Autor Tema: Biblija  (Pročitano 10598 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #60 poslato: Decembar 15, 2008, 05:20:21 pre podne »

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #61 poslato: Decembar 15, 2008, 05:21:24 pre podne »

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #62 poslato: Decembar 15, 2008, 05:22:37 pre podne »

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #63 poslato: Decembar 15, 2008, 05:30:40 pre podne »
ovo je toliko slikovito objasnjeno da ja nista ne razumem...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #64 poslato: Decembar 15, 2008, 08:37:27 posle podne »
\\\"CREDO, QUIA ABSURDUM EST!\\\"
\\\"Verujem, iako je apsurdno!\\\"

 Sveti Toma Akvinski

Puno te poštujem Attila...

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Biblija
« Odgovor #65 poslato: Decembar 15, 2008, 08:38:20 posle podne »
atila?
a zasto nam jednostavno ne kazes:
\\\"moje je misljenje je http://www.siont.net/u-hristu/inside/plan_spasenja.htm \\\" i amin!?
cak bi i tu imao par (3) svojih rechi: \\\"moje misljenje je\\\" ;)
inace cak i \\\"tvoji\\\" komentari citata su copy paste...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #66 poslato: Decembar 15, 2008, 09:08:44 posle podne »
Nemože DORDE, ne može on tako. Poznavajući ga kao vrsnog predikatora, tvrdim to, nije copy - paste, on to sam svoje misli prenosi. Nekažem da nema citata, ali kao što sam i rekao, on je vrsni predikator, inače često dolazi i u Bečej. :thumb: :thumb:
Ako bi ga lično upoznao, i ti bi stekao takav utisak.

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #67 poslato: Decembar 15, 2008, 09:46:24 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nemože DORDE, ne može on tako. Poznavajući ga kao vrsnog predikatora, tvrdim to, nije copy - paste, on to sam svoje misli prenosi. Nekažem da nema citata, ali kao što sam i rekao, on je vrsni predikator, inače često dolazi i u Bečej. :thumb: :thumb:
Ako bi ga lično upoznao, i ti bi stekao takav utisak.


Policija72,

bez ikakve lose namere, ali cinjenica je da u njegovim postovima ipak dominiraju citati sa sajtova slicnih ovim koje je naveo Dorde!

Isto tako, ovaj text/citat je brutalno dobar i vredi ga procitati.



\\\"Da li je biblija božija i savršena knjiga koju treba shvatiti bukvalno? Naravno, vernici odgovaraju na ovo i pozitivno i negativno, zavisno od potrebe. Ako ih neki deo muči - to je samo simbolični prikaz i ne veruju u to. Ako im odgovara - to je potpuna istina i veruju.

Š ta ćemo sa objašnjenjem iz ove knjige o poreklu ove knjige? Š ta ćemo sa objašnjenjem iz ove knjige o prvom muškarcu i prvoj ženi? Adam je bio prvi, napravljen je pre manje od 6000 godina. Naravno, svaki naučnik zna da ljudi postoje na zemlji bar pola miliona godina, možda i više. Adam je bio usamljen i napravili su mu drugaricu. Za to je bio potreban čitav jedan dan!
Od rebra do žene dugačak je put.

Uzeli su jedno Adamovo rebro i pretvorili ga u ženu. Da li je ta priča činjenica ili mit? Koliko popova će reći da je ovo mit? Ni jedan! Postoje neki ljudi, neki hrišćani, koji ne veruju da je žena napravljena od rebra. ( Nekada su takvi spaljivani! ) Ako to nije istina, šta jeste?

Pogledajmo neke stvari koje se pripisuju Isusu. On je hodao po vodi. Kako vam to zvuči? Da li verujete da je Isus hodao po vodi? Džo Smit je hodao po vodi nakon što je osnovao mormonsku religiju. Koji dokazi postoje za to?

Isus je video neke od učenika kako pecaju i nisu ulovili ništa celog dana. Isus je rekao: \\\"Bacite mreže ovde\\\" i opa! Izvukli su ih pune ribe. Nigde nema boljih ribolovaca, ali da li postoji neki dokaz da se ovo zaista desilo?

Kakav utisak ove priče ostavljaju na inteligentne ljude s obzirom na to da dolaze iz vremena kada su mitovi bili smatrani istinom, iz vremena bajki i neznanja? A opet, u sve to se mora verovati jer u protivnom nema spasenja od grehova. A koji su to gresi? Š ta je to ljudski rod zgrešio osim što je jeo sa drveta znanja? Da li je potrebno da neko spasi čoveka putem magije i čuda?

Iza tvrdnje da se sve mora prihvatiti i da se u to mora verovati krije se strah da razum ne bi pristao na teološke apsurde. Znam da postoje slabosti razuma, ali razum je sve što imamo. Jedina sigurnost za ljude leži u gajenju i proširivanju znanja da bi mogli da razumeju život i univerzum onoliko koliko mogu.


Isus je bio i lekar. Putovao je jednom i usput je sreo nekoga ko mu je rekao da je u nekoj kući neki čovek bolestan i da želi da ga Isus izleči. Kako je to Isus uradio? Pa, bilo je dosta svinja u dvorištu i on je isterao đavole iz čoveka i prebacio ih u svinje. Čovek je izlečen a svinje su skočile u more. Da li je ovo istina ili bajka? Ako je to istina, ako morate verovati u tu priču da bi ste se spasili, ispada da se morate pozdraviti sa inteligencijom da bi ste spasili dušu - koja verovatno uopšte i ne postoji. Ne treba verovati u nešto samo zato što želite da verujete u to, bez ikakvih dokaza ili zato što ti je deda rekao da je to istina.
Da li je Isus vratio mrtvaca među žive? Desetine hiljada mrtvaca su se vratili u život, ako se saberu sve slične priče i legende. Da li je Isusovo delo jedini slučaj? Evropa je puna čudesa te vrste. Da li iko razuman može verovati u povratak iz mrtvih? Teško.

Ljudi instinktivno žele da žive što duže. Žele da se druže sa prijateljima i tako to. Grčevito se drže za život. Š openhauer je to nazvao voljom za životom. Ja to nazivam momentumom mašine. Sve što se kreće nastavlja da se kreće određeno vreme. To je sve momentum. Ne postoji dokaz da smo živi nakon smrti. Ali život odmah nakon smrti i nije ono što crkva propoveda. Teorija je sledeća - prvo umrete i odlazite u zemlju i mrtvi ste, a kada se vrati Gavrilo i dune u trubu, prah će se sastaviti i gle, pojavljujete se ponovo vi, isti kao što ste bili i nastavljate da živite na Zemlji! Koliko ljudi veruje u to?

Materija je neuništiva i sve što je u čovekovom telu pretvara se u sastavne delove prirode, odlazi u zemlju da učestvuje u stvaranju drveća i trave i korova i povrća, koje jedu razni oblici života i život tako kruži i kruži. Na neki način, niko nikada ne umire. Materija od koje sam ja sastavljen, postojaće u drugom obliku kada budem mrtav. Životna sila koja je u meni živeće u nekom drugom obliku ali mene neće biti. Ovo nije besmrtnost kakvu ljudi priželjkuju. Oni žele da prepoznaju prijatelje u raju, zar ne? To nije moguće.

Znamo gde je naš život počeo i znamo gde će završiti. Sve počinje od jedne ćelije u telu majke. Jedna jajna ćelija je oplođena spermatozoidom koji dolazi iz tela našeg oca. Ćelije se dele i množe dok se ne kompletira dete, a u starosti ili nakon nesreće ili bolesti, ćelije se raspadaju i čovek je završio. Možete li zamisliti večnost kojoj je jedan kraj odsečen? Nešto što je počelo ali se nikada ne završava? Započeli smo svoju besmrtnost u određenom trenutku, kada su se jajna ćelija i spermatozoid spojili. Tu smo nastali. Kao što ne postojimo pre tog trenutka, ne postojimo ni posle smrti.

Ne znam da li postoji neki Bog u univerzumu. Neki ljudi kažu da instinktivno osećaju da postoji. Pa, lista stvari u koje su ljudi verovali instinktivno a pokazale su se kao luckaste zablude je beskonačna. Pravilo je: što manje osoba zna, sigurnija je u svoje instinkte, a instinktivna shvatanja se ne mogu osporiti. Ja nemam takve instinkte.

Kao što znate, Isus se rodio u štali i došli su mudraci koje je vodila zvezda. Sada, najbliža zvezda je udaljena milijardama milja. Zamislite zvezdu koja vodi sa te udaljenosti tri čoveka ka jednoj štali. Možete li zamisliti kako zvezda stoji iznad kuće? Možete li zamisliti kako stoji i iznad Zemlje? Š ta se onda desilo? Zvezda se spustila blizu Zemlje? Ali zar to ne bi poremetilo kompletan sunčev sistem?

Onaj ko može da veruje u ovakve priče se ne upravlja razumom.\\\"

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Biblija
« Odgovor #68 poslato: Decembar 15, 2008, 09:46:34 posle podne »
ok ali pogledaj link koji sam dao.
jeste copy paste :P
copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste copy paste :)
ne kazem da ne bih stekao dobar utisak da ga upoznam.
naprotiv, lepo je pricati sa ucenim ljudima, narocito ako svoja razmishljanja znaju da predoce svojim recima svima. uopste u bilo kojoj nauci nema mnogo mrdanja jbg ali smemo valjda da kazemo sta mislimo o onome sto smo ucili, da pricamo i duskutujemo. u \\\"njegovim\\\" postovima nema te drazi... i sada mogu samo ocekivati copy paste odgovor od njega kao npr:
\\\"Jesi li primio Isusa Hrista za svog Spasitelja?\\\"

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #69 poslato: Decembar 16, 2008, 12:38:12 pre podne »
E tu ja više ništa neznam. Znam da je Attila vrlo dobar čovek, to sam hteo da kažem, a za copy - paste, bre DORDE zar ti nije bio dosadno toliko puta da napišeš; slatko si me nasmejao.Da vidio sam i link....pa copy- paste...:) :) :)
Pustimo ga neka pridikuje, a mi ćemo iz diskusija i nešto pozitivno da naučimo.

Poz. od Zoro-a :thumb: :lolol:

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #70 poslato: Decembar 16, 2008, 03:41:45 pre podne »
Surfujući po internetu naletio sam na neke članke koji su na mene ostavili dobar utisak, pa sam neke delove copy paste - ovao, da bih podelio sa vama.
DORDE dobro si primetio sion. netje odličan sajt pa vredi ga posetiti.Ima takvih sajtova  dosta pa ću kasnije da ih prosledim.
Problem greha je od suštinskog značaja za svakog čoveka ,bio vernik ili ne,pa sam toj temi hteo pristupiti  sa više uglova.Nekima ovo izgleda smešno, i pitanje je da li ti ljudi znaju odgovor, šta je smisao njihovih života.Ta tema postoji na forumu religije, ali kad su se neki forumaši počeli sprdati na tu temu i izrugivati se , pokazujući da nemaju izdefinisan odgovor na to pitanje, tema je privremeno zamrla.
Moja želja je da se ljudi spasu, to je želja i našeg Tvorca, da iskoče iz kolotečine propasti i beznađa, prolaznih vrednosti i ništavila, da razmisle o mogućnosti postojanja u večnosti i mogućnosti da je Biblija možda stvarno pasoš za Božije Carstvo.
Ja sam našao rudnik zlata koji je neizcrpiv,i meni je pomogao da duhovne potrebe izmirim, nema smisla da zadržim za sebe, pa ko želi može da uzme duhovnog blaga a rudnik se zove Biblija.Neki će reći \\\"ma lažeš to je bakar\\\", a to kažu samo zbog toga što nikad nisu držali u ruci zlato, i uvek su bili prevareni sa bakrom.

Prva poslanica Korinćanima 1:18-21
\\\"Jer je reč krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.*
Jer je pisano: Pogubiću premudrost premudrih, i razum razumnih odbaciću.*
 Gde je premudri? Gde je književnik? Gde je prepirač ovog veka? Ne pretvori li Bog mudrost ovog sveta u ludost?*
 Jer budući da u premudrosti Božijoj ne pozna svet premudrošću Boga, bila je Božija volja da ludošću poučenja spase one koji veruju.\\\"

Do ponovnog \\\"copy paste\\\"-a,Gospod Vas blagoslovio!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Biblija
« Odgovor #71 poslato: Decembar 16, 2008, 06:42:36 pre podne »
ok zorro, vidis da nisi u pravu. crno na belo jbg...
i nisam ono kucao 100x nego koristio bogom dane komande copy i paste.
inace nemam nista protiv ovakvih tema, ako me ne zanima necu je chitati, ali ako neko vec nesto paste-uje neka da link odakle je text preuzeo (ili prekucao).
u svakom slucaju forum je otvoren za sve koji imaju sta da kazu.
nadam se da razumes. u svakom slucaju drago mi je da se, s obzirom na godine, lepo sluzis kompjuterom i internetom, i da ucestvujes! mnogo mladji od tebe su informaticki nepismeni, cak mladji i od mene - tuga... :(
ali copy/paste je vrlo korisna stvar u svakodnevnom radu na kompjuteru za manipulaciju textom i fajlovima.
postovanje i atili sto se ne upusta u diskusiju (oko copy paste) bez ikakvog cilja.
izvin\\\'te za offtopic, odoh radit\\\' :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #72 poslato: Decembar 17, 2008, 02:27:21 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
ok zorro, vidis da nisi u pravu. crno na belo jbg...
i nisam ono kucao 100x nego koristio bogom dane komande copy i paste.
inace nemam nista protiv ovakvih tema, ako me ne zanima necu je chitati, ali ako neko vec nesto paste-uje neka da link odakle je text preuzeo (ili prekucao).
u svakom slucaju forum je otvoren za sve koji imaju sta da kazu.
nadam se da razumes. u svakom slucaju drago mi je da se, s obzirom na godine, lepo sluzis kompjuterom i internetom, i da ucestvujes! mnogo mladji od tebe su informaticki nepismeni, cak mladji i od mene - tuga... :(
ali copy/paste je vrlo korisna stvar u svakodnevnom radu na kompjuteru za manipulaciju textom i fajlovima.
postovanje i atili sto se ne upusta u diskusiju (oko copy paste) bez ikakvog cilja.
izvin\\\'te za offtopic, odoh radit\\\' :)


Hvala na lepim rečima. :thumb: ali ovu temu prepuštam Attili.:) :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #73 poslato: Decembar 20, 2008, 01:22:17 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Vera može biti zasnovana na bilo čemu, pa i na Bibliji. Ima toliko sjajnih stvari oko nas, na ovom svetu, na čemu se može zasnovati Vera. Istina je: čovek ima potrebu da veruje, a s obzirom na civilizacijsko okruženje prihvatanje hrišćanske vere ili bilo koje vere /već prema okruženju/ može biti, recimo, linija manjeg otpora i ništa više. Baba, deda, mama, tata, Crkva...i eto meni neke vere na tacni. Bez da se zapitam o suštini, smislu, korenima, ishodištu, posledicama, konzistentnosti ili nekonzistentosti te vere. Verujući čovek veruje, ne pita, ne traži.

Prihvatam to kao čovek, ali kao diskutant, spreman sam na mnogo ozbiljniju zapitanost i raspravu.


Biblija - reč Božija,ova trvdnja mnogima je smešna.
Prvo što ne veruju da Bog postoji.Njihov duh više nema vitalnost izvornog, zanimaju ih stvari koje su im servirani od privremenog cara ovoga sveta, savest polako otupljuje, letargija u duhovnoj potrazi, privrženost materijalnom svetu, vrednovanje stvari kroz izvrnut sistem vrednosti, odstupanje od moralnosti,....
Sotona već više hiljada godina proučava ljude i najveći je neprijatelj čovečanstva.Koristeći ljude svoje zlo unosi u materijalni svet.Mnogi ljudi sotonska delovanja u svom životu smatraju za deo svoje ličnosti.
Jednom sam jednog svog prijatelja zamolio da ne zapali cigaretu, a on sav zajapuren odgovorio da više neće doći kod mene u goste kad ga maltretiram.Žalosno je to kad je čoveku najvažnije da zadovolji demona u sebi, a pri tom truje svoje najmilije.
Baš o tome govori Biblija kako da se oslobodimo negativnog uticaja Diabolosa,koga da gledamo, kako da zadržimo svoju slobodu,... i mnogo toga, što je potrebno da se vratimo svom prirodnom okruženju u okrilje Boga Oca.
Kao što je naš prijatelj Rez rekao vera može da bude zasnovana na bilo čemu, ali vera koja miruje na Božijoj Reči daje plodove preobraćenja, povratak sa puta koja ide u propast,kvalitativnu promenu ličnosti,promenu u vrednovanju stvari, ... i najvažniju stvar približavanje Bogu na Njemu prihvatljiv  način.

Naravno ovo nema nikakvog smisla za one , koji svoje ostvarenje traže u naručju Lucifera, na direktan ili indirektan način.

 
Prvi stih iz Evanđelja po Jovanu: \\\"U početku beše Reč Božija,
i ta Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.\\\"

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #74 poslato: Decembar 21, 2008, 07:06:25 posle podne »
Attila, mogao si ljudima čestitati bar slavu...pa nastaviti o veri, nadi, spasenju i ostalim eshatološkim stvarima.:)