Autor Tema: Biblija  (Pročitano 10605 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #75 poslato: Decembar 22, 2008, 12:35:32 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Attila, mogao si ljudima čestitati bar slavu...pa nastaviti o veri, nadi, spasenju i ostalim eshatološkim stvarima.:)


Da li si Ti njemu čestitao REZ,?? Možda i On nešto slavi?!
Daj primer REZ ovako:

:) :) :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #76 poslato: Decembar 22, 2008, 04:20:51 pre podne »
Sve u svoje vreme Plavi Zoro.

Ali pretpostavio sam da bi Attila, kao verujući čovek, morao znati da je Sveti Nikola jedna od najprisutnijih slava kod pravoslavnog življa, pa sam ga eto malo podsetio na te \\\"zemaljske stvari\\\". Al vidim ja da čovek fercera samo uzvišene stvari, a na ljude se, ko konj na muve, ne obazire!:) Čovek je kanda moooogo bliži Bogu nego ljudima. Al se onda pitam što na ljude troši vreme?

Ništa loše nisam mislio.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #77 poslato: Decembar 22, 2008, 04:38:23 pre podne »
Znam ja REZ da Ti ništa loše nisi mislio.:) :) :)
Ni ja kad sam Te to pitao.:) :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #78 poslato: Decembar 23, 2008, 05:02:08 pre podne »
Na ovoj temi razgovaramo o Bibliji, koja ne pominje ovu tradiciju, koju je opet Sveti Sava iz pobožnih, dobronamernih pobuda uveo, i osnažio srpski narod u hrišćanstvu.Smisao slave se gubi kad na prvom mestu nije Hrist, već sve ono nebitno što prati ovakvo slavlje.

\\\"Zašto i vi prestupate zapovest Božju za običaje svoje?\\\" (Matej 15:3)

Porodična krsna slava, koja jedinstvena na celom svetu, bi trebao celu porodicu približiti Hristu, i osnažiti duhovnu povezanost sa Ocem.Verujem da sve više porodica koje slave slavu prepoznaju duhovnu obavezu preuzetu od svojih predaka, da nov naraštaj vaspitava u duhu pobožnosti.

Pa, srećna ti slava domaćine!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #79 poslato: Decembar 23, 2008, 05:15:36 pre podne »
Dragi Attila, pošto ću za par dana da se zaputim na mesto koje nema net, koristim prilku da ti, kao verniku i verujućem čoveku, čestitam Božić! Hristos se rodi prijatelju!

Ja lično, inače, ne slavim slavu. I uopšte mi je strana ta ikonobraniteljska tradicija. Kumiri, simboli, običaji...nekako mi zaklanjaju vidike ka...Tri tačke.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #80 poslato: Februar 25, 2009, 03:38:49 pre podne »
Žao mi je, da je diskusija o Bibliji malo zamrla,jer se u ovu raspravu uključivalo dosta ljudi, neki su se zafrkavali, a po nekima se videlo da su upoznati sa temom.
Za svakok čoveka koji je verujući hrišćanin, suštinska stvar je upoznati Stvoritelja,a njegov karakter i osobina je opisana baš u Svetom Pismu.Njegovu veličinu ,slavu , ljubav,... možemo da prepoznamo i preko stvorene prirode i stvorenja, ali Njegov plan za naš život se prepoznaje u Njegovoj Reči.Olako odbacivanjem Svetoga Pisma, mi odbacujemo temelj ispravne i zdrave vere, koji je opet uslov za prepoznavanje potrebe za Spasiteljem, koji je put do Oca,....
U današnjem svetu su sve zdrave moralne norme narušene, i nije ni čudo da nemoralne stvari ljudi prihvataju zdravo za gotovo.Normano je da se propagira homoseksualizam,da deca ne slušaju roditelje, da žena zapoveda u porodici, da se muškarci ponašaju kao žene,da porodica više nije važna,itd..., nije normalno!
Uputstvo za izbavljenje iz mulja i življenje života dostojnog čoveka opisana je u Bibliji, koja daje svetlost našem duhu da prepozna nepromenljive vrednosti, a one vrednosti nemaju temelj u ovome svetu i večne su.

 1 Korinćanima 1:18
\\\"Jer je reč krstova ludost onima koji propadaju, ali je ona nama, koji se spasavamo, sila Božja.\\\"

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #81 poslato: Februar 25, 2009, 05:04:31 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
....
U današnjem svetu su sve zdrave moralne norme narušene, i nije ni čudo da nemoralne stvari ljudi prihvataju zdravo za gotovo....


Sa ovim se slažem 100%.

Volela bih da mi pojasniš koje ponašanje žena je za tebe normalno, kao i koje je  ponašanje muškaraca takođe normalno!?

Isusa je rođila žena.
 Ne sećam se da bilo gde u Bibliji piše da je žena niže biće, ili se ne sećam dobro?!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #82 poslato: Februar 25, 2009, 05:54:39 pre podne »
Hrist je sa svojim Jevanđeljem doneo oslobođenje od greha i pravu slobodu i jednakost. Teško je shvatiti da se neke hrišćanke sada bune protiv Onoga koji im je doneo pravo oslobođenje od ropstva u kome su bile vekovima.
Postoje četiri oblasti života u kojima mi živimo kao muž i žena ili muško i žensko. Prva oblast jeste lična. \\\"Nema više ni Judejina ni Grka, nema ni roba ni slobodnjaka, nema više ni muško ni žensko; jer ste svi vi jedno u Hristu Isusu\\\" (Gal. 3:28). Za Boga razlika između muškog i ženskog ne postoji. On voli podjednako oba pola i oni su ravnopravni u Njegovim očima - jednako dragoceni.
Druga oblast jeste, oblast vlasti, gde smo ponovo ravnopravni. Bog kaže da žene treba potpuno da se, Gospoda radi, potčine i budu poslušne svojim muževima (1. Pet. 2:13). Naše potčinjenje autoritetu postavljenom od Boga jeste svedočanstvo nespašenima. Svaki otpor i protivljenje jeste kršenje Božjeg zakona i delovanje protiv Boga i u tome ne može biti blagoslova.
Treća oblast jeste crkvena, gde žene i muškarci nisu ravnopravni - nemaju ista prava. Gospod je naredio lokalnim crkvama kroz apostola Pavla da žene ne govore u crkvi, da ćute i da su poslušne, pokorne muževima (1. Kor. 14:34-35). Žene ne mogu da budu po autoritetu iznad muškaraca, to nije Božji poredak. Zene zato ne mogu da budu crkvene vođe, naročito u jakim \\\"patrijarhalnim\\\" sredinama, jer će ovo uvek biti pogrešno shvaćeno, kao u Korintskoj crkvi. Ovo svakako ne znači da žena ne može ništa da radi u crkvi.
Četvrta oblast je dom (Ef. 5:23-24). U ovim stihovima Pavle pokazuje kako je Bog zamislio poredak za brak i porodični život. Odredio je muža da bude vođa a žena, iako je ravnopravna sa njim u Božjim očima, da mu bude pokorna. Mnoge žene ne mogu da se pomire sa tim i tu počinje pobuna - takozvana \\\"borba za ženska prava\\\".
Ne kaže nigde u Pismu koliko žena treba da rodi dece ili koliko sati dnevno treba da vodi domaćinstvo. Žena treba da je svesna da dom jeste \\\"gnezdo\\\" i da se brine o njegovom izgledu, da deca imaju potrebnu brigu i vaspitanje - da ih uči pobožnosti, da muža gleda da usreći u svemu. Žena je srce i centar doma, kakva ona stvarno jeste to će odrediti sudbinu dece i muža. Dom - porodica je prvo mesto gde žena treba da služi Gospoda.
Žalosno je to da je u današnjem društvu žena opterećena poslom i karijerom i nema vremena ni snage da se potpuno posveti porodici, zato ima tolko razvoda, malo rađanja,...
Pošto je od Boga određeno da žena rađa, ona je stub porodice i na kraju krajeva stub opstanka celog društva.