Autor Tema: Drage moje...(zabranjeno za muškarce! )  (Pročitano 3051 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Drage moje...(zabranjeno za muškarce! )
« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2009, 06:57:46 pre podne »
Olya napisao/la:
Citat
Ufff... Nervira me to sto neznam da kuvam! I kad kuvam, uglavnom su to ista jela,i tako u krug.
Eto ako moze neki savet, sta bih mogla na \\\"brzaka\\\" da spremim :)


Polako, naučićeš, pusti samo mašti na volju. :)

Evo nešto na brzaka. Jelo liči na kinesku kuhinju.

Potreban materijal
-neko meso oko 300g, preporučujem piletinu/ čuretinu. ( za vegetarijansku varijantu odresci soje prethodno pripremljeni po uputstvu)
- svo moguće povrće koje imaš u kući: paprika, grašak, šargarepa,kupus, kukuruz, prokelj.... ili šta god već, što više to bolje.
-malo badema, oraha, lešnika, susama i ostalih grickalica... šta god.
-konzerva tropskog voća, može samo ananas, a bolje je ako imaš mešavinu.
-pola litre mleka,
-puter 50g
-začini, svi koji ti se nađu pri ruci, a obavezno đumbir ( svež ili samleven), biber, origano, estragon,bosiljak.
-morska so
- ulje ili tečni margarin za pečenje.

Potrebni alati
- veliki teflonski tiganj.
- šerpa od 1l za sos
- nešto za seckanje, najbolje multi praktik, a može i ručno
- lepa providna staklena činija u kojoj i serviraš jelo.

Priprema
U tiganj sipaš malo ulja, kada se zagreje staviš:
Meso isečeno na rezance, debljine 1/2 cm ( u veg. varijanti odreske),malo posoliš i staviš prstohvat origana. Mešaš i kada malo porumeni za otprilike 10 min, prespeš u staklenu činiju koju držiš na toplom.
Dalje pržiš svo moguće povrće koje imaš iseckano kako ti odgovara po 5-6 minuta ( dakle svako posebno) i ređaš na meso.( sve radiš u istom tiganju! i dodaješ samo mrvu ulja ili margarina za pečenje!)

Kada si završila sa povrćem, pečeš razne semenke iseckane opet po želji, tek da malko porumene i naravno prespeš na već postojeće.

...e sada u tiganj sipaš tropsko voće iz konzerve i pečeš ga oko 5 minuta, naravno mešajući, pa i to preliješ u staklenu činiju ( i sav sok, koji se pržio!).

Sve preliješ sa sosom koji si spremila u međuvremenu.

... od putera, malo brašna i mleka običan bešamel sos ( dakle otopiš puter, dodaš kasiku brašna i kada tek, tek porumeni sipaš pola litre mleka 1/4 kašičice soli i punu kašičicu šećera ili još bolje meda... i to moraš da promešaš često i kuvaš na slaboj vatri). Pred kraj dodaš đumbir, ravnu malu kašikicu, pa i to preliješ na već spremno.

Služi se toplo!

Lepo postaviš sto, upališ sveću, za piće preporučujem neko fino vino i neku lepu muziku! :)

 Ovo izgleda komplikovano kada se piše i prvi put kada spremiš, posle je lako i brzo.
 Vreme pripreme je oko pola sata, a isplati se. Jede sa salatom po želji i uz kriške crnog hleba po želji.

 Prijatno i javi kako je prošlo! ;)

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Drage moje...(zabranjeno za muškarce! )
« Odgovor #16 poslato: Februar 21, 2009, 07:02:14 pre podne »
Jao Mace, hvala ti puno!!!  :juhuuu:
Ovih dana ne trebam da spremam nista jer smo na sve strane pozvani.
Ali cim budem spremila, javicu obavezno. Zvuci mi  :flashica: njam njam
Bas sam veceras isla u vegetarijanski restoran i probala tibetanska jela, cudno je ali dobro, jos uvek jedva disem! Hvala ti jos jednom :*