Autor Tema: Djordje Balašević  (Pročitano 17940 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #45 poslato: Decembar 20, 2008, 04:59:25 pre podne »
Plavi Zoro, već sam konstatovao da ljudi ovde imaju mali problem sa mojom ironijom. Evo i ti si upao u tu zamku. Pa shvati da sam se sprdao sa onim i onakvim stavovima o srpskom biću, jastvu i ostalim zajebancijama...Halo, šala!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #46 poslato: Decembar 20, 2008, 05:04:43 pre podne »
maxfonpunkerska napisao:
Citat
Jer dok je Milosevic bio ziv, staaaalno je prica o granicama koje Milosevic postavlja, pa na konto toga.


Kao prvo,ovo jeste izrečeno dok je Milošević bio živ.OVO što je Boki postavio je video koji je pomenut u onom smeću od novina KURIRU.
Zašto su tek sada postavili ovaj tekst,o koncertu koji se održao PRE 6 GODINA,verovatno bi trebalo pitati BIA iz čijih se fondova i finansira pomenuti list.

Rekao je šta je rekao.Bez obzira na sve,mislim da nema ničega uvredljivog u tome,i slažem se sa Integralom,Lusi i Relax-om da je sve izrečeno u duhu Yugo-nostalgije,da nema jezičkih barijera i granica.
Da je to malo nespretno rekao-jeste,pogotovo što je morao znati da će ga ovde dočekati na nož.Sad se opet postavlja pitanje zašto se baš sada,u momentu pred verifikaciju statuta Vojvodine u skupštini,pokreće priča stara 6 godina.
Iskreno,mene bi baš bilo briga kada bi neko rekao da priča iskvarenom verzijom mađarskog,tzv. srpskim u Vojvodini.Ne vidim čemu onda toliki revolt?

Vidim Max da ga nazivaš panonskim govnarom.To kao kada bi ja nazvao nekoga srbijanskim govnetom.Nemoj zaboraviti gde živiš,i da si ti ipak VOJVOĐANSKI ili panonski Srbin pa sve ostalo,svidelo ti se to ili ne.
A znam da si tu terminologiju preuzeo sa komentara iz Kurira ili  nacionalističkih foruma,gde je taj izraz vrlo proširen i u upotrebi gde se mrzi sve što ima predznak vojvođansko.

Eto,toliko od mene...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #47 poslato: Decembar 20, 2008, 05:21:49 pre podne »
I da,čisto da se zna,pošto je to izgleda jako važno,ako je Đoletu maternji jezik hrvatski (majka Hrvatica,mada nisam znao taj podatak),onda je moj maternji jezik srpski (majka Srpkinja) :laugh:

Za slučaj da neko napravi insinuaciju da ga (srpski jezik) ne osećam \\\"dovoljno svojim\\\".

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #48 poslato: Decembar 20, 2008, 06:05:10 pre podne »
Robbyn,

Ovaj klip nije otkrio Kurir, on se vec mesecima rola na netu, tj. forumima.

Robbyn napisao/la:
Citat

Za slučaj da neko napravi insinuaciju da ga (srpski jezik) ne osećam \\\"dovoljno svojim\\\".


Moram da primetim da malo-malo pa napomenes ovakve stvari, a verujem da ovde nema takvih mozgova koji bi imali da kazu ijednu losu rec na konto toga sto si napisao. Niti ikom smeta sto si neke druge nacionalnosti, niti se to, generalno, uzima u obzir.
Bez potrebe se unapred odbranis od necega za sta te niko nece \\\"kaciti\\\"!;) ;)


Policija72,

Balasevic ima opasan smisao za \\\"daj da ti kazem ono sto najvishe volish da cujesh\\\"...

Svi se pomalo uvlace publici, ali on cesto izgubi meru. Primer s pocetka je dobra ilustracija.
Rekao je da mu je maternji hrvatski, publika se odushevila. To ga je ponelo da se zavuce malo dublje.
Izvinio se sto ne govori dobro hrvatski, vec govori srpski koji je jelte iskvareni hrvatski.
Sumnjam da ce i prvo ponoviti bilo gde van Hrvatske, a o drugom i da ne pricamo.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #49 poslato: Decembar 20, 2008, 07:00:13 pre podne »
@ Robbyn
Evo ja cu biti kratak,kao prvo ja ne citam dnevnu stampu uopste,koliko znam da je You tube namenjen javnosti,tako da samo treba da se malo potrudis....
A da kazem jos nesto,ti cesto pravis opaske na to da imas madjarske krvi,neznam zasto,jesi li imao mozda nekih neprijatnosti? I ja imam madjarske krvi i perfektno govorim madjarski,i ne stidim se i ne plasim se da ga upotrebim u bilo kom trenutku i na bilo kom mestu,i nikada nisam imao neprijatnosti zbog toga,naprotiv ponosan sam na to,tako da mislim da je vec malo izlizano sto to stalno potenciras...
szervusz komam... :-)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #50 poslato: Decembar 20, 2008, 07:57:12 pre podne »
Dragi forumaši,
ne mogu da verujem o čemu mi to ovde pričamo.
Događaj se zbio 2002.

Odlomak iz knjige \\\" Dodir svile\\\"

 Nemaš ti pojma šta je mrak...


 \\\"Jedan mi je već prebacio da u mojim pričama još važe stare granice?
  Ne, prika, rekoh mu, u mojim pričama granice ne važe, to je tebi zasmetalo...
Odnedavno su počeli da mi udaraju recke kad god kažem Skoplje ili Ljubljana, svima najteže pada Svoje Inostranstvo? Susreću se, čujem, sa sličnim problemima i otala braća Sloveni, možda je sad trenutak da se po ugledu na Nesvrstane formira pokret Raspadnutih, pa da se nekako ispomažemo?
Ovako dalje ne ide...\\\"

... i tako mogla bih ja da kuckam do sutra, al neću  ;), pročitajte sami, ako Vas zanima. Knjiga je izašla 2001. godine, možda baš uoči tog koncerta.

Mnogo više mene brine neka druga stvar.
Al\\\' o tome možemo sutra... danas je već postalo juče ... Laku noć! :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #51 poslato: Decembar 20, 2008, 10:12:34 pre podne »
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat


Moram da primetim da malo-malo pa napomenes ovakve stvari, a verujem da ovde nema takvih mozgova koji bi imali da kazu ijednu losu rec na konto toga sto si napisao. Niti ikom smeta sto si neke druge nacionalnosti, niti se to, generalno, uzima u obzir.
Bez potrebe se unapred odbranis od necega za sta te niko nece \\\"kaciti\\\"!;) ;)




i Boki:

Možda sam preneo paranoju sa nekih drugih foruma koji su više osetljivi na te stvari.Pa sam osetio potrebu da napomenem da moji stavovi ne proističu na nekoj nacionalnoj osnovi,nisu upereni protiv svega što je srpsko i sl.
Ako razumete šta hoću da kažem.
Znači ono što mislim i osećam nema veze sa nikakvim nacionalnim osećanjima,nego čisto rezonsko razmišljanje.I zaista,na ovom forumu niko nikada nije rekao ništa loše o meni po tom pitanju,pa se evo izvinjavam zbog tog nepotrebnog potenciranja,nije bilo nikakvih zadnjih namera.

A pomenuo sam Kurir jer se datum postavljanja ove teme poklapa sa izlaskom pomenutog teksta u Kuriru:

http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/kurir-17-12-2008/pevam-na-hrvatskom-govorim-tzv-srpski

Ako pročitate komentare,videćete neku terminologiju koja se pominje i u ovoj temi.

mumba

  • Gost
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #52 poslato: Decembar 20, 2008, 11:39:10 pre podne »
balaševića nikad nisam trepeo uvek je bio mali pizdenjak koji se kao zaklinjao u vojvođanstvo i  bio veoma servilan i podilažeći nečovek! koji je čak i bombardovanje prespavao u sloveniji!manje više zbog te matore izjave koliko zbog samog podilaženja jer stariji setite se pevao je on čak i računjate na nas! naj običnije đubre i preletač koji radi za onoga koji da više!za mene je zakon zvonko bogdan, julija bisak, janika balaž i živan saramandić a ovo govance od đoke me uopšte ne zanima!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #53 poslato: Decembar 20, 2008, 02:14:13 posle podne »
Citat
i Boki:

Možda sam preneo paranoju sa nekih drugih foruma koji su više osetljivi na te stvari.Pa sam osetio potrebu da napomenem da moji stavovi ne proističu na nekoj nacionalnoj osnovi,nisu upereni protiv svega što je srpsko i sl.
Ako razumete šta hoću da kažem.
Znači ono što mislim i osećam nema veze sa nikakvim nacionalnim osećanjima,nego čisto rezonsko razmišljanje.I zaista,na ovom forumu niko nikada nije rekao ništa loše o meni po tom pitanju,pa se evo izvinjavam zbog tog nepotrebnog potenciranja,nije bilo nikakvih zadnjih namera.

Potpuno te razumem,kada sam spomenuo nisam mislio nista lose druze,nadam se da nista ne zameras...respect  :)

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #54 poslato: Decembar 20, 2008, 03:36:12 posle podne »
Okej Plavi Zoro, mozda sam pogresno shvatio tvoju interpretaciju svega a nisam zeleo nista izvrtati.

Robine, razmisli... Nazvao sam ga \\\"panonskim govnar\\\" jer ima pesmu \\\"panonski mornar\\\".. A ne da vredjas vojvodjane.
Na ovo nesto nisam naisao u \\\"kuriru\\\" vec na \\\"Youtube-u\\\".
A opet kazem, ja njegovu jugonostalgiju poznajem i ovo je sve izaslo iz tih okvira.
Ovde Rez kao prica ironicno o srpskom  bla-bla-bla ne znam cemu koje ovde niko ni ne spominje. Znaci, nisam ja poludeo zato sto imam razmisljanje o \\\"Velikoj Srbiji\\\", \\\"ubi,zakolji da hrvat ne postoji\\\" vec zato i jednostavno sto je ovo djubre od coveka shlihtara nevidjena. Gde god da se pojavi on samo sto ne nosi buket cveca i posipa po ljudima.

Amin.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #55 poslato: Decembar 20, 2008, 06:34:29 posle podne »
Nisam neki njegov veliki fan,nisam ni od onih koji imaju idole.I moje mišljenje u vezi njega je (ne sada za ovaj slučaj,nego uopšteno) da bi trebalo da na svojim koncertima ima manje političke konotacije.
Ali dobro,i uprkos svemu tome,on ima svoju publiku i puni hale i sale na svojim nastupima.
Eto,možda ga dogodine budete gledali i u NB :)

Tako da,kada bih mu nešto i zamerao,to ne bi bilo za ovu izjavu u kojoj i dalje ne vidim ništa loše,nego što nekada zna da bude vrlo neprijatan kada priča o stanovnicima Vojvodine koji su došli iz nekih pasivnijih krajeva.
To nekada zna da se graniči sa dobrim ukusom.
U svakom slučaju,obeležio je našu muzičku scenu,neko ga neće voleti,neko hoće,i ne želim da se dalje konfrontiram sa bilo kime zbog njega.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #56 poslato: Decembar 20, 2008, 06:42:43 posle podne »
Ovaj post ti je skroz na mestu, otprilike na fin nacin kada bih zeleo nekom da objasnim sta mislim o njemu, to bih tako rekao, s\\\' tim da nisam nikakav njegov fan ne zato sto puna prica vec zato sto me takva muzika ne privlaci.

Samo, ja opet povezujem to sto ti kazes, neka njegova blebetanja na koncertima (neukusna) i ovo, ali dobro...

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #57 poslato: Decembar 20, 2008, 09:44:24 posle podne »
ova tema veze nema sa muzikom

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #58 poslato: Decembar 20, 2008, 11:48:53 posle podne »
Balašević je rekao to što je rekao.
Nekog je to dirnulo a neko u svemu nije video ništa strašno.
Jedino je strašno što čoveka vređate na ličnoj osnovi!
Da treba da se raspravlja o tome možda i treba ali previše je zbog toga vređati nekog lično.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #59 poslato: Decembar 21, 2008, 12:30:38 pre podne »
NIsam citao celu diskusiju, samo par postova pa da kazem i ja koju.

Volem da slusam Djoleta.

Moramo da shvatimo da je on zabavljac - govori ljudima ono sto hoce da cuju, da bi dolazili i dalje na njegove koncerte i da on zaradi.

Meni ne smeta prisutnost politike na Djoletovim koncertima, kome  smeta neka ne slusa.

A ovo sto je rekao, ako on tako misli i oseca neka kaze - sakupite i vi toliko ljudi pa kazite sta hocete.