Autor Tema: Prodaješ li prijatelja za novac?  (Pročitano 21664 puta)

Ognjen Miric

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 133
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #60 poslato: Januar 23, 2009, 07:37:39 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
Pozdrav drugari!:)

Prihvatila sam sa tim psom i jednu veoma tesku bolest.



Ja imam labradora i od veterinara dobijem iste rezultate, nisam sad siguran kako da tretiram psa???  :blink:

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #61 poslato: Januar 23, 2009, 02:07:03 posle podne »
Nekako slično zapažam kao Marina.
I meni se čini Ninice da si je hvalila.
U to vreme ja Lusy baš i nisam poznavao.
Kad sam je upoznao dobar utisak o njoj sam stekao čitajući
postove sa foruma (među kojima je bio i tvoj).

Ninice pokušaj još jednom pažljivo da pročitaš sve gore napisane postove tebi upućene.
Svi su pažljivi prema tebi i ne žele da te uvrede ali poruke su vrlo jasne.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #62 poslato: Januar 30, 2009, 03:14:05 posle podne »
ninice nisam takav da se mesam u tudje razgovore i prepirke ali ovo ne mogu da precutim sa tim psom sam proveo sam 4 meseca konstantno svaki dan po 7 sati dnevno bio je jedini pas koji je stalno bio uz mene i kolege i napolju i u kancelariji uz to alis je psa bukvalno licem se mazila i niko od nas koji smo toliko vremena proveli sa  njom nije oboleo a tvoji klinci(jako mi je zao,iskreno zao)za 24 casa oboleli to mi je cudno a verovatno ce i biti cudno i ostalima na forumu.za pare necu reci nista to me se ne tice !!!

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #63 poslato: Januar 30, 2009, 11:17:01 posle podne »
Nisam u prvom krugu čitanja skontao o čemu je reč ali toliko mogu da kažem da nisam nimalo iznenađen.A opet ću da kažem ono za šta se uvek zalažem, ako se baviš s nečim moraš da vladaš materijom.I ninica i lusy su morali da znaju šta i kako treba da se ponašaju sa životinjama.Ne samo one nego cela Taura.Nije dovoljno samo voleti životinje nego treba i znati sve o njima.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #64 poslato: Januar 31, 2009, 02:25:57 pre podne »
condor napisao/la:
Citat
Nisam u prvom krugu čitanja skontao o čemu je reč ali toliko mogu da kažem da nisam nimalo iznenađen.A opet ću da kažem ono za šta se uvek zalažem, ako se baviš s nečim moraš da vladaš materijom.I ninica i lusy su morali da znaju šta i kako treba da se ponašaju sa životinjama.Ne samo one nego cela Taura.Nije dovoljno samo voleti životinje nego treba i znati sve o njima.


Mislim da si totalno otisao u ofsajd, komentar nema nikakve dodirne tacke sa temom, koja je sama po sebi mucna!;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #65 poslato: Januar 31, 2009, 02:31:18 pre podne »
E Condore, bojim se, da ni u drugom krugu nisi razumeo o čemu se radi. ( uz svo dužno poštovanje!)

Tema nisu životinje i poznavanje životinja ( ta tema bi bila u odeljku za životinje!, a nekom drugom bih ostavila da ocenjuje moje znanje i poznavanje istih), nego ljudi, međusobno odnosi, poštovanje/nepoštovanje dogovora, izvršavanje/neizvršavanje obaveza, krivica bez krivice, osuda  bez ijednog argumenta, baš kao u Kafkinom „Procesu“.

Kako dobro stojiš sa pričama evo jedne.

Sedite Ti i tvoj brat iz drugog grada u nekom kafiću i pijete kafu. U tome se tu nekako nađe i tvoj komšija. Ti onako prijateljski kažeš, ajd komšija popi sa nama kafu. Sede komšija i povede se divan šta je kako je...i tako nekako u razgovoru Ti kažeš da sutra putuješ na put od 3 meseca i da te brine šta ako se nešto desi u kući, stignu neki računi... Kad tvoj komšija kaže, pa Bože komšija ostavite ključ meni, pobrinuću se ja o svemu, a vi ništa ne brigajte. Ti onako obradovan kažeš: zar stvarno komšija, neće ti biti problem, a tvoj komša će na to, ma kakav problem, biće mi zadovoljstvo. E sad tu se u priču uključuje i tvoj brat, jer zna da sve pare koje si uštekao u svom novčaniku treba da potrošiš na put, pa kaže..“ E komšija baš ste zlatni, evo i 200 evra, ako se nešto neplanirano desi, znate kuća je kuća... I tako se vi rastadoste, nakon što si Ti Condore ostavio ključeve komšiji.

Desi se nešto, pa taj tvoj bude odložen!

Odeš Ti sutradan kod komšije, lepo mu se zahvališ i kažeš, eto komšija ja ne odoh na put. Hvala na dobroj volji da pripaziš kuću, al’ eto nema više potrebe.
Vrati komšija ključ, al para nema!
Kaže komšija, potrošio sam pare Condore, pa trebao si biti na putu 3 meseca. Ne brigaj vratiću ih za 2-3 dana čim dobijem platu.
Tebi nije bilo baš pravo, jer su pare bratove, al’ kažeš važi,vidimo se onda kad dobiješ platu.

I tako prolaze dani.... Ti upitaš komšiju šta bi sa parama, a on kaže nemam al’ biće... i tako prođoše 2,5 meseca. Tebi neprijatno od brata, nemaš ni ti da mu vratiš pare koje je dao komšiji, jer natežeš ko pijan s gaćama od prvog do prvog.

Zakažeš Ti sastanak sa komšijom ( posle više od 2 meseca!) i kažeš mu ljudski: Komšija, ajd’ molim te vrati pare. Evo ti rok od 25 dana pa se snađi nekako. Kaže taj tvoj komšija dobro... i rastadoste se.

Nije ti baš pravo i polako postaješ ljut, a ne znaš kako da povratiš bratov novac od komšije.
Čitavu priču zna samo tvoj brat, komšija i ti.

Odjednom u javnom mediju osvane tekst da si Ti Condore jako zao čovek, koji je zloupotrebio poverenje komšije i uneo mu nesreću u kuću, unevši svoj ključ u negovu kuću. Nakon mesec i po dana su mu deca dobila neku zaraznu bolest, koja se zakomplikovala pa je dete moralo u bolnicu, a pukla mu je i cev za vodu i osušile su se sve biljke.... Krivac si ti, jer je po njegovim rečima ključ doneo viruse  i valjda je bio začaran ili šta li već, te se desiše razne nedaće. Džabe ti da kažeš, pa komšija kako ključ može doneti viruse, on kaže kriv si i sudiće ti sud! Ti mu kažeš , komšija za taj ključ imam sertifikat od pre dva dana, potpuno je ispravan i nije zarazan.
A komšija tebi:
Pare će biti vraćene kada dokažeš da ključ nije bio zaražen nijednom bolešću, dana kada sam ga ja preuzeo...

... eto Condore.
Nadam se da si sada bolje razumeo temu i situaciju u kojoj je moguće da Te neko okrivi i to javno, nizašta, izbegavajući da vrati pare koje mu nisu pripadale, uprkos tvojim dokazima da je sa ključem bilo sve u redu i po zakonu i propisima.

p.s.- Molim te da komentare o Tauri pišeš u temi koja se zove \\\"Taura\\\"- svaka dobronamerna sugestija i pomoć su dobrodošli!

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #66 poslato: Januar 31, 2009, 02:46:32 pre podne »
Draga Lusy znaš da ja nisam jak na rečima i ponekad ne znam da objasnim svoj misao najbolje ali moja namera je bila da kažem da  nikome na svetu ne možeš da veruješ.Znaš sigurno koliko životinja pitomih i divljih napalo je ljude.A kažu da su životinje najpotkupljivije (valjda ne moram da obnjašnjavam).Ljudska priroda je mnogo gora od toga i možes se iznenaditi kad će te jednog dana prodati i tvoj najbolji drug,drugarica čak ni rodbina nije izuzetak.Naročito danas su ljudi pokvareni.Znaš onu reč ČAST koja se danas jako malo upotrebljava a još manje se može naći čovek s tim.I ja sam osetio na svojoj koži slične stvari a jako puno video.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #67 poslato: Januar 31, 2009, 02:55:09 pre podne »
Ninica bese obecala svoje dokaze, papire, potvrde.
Proslo je 5-6 dana, nje nema, ...

Da li treba da donosimo zakljucak?

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #68 poslato: Januar 31, 2009, 02:58:49 pre podne »
Mislim da je već svako doneo svoje zaključke.Iz tekstova i detaljnih objašnjenja to je svako mogao da uradi, i bez nekakvih dokaza.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #69 poslato: Februar 19, 2009, 03:43:24 pre podne »
... i tako će još jedna tipično srbijanska priča u petak dobiti svoj epilog.

U petak dolaze devojke iz Finske da nas posete i trebalo bi da pokupe novac koji je dat Ninici.

Obavestiću vas o the end-u.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #70 poslato: Februar 19, 2009, 04:13:33 pre podne »
Bitno da su ker i deca OK.Jebeš 200 evra....jedino nervoza ostaje i onaj mučni osećaj uf

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #71 poslato: Februar 19, 2009, 07:50:03 pre podne »
Debeli Zmaju, zvaću te da objasniš devojkama to \\\" Jebeš 200 evra\\\"... Važi!?

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #72 poslato: Februar 19, 2009, 02:05:04 posle podne »
tesko da ce bilo ko moci da objasni zasto nema 200e i sta se desilo.nego sta bi sa ninicinim dokaima isparili-pojeo pas ili sta?

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #73 poslato: Februar 19, 2009, 06:44:59 posle podne »
Auuu... Mnogo sam ogladnela! Procitala sam sve od prvog do zadnjeg posta.
U svakom slucaju mislim da je Ninica mogla to drugacije da uradi, kako su vec ljudi i naveli.
Kao prvo ja nebih ni primila te pare,kad je pas vec imao adekvatne lekove! Ipak si mi ti dobar prijatelj, ne?! Al\\\' ajde, dobra volja. Od coveka do coveka.
Lusyne papire smo videli crno na belo  :thumb: svaka cast, kako je rekla i odradila je.
Ninica se nesto ne javlja...
A da odgovorim na pitanje- Ne! Nikad ne bih prodala prijatelja!
Ali mi se vec desavalo obrnuto :)
Nema veze, naucis...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #74 poslato: Februar 19, 2009, 07:41:51 posle podne »
Mislio sam gori je osećaj nego 200 evra