. Ne žvaćeš. Samo povraćaš. Ali nemoj po meni, jednom  sam te zamolio. Na svoj način.

Kad dođeš, ako dođeš jednog dana u situaciju da ti se \\\"većina\\\" podruguje, moći ćeš da odahneš i da kažeš sebi: sada znam da sam svoj. Da se svetina izruguje sa tobom, biće to znak, Božiji pečat, da si Drugačiji, da si za sedam kopalja ispred...U svemu, pa i u onome što je toj istoj svetini važno.

I još nešto: nisam te uvredio. Nemaš ti u sebi tu rezonancu. Nisi ti tako našpanovan. Samo možeš da glumiš. i Glumataš.

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2008, 07:40:15 pre podne »
Interesantno, ne vadim se na svoje godine!
Cini mi se da izmedju nas dvojice ja ipak nisam taj koji je nerast, nedorastao i ne porastao, ko je ostao malen i zakrzljao! Znaju te ljudi po tome, kad vec ni po cemu drugom!

Akcenat sam bacio na to da kad ti se nesto kaze, kad ti se da na uvid da si preterao - ti se bacas na niske uvrede! Mozemo i tako, ako drugacije ne umes!

Ali, vidi, Rez, shvati jedno!

Svadjanje na internetu je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi. Cak i da pobedis - i dalje si retardiran!
Cestitam!:)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #23 poslato: Decembar 11, 2008, 07:57:11 pre podne »
Ja se ne svađam. \\\"Pričam\\\" sa ološem, to mi je karma. Neko mora.
Neko mora i toj samoći da pruži ruku. Ko će ako neće \\\"najgori\\\" među svim forumašima.

Ti ne \\\"stavljaš akcent\\\". Ti se neprestano umećeš, trudiš da svojim \\\"arbitražama\\\" kažeš: ej, ljudi vidite i mene i ja sam tu!
Evo mene, sav sam bitan!
Žao mi je tvoje neprisutnosti, tvoje nevidljivosti, tvoje nebitnosti...

A ovo jeste Olimpijada u kojoj zaista i najpametniji deluje kao retard. Takvi mu sagovornici. To je Forum, Agora u kojoj je glas budalesine  - najglasniji. Student si, valjda si učio nešto o tome.

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2008, 08:09:23 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Ja se ne svađam. \\\"Pričam\\\" sa ološem, to mi je karma. Neko mora.
Neko mora i toj samoći da pruži ruku. Ko će ako neće \\\"najgori\\\" među svim forumašima.

Ti ne \\\"stavljaš akcent\\\". Ti se neprestano umećeš, trudiš da svojim \\\"arbitražama\\\" kažeš: ej, ljudi vidite i mene i ja sam tu!
Evo mene, sav sam bitan!
Žao mi je tvoje neprisutnosti, tvoje nevidljivosti, tvoje nebitnosti...

A ovo jeste Olimpijada u kojoj zaista i najpametniji deluje kao retard. Takvi mu sagovornici. To je Forum, Agora u kojoj je glas budalesine  - najglasniji. Student si, valjda si učio nešto o tome.


Pa ima nas kojima je dosta tvojih baljezgarija pa dignemo glas protiv misheva i zavlacenja! Ali, izgleda da kad prozborimo koju odmah se to shvata kao oloski napad na tebe, jadnicka, koji si ni kriv ni duzan napadnut od zlih zatucanih, sirovih, brzocitajucih sila!

Ali, to je opet tvoj kompleks.

Strah! Preuvelicavanje! Ne brini, nece te niko ovde vijati, tuci i naneti ti zlo!

Ovo za isticanje svojeg JA usled nemoci da se izrazi, tj. fazoni, \\\"ja pa ja, onda kad sam JA bio, onda kad sam JA pokusao da uradim, JA sam uz pomoc mene uradio nesto sto samo JA znam\\\"... Nisi ti slucajno izvukao te epitete...

Bilo bi mi tuzno da komentarisem te tvoje navode. Sva sreca pa postoji ovaj forum da sam sebe demantujes!

Ajd zivio!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2008, 08:23:05 pre podne »
Evo ti poruka za dobro jutro. Normalno: prvo skini krmelje sa očiju.

Ima jedna bolesna stvar u tvojoj psihi /psisi/: to pozivanje na gomilu, na ljude, na množinu, na \\\"nas\\\". Ko ste to \\\"vi\\\"? Jel to neko pleme u pitanju ili tvoja nemogućnost, lični tragizam, da se oslobodiš svog plemenskog atavizma?

O kom strahu ti pričaš, još neumiveni, krmeljivi dečko? Zahvaljujući tvojoj porodici ja sam operisan od straha. Pitaj i raspitaj se. I ja sam nekad imao 24 godine, ali sa mnom tvoje pleme nije pričalo kao ja sa tobom.

Zato, kuš!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2008, 03:09:08 posle podne »
:offtopic:
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Neka odmah naprave sajtove i Picoderu i Rezu, da i oni tamo sire svoje ideje ili rasprave, kako god...

i ja mislim da je krajnje vreme za tako nesto...

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2008, 06:01:35 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Evo ti poruka za dobro jutro. Normalno: prvo skini krmelje sa očiju.

Ima jedna bolesna stvar u tvojoj psihi /psisi/: to pozivanje na gomilu, na ljude, na množinu, na \\\"nas\\\". Ko ste to \\\"vi\\\"? Jel to neko pleme u pitanju ili tvoja nemogućnost, lični tragizam, da se oslobodiš svog plemenskog atavizma?

O kom strahu ti pričaš, još neumiveni, krmeljivi dečko? Zahvaljujući tvojoj porodici ja sam operisan od straha. Pitaj i raspitaj se. I ja sam nekad imao 24 godine, ali sa mnom tvoje pleme nije pričalo kao ja sa tobom.

Zato, kuš!


Eto ga opet!:laugh:

Sade porodicu diras!:cheer:

Sreca tvoja pa postoji forum da bi mogao da iznosis ovakve uvrede, sreca...
Ja tvoju necu iz razloga jer nisam idiot,a i zbog jednog coveka na ovom forumu kog postujem.

mada, nema potrebe da se zadubljujes u te stvari ako nemas muda da mi kazes sve ovo u 4 oka!;)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #28 poslato: Decembar 12, 2008, 03:25:45 pre podne »
Vidim ja da će tu i _Zoro imati posla...:) :)

Za sada samo malo da Vas zaplašim...:) :) :)



Nađite se \\\" Tačno u podne\\\" kod OK korala:) :) :) :)

 Izvinjavam se za off topik.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #29 poslato: Decembar 12, 2008, 03:49:26 pre podne »
Mislim da bi trebalo prekinuto ovo prepucavanje jer ničemu ne vodi, samo stvara mržnju, a toga nam je dosta...svima. Da se vratimo na temu!
Jevrejima 4:12 kaže: “Jer je reč Božija živa, i delotvorna i oštrija od svakog mača s dve oštrice, te doseže do rastavljanja duše i duha, zglavaka i moždine, pa sudi mislima i smeranjima crca.” Dok je Bibliju pisalo više od 40 autora u periodu od više od 1500 godina, njena tačnost i relevantnost ostaju nepromenjeni. Biblija je jedinstveni objektivni izvor svakog otkrovenja koje nam je Bog dao o sebi i o svom planu za ljudski rod.
Biblija sadrži veliki broj informacija o prirodnom svetu koje su potvrđene naučnim posmatranjem i istraživanjem. Neki od ovih odeljaka uključuju Treću Mojsijevu 17:11, Knjigu Propovednika 1:6-7, Jova 36:27-29, Psalam 102:25-27 i Kološanima 1:16-17. Kako se biblijska priča o Božijem planu otkupljenja za ljudski rod razvija, mnogi različiti karakteri su opisani na živopisan način. Na takav način, Biblija pruža veliki broj informacija o ljudskom ponašanju i njegovim tendencijama. Naše svakodnevno iskustvo nam pokazuje da su ove informacije tačnije i da bolje opisuju ljudsko stanje nego bilo koja psihološka knjiga. Mnoge istorijske činjenice zapisane u Bibliji su potvrđene i iz ne biblijskih izvora. Često, istorijska istraživanja pokazuju ogromno slaganje između biblijskih i i ne biblijskih izvora za jedan isti događaj. U mnogim slučajevima, Biblija se smatra istorijski tačnijom.
Međutim, Biblija niti je istorijska knjiga, niti pslihološki tekst, niti naučni dnevnik. Biblija je prikaz koji nam je Bog dao o samom sebi i o tome šta su Njegove želje i planovi za ljudski rod. Najznačajniji deo ovog otkrivenja je priča o našoj odvojenosti od Boga zbog greha, i o načinu na koji je Bog obezbedio obnovljenje našeg zajedništva kroz žrtvu svoga Sina, Isusa Hrista, na krstu. Naša potreba za otkupljenjem se ne menja. Niti Božija želja da nas pomiri sa Sobom.
Biblija sadrži veliki broj tačnih i relevantnih informacija. Najvažnija poruka u Bibliji – otkupljenje – je univerzalna i neprekidno primenjiva za ljudski rod. Božija reč nikada neće biti prevaziđena, potisnuta ili usavršavana. Kultura se menja, zakon se menja, generacije dolaze i odlaze – ali Božija reč je relevantna danas kao i kada je prvi put napisana. Celo Pismo ne mora obavezno da je direktno primenjivo na nas danas, ali celo Pismo sadrži istinu koju mi možemo, i koju treba da primenimo u našim životima danas.