Autor Tema: Prodaješ li prijatelja za novac?  (Pročitano 21615 puta)

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #45 poslato: Januar 21, 2009, 03:32:40 posle podne »
Isto mislim k`o Picoder.

Da su osobe htele da se cela prica nezna nebi je javno iznele.

Kome se ne svidja nek preskoci.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #46 poslato: Januar 22, 2009, 09:53:10 posle podne »
Prvo kao administrator: ovaj topic za sada ostaje otvoren, jer nismo utvrdili da ima ozbiljnih razloga za lock i za brisanje...

Moje privatno mišljenje: Znaci jasno je da su novci postojali, da su potroseni pre lecenja dece i da ih sad vise nema. I nije jasno kako su toliki novci potroseni u roku od 24 časa. Moje misljenje je da novac treba da se vrati onome kome pripada, a ako su se deca stvarno razbolela od psa i ako su troskovi lekara bili toliki onda Ninica treba da trazi obestecenje od Taure. I dajte neke neke opipljive činjenice posto ima dosta teskih reci u svemu ovome...

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #47 poslato: Januar 22, 2009, 10:44:51 posle podne »
Stvarno, ode prica u skroz drugom smeru...
Okacite obe nalaze, kad smo vec postali \\\"svedoci\\\"...
I Ninice, konkretno, sta se desilo sa novcem za 24h? Taj deo bas nije jasan...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #48 poslato: Januar 22, 2009, 11:22:53 posle podne »
Katanac da se Debeli Zmaj pita....nije ovo \\\"Skandal\\\".Jebo 100 evra šta vam je ljudi.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #49 poslato: Januar 22, 2009, 11:31:02 posle podne »
Jedna para da je u pitanju...Radi se o principima! Koliko sam shvatio.

/ 200 evra je dato Ninici, namenski
/ Ninica ih je potrošila, namenski ili nenamenski?
/ U međuvremenu dete joj se razbolelo /uzrok - zbog bolesnog psa
/ novac je trebala vratiti i sa Lusy se sastati i dogovoriti: ima li ili nema elemenata da joj se refundiraju troškovi oko lečenja deteta
/znajući Lusy i da nema veze sa psom, ona bi pomogla Ninici oko nabavke para za lečenje deteta
/možda je u pitanju više od tih 200 evra, a možda je manje
/kako bilo da bilo, da se tim putem išlo ovo se ne bi dogodilo...

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #50 poslato: Januar 22, 2009, 11:43:31 posle podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Okacite obe nalaze, kad smo vec postali \\\"svedoci\\\"...


Apsolutno.
Ako je već cela stvar javna.

Petar Vidovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #51 poslato: Januar 22, 2009, 11:58:15 posle podne »
Ninice, o svojim odlukama da pomognes nekome najpre moras dobro razmisliti. Npr, bec obzira na volju imas li mogucnosti pomoci. Na mom primeru, zeleo sam psa iz prihvatilista, uzeo jednog uprkos mogucnosti da izadje iz dvorista (dve kapije, cesto otvaranje istih) i mog stava da psa necu da vezem a boks nemam za njega. Izneo sam to, ipak uzeo psa, i na kraju mi je pas i pobegao, bas kako sam i mislio da ce da bude.
Ali niko mi nije zamerio na tome, kuca se vratila prvom vlasniku koji ga je nakon toga ipak zadrzao. Sve super.

Zasto to pisem? Zato sto je mene pitala pomenuta devojka iz inostranstva da li bih prihvatio njenog psa na par meseci (moram napomenuti - zbog toga sto ga drugi psi nisu nikako prihvatili i tukli su ga, i kao drugi razlog je navedeno da postoji mogucnost da vlada oboljenje u prihvatilistu a ona bi da izbegne rizik da pas oboli zbog toga sto bi to opet produzilo proceduru za izlazak psa iz zemlje). Prvo sam odbio zbog vec loseg iskustva, ali se Alis ponudila da o svom trosku izgradi boks te posto mesta ima u dvoristu vise nisam imao nista protiv. Medjutim, ispostavilo se da postoji druga, bolja varijanta (sad saznajem da si ti u pitanju) i to je bilo to.

Tema je da li bih prodao prijatelja za novac.
Odgovor moj je da ne znam, najiskrenije. Ne znam jer nikada nisam bio u prilici da prodam prijatelja za novac, citajte N O V A C, najcesce sam bio u prilici da ga prodam za sicu od 100 dinara, 10 evra, 1000 dinara .... do nekih cifrica od 300 - 400 evra. I nikada nisam.
S druge strane, mene jesu, i precesto.
Kakav je moj odnos sa tim ljudima danas?
Odlican!
Zasto?
Zato sto je moja filozofija, izvinjavam se zbog vulgarnosti, DAVAO SAM I GORIM KURVAMA PA NEKA I TEBI.
Za mene nema jeda, verujte mi.


Sto se tice spora Ninice i Lusy...
Steta.

Ninice, izvini, nisi u pravu. Imala si i boljih resenja od ovog.
Zasto nisi u pravu?
Novac koji ti je poveren i dat namenski, ne kao pozajmicu, potrosila si. Daleko da te ne razumem, zivimo pod jednim nebom, u istoj drzavi, ne stoji ni meni para u dzepu. Lusy ima svo pravo da bude ljuta na tebe jer si izigrala njeno poverenje a nekako posredno mogli bi biti ljuti i mi koji smo dane sa tim devojkama proveli pokusavajuci da povratimo poverenje u nas kao ljude, kao stanovnike ove drzave. Ne treba da ti pisem kako na nas gledaju u inostranstvu....
Sve u svemu, sta god je bilo kasnije stoji cinjenica da si izigrala Lusy-ino poverenje, samim trosenjem tog novca, pa nakon toga nepostovanjem tog nekog prvog roka za vracanje cime bi steta bila minimalna, cak nikakva.

A sad je neprocenjiva!

Najvise mi je zao sto poznajem Alice, i da je tako kako si rekla, da ti je trebala bilo kakva pomoc za tebe i dete, da je sasvim bez namere i nacinila stetu tebi i tvojoj porodici ona bi ti je i nadoknadila. Sasvim sigurno.

Samo zbog te cinjenice, izvini jos jednom, ne mogu da se slozim sa tvojim postupcima nikako. :(  

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #52 poslato: Januar 23, 2009, 12:19:41 pre podne »
Axl napisao/la:
Citat

Prvo kao administrator: ovaj topic za sada ostaje otvoren, jer nismo utvrdili da ima ozbiljnih razloga za lock i za brisanje...

Moje privatno mi{ljenje: Znaci jasno je da su novci postojali, da su potroseni pre lecenja dece i da ih sad vise nema. I nije jasno kako su toliki novci potroseni u roku od 24 c(asa. Moje misljenje je da novac treba da se vrati onome kome pripada, a ako su se deca stvarno razbolela od psa i ako su troskovi lekara bili toliki onda Ninica treba da trazi obestecenje od Taure. I dajte neke neke opipljive c(injenice posto ima dosta teskih reci u svemu ovome...


RELAX napisao/la:
Citat
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Okacite obe nalaze, kad smo vec postali \\\"svedoci\\\"...


Apsolutno.
Ako je već cela stvar javna.




tako. kad je vec dotle doslo, dajte nalaze.
posle toga nema potrebe ni za lock-om a ni za nastavljanjem diskusije.
eventualno samo tumachenje rezultata ako su previse struchni, latinski, \\\"doktorski isharani\\\"...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #53 poslato: Januar 23, 2009, 02:53:23 pre podne »
Ljudi,
Ne mogu da postoje dve istine.
Istina je samo jedna.
Otvorila sam temu, koja je u današnjim uslovima života i morala vrlo aktuelana.
Do god se Ninica nije javila postom, kojim je započela latino serija čiji je ujedno bila i režiser i glavna uloga , nisam napisala da je ona ta osoba.

Tada je u svoja naredna 2 posta iznela niz neistina u upotrebila teške reči :

ninica napisao/la:
Citat
:)
Lusy,kraj je tvojim lazima!
Nece javnost dati osudu Lusy,vec sud!
uz još mnoge stvari koje ne odgovaraju istini.

Stvar nikako nije lične prirode, kako su neki od vas napisali. U startu su bile uključene i međunarodne organizacije, kao i 7 institucija u gradu i inostranstvu.
Da samo napomenem da je Ninica do sada bila i član Taure i da pitana i pristala da primi psa.
Naravno da do sada nismo dobili obrazloženje kako i zbog čega je potrošila tuđ novac u roku od 24 sata.

Razmišljala sam ovih dana o zloupotrebi reči na forumima i sličnim javnim oglašavanjima i koliko zapravo potpuno nevini ljudi mogu da nasradaju, a bez ikakvih mogučnosti da se brane ukoliko ne žele da se upuštaju u španske serije.

Trebalo bi dobro razmisliti o tome, jer se ovo danas dešava meni, a sutra može nekom drugom.

Nakon teških reči, Ninica je i dalje na forumu bez da je obrazložla iste.

Tražim sa svoje strane da Ninica dostavi dokaze koji potvrđuju njene reči,a koje glase da je sa psom primila i opaku bolest u kuću!

Ukoliko to ne uradi, predlažem Adminima da ozbiljno razmisle o načinu sankcionisanja ovakvih korisnika foruma.

Sa svoje strane molim Admine da okače nalaz Veterinarskog instituta iz Novog Sada, koji sam im poslala u pdf formatu, kako bi nalaz bio autentičan i ne bi moglo ništa da se menja, uz obrazloženje za čitanje nalaza, koje sam im takođe poslala, a  iz kojeg se vidi da je pas koji kod Ninice bio 24 sata bio 100% zdrav, kako sam i napisala u nekom od svojih predhodnih postova.

A kad sve to pročitate, zamolila bih vas da mi odgovorite kako pas koji nema šugu, može preneti šugu na bilo koga???

Molim Vas da još jednom pročitate moje postove nakon Ninicinog priznanja, jer mi je izlišno da ponavljam tok stvari.
 Tekst je napisan  bez ijedne izgovorene laži i uvrede.

Dakle istina je samo jedna!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #54 poslato: Januar 23, 2009, 04:13:53 pre podne »
I ja saljem svoje dokaze...Iskreno, ne znam kako da ih okacim,ali kontaktiracu nekog od admina da to uradi umesto mene.Tako da ce u toku sutrasnjeg dana i moja istina biti vidljiva!
Ako vec neki mogu nesto da zahtevaju,naravno da cu ispostovati to,ali i ja zahtevam nalaze psa i to
Test na skabies,
test na gljivicna oboljenja,
I to od pocetka novembra,posto su nalazi ovog psa od kraja oktobra,koliko sam ja razumela,a pas je donesen kod mene nakon par dana.Za to vreme je mogao da se razboli.
Datum kada je uradjen test i kada su poslati nalazi naravno da treba da postoji.
I dalje stojim iza svojih reci.
Dakle,ne gledam latino serije!I nisam vicna reziranju.
@Petre-Znaci trebao je pas da bude kod tebe,ali nije jer su nasli bolje resenje ,tj. mene,kod mene je bio,pa su ga odneli isto tako sa obrazlozenjem da su nasli drugo,bolje mesto.I ponovo je u azilu,koliko ja znam,ali u drugom...Sta reci?
I ja sam mnogo puta bila prevarena,ali drugacije razmisljas kada patis samo ti,a drugacije kada je cela porodica ukljucena u tu patnju.Naravno,tvojim lakomislenoscu u zelji da pomognes.
Nisam trazila da mi steta bude nadoknadjena,jer postoje neke stvari koje novac ne moze da plati.OBRAZ I BOL.Nadam se da ces se sloziti sa mnom.

E sada dalje,sto se tice sankcionisanja\\\"ovakvih\\\" clanova foruma,slazem se sa tim.
Naravno da nesto uvek ispliva na povrsinu.Kao na primer istina,za koju sam se ja uvek zalagala bas ovde...

Dakle,sutra cu zamoliti nekoga da okaci nalaze.
Jos jednom ponavljam i insistiram da nalazi od psa budu od dana kada je donesen kod mene.Ne prihvatam nalaze koji su uradjeni pre tog datuma,jer je sasvim logicno da se pas mogao razboleti kasnije.
Novac se vraca kada se utvrdi da je pas bio zdrav i nezarazen od momenta kada je usao u moju kucu.

Dakle,zalazem se i dalje za istinu!Da nije tako,i da nisam takva znate sta bih pitala:
\\\"Gde je priznanica?\\\"Mogla sam maravno i to da uradim,da igram prljavo,kako se danas radi,kako u zivotu tako i ponekad ovde,na ovom mestu.Ali ne.Priznala sam da sam primila novac,priznajem da ga tog dana nisam imala kod sebe,ali sam ga imala u narednih par dana.
Ocekivala sam da ce i jos neko nesto priznati,i ocekujem to i dalje.
Jedna recenica bi bila dovoljna da do ovoga ne dodje a to je:\\\"IZVINI\\\"
Do dana danasnjeg nisam to cula.Da li je ponos bitniji od istine?U mom slucaju nije.

Znaci,nalazi ce biti dostupni javnosti u toku sutrasnjeg dana,a posle toga
ZAMOLILA BIH ADMINE DA IZBRISU MOJ NALOG!
Razlog je taj sto je ponekad tesko boriti se protiv neistine,mada cu ja dokazati da sam bila u pravu.
Ne zelim ja adminima da dajem takav ili slican predlog,ali neka razmisle kakav ce ugled imati forum posle iznosenja izvestaja i nalaza?

Jedan od nekoliko forumasa koji su se zalagali za istinu,odlazi.

mumba

  • Gost
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #55 poslato: Januar 23, 2009, 05:33:39 pre podne »
evo ga nalaz pa pročitajte šta piše!
ps. ninice da li znaš barem kojeg datuma je pas dopremljen kod tebe a i kakve veze sad ima lova  sa bolešću? lusy bi ti sigurno dala pare za lečenje a ove si pare dobila pre bolesti ?ako je zaista tako bilo te bi pare trebala da vratiš a ako se dokaže da je pas stvarno imao šugu i da je šuga sa psa zaista prešla na decu onda bi druga starna sigurno platila to lečenje ili šta već ali samo ako  se to dokaže!a sem toga šuga se ne dobija za 24 časa od kontakt ,ne verujem ni da inkubacija traje tako kratko a sem toga uzorak kao što se vidi je urađen 7 novembra, a tu nema k od šuge e sad za dalje može još jedno testiranje psa ili neko drugo rešenje!
zumirajte malo u browseru jer se slabo vidi!



e da evo nešto ošugi.
Uzrok nastanka
Uzročnik oboljenja je Sarcoptes scabiei var. hominis koji pripada rodu Sarcoptes iz familije Sarcoptidae. Odrasla ženka je dugačka 0,4 a široka 0,3 mm, dok je mužjak manjih dimenzija, dužine 0,2 a širine 0,14 mm. Oplođena ženka buši kanale (ductuli) u rožnatom sloju epiderma i u njima odlaže dnevno 3-4 jaja. Larve se izlegu za 4-5 dana i kroz stvorene otvore izlaze na površinu. Za potpuni razvoj odraslog parazita je potrebno oko 3 nedelje. Mužjak živi na površini kože i ugine ubrzo posle oplođenja ženke. Kod nekomplikovanog scabiesa na obolelom se nalazi oko 12 parazita. Van čovečjeg tela uzročnik scabiesa ugine za oko 5-7 dana, a za desetak minuta na temperaturi od 50°C.
 
Infekcija nastaje dužim kontaktom sa bolesnom osobom (spavanjem), ili kontaktom sa garderobom ili posteljinom obolelog. Zbog toga je bolest najčešće porodična ili grupna u uslovima kolektivnog smeštaja. Oboljenju pogoduju loši uslovi življenja (zbijenost, neadekvatna higijena, loši socijalno-ekonomski uslovima, niska opšta i zdravstvena kultura). Bolest je česta u ratnim i posleratnim uslovima i u uslovima većih elementarnih nepogoda (poplave, zemljotresi).
 
 
 
 
Klinička slika
Klinička slika bolesti je polimorfna. Inkubacioni period je duži kod prve infekcije (2-6 nedelja), a kraći kod ponovne (1-3 dana). Posle ovog perioda javljaju se vidljive promene na koži. Bolesnici su zarazni i u inkubacionom periodu.
Patognomoničan subjektivni simptom je svrab, naglašeniji noću, ili pri boravku u toploj prostoriji. Morfološki patognomonične promene su kanalići (ductuli, vijugavi, sivkasto-mrki, oblika latiničnog slova S, dugi do 15 mm, na čijem se kraju nalazi sitna vezikula ili pustula). Na koži se takođe vide i papule, vezikule, erozije, kruste, brojne tačkaste ekskorijacije, i česta sekundarna piodermizacija. Kanalići su posledica direktnog delovanja parazita, dok su papule i vezikule posledica alergijske senzibilizacije na antigene parazita. Predilekciona mesta za pojavu promena su koža trbuha, gluteusa, butina, laktova, ručje, interdigirtalni prostori, abdomen, prednji zid aksila, perimamilarna regija, koža skrotuma i korpusa penisa. Promene su simetrične. Koža lica, vrata i leđa je kod odraslih najčešće pošteđena. Kod male dece promene se mogu razviti na čitavoj koži, a karakteristična je zahvaćenost kože dlanova i tabana.
Scabies često može biti sekundarno piodermizovan (diseminovani folikulitis, impetigo, furunkuloza). Takođe može doći i do ekcematizacije. Noduli scabiei predstavljaju perzistentne čvoriće do veličine zrna graška, mrke boje, praćene jakim svrabom. Najverovatnije su posledica hipersenzitivne reakcije na antigene partikule parazita. Nisu znak aktivnosti bolesti i nisu kontagiozni, mogu se zadržati izvesno vreme po izlečenju scabiesa.

Lečenje
Oboljenje je izlečivo pod uslovom da se lečenje pravilno sprovede. Obavezno je istovremeno i na isti način lečenje svih osoba koje su u kontaktu sa obolelim, bez obzira da li i kod njih postoje promene ili ne. Lečenje se sprovodi aplikovanjem antiskabioznih (preparati sumpora, benzil benzoat, permetrin) preparata na kožu čitavog tela. Rublje, odeća i posteljina se moraju iskuvati ili hemijski očistiti.

izvor:http://www.stetoskop.info/Suga-Scabies--1115-c36-sickness.htm

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #56 poslato: Januar 23, 2009, 06:13:12 pre podne »
Cross-datum nije 7.novembar,koliko ja vidim!
29.10.2008 je datum uzorkovanja.
07.11 je datum kada su analize tih uzoraka uradjene.

Pozdrav do sutra!:)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #57 poslato: Januar 23, 2009, 06:25:23 pre podne »
Ninice, ocito si se konsultovala sa nekim pravnikom koji ti je rekao da insistiras na datumu analize psa... a da se malo vratimo unazad... Lusy si hvalila na sve strane, uzdizala je kao osobu i prijatelja sa sve 3 tone patetike o tome kako je ona nesto najsvetlije sto ti se \\\"desilo\\\" otkada si sa nama na forumu.
Znas i sama da ti nikada ne bi namerno dovela zarazenog psa... znas da bi, i da se to slucajno dogodilo, TAURA nadoknadila lecenje...
Sta pokusavas da dokazes?

mumba

  • Gost
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #58 poslato: Januar 23, 2009, 06:49:26 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
Cross-datum nije 7.novembar,koliko ja vidim!
29.10.2008 je datum uzorkovanja.
07.11 je datum kada su analize tih uzoraka uradjene.

Pozdrav do sutra!:)

to znači da su analize valjane na taj datum inkubacija traje do 3 nedelje-pročitaj!

mumba

  • Gost
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #59 poslato: Januar 23, 2009, 06:53:46 pre podne »
Lusy si hvalila na sve strane, uzdizala je kao osobu i prijatelja sa sve 3 tone patetike o tome kako je ona nesto najsvetlije sto ti se \\\"desilo\\\" otkada si sa nama na forumu. - ovo mi je poznato!
znas da bi, i da se to slucajno dogodilo, TAURA nadoknadila lecenje...- to je sigurono jer taura nije neregistrovana institucija tipa buvljak već opštinsko preduzeće koje ne sme da radi na labav način jer verujem i njih neko kontroliše zar ne\\\' a ako bi dozvolili sebi tako nešto snosili bi svi zajedno određene sankcije!