Autor Tema: Satanisti haraju Srbijom?  (Pročitano 2854 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Satanisti haraju Srbijom?
« poslato: Decembar 19, 2008, 03:23:32 pre podne »
Od 150.000 sektaša u našoj zemlji najviše ima članova raznih satanističkih grupa. Ovo u razgovoru za \\\"Press\\\" tvrdi Zoran Luković, glavni inspektor MUP-a Srbije, stručnjak za sekte i član Evropske asocijacije i Američko-kanadske federacije za borbu protiv sekti.

On kaže da broj od 150.000 sektaša \\\"možda ne zvuči opasno\\\", ali ističe da je ta cifra alarmantna ako se uzme u obzir veličina i broj stanovnika Srbije.

\\\"Treba istaći da broj satanista varira! Njihove grupe se smanjuju, nestaju i pojavljuju se nove\\\", objašnjava Luković. On navodi da u Srbiji postoji izmedju 200 i 300 sekti i raznih guru pokreta, koji okupljaju od dvadeset pa do nekoliko stotina pripadnika.

\\\"Pripadnikom sekte ne smatramo samo osobu koja je zvanični pripadnik neke sekte, nego i pojedinca koji se ponaša kao da pripada nekoj sekti\\\", kaže sagovornik \\\"Presa\\\", objašnjavajući da je greška smatrati da satanistički ritual ne može da izvede samo jedna osoba.

\\\"Satanisti komuniciraju preko Interneta! Pojedinac nalazi uputstva preko Interneta, šalje odredjene poruke i zatim sam izvodi ritual, čime se širi satanizam, a broj pripadnika višestruko povećava. Jedan od karakterističnih primera je hapšenje kanibala u Nemačkoj, koji je preko Interneta pronalazio dobrovoljne žrtve i jeo ih\\\", kaže Luković.

On objašnjava da su satanistički rituali u suprotnosti hrišćanskim. Simboli satanista su izvrnuti simboli boga, kao što je krst okrenut naopako, pentagram, tri šestice i dr. Kanibalizam je satanistički odgovor na hrišćansko pričešće. Ako neko prilikom obreda pije krv životinjsku ili ljudsku, to je nešto što odgovara hrišćanskom pričešću.

\\\"Sledbenici ovih satanističkih učenja su više gledali televiziju i nešto pročitali na televiziji, pa onda to imitiraju. U suštini, nemaju svesti o pravom značenju tih rituala\\\", kaže Zoran Luković.

Prema njegovim rečima, na teritoriji Srbije satanističke grupe su najzastupljenije u Subotici, Vršcu, Novom Sadu, Beogradu, Lazarevcu, Trsteniku, Valjevu... Medju njima su najzastupljenije Crna ruža, Crna ruka, Satanini sinovi, Satanini sledbenici...

\\\"U tipične satanističke radnje spadaju skrnavljenje spomenika, rituali na grobljima, samoubistva, ali i ubistva. Žrtvovanje dece, a naročito nerodjenog deteta, smatra se najvećim darom sotoni. Upravo zbog toga što je čisto i nevino, i po božjem zakonu bezgrešno, smatra se najpoželjnijom žrtvom\\\", kaže Luković.

U Srbiji ne postoje satanistički hramovi, pa se obredi obavljaju u improvizovanim delovima stanova, podruma, pećina. Satanističkim hramom se može smatrati svaki adaptirani prostor koji služi njihovim ritualima i ima odredjeni ritualni pribor, i u kome oni vrše obred.

Naši satanisti obrede obavljaju takodje u improvizovanoj odeći, a neretko i goli, objašnjava Luković.
\\\"Tako smo u jednoj kući u okolini Beogradu otkrili mrtvački sanduk u kojem su vršili inicijaciju novih članova sekte. Oni su nove članice inicirali tako što bi ona sa muškarcem legla u sanduk i tu su imali seksualni odnos, posle čega bi se ona smatrala iniciranom.

Taj muškarac, organizator cele priče, u komšiluku je važio za zatvorenog, mirnog čoveka. Kada se sve otkrilo, roditelji su ga naterali da napusti kuću. Kao drugi karakteristična primer je grupa od četiri - pet mladića satanista, koji su sebe nazvali \\\" bratstvo krvi\\\" iz okoline Obrenovca i koji su imali homoseksualnu inicijaciju\\\", priča Luković.

Osim seksualne, inicijacija može biti kroz krv, kada se razmenom krvi, nakon samopovredjivanja jednog odabranog koji kaže: \\\"Ja danas častim\\\", krv stavi u posudu u koju se onda umaču komadići hleba. Pored ove, postoji i inicijacija koja se sprovodi na groblju.

Satanisti biraju svež grob, jer smatraju da se prvih 40 dana nakon smrti bog i satana bore za pokojnikovu dušu, pa se tu okupe i jedan po jedan legnu na svež grob izgovarajući magične reči kojima prizivaju satanu. Poznata je satanistička \\\"crna misa\\\" koja je obavezni deo rituala prizivanja satane - rekao je Luković za Press.

(MONDO)

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2009, 04:16:02 posle podne »
prsli su ti satanisti...

mumba

  • Gost
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2009, 02:30:39 pre podne »
prso je izgleda i ovaj inspektor još malo ćemo i mi metalci biti proglašeni za satanere!pa još da sam ovo pročitao u kuriru tek bi se onda nasmejao mada ni provladin dnevni list pres nije dalek ood njega!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2009, 01:08:57 pre podne »
Neverovatno da ima još magaraca koji se lože na sekte i tako to.Obrnuto proporcionalno stepenu inteligencije....

mumba

  • Gost
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2009, 03:02:31 pre podne »
sve idiotizam do bola hahaha!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2009, 07:29:33 pre podne »
...e baš sad da haraju...

Pre bih rekla da neki drugi haraju, da ne kažem drukčije ( zamenite slovo h slovom k!)..., što je za mene još alarmantije! pa nam baš lepo  :blink:

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2009, 01:39:34 posle podne »
Bitno je da crkva brine o ustavu Vojvodine.

mumba

  • Gost
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2009, 02:43:35 posle podne »
ja bih se više zabrinuo za te bradate crnomantijaše nego li za satanere!ovi nam prvi više zla misle naneti!!!vpc i u k...c!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2009, 07:14:35 posle podne »
Jozef Meneder je bio samnom u pritvoru jedno veče u vojsci ako se sećate ko je on bio.Satanista.Da sam znao šta će uraditi golim bih ga rukama udavio bez trunke griže savesti....

Milos Grcic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2009, 07:27:57 pre podne »
inače, interesantno je sve to oko Satanista, i samog Galilea je Vatikan smatrao satanistom kao i uostalom sve fizičare i naucnike tadasnjeg vremena. Ganjali čoveka sve dok ga nisu utamničili. E sad kad kazem Satanisti obicno pomislim na neke ludake sto ispijaju krv..odsecene ovnove glave i sta ti ja znam vec..tako je to sad medijski predstavljeno

mumba

  • Gost
Odg: Satanisti haraju Srbijom?
« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2009, 09:33:45 posle podne »