Autor Tema: ZA NJEGA IMA.......  (Pročitano 7317 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #15 poslato: Februar 23, 2009, 11:06:59 posle podne »
Nema na čemu ;)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2009, 11:44:47 posle podne »
A taman sam se neki dan zapitao da mozda mladi deran ne radi za neku od drzavnih sluzbi nam, ili da mora da mu je neko od roditelja neki mLogo vEEEliki patriJota kad ga drzava brani...a sad ovaj link mnogo toga objasnjava...

Ovo je jedna od zadnjih kapi koja me tera da odem i da dolazim ovde samo na par dana/nedelja...da bezim sto dalje od ove drzave...i od ovakvih stvari. I iskreno preporucujem svakome ko zeli da zadrzi zdrav razum da uradi isto...ovo samo ubija u pojam.
 :plache: :plache: :plache: :plache: :hang: :hang:

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #17 poslato: Februar 23, 2009, 11:56:57 posle podne »
Mali_Lala napisao/la:

Ovo je jedna od zadnjih kapi koja me tera da odem i da dolazim ovde samo na par dana/nedelja...da bezim sto dalje od ove drzave...

Nije to bas ni lako Lalo...
Da su mi malo bolji uslovi, vratila bih se ja u MOJU SRBIJU! Nema mesta na kojem bih radije bila!
Sorry za off.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2009, 12:19:20 pre podne »
Olya napisao/la:
Citat
Mali_Lala napisao/la:

Nije to bas ni lako Lalo...
Da su mi malo bolji uslovi, vratila bih se ja u MOJU SRBIJU! Nema mesta na kojem bih radije bila!
Sorry za off.


Exactly my point...
Jedini problem sto je ovde sve gore i gore...vidis i sama da se sljam nagradjuje na svakom koraku a ostatak to placa.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #19 poslato: Februar 26, 2009, 03:55:36 posle podne »
Nasilnik nacionalni heroj[/b

******************************:( :( :( :( :( :(

Jeste,neka mu se sudi, ali bez million  isplaćenih dollara. To neka daju našim poštenim studentima.:) :) :), od koji će ova država imati koristi.:angry: :angry: :angry:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #20 poslato: Februar 26, 2009, 06:28:54 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora,...


E vidiš Plavi Zoro, ovakvi komantari nisu dobri! ( to su ti zamerali neki sa foruma).

Osudiše i onog Srbina, navijača, zaboravih kako se zove, na 10. godina zbog paljenja baklje i povrede policajca u civilu... divanili smo o tome na forumu.

I nije bitno ko je Srbin, a ko Mađar ili druge nacionalnosti, nego što se ovde direktno krši Ustav koji kaže da smo svi jednaki po pravu.

Nadam se da si me dobro razumeo, znaš da sam operisana od toga ko je ko po poreklu i da ljude vrednujem drugačije. :)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #21 poslato: Februar 26, 2009, 09:02:50 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora,...


E vidiš Plavi Zoro, ovakvi komantari nisu dobri! ( to su ti zamerali neki sa foruma).

Osudiše i onog Srbina, navijača, zaboravih kako se zove, na 10. godina zbog paljenja baklje i povrede policajca u civilu... divanili smo o tome na forumu.

I nije bitno ko je Srbin, a ko Mađar ili druge nacionalnosti, nego što se ovde direktno krši Ustav koji kaže da smo svi jednaki po pravu.

Nadam se da si me dobro razumeo, znaš da sam operisana od toga ko je ko po poreklu i da ljude vrednujem drugačije. :)



Sto posto se slazem i ja bi identicno napisao...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #22 poslato: Februar 26, 2009, 09:42:55 posle podne »
Citat
Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora, dotle Srbina ko je zbog istog krivičnog dela uhapšen u Americi i uz podršku Beograda uspeo da se vrati kući, u svojoj domovini proslavljaju kao nacionalnog heroja – piše saradnik „VajdasagMA” u današnjem komentaru.


Molim da čitate ono što je napisano,a ne ono što vam se čini da je napisano.Ništa od onoga za šta ste prozvali Zoroa nije on napisao (barem ovoga puta),nego je samo preneo tekst.

Sa ostalim se slažem što ste napisali,baraba je baraba bez obzira na veru i naciju...

A da ga proslavljaju za heroja...Pa ne bih se složio,proslavlja ga ona mala grupica od koje bi se tako nešto i očekivalo,većinska Srbija osuđuje i njegovo (ne)delo kao i institucije koje su omogućile da izmakne američkom pravosuđu,kao i odluku za isplatu onih milion $.

I iskreno se nadam da će zbog ovoga skandala pasti onaj nadobudni uobraženko Vuk Jeremić.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2009, 10:57:57 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Citat
Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora, dotle Srbina ko je zbog istog krivičnog dela uhapšen u Americi i uz podršku Beograda uspeo da se vrati kući, u svojoj domovini proslavljaju kao nacionalnog heroja – piše saradnik „VajdasagMA” u današnjem komentaru.


Molim da čitate ono što je napisano,a ne ono što vam se čini da je napisano.Ništa od onoga za šta ste prozvali Zoroa nije on napisao (barem ovoga puta),nego je samo preneo tekst.



@ Robbin-e, :)
vrlo pažljivo pročitam postove na koje odgovaram.
Nigde nisam napisala da su to reči Plavog Zoro-a, uostalom njegov post je ispred mog, tako da svako, ko se malo udubi u napisano, zna da to nisu njegove reči nego reči novinara iz VajdasagMA. ( možda sam pogrešila što nisam citirala sve što i ti, ali sam smatrala da nije potrebno, jer je post iznad).

Dakle nisam prozivala Plavog Zoro-a.
Ono što sam rekla je da takvi komentari nisu dobri I da su mu upravo to i zamerali neki sa foruma! I to zaista mislim!!!

Ako te zanima zbog čega, kaži pa ću napisati.

Prema tome ko ne čita pažljivo, ono što je napisano? :silly:
;)

Nadam se da me je Plavi Zoro razumeo,jer zna da ne mislim ništa loše, a kako vidim  Mali Lala jeste.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #24 poslato: Februar 26, 2009, 11:21:52 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora,...


E vidiš Plavi Zoro, ovakvi komantari nisu dobri! ( to su ti zamerali neki sa foruma).



E vidiš Lusy,kada vidim OVAKO nešto napisano,ja,a verujem i svi koji čitaju dobijaju utisak da si opomenula Plavog Zoroa da komentar koji je napisao nije dobar i da mu je već ranije zamerano na tome.
Dakle,nisi napisala da nije dobro da iznosi takve novinske natpise,iz ovakve rečenične konstrukcije jedini mogući zaključak je da se kritika odnosi na Zoroa.
Ni jednom rečju se ne može osetiti da se tvoja kritika odnosi na senzacionalizam u štampanim ili  već nekim drugim medijima.Ili je trebalo citirati celu rečenicu,ili ništa (pošto je kako kažeš post iznad),ovako izvađeno iz konteksta je dobilo sasvim drugu konotaciju.

Dakle,samo sam čitao kako je napisano ;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2009, 12:26:40 pre podne »
btw- sada si ti iskasapio moj tekst, pa ima sasvim drugačiju konotaciju ;)

Robbyn napisao/la:
Citat
Lusy napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora,...


E vidiš Plavi Zoro, ovakvi komantari nisu dobri! ( to su ti zamerali neki sa foruma).



E vidiš Lusy,kada vidim OVAKO nešto napisano,ja,a verujem i svi koji čitaju dobijaju utisak da si opomenula Plavog Zoroa da komentar koji je napisao nije dobar i da mu je već ranije zamerano na tome.
Dakle,nisi napisala da nije dobro da iznosi takve novinske natpise,iz ovakve rečenične konstrukcije jedini mogući zaključak je da se kritika odnosi na Zoroa.
Ni jednom rečju se ne može osetiti da se tvoja kritika odnosi na senzacionalizam u štampanim ili  već nekim drugim medijima.Ili je trebalo citirati celu rečenicu,ili ništa (pošto je kako kažeš post iznad),ovako izvađeno iz konteksta je dobilo sasvim drugu konotaciju.

Dakle,samo sam čitao kako je napisano ;)


e nisi opet :P
Dakle ajd da razjasnimo.

1.
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora, dotle Srbina ko je zbog istog krivičnog dela uhapšen u Americi i uz podršku Beograda uspeo da se vrati kući, u svojoj domovini proslavljaju kao nacionalnog heroja – piše saradnik „VajdasagMA” u današnjem komentaru.
Kao što je poznato, priča je započeta maja prošle godine kada je Miladin Kovačević boraveći u SAD, u jednom lokalu je istukao studenta Amerikanca koji je flertovao sa njegovom devojkom. Student je posle toga mesecima ležao u komi u bolnici, a nasilnik Miladin Kovačević je uhapšen, međutim pošto su njegovi imućni roditelji položili 100 hiljada dolara, pušten je iz pritvora. Pasoš mu je oduzet, ali na konzulatu Srbije u Njujorku dobio je putne isprave i napustio je SAD, i uskoro je stigao u Srbiju.
Srpski zakoni zabranjuju izručenje srpskih državljana, zato se momak oseća sigurnim kod kuće, a uz radikalsku podršku se pojavio čak i u srpskom parlamentu.
Međutim, od čitavog slučaja ipak se stvorila diplomatska afera, a prema najnovijim vestima Beograd je za celo vreme pokušavao da sredi stvar sa Vašingtonom, a kako piše beogradska „Borba”, Vlada Srbije je isplatila milion dolara Americi, od toga 900 hiljada je dato porodici povređenog studenta, a 100 hiljada je u ime kaucije usmereno u državni budžet SAD. Ovu vest iz Vlade Srbije niko nije negirao – naglašava se u komentaru, i umesto zaključka citira se ministarka pravde, koja je izjavila sledeće: Vlada Srbije će učiniti sve da se Miladinu Kovačeviću sudi u Beogradu.

Jeste,neka mu se sudi, ali bez million  isplaćenih dollara. To neka daju našim poštenim studentima.:) :) :), od koji će ova država imati koristi.:angry: :angry: :angry:


pa onda ja

2.
Lusy napisao/la:
Citat
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Nasilnik nacionalni heroj

Dok u Srbiji momke mađarske nacionalnosti zbog nasilništva i učinjene teške telesne povrede osuđuju na 15 godina zatvora,...


E vidiš Plavi Zoro, ovakvi komentari nisu dobri! ( to su ti zamerali neki sa foruma).

Osudiše i onog Srbina, navijača, zaboravih kako se zove, na 10. godina zbog paljenja baklje i povrede policajca u civilu... divanili smo o tome na forumu.

I nije bitno ko je Srbin, a ko Mađar ili druge nacionalnosti, nego što se ovde direktno krši Ustav koji kaže da smo svi jednaki po pravu.

Nadam se da si me dobro razumeo, znaš da sam operisana od toga ko je ko po poreklu i da ljude vrednujem drugačije. :)


E sad ono što se zaplelo.
Kada sam rekla da takvi komentari nisu dobri i da je to upravo stvar zbog koje je Plavi Zoro imao duele na forumu, mislila sam da nije dobro da se bilo ko sa foruma ( i ne samo sa foruma!), pored već postijeće uzavrele situacije, poziva na svoju naciju, koja je \\\"jedino\\\" ugrožena. Naravno ovde mislim i na Srbe. ... i na sve ostale. Diže se nacionalna tenzija još više. ... Dakle bila je sugestija Plavom Zoro-u da ne koristi natpise iz novina na taj način, pogrešno ga shvate ljudi, bez obzira što je tekst samo prenet.
E sad da je Plavi Zoro napisao pored prenetog teksta da su i Srbi koji su učinili neko krivično delo osuđeni u ovoj zemlji, drugačije bi shvatili oni sa kojima je imao duel.
( eto pitaj njih!!!)
 Ovako se zaključuje drugačije, a ja znam da Plavi Zoro ne misli tako!


Došlo je vreme da pošteni Mađar brani poštenog Srbina, a pošten Srbin brani poštenog Mađara.( postoje ovakvi primeri  u istoriji!)

Puno vode treba ovom našom Tisom da protekne da se stvari vrate u normalu pa da Čovek brani Čoveka.

Tema glasi: ZA NJEGA IMA...

Nije mesto da se priča o tome da li je neko Srbin ili Mađar ili... ( a mislim da je dotični Kovačević Crnogorac), nego da li smo po ustavu svi jednaki po pravu!

Neka se svi oni koji su učinili krivično delo kazne po tom delu i to krenuvši od \\\"glave\\\", bez obzira koje nacionalnosti oni bili, pa da ovoj zemlji konačno svane!


Stvar oko senzacionalizma u štampanim ili nekim drugim medijima je tema za sebe i valjalo bi divaniti na tu temu.

Izvinjavam se na dužini posta.
Ne znam da li sam bila jasnija.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #26 poslato: Februar 27, 2009, 01:33:51 pre podne »
Ok Lusy, a zašto nisi uzela za primer ovu rečenicu,:Jeste,neka mu se sudi, ali bez million isplaćenih dollara. To neka daju našim poštenim studentima.  , od koji će ova država imati koristi. To sam JA napisao, a ostalo je konstantovao novinar.Nisam imao nameru nikog da diram,da vređam, preneo sam članak na koji sam naišao.Dugo sam razmišljao, da li da postavim ili ne,ipak sam se na kraju odlučio da postavim.Ovo nije za prećutati,ponavljam, nameru da nekog izazivam, ili vređam nisam imao. Ako sam ipak to učinio, spreman sam da se izvinim.Ali izneto je sve tačno, a ja sam uvek za istinu.:( :( :( :):(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #27 poslato: Februar 27, 2009, 02:22:14 pre podne »
Izvinjavam se Plavi Zoro.
Mislila sam da smo se bolje upoznali . :(
Nije mi bila namera da te vređam već da Ti dam sugestiju.

Rečenica koju si boldovao se za mene podrazumeva.

Ko me je terao da Ti kažem ono što neko ćuti. :(

...eto :(

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #28 poslato: Februar 27, 2009, 02:42:08 pre podne »
Ma Lusy,bilo je meni jasno i pored prvog pojašnjenja :) I kao što rekoh,slažem se sa ostalim delom teksta.Barem ovoga puta,nema veze ovaj incident sa nacijom,nego sa nečijim debelim zaleđem i oooooogromnom korupcijom u vladi i njenim službenicima.
Na čelu,ovoga puta sa Vukom Jeremićem koji je inače bio inicijator odluke o dodeljivanju oznake državna tajna za isplatu 1 miliona $.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: ZA NJEGA IMA.......
« Odgovor #29 poslato: Februar 28, 2009, 08:26:55 posle podne »
Pa jbm. miša, zar nema više komentara. Evo onda slike, kako je izgledao taj jadnik, koga je ovaj siledžija prebio:



E da znate, za ovo ćemo da platimo, ako već nismo, million dollara.





:( :( :( :(