Autor Tema: Zatvaranje firmi  (Pročitano 5788 puta)

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Zatvaranje firmi
« poslato: Decembar 25, 2008, 01:24:58 posle podne »
U zadnje vreme, ako ste prošetali gradom, mogli ste primetiti mnogo belih nalepnica na raznim firmama na kojima pise da su zatvorene zbog kršenja zakona.
Da li su naši privrednici stvarno kriminalci i toliko krše zakon ili je nešto drugo u pitanju?

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2008, 05:23:08 posle podne »
RELAX

Da li su naši privrednici stvarno kriminalci i toliko krše zakon ili je nešto drugo u pitanju?

Ne, neznači to RELAX, nego to znači, da su Inspektori dirigovani iz Beograda. Vopjvodinu treba\\\" naučiti\\\" pameti, vele nekih tomo.....:( :( :( :( nije to samo u Bečeju.:( :( :(

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2008, 05:38:14 posle podne »
Hmmm,da...Te inspekcije idu u talasima uglavnom po nalozima iz centrale kada treba puniti budžet ili što kaže Plavi Zoro.
Ne znam kako je kod vas,ali recimo kod nas u kineskim radnjama NIKADA ne daju fiskalni račun.I skoro ih nikada ne zatvaraju,u poslednjih nekoliko godina nijednom.
Ne znam da li je i kod vas isti slučaj?Ako jeste,onda je to neka veća sprega vlasti i sive ekonomije,jer se tu vrte dosta značajne sume novca.
Da ne pričam o uništavanju domaće proizvodnje.

mumba

  • Gost
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2008, 08:18:49 posle podne »
to se samo u voši dešava i naravno udaraju se male firmice i radnje a velikaaši i beloseljački vazali uživaju privilegije ako smrdija i dalje toj žutoj prljavštini i kine bude titrala jaja proći će gore nego mađarska 90-tih godina kada je bilo jako puno kineza kod njih !

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2008, 11:36:33 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
RELAX

Da li su naši privrednici stvarno kriminalci i toliko krše zakon ili je nešto drugo u pitanju?

Ne, neznači to RELAX, nego to znači, da su Inspektori dirigovani iz Beograda. Vopjvodinu treba\\\" naučiti\\\" pameti, vele nekih tomo.....:( :( :( :( nije to samo u Bečeju.:( :( :(


Manje više deluje baš tako. Kakva li je sudbina malih privrednika?
Prvo ogromni su nameti za prijevljenog radnika radnika (a naziru se još veći), pa kad treba puniti budžet opet po privrednicima.
Koliko to može da izdrži neki šnajder, stolar, pekar?

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2008, 11:55:02 posle podne »
Preduzetnici spremite se!!! Od januara najezda inspektora rada po pitanju bezbednosti na radu... Svi preduzetnici su trebali doneti Akte o proceni rizika i uskladiti proces rada sa istim... Dok traju praznici, pronažite više informacijana donje linkove i odradite, bar, papirologiju.

A pro po ove nove najezde... Nije samo kažnjavanje način otimanja novaca od preduzetnika... Bliski rođak jednog od inspektora rada otvorio je Agenciju za pružanje usluga, odnosno baš pisanja ovih pravnih akata... I zaišao je po Bečeju, dobivši informaciju od rođaka iz inspekcije, i naplaćuje po preduzetniku po 8.000 dinara i više (u zavisnosti od broja radnih mesta)... A gotove template-ove ovih dokumenata već ima...

Linkovi su:
http://www.poslodavci.org.yu/?page_id=221
http://www.gszsz-nezavisnost.org/ser/index.php?option=com_content&task=view&id=149&Itemid=
http://74.125.47.132/search?q=cache:RyUloa6CzBsJ:www.pkv.co.yu/pkv/files/procena_rizika.pdf+akt+o+proceni+rizika&hl=en&ct=clnk&cd=8
http://www.poslovniservis.com/index_files/page0016.htm

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2008, 03:37:58 pre podne »
Znači počelo je \\\" čerupanje \\\" Vojvođanski majstora. To će proizvesti još više nezaposlenih. E vala svaka im čast.:( :( Hoćemo Statut, e dok oni to budu prihvatili, nas će očerupati, ko baba Sida kokošku.:(

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2008, 03:40:28 pre podne »
RELAX


  Koliko to može da izdrži neki šnajder, stolar, pekar?

   Nikako, zatvoriće radnju, i možda će da radi na crno, da preživi.:( :( :(

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2008, 05:56:58 pre podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Znači počelo je \\\" čerupanje \\\" Vojvođanski majstora. To će proizvesti još više nezaposlenih. E vala svaka im čast.:( :( Hoćemo Statut, e dok oni to budu prihvatili, nas će očerupati, ko baba Sida kokošku.:(


Jel to nalog iz Beograda ili iz Novog Sada? :unsure:
Odakle su inace ti inspektori?

Meni se desava i da kada kupim burek ne dobijem racun, na primer.
Interesuje me zasto mi onda naplati i PDV ako neda racun? Zar ne bi trebala roba da bude jeftinija bez poreza? Naplati on meni lepo celu cenu kao da je sa porezom!!!

Ja hocu racun i ko ga ne daje - necu vise kod njega nista kupovati!!!

mumba

  • Gost
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 26, 2008, 07:14:32 pre podne »
slažem se da treba račun ali reci to malo i ovim kinezima jer njih niko da zakači sa nametima i porezom! a možda taj mali zanatlija nema para za taj terminal ko zna ili je čovek zaboravio da ti ga da!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2008, 12:27:19 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Znači počelo je \\\" čerupanje \\\" Vojvođanski majstora. To će proizvesti još više nezaposlenih. E vala svaka im čast.:( :( Hoćemo Statut, e dok oni to budu prihvatili, nas će očerupati, ko baba Sida kokošku.:(


Jel to nalog iz Beograda ili iz Novog Sada? :unsure:
Odakle su inace ti inspektori?

Meni se desava i da kada kupim burek ne dobijem racun, na primer.
Interesuje me zasto mi onda naplati i PDV ako neda racun? Zar ne bi trebala roba da bude jeftinija bez poreza? Naplati on meni lepo celu cenu kao da je sa porezom!!!

Ja hocu racun i ko ga ne daje - necu vise kod njega nista kupovati!!!


Picoder trazi racun ili ako ti ga nije dao lepo se okreni i izađi iz prodavnice, po zakonu ne može da ti naplati ako ti neda račun.
Problem je kad inspektor nađe više od 200 din u kasi i zatvori istu radnju na 15 dana uz kaznu. Kinezi?

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2008, 12:32:18 posle podne »
Picoder kad odeš na pijacu i kupiš čokoladu,orbit žvaku,toalet papir, hoćeš dobiti fiskalni?
Da li ćeš ići kod advokata i doktora pošto oni nemaju obavezu da daju fiskalni račun, jel ti oni naplate manje?

Svetomir Novakovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2008, 04:14:00 posle podne »
Finansijka kontrola se sporovodi po celoj Srbiji. Budzet je prazan, fali 13 000 000 000 , 00 dinara!!!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2008, 11:36:41 posle podne »
Hajdemo ovako,u najmanju ruku aršini za rad inspekcija nistu isti u tzv užoj Srbiji i Vojvodini.
Jedan primer:U firmi u kojoj radim navrzla se poljoprivredna inspekcija,i samo što nam nisu tražili i broj cipela koji nosimo.
Pa je,kada nije mogla ništa drugo da pronađe tražila uverenje o ispravnosti i upotrebnosti ambalaže.Ambalaža koju koristimo  proizvodi se u Srbiji,u Gornjem Milanovcu.
Kada smo im tražili da nam pošalju to uverenje,bukvalno su nas pitali šta je to!!!?
Dalje,zastupamo takođe neku robu iz Srbije.Nisu imali ni minimum na deklaracijama i uverenja o kvalitetu koja su nama bila obavezna...
I kako sada takve firme mogu da rade,a kod nas se drakonski kažnjavaju i zatvaraju???

mumba

  • Gost
Odg: Zatvaranje firmi
« Odgovor #14 poslato: Decembar 26, 2008, 11:53:38 posle podne »
pa to ti je ono udri divlji po pitomome! al da ne bude jednoga dana  udri divlji po mome!