Autor Tema: PRIPAZITE!!!!!!  (Pročitano 3760 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
PRIPAZITE!!!!!!
« poslato: Februar 13, 2009, 04:09:45 posle podne »
Danas sam dobio ovu informaciju. Pripazite na mobilne telefone. Neki nas i na ovaj način bezobrazno pljačkaju.


Obavestenje od kolega iz MUP-a.

KOLEGA JE 22. 1. 2009. NA SVOM TELEFONU   PRIMETIO  NEODGOVOREN POZIV NA TELEFONSKI BROJ  +393193260013..  

Dozvolite da vas upozorim na nov oblik kriminalnih radnji - ovo se vec uveliko dogadja po Evropi a evo, stize i do nas.
Tok nelegalnog rada je ovakav: korisnik mobilnog telefona dobije, u nekom trenutku na svom mobilnom telefonu, propusteni poziv. Do toga moze  doci tako da telefon stvarno  zazvoni, a moze i da ne zvoni. Uglavnom korisnik dobije propusteni poziv. Kada korisnik mobilnog telefona pogleda broj koji zove i kada taj broj počinje +39..., +390..., +391.., + 392..., +393..., +394... i tako dalje  (u ovom  primeru, koji mi je poznat  telefonski broj je bio: +393193260045) i ukoliko  korisnik taj poziv odmah izbrise, tim potezom se osigurao i uradio pravu stvar. Ukoliko pak korisnik  mobilnog telefona pozove  broj  propustenog poziva, korisnik mobilnog telefona postaje  zrtva kriminalaca. U prethodnom slucaju koji mi je poznat, kolega je svojim odgovorom na propusteni poziv izgubio vise od 2.000 EUR.   Određeni brojevi iz gore navedenih grupa uvlace korisnika u situaciju da, kada pozove te brojeve, ne moze da  prekine poziv i tako napravi ogromni trosak na svom racunu.
Brojne prijave MUP potvrdjuju da se broj  ljudi koji odgovara na ovakve pozive povecava iz dana u dan i da korisnici mobilnih telefona sami sebe guraju u finansijske probleme i postaju zrtve kriminalaca.
 
U nadi da cemo spreciti da se ovo dalje desava, molim vas da sa sadrzajem ove poruke upoznate sto vise ljudi.


Upoznajte o ovome sve naše forumaše.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2009, 04:44:23 posle podne »
Auuuuuu! :blink:

nezgodno!

Uvek se javljam po propuštenom pozivu, ako ja poziv iz zemlje, tj počinje za +381... Više puta mi se desilo, da mi osoba sa druge strane, koja priča kao, da tako kažem kosovski albanac,kaže da on ima propušten poziv od mene?!:S

...e znate šta mi se još desilo par puta. Dobijem poruku sadržaja: Molim Te uplati mi kredit na broj +3816xxxxxxxx i u potpisu npr. Snežana, poruka je poslata sa drugog broja , ne tog!  :unsure:
 ... Da li se to vama dešava?

Taj broj +39.... nije sa ovih prostora. Da li neko zna , koja je zemlja u pitanju?

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2009, 06:12:04 posle podne »
Bitange, i lopovi i dalje nastavljalju. Budite OPREZNI!!!!!

 

Molim vas, budite posebno oprezni ako koristite internet

mail

Kao sto su: YAHOO, AOL, HOTMAIL, GMAIL I SLICNO

Ovu informaciju poslali su i Microsoft i Norton.

Posaljite ovo svima koje poznajete, a imaju pristup
Internetu.

Mogli biste primiti naizgled bezazlen e-mail sa
prezentacijom naziva \\\'Life
is beautiful\\\' (zivot je lep)

Ako ga primite, NE OTVARAJTE TO NI POD KOJU CENU, nego
odmah izbrisite.

Ako otvorite tu poruku, na ekranu ce vam se ispisati
\\\'It is too late now,
your life is no longer beautiful\\\'

(Sad je prekasno, tvoj zivot vise nije lep) Nakon toga
IZGUBICETE SVE
STO JE BILO U VASEM RACUNARU, a osoba

koja je poslala dobi ce pristup vasem imenu, e-mailu i
passwordu - lozinki,
svemu!

Ovo je novi virus koji je poceo da kruzi pre nedelju dana.
Iz firme AOL su vec potvrdili njegov prijem, a
antivirusni programi nisu
u mogucnosti da ga uniste.

Virus je kreirao hacker koji sebe naziva \\\'life
owner\\\' (vlasnik zivota)

MOLIM VAS POSALJITE  OBAVESTENJE
SVIMPRIJATELJIMA I ZAMOLITE IH
DA PROSLEDE DALJE!!!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2009, 06:49:05 posle podne »
Juče je u Donjem parku, u ul. Z. Gložanski, uhapšen tip iz Leskovca, koji se predstavljao kao čovek iz Telekoma koji ugrađuje neku stvarčicu na telefonske priključke, koja štiti od udara groma.
Naravno da lik nema veze sa Telekomom i gromovima, nego je rešio da na kulturan način krade.

Tip je imao slušalice na ušima i žutu fasciklu u rukama, predstavio se kao čovek Telekoma, koji eto baš tog dana, i samo za naše sugrađane, po specijalnoj promotivnoj ceni, ugrađuje ta čuda!... Obavestite svoje prijatelje koji tamo žive, da nisu slučajno naseli i pristali da se sprava ugradi, jer ko zna šta to može biti.

Pretpostavka je da nije bio jedini... zato ... oprez!

Akcijom građana i Policije, čova ode tamo gde mu je i mesto, a dal\\\' će tamo i ostati zavisi od ... mnogo stvari.

mumba

  • Gost
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2009, 08:39:57 posle podne »
hehe ti prekodunavci će nam stvarno doći glave!

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2009, 08:08:30 pre podne »
Pobesnela sam,kad sam sve ovo procitala!
Cak sam i matore probudila sad u O1:00h!
Ccccc... Kako su ljudi stoke pa ne mogu da verujem!   :choler:
Bili su kod mojih, ugradili za nekih 300-400 din, naravno iz, hmmm \\\"Telekoma\\\"!
Rekla sam im da sutra okrenu ako treba 50 brojeva da sve provere. Policiju su vec zvali, i receno im je
\\\"Sve je u redu,  bez brige. Uvedeni su.\\\" A sta im to znaci nemam pojma, posto mi je mama bila malko pospana pa cu detalje sutra da obradim :laugh:
              Hvala na info.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2009, 03:50:44 posle podne »
Evo kako još šire viruse.
Čovek nađe na šoferšajbnu prikačenu uplatnicu zbog nepropisnog parkiranja. Pored računa na koji treba da uplati izrečenu kaznu, ima i jedan e- mail, na koji može da se javi radi dogovora. Kliknuvši na taj e- mail, započeo je instaliranje nekog programa, tj takvog koji sadrži neki neuništivi virus, a nemože zaustaviti instaliranje, ni izključivanjem mašine, jer nastavlja ščim ga uključiš.To sam pročitao na jednom mađarskom sajtu. Ljudi pazite šta radite. Čuvajte se bitangi, razmnožili su se.:( :( :) ko štakori.

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2009, 08:27:30 posle podne »
Olya napisao/la:
Citat
Pobesnela sam,kad sam sve ovo procitala!
Cak sam i matore probudila sad u O1:00h!
Ccccc... Kako su ljudi stoke pa ne mogu da verujem!   :choler:
Bili su kod mojih, ugradili za nekih 300-400 din, naravno iz, hmmm \\\"Telekoma\\\"!
Rekla sam im da sutra okrenu ako treba 50 brojeva da sve provere. Policiju su vec zvali, i receno im je
\\\"Sve je u redu,  bez brige. Uvedeni su.\\\" A sta im to znaci nemam pojma, posto mi je mama bila malko pospana pa cu detalje sutra da obradim :laugh:
              Hvala na info.



Bio je i kod mene niki debeljusko da mi ugradi to nesto za 400 din. Kao osigurace mi telefonske instalacije... ali nisam ja sisao vesla i glabao camce.. reko, sam sam, a cale mi nije kuci, a ipak je on glavni baja sto se para tice:-)))...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2009, 07:43:38 posle podne »
Ko je rekao VIRUS? Ko me je zvao? :D

Goran Mrganic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2009, 04:02:02 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Evo kako još šire viruse.
Čovek nađe na šoferšajbnu prikačenu uplatnicu zbog nepropisnog parkiranja. Pored računa na koji treba da uplati izrečenu kaznu, ima i jedan e- mail, na koji može da se javi radi dogovora. Kliknuvši na taj e- mail, započeo je instaliranje nekog programa, tj takvog koji sadrži neki neuništivi virus, a nemože zaustaviti instaliranje, ni izključivanjem mašine, jer nastavlja ščim ga uključiš.To sam pročitao na jednom mađarskom sajtu. Ljudi pazite šta radite. Čuvajte se bitangi, razmnožili su se.:( :( :) ko štakori.

Ermm... kliknes na email link na uplatnici koji je u papirnom obliku? Nesto tu ne stima. :side:

Kucanjem email adrese u browseru, pokreces program za slanje email-ova. Kucanjem adrese u nekom od free email servisa takodje saljes mail.

Link bi trebao da bude u elektronskom obliku (na sajtu, na disku, itd) da bi ovo radilo, sto mi se cini kao malo verovatno da ces naci na sofersajbni ;)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2009, 10:47:02 posle podne »
Dobrodosao, gyrocog... :)
Sta ti znas koji automobil vozi taj lik? Mozda je neki space.. :D

Goran Mrganic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #11 poslato: Jun 14, 2009, 12:17:07 posle podne »
Ma da ;)


I thanks :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: PRIPAZITE!!!!!!
« Odgovor #12 poslato: Jul 03, 2009, 03:53:31 posle podne »
Prevaranti obmanjuju vlasnike telefona

Lažna zaštita od groma

Predstavnici „Telekoma“ iz Sombora upozorili su vlasnike fiksnih telefona u Zapadnobačkom okrugu da osobe koje nude postavljanje zaštitnih uređaja od groma nemaju nikakve veze sa ovom firmom. Oni se predstavljaju kao radnici „Telekoma“ i za ugradnju ovih uređaja na licu mesta naplaćuju 400 do 500 dinara.

- Moj zet im je odmah rekao da mu takav uređaj ne treba, a kada je pomenuo da ja radim u „Telekomu“, odmah su se okrenuli i otišli. Neki naši meštani su ugradili taj uređaj, platili, i čak dobili neke račune - kaže Antal Ileš iz Svilojeva.
Ugradnju ovih uređaja, radnici koji se lažno predstavljaju, ponudili su i vlasnicima telefona u Sivcu, Kuli i još nekim mestima.
- Došla su dva momka i ponudili ugradnju nekog aparata da bi telefon zaštitili od udara groma. Nisam ih pitala ko su, šta su, ni koliko to košta, već da mi tako nešto ne treba - priča Marija M. iz Sivca.
„Zaštitne uređaje“ grupa je nudila i u Svetozaru Miletiću po ceni od 400 dinara, ali se u tom mestu nisu predstavljali kao zaposleni u „Telekomu“.
Kada su se vlasnici fiksnih telefona raspitali da li su takvi uređaji nužni, iz „Telekoma“ su im odgovorili da je reč o ljudima koji se lažno predstavljaju.
- Zaposleni u našoj kompaniji obavezno imaju identifikacione kartice, potpisane, overene, sa jasno istaknutim znakom firme. Uređaji koje grupa prevaranata nudi kao zaštitu od udara groma nisu efikasni. U nekim slučajevima, mogu stvarati i smetnje na vezama - saopštili su u „Telekomu“:( :( :(