Autor Tema: Djordje Balašević  (Pročitano 16204 puta)

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #75 poslato: Januar 16, 2009, 01:17:40 posle podne »
Bora Čorba je napravio gomilu uvredljivih stihova, samo jebi ga nisu protiv Srba pa ga niko javno ne linčuje.
A sa druge strane neko spomene ćirilicu u Hrvatskoj i taj je protiv svega ovde.

Srećna slava uz Baju Malog Knindžu!!! :kolce:

mumba

  • Gost
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #76 poslato: Januar 16, 2009, 06:32:02 posle podne »
bora ko\\\' bora bar nije uvijen u svileni flis papir ko\\\' mali đokica!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #77 poslato: Januar 16, 2009, 09:21:10 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
bora ko\\\' bora bar nije uvijen u svileni flis papir ko\\\' mali đokica!


Tako je, jer što više pljuješ po drugim nacijama u Srbiji to je patriotizam pa ne moraš biti flis papir, no si junačina.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #78 poslato: Januar 16, 2009, 09:23:50 posle podne »
Š ala može biti i neslana. Takva je Balaševićeva. Ne pridajem tome toliki značaj, jer bilo bi problematično kada bi on ovde srbovao, a u susednim republikama pljuvao po srbstvu. Ipak, mislim da je besmisleno poređenje Balaševića i Bore Čorbe. Đole je Đole, za neke pesnik, šansonjer i tako nešto, za one ekstra muževne je ljiga ili tako nešto. Bora je kretenčina neopevana, idealan primer za profesionalnog Srbina, koji je plaćen za raspirivanje nacionalne i verske mržnje. Njegova vulgarnost u početnim godinama Riblje čorbe bila je ok, bila je prst u oko malograđanštini i lažnom moralu. Sada, a to sada traje već godinama, to je čist prostakluk, dostojan njegovih saboraca iz Obraza. Da je ko čovek riknuo od ciroze kad mu je vreme bilo, bio bi srpski Morison, rok ikona koju bih i ja uvažavao. Ovako, posrao je sve dobro što je uradio. To što nije uvijen u svileni flis papir, već u crveno-plavo-beli hrapavi samozamuškarčine toalet papir (sa kokardom) nije nikakvo opravdanje.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #79 poslato: Januar 16, 2009, 10:33:39 posle podne »
Balashevic je dobar primer toga kako umetnika treba odvajati od njegovog dela.
Veliki umetnik, ali mali chovek.
\\\"Balasevic je smrad na kvadrat\\\"   - Rambo Amadeus.B)

Bora Corba je Bora Corba. Odlicne rock pesme koje su podigle cini mi se posledju normalnu generaciju u Srbiji.
On je takav kakav jeste, ima svoj principe, gura svoju pricu i ostao je isti kakav je bio. Sirov, prljav i direktan, bezobrazan Dok je bio protiv Slobe i javno prozivao sve redom, pa i njegovu suprugu - bio je ok. Sad kad to radi ovim \\\"evropskijem\\\" facama, onda je los. Upravo i jeste poenta sto se nije \\\"fino zapakovao\\\" za ovo \\\"fensi\\\" vreme pa da sad bude obicni dupelizac kao mnogo drugi, buntovnik je bio i ostao, pun prostakluka, jeftinih izraza i dobrih rima... old school.

Da se Riblja Corba na primer raspala 1985. danas bi to bio kultni bend odmah iza Sharla , Discipline , EKV-a , Idola... ovako je Bora srozao ime benda i svi noviji albumi  su sve gori i gori, a sa onim tetovazama i onom kapom (i alkoholicarskom facom)  se ofucao i obrukao zbog upliva u politicke vode, ali razmislite ko nije.

Kontam i da je morao  covek negde da ode kad nisu hteli da mu registruju dve partije:

- Partija Iskrenih Casnih Korisnika Alkohola
- Belosvetsko Udruzenje LJubitelja Alkohola

:)

mumba

  • Gost
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #80 poslato: Januar 17, 2009, 03:12:34 pre podne »
RELAX napisao/la:
Citat
Crossbringer napisao/la:
Citat
bora ko\\\' bora bar nije uvijen u svileni flis papir ko\\\' mali đokica!


Tako je, jer što više pljuješ po drugim nacijama u Srbiji to je patriotizam pa ne moraš biti flis papir, no si junačina.

nisi ti mene relax razumeo kako treba.naime bora je seljačina to se oseti na kilometar ali je barem iskren u svojim izjavama ma kliko one ,,pametne\\\'\\\' bile i  stoji iza toga dok ovaj đokica danas kaže i kune se u jedno a sutra kad mediokriteti krenu malo da ga šarmiraju kojekakvim kritikama ovaj ili podvije repić ili menja priču to se barem zna!a i borina stara mjuza mi je mnogo bolja od đokicine ako ćemo realno!

mumba

  • Gost
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #81 poslato: Januar 17, 2009, 03:15:46 pre podne »
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat
Balashevic je dobar primer toga kako umetnika treba odvajati od njegovog dela.
Veliki umetnik, ali mali chovek.
\\\"Balasevic je smrad na kvadrat\\\"   - Rambo Amadeus.B)

Bora Corba je Bora Corba. Odlicne rock pesme koje su podigle cini mi se posledju normalnu generaciju u Srbiji.
On je takav kakav jeste, ima svoj principe, gura svoju pricu i ostao je isti kakav je bio. Sirov, prljav i direktan, bezobrazan Dok je bio protiv Slobe i javno prozivao sve redom, pa i njegovu suprugu - bio je ok. Sad kad to radi ovim \\\"evropskijem\\\" facama, onda je los. Upravo i jeste poenta sto se nije \\\"fino zapakovao\\\" za ovo \\\"fensi\\\" vreme pa da sad bude obicni dupelizac kao mnogo drugi, buntovnik je bio i ostao, pun prostakluka, jeftinih izraza i dobrih rima... old school.

Da se Riblja Corba na primer raspala 1985. danas bi to bio kultni bend odmah iza Sharla , Discipline , EKV-a , Idola... ovako je Bora srozao ime benda i svi noviji albumi  su sve gori i gori, a sa onim tetovazama i onom kapom (i alkoholicarskom facom)  se ofucao i obrukao zbog upliva u politicke vode, ali razmislite ko nije.

Kontam i da je morao  covek negde da ode kad nisu hteli da mu registruju dve partije:

- Partija Iskrenih Casnih Korisnika Alkohola
- Belosvetsko Udruzenje LJubitelja Alkohola

:)

gospodaru ovo je za svaku pohvalu od reči do reči ti stoji!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #82 poslato: Januar 17, 2009, 03:17:35 pre podne »
cveja napisao/la:
Citat
Š ala može biti i neslana. Takva je Balaševićeva. Ne pridajem tome toliki značaj, jer bilo bi problematično kada bi on ovde srbovao, a u susednim republikama pljuvao po srbstvu. Ipak, mislim da je besmisleno poređenje Balaševića i Bore Čorbe. Đole je Đole, za neke pesnik, šansonjer i tako nešto, za one ekstra muževne je ljiga ili tako nešto. Bora je kretenčina neopevana, idealan primer za profesionalnog Srbina, koji je plaćen za raspirivanje nacionalne i verske mržnje. Njegova vulgarnost u početnim godinama Riblje čorbe bila je ok, bila je prst u oko malograđanštini i lažnom moralu. Sada, a to sada traje već godinama, to je čist prostakluk, dostojan njegovih saboraca iz Obraza. Da je ko čovek riknuo od ciroze kad mu je vreme bilo, bio bi srpski Morison, rok ikona koju bih i ja uvažavao. Ovako, posrao je sve dobro što je uradio. To što nije uvijen u svileni flis papir, već u crveno-plavo-beli hrapavi samozamuškarčine toalet papir (sa kokardom) nije nikakvo opravdanje.



Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #83 poslato: Januar 17, 2009, 02:38:23 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat
Balashevic je dobar primer toga kako umetnika treba odvajati od njegovog dela.
Veliki umetnik, ali mali chovek.
\\\"Balasevic je smrad na kvadrat\\\"   - Rambo Amadeus.B)

Bora Corba je Bora Corba. Odlicne rock pesme koje su podigle cini mi se posledju normalnu generaciju u Srbiji.
On je takav kakav jeste, ima svoj principe, gura svoju pricu i ostao je isti kakav je bio. Sirov, prljav i direktan, bezobrazan Dok je bio protiv Slobe i javno prozivao sve redom, pa i njegovu suprugu - bio je ok. Sad kad to radi ovim \\\"evropskijem\\\" facama, onda je los. Upravo i jeste poenta sto se nije \\\"fino zapakovao\\\" za ovo \\\"fensi\\\" vreme pa da sad bude obicni dupelizac kao mnogo drugi, buntovnik je bio i ostao, pun prostakluka, jeftinih izraza i dobrih rima... old school.

Da se Riblja Corba na primer raspala 1985. danas bi to bio kultni bend odmah iza Sharla , Discipline , EKV-a , Idola... ovako je Bora srozao ime benda i svi noviji albumi  su sve gori i gori, a sa onim tetovazama i onom kapom (i alkoholicarskom facom)  se ofucao i obrukao zbog upliva u politicke vode, ali razmislite ko nije.

Kontam i da je morao  covek negde da ode kad nisu hteli da mu registruju dve partije:

- Partija Iskrenih Casnih Korisnika Alkohola
- Belosvetsko Udruzenje LJubitelja Alkohola

:)

gospodaru ovo je za svaku pohvalu od reči do reči ti stoji!



Samo je zaboravljen momenat da se i Đole borio protiv Slobe.
Da je sad bora ispao smrad jer se uhlebio u politici dok je ovaj ostao neutralan.
Možda je to Đoletov greh što kad je već srušen Sloba nije nastavio (kao Čorba), sa pljuvanjem svega što nije Srpsko, već se vratio pisanju sebi svojstvenih pesama.
I kako je samo smeo ĆIRILICU da spomene?

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #84 poslato: Januar 17, 2009, 08:22:45 posle podne »
Uz duzno postovanje svima....
Poslusajte ovo....
{youtube}QXV9n8D6dSs{/youtube}

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #85 poslato: Januar 17, 2009, 08:24:51 posle podne »
i ovo...
{youtube}e8c9GQSXtPE{/youtube}

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #86 poslato: Januar 17, 2009, 08:27:03 posle podne »
E,SAD OVO....
{youtube}1fENbi8KPvk{/youtube}

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #87 poslato: Januar 17, 2009, 08:32:13 posle podne »
Sada podvucite paralelu....Molim vas!Kakva politika,kakvo licemerje.Sve se vidi i cuje...veoma jasno,samo ako imate oci i usi!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #88 poslato: Januar 17, 2009, 11:01:48 posle podne »
Pa da se bas i uhlebio - ne deluje mi tako.
Vracam se na onaj momenat od malo pre.
Izleteo je iz politike, najuren od strane javnosti bas zato sto je takav kakav je oduvek. Epitete sam pomenuo u proslom postu.
Ne velicam ga, govorim o kontinuitetu njegovog delovanja na sceni. Uvek isti, ne moze da te iznenadi!
Osim brljavljenja muzikom koja je sve losija otkad je prestao da pije!
Isto mi smeta i Borin ultra desnicarski stav koliko i Balasevicevo tunjavo dupeuvlakacko koketiranje sa svim i svacim.;)

mumba

  • Gost
Odg: Djordje Balašević
« Odgovor #89 poslato: Januar 17, 2009, 11:49:13 posle podne »
e moj relax da se đoka nije uhlebio ne bih rekao video sam kakvu vilu od kuće ima dok bora koliko mi  j poznato živi u stanu!pa sad svi povucite paralelu!samo još da spomenem da sam video njegovu kuću koja je ustvari vila još tamo negde 1998 dok je sloba bio na vlasti a mogu da zamislim koliko se do danas ovajdio jedino nisam na net-u našao fotku od vile ali ako nađem okačiću je