Autor Tema: Vanga, i njena proročanstva.  (Pročitano 4590 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Vanga, i njena proročanstva.
« poslato: Februar 08, 2009, 04:00:28 posle podne »
Vanga je rođena u Bugarskoj, a veći deo života provela je u ruralnom delu planinskog područja Kozhuh. Bila je nepismena pa su njena predviđanja zapisivali saradnici.

Tvrdila je da njene paranormalne sposobnosti imaju veze s nevidljivim bićima, koja joj navodno šalju informacije o prostoru i vremenu.
Osim proricanja Vanga je i iscjeljivala, ali samo putem bilja i prirodne medicine. Prema onome što je navodila, ljudi bi se trebali lečiti samo biljem koje raste na području gde žive. Nije bila protiv standardne medicine ali smatrala je da je korišcenje sintetičkih lekova loše jer \\\'zatvaraju vrata kroz koja priroda u tijelu uspostavlja ravnotežu\\\'.

Vanga je takođe tvrdila da \\\'vidi\\\' i \\\'govori\\\' s ljudima koji su umrli prije 100 i više godina. Iako nerado, govorila je i o dalekoj budućnosti. Prema njenim rečima čovek će za 200 godina uspostaviti vezu s vanzemaljcima od kojih mnogi već godinama žive na Zemlji. Dolaze s planeta koji se zove Vamfim i treći je planet od Zemlje.

Njeni sledbenici tvrde kako je znala i tačan datum svoje smrti, a umrla je 1996., te kako će je naslediti 10-godišnja sljepa devojčica koja živi u Francuskoj, a za koju će ljudi uskoro čuti.

Biografija Vange

Vangelija Dimitrova (devojačko Pandeva, muževljevo Gušterova, a posle smrti Dimitrova; 3. oktobar 1911. - 11. avgust 1996).
Rođena je u Strumici 1911.
U prevodu sa grčkog njeno ime znači nosilac radosnih vesti.
Oslepela je u 12. godini, a u Domu za slepe u Zemunu provela 3 godine.
Posle udaje nastanila se u bugarskom gradu Petriču. Predvidela je brojne događaje počev od bombardovanja Beograda 6. aprila 1941. godine, predskazanje smrti bugarskog cara Borisa koji ju je posetio godinu dana pre smrti, zemljotres u Skoplju, sudbinu italijanskog premijera Alda Mora, tačan datum smrti svoga muža.
Smatra se da je oko milion ljudi od nje tražilo pomoć.
Umrla je 1996. godine i sahranjena u crkvi sv. Petke uz prisustvo i predsednika Bugarske.
Njena sestra Ljupka odbila je da da naučnicima njen mozak na ispitivanje.
Isecak iz jednih od ruskih novina koje su prenele Vangina prorocanstva (objavljeno negde u maju ove godine):

Sva prorocanstva vidovite Vange

U jednim ruskim novinama u maju ove godine sabrana su neka od prorocanstava Vangelie Gushterove, poznatije kao Vanga, koja je kao isecak preneo i Serbiandownload.

2010. - Pocetak III svetskog rata. Rat ce poceti u novembru 2010. i zavrsice se oktobra 2014. godine. Pocece kao obican rat, zatim ce biti upotrebljeno prvo atomsko, a zatim i
hemijsko oruzje
2011. - Kao rezultat radioaktivnih padavina, na severnoj polulopti ne ostaje ni zivotinja ni biljaka. Zatim muslimani pocinju hemijski rat protiv preostalih Evropljana.
2014. - Vecina ljudi patice od cireva, raka koze i drugih koznih bolesti (kao posledica hemijskog rata)
2016. - Evropa je skoro bez ljudi
2018. - Kina postaje nova svetska sila. Zemlje u razvoju prestaju da budu eksploatisane i postaju eksploatatori
2023. - Orbita Zemlje se neznatno menja
2025. - Evropa je i dalje jaso slabo naseljena
2028. - Stvaranje novog vida energije (verovatno kontrolisana termonuklearna reakcija). Glad postepeno dobija na snazi. Kosmicki brod sa ljudskom posadom polece ka Veneri.
2033. - Polarni led se topi. Nivo okeana raste
2043. - Procvat svetske ekonomije. Evropom vladaju muslimani.
2046. - Svi ljudski organi mogu da se uzgajaju. Zamena organa postaje jedno od najboljih metoda lecenja
2066. - Za vreme napada na muslimanski Rim, S.A.D. koriste novi oblik oruzja - klimatsko. Naglo zahladjenje
2076. - Bezklasno drustvo (komunizam)
2084. - Oporavak prirode
2088. - Nova bolest - starenje za nekoliko sekundi
2097. - Brzo starenje pobedjeno
2100. - Vestacko sunce osvetljava tamnu stranu Zemlje (ovo nije sasvim objasnjeno - da li ce se vestacko sunce okretati sa Zemljom, ili ce Zemlja biti sve vreme okrenuta Suncu, kao sto je Mesec okrenut prema Zemlji)
2111. - Ljudi postaju kiborzi (zivi roboti)
2123. - Rat medju malim drzavama. Velike sile se ne mesaju
2125. - U Madjarskoj dobijaju signale iz kosmosa (i svi ce se opet setiti Vange)
2130. - Podvodne kolonije (uz pomoc saveta vanzemaljaca)
2164. - Zivotinje pretvaraju u poluljude
2167. - Nova religija
2170. - Velika susha
2183. - Kolonija na Marsu postaje nuklearna sila i zahteva nezavisnost od Zemlje (kao nekad S.A.D od Engleske)
2187. - Uspesno prekinute erupcije 2 velika vulkana
2195. - Morske kolonije (podvodne) potpuno su obezbedjene hranom i energijom
2196. - Potpuno mesanje Azijata i Evropljana
2201. - Na Suncu se gase termonuklearni procesi. Postaje hladnije
2221. - U potrazi za vanzemaljskim zivotom, ljudi stupaju u kontakt sa necim uzasnim
2256. - Kosmicki brod donosi na Zemlju novu strasnu bolest
2262. - Postepeno se menjaju orbite planeta. Marsu preti kometa
2271. - Ponovo se izracunavaju fizicke konstante koje su se izmenile
2273. - Potpuno mesanje zute, bele i crne rase. Pojavljivanje novih rasa ljudi.
2279. - Energija ni iz cega (pretpostavka - iz vakuuma ili crnih rupa)
2288. - Putovanje kroz vreme. Novi kontakti sa vanzemaljcima
2291. - Sunce se hladi. Pocinju pokusaji da se ono ponovo aktivira
2296. - Mocne eksplozije na Suncu (verovatno kao posledica pokusaja njegovog reaktiviranja). Menja se sila gravitacije. Stare svemirske stanice i sateliti pocinju da padaju
2299. - U Francuskoj se pojavljuje pokret otpora Islamu
2302. - Otkrice novih vaznih zakona i tajni Svemira
2304. - Otkrice tajne Meseca
2341. - Nesto strasno se priblizava Zemlji iz Svemira
2354. - Kvar na jednom od vestackih Sunaca dovodi do sushe
2371. - Velika glad
2378. - Nova brzo rastuca rasa ljudi
2480. - Sudar dva vestacka Sunca. Zemlja u polumraku.
3005. - Rat na Marsu. Narusavaju se trajektorije planeta
3010. - Kometa razara Mesec. Oko Zemlje se stvara pojas kamenja i pepela
3797. - Kao posledica oblaka oko Zemlje, na njoj izumire zivot. Ljudi uspevaju da se presele u nove zvezdane sisteme.

    U bre loše nam se piše. Bježmo glavom bez obzira.:woohoo: :woohoo:  

    Ima li štogod od istine????:ohmy: :ohmy:

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2009, 08:13:20 posle podne »
Ne verujem u ovakve stvari, ali bolje da nisam procitala... :S

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2009, 01:06:45 pre podne »
Imaćemo prilike vrlo brzo da vidimo da li je u pravu ili je još jedna u nizu šarlatanki,koliko za godinu i nešto dana...
Jbga da sam znao,uzeo bih na kredit neki mnogo bolji auto od ovoga,pošto ga i onako neću vratiti ako se ovo obistini :laugh:

mumba

  • Gost
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2009, 01:14:33 pre podne »
ma samo da ja prepišem recept za burek i pivo onda me baš briga!živeću u šumi s vucima!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2009, 01:15:49 pre podne »
:laugh:  pa kaze Vanga da nece biti ni sume a ni vukova...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2009, 01:23:10 pre podne »
Svašta se babi motalo po glavi...moguće od Rubinovog Vinjaka...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2009, 01:56:07 pre podne »
... e znate šta?
baš me briga!
Biće ono što bude!
Slušam ovakve priče od rođenja.
Predvidela je i Titovu smrt \\\'73?!

Odoh da skuvam kafu i otvorim pivce... i da nasečem limun :)
.. a jedu mi se i jagode!
... dok živim...!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2009, 03:07:04 pre podne »
:tapsh: :tapsh: :tapsh:
nije problem da se od 100 pretpostavki obistini 10-ak.

mumba

  • Gost
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2009, 04:33:42 pre podne »
ma sve to tripovi ništa ja to ne verujem . tolike kataklizme baš jedna za drugom nema teorije!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2009, 11:16:08 posle podne »
Ta mani se Cross, puno stvari prorekla, npr. i \\\" bečejski vulkan\\\" 1968 godine.:( :( :( :(

 Debeli, onda Rubinov vinjak bio kao danas \\\" Belantein\\\",:) :)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2009, 05:00:23 pre podne »
Ja verujem jedino Milanu vracu na televiziji \\\"Duga\\\" taj sve pogadja :laugh:

• Milan Tarot, svetska mega-zvezda, dobio je još jedan atraktivan poziv za gostovanje. Oprah Winfrey je, nakon pogledanih video-klipova sa You Tube-a, pozvala Milana Tarotologa na pregovore oko gostovanja u jednoj od njenih emisija! Pregovori se vode u oktobru ove godine.

mumba

  • Gost
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2009, 07:44:35 pre podne »
zjuuuuuuuuuuuu!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2009, 05:16:35 posle podne »
Ma Srbija rullzzzz

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #13 poslato: Maj 08, 2009, 11:09:47 posle podne »
I mi imamo \\\" konja \\\" za trku.:) :) :)

 Nostradamus iz Rožaja

Nije nemoguće da je Balkan dobio svog Nostradamusa. Mardan Agović iz Rožaja ozbiljno pretenduje na tu titulu, jer već kojih 12 godina zapisuje proročke stihove, vezane za naše i ne samo naše prostore... A kako je sve počelo?

Mardan Agović
Kako objašnjava ovaj četrdesetčetvorogodišnjak, život mu je bio sasvim običan do saobraćajne nesreće koju je preživeo pukim slučajem, oktobra 1997:
- To se desilo na ulazu u Rožaje. Udario sam u betonski zid, skroz sam ga porušio, a ja sam izleteo iz auta kroz zadnju šoferšajbnu. Video sam svoje telo na asfaltu, posmatrao sam ga odozgo... Bilo je kao da putujem, videla se neka tama i na kraju tame - svetlost. Nisam stigao do svetlosti, vratio sam se nazad.
Posle nesreće Mardan je bio nekoliko sati u komi, a nakon toga još danima je povremeno gubio svest. Oporavio se, ali mu se život od tada promenio.
- Počeo sam drugačije da razmišljam. Ranije sam i pio, a posle toga – ne.
Još jedna promena bila je što je sve češće viđao događaje koji će se tek zbiti, kako kaže “kao na televizoru” i često unapred zna, kada prvi put treba da ide kod nekoga - kako ta osoba izgleda.
Parelelno sa vizijama, pojavili su se i stihovi, koji odnekud “dolaze”:
- Dođe mi tako. Kao da imam tekst u glavi, kažem vam, kao na televizoru – gledam događaje i slušam tekst.
A u zapisima nema pravila: dešava se da se jedan stih odnosi na jednu zemlju, drugi na drugu, a treći na savim različit kontinent.

NAPAŠ ĆE NATO SRBIJU CELU..
.
I, šta je do sada Agović predvideo? Kaže da je najavio NATO bombardovanje, a, zapisano, to ovako izgleda:
“Napašće NATO Srbiju celu,
Povuć\\\' će se srpska vojska sa Kosova,
Crnogorci se pod maskom kriju,
Crna Gora će postati nova”
Tu su i nedavni požari u Australiji, atentat na Benazir Buto,
poslednji predsednički izbori u Srbiji i u Crnoj Gori, ali i kobni kosovski 17. mart 2004:
“Izbiće sukob, Kosovo gori,
borba dve vojske, krvavo polje
rat na sve strane, a narod beži,
tu narod u krvi po zemlji leži”.
Kako će se stvari dalje odvijati? Po pitanju ekonomske krize, kako stvari stoje, Srbija i neće proći tako loše, najviše zbog rudnog bogatstva, koje će odigrati presudnu ulogu u oporavku:
“Srbija zemlja raznija ruda
veliko bogatstvo tek će izaći”.
Crnoj Gori se, kaže Agović, crnje piše:
-Vi ćete dobro proći, ali kako ćemo mi u Crnoj Gori? Mi ćemo više osetiti krizu nego vi. Čim otvore granicu, narod će da ode. Dok je kod vas drugačije, veća je zemlja i više možete da podnesete.

TORNADO VEĆI OD KATRINE
Evo šta je još najavljeno... Propast dolara, zemljotresi u Š vedskoj i Maroku, požari u Turskoj, nesreće u ruskim, kineskim i češkim rudnicima.... Pad jednog ruskog i jednog francuskog putničkog aviona i beloruskog helikoptera... Bombe u Francuskoj, Š paniji, Belgiji, ponovni rat između dve Koreje, tornado veći od Katrine koji će zadesiti Ameriku. Jadransko more će se “uzjoguniti” i poplaviti deo hrvatske obale. Zemljotresi očekuju jug Srbije “dole od Vranja, pa više Niša” a i “granica Bosne biće u strahu”. Vojvodinu, kako piše u stihovima, zadesiće velike poplave, i to u vreme Obaminog predsednikovanja, ali zato će u našoj severnoj pokrajini biti otkrivena bogata ležišta nafte. Okolinu Peći pogodiće zemljotres, a sasvim nov mineral biće otkriven u rekama, i još jedan - u brdima (možda su upravo to pomenuta rudna bogatstva koja će nam pomoći da izađemo iz ekonomske krize?).
Na globalnom planu, pomenut je i grip koji “vazduhom hara” (što se upravo dešava, a stihove smo dobili na uvid nekoliko dana pre toga!) i još jedna bolest koja se prenosi polnim putem.
Kada će se obistiniti proročanstva iz stihova - ne zna ni sam Mardan, ali, u svakom slučaju, posle mračnih dešavanja doći će bolja budućnost. Čovečanstvo će napredovati i mentalno i duhovno: “telefon neće biti potreban, jer će misao brojeve čitati”, a jednom će doći i do “pomirenja dve velike vere” i izlečenja mnogih bolesti...
Osim stihova koji otkrivaju budućnost, naš sagovornik piše i pesme koje nazive političkim i one ljubavne, ali - to je sasvim druga priča. Nostradamusa nije čitao, osim poneki stih koji je bio objavljen u štampi. Iako je završio ugostiteljsku školu, radi uglavnom kao stolar – po Crnoj Gori, Hrvatskoj, Srbiji... Ima trojicu sinova, koji su, kao i nekada tata, vrlo zainteresovani da jednog dana postanu fudbaleri, pa zato vredno treniraju.... Veruje u Boga i sve što od Njega dolazi, moli se na svoj način ali, kako kaže, ne ide ni u crkve ni u džamije. I, naglašava – nije vidovnjak i nikada nikome nije “gledao” budućnost...

Petar Petrovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vanga, i njena proročanstva.
« Odgovor #14 poslato: Maj 23, 2009, 04:32:33 pre podne »
ne verujem ja u te gluposti,ono sto je sudjeno,to ce i biti,nista ni vise ni manje....