Autor Tema: Da li si spreman?  (Pročitano 8026 puta)

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #30 poslato: Mart 09, 2009, 01:49:54 posle podne »
boze oprosti mi slusam cesto ovu pesmu iako je nemoralna

http://www.sendspace.com/file/vo20yv

oce nas koji si na nebesima,neka se sveti ime tvoje,neka dodje carstvo tvoje,i da bude volja tvoja,kako na nebu tako i na zemlji. hleb nas nasusni daj nam danas i oprosti nam grehove nase kao sto i mi oprastamo duznicima svojim. ne uvedi nas u iskusenje i izbavi nas od zla.
dzihad!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #31 poslato: Mart 09, 2009, 03:17:43 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Mislim da je to gnusno, ako si pitao za gej brakove.
U vezi popova, mišljenje ne menjam. Njima je mesto u crkvi među vernicima, a politiku neka vode političari. Čim se oni mešaju u politiku.... to nevalja.:dry: :dry: :(

i dalje mislim da nisi u pravu,ali ok,svako ima pravo na svoje misljenje,razlog za mesanje crkve(tri najjace veroispovesti) je konkretno u ovom slucaju zbog zakona o diskriminaciji,e sad ako ce gej populacija imati izjednacena prava,znaci da treba da se svugde rangiraju isto kao da su hetero(zaposlenje...),jer ako nije tako,onaj ko je izvrsio diskriminaciju rizikuje da plati kaznu do 50.000 evra,crkva se protivi sklapanju takvih brakova jer je to protiv njenih pravila,i dolazimo do toga da ce se neki gej par hteti vencanje u crkvi,da ce ih svestenik odbiti,jer se to kosi sa nekim verovanjem i pravilima,i tu naravno dolazi do diskriminacije i tuzbe protiv crkve...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #32 poslato: Mart 09, 2009, 03:23:12 posle podne »
boky81

Ja se slažem stobom, to sam i naveo.Ne slažem se tim, da se popovi mešaju u politiku.Politiku neka vode političari, a oni neka brinu o vernicima u okviru svojih nadležnosti.

Želim ti boky moj lep dan.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #33 poslato: Mart 09, 2009, 10:22:42 posle podne »
boky81 napisao/la:
Citat

i dalje mislim da nisi u pravu,ali ok,svako ima pravo na svoje misljenje,razlog za mesanje crkve(tri najjace veroispovesti) je konkretno u ovom slucaju zbog zakona o diskriminaciji,e sad ako ce gej populacija imati izjednacena prava,znaci da treba da se svugde rangiraju isto kao da su hetero(zaposlenje...),jer ako nije tako,onaj ko je izvrsio diskriminaciju rizikuje da plati kaznu do 50.000 evra,crkva se protivi sklapanju takvih brakova jer je to protiv njenih pravila,i dolazimo do toga da ce se neki gej par hteti vencanje u crkvi,da ce ih svestenik odbiti,jer se to kosi sa nekim verovanjem i pravilima,i tu naravno dolazi do diskriminacije i tuzbe protiv crkve...


Nisu u pitanju tri \\\"zvanične religije\\\" koje su uložile protest,predstavnici muslimanske crkve su demantovali da imaju ikakve veze sa time...Rekao bih da je to Ristina i Irinejeva \\\"lična inicijativa\\\"...

Š to se tiče gej brakova,odnosi se samo na građanska venčanja-crkve nemaju veze sa tim zakonom i nisu u obavezi da venčavaju takve parove.Isto tako i usvajanje dece nema veze sa ovim zakonom,i u EU ne mogu usvajati decu u svim zemljama,to se rešava pojedinačno od države do države...

Citat
e sad ako ce gej populacija imati izjednacena prava,znaci da treba da se svugde rangiraju isto kao da su hetero(zaposlenje...)


Zamisli...Pa moraju ljudi nešto jesti,ako je gej ne znači da nije bolji radnik od možda većine strejt populacije...Na nekim mestima su čak i nezamenjivi.

Crkva (deo nje) je digla ovoliku prašinu oko cele stvari iz nekih drugih i nikako \\\"nebeskih\\\" razloga...Zavoleli keš pa to ti je...

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #34 poslato: Mart 10, 2009, 02:50:31 pre podne »
sunshine napisao/la:
Citat
budi vernik ali ne budi slepjer ni to nije dobro nadji sredinu.


Okrivenje 3:15-16
\\\"Znam tvoja dela da nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć!
Tako, budući mlak, i nisi ni studen ni vruć, izbljuvaću te iz usta svojih.\\\"

Onaj čovek koji odluči da bude u zajedništvu sa Bogom, prihvati će  vrednosti Božije, i Njegov cilj će biti i cilj tog vernika,Njegova radost će biti i radost tvoja, ili jesi ili nisi vernik, sa Bogom nema srednjeg puta.
To je problem sa današnjim \\\"religioznim\\\" ljudima, što stvaraju kompromis sa nemoralnim, nečistim,lažnim učenjima i ponašanjima, i obilato ih prisvajaju.
Sveto Pismo je jedino merodavno za prosuđivanje istine, i ko nema hrabrosti da  sprovede Njegovu Reč u svom životu, taj nije vernik, jer vera bez delanja je mrtva.
Snaga hrišćanstva se pokazuje baš u sprovođenju Božije namere u našem životu a ne u filozofiranju.
Način spasenja bira Bog a ne mi, i taj način je opisan u Bibliji.On je suveren Bog, i Njemu je bilo milo da preko svoj Sina spase čovečanstvo, ili bar one koji u Isusa poverovaju.Na nama je samo da prihvatimo tu žrtvu, koja se odigrala na krstu pre 2000 godina.
Svi mi volimo naše porodice, i želimo im priuštiti najbolje što možemo,ali stvarna vrednost koju jedno ljudsko biće može primiti je put spasenja večan život u naručju Oca!To je vrednost koju će porodice večno uživati!

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #35 poslato: Mart 11, 2009, 02:37:54 pre podne »
attila ako si vec toliko ubedjen u to sto propovedas budi pravi i odreci se kompjutera daj ga nekom ko ne moze da si priusti ja znam nekoliko ljudi kojima bi trebali a nemaju ga,ili jos bolje primi nekolioko beskucnika kod tebe da se okupaju nahrane i prespavaju.pokazi nam primerom ne recima iz biblije.i da pitanje kad je biblija napisana?

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #36 poslato: Mart 11, 2009, 03:15:09 pre podne »
A otkud znaš da Attila To ne čini?? Od Attile ovde na ovom Forumu, mogao bi puno učesnika da uči o čovečnosti, o darežljivosti i sl. :hmmm:

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #37 poslato: Mart 11, 2009, 06:09:27 pre podne »
Dragi sunshine,siromašni ljudi su svugde oko nas i svako ima mogućnost da pomogne.Delili smo mi i odeću, obuću  i hranu tu u komšiluku u Petrovom Selu.Mogu ti reći da smo nailazili na decu od 10-13 godina koji nisu znali ni da čitaju ni pišu, pa čak  i na one koji nisu registrovani u knjizi rođenih, pa faktički ni ne postoje.
Najveća radost za nekog vernika je kad može da daje, pogotovu trajne vrednosti, one vrednosti koje ostaju u večnosti.
Biblija je napisana tokom 1600 godina od 40 pisaca koje je Sveti Duh nadahnuo.Mojsije je zapisao prve objave oko 1450 pre Hrista.Ima otvorena tema o Biblija u forumu Religije, pa ako hoćeš možeš se priključiti.

P.S.
Izvini, ali ima osećaj da neka gorčina prožima tvoje postove......

Damir Hadnadjev

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #38 poslato: Mart 11, 2009, 07:35:51 pre podne »
Ne razumem oko cega se raspravlja ovde...
Nekom je lakse da ide kroz zivot tako da zna da ima podrsku od neke vise sile dok nekom to nije potrebno. Ubedjivati bilo kog od to dvoje u suprotno nema smisla. Sve se na kraju svede na to da svako sebi mora da ucini da mu bude bolje, sad to sto ja zahvalim sebi na uspehu i to sto neko drugi zahvali Bogu su samo nijanse ;)

P.S. Da ne bude zabune, ne tvrdim da sam ja Bog :D

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #39 poslato: Mart 11, 2009, 07:38:55 pre podne »
o damire,nisam te prepoznao... jel se ti bavis nekim sportom mozda?
kako na poslu? jesi ostavio alkohol? :|

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #40 poslato: Mart 11, 2009, 03:14:15 posle podne »
ok attila ne kazem da gresis i ne kazem da ne verujem u boga ali mislim i stojim iza toga da i ti stvaras kompromise kako si i sam rekao,da bi ti sve rekao trebalo bi puno postova i price pa cu da zavrsim sa ovim postom.verujem u boga i u ljude dobrog srca,ali prvenstveno verujem u sebe i svoju prodicu,znam da smo svi gresni samo je pitanje ko je koliko toga svestan,a u zivotu je sve lako biti ali najteze je biti covek.ja se trudim  da na prvom mestu da budem covek pa sve ostalo.a za susret sa onim gore nisam spreman jer zelim da zivim sto duze za svoju decu a kad mi dodje vreme bicu spreman.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #41 poslato: Mart 12, 2009, 04:48:09 pre podne »
Dragi moj sunshine,kad će ti doći vreme,da budeš spreman?
Na ovo pitanje samo Bog ima odgovor.Neznamo kada će smrt zakucati na vrata, i zato je važno biti spreman svaki čas, jer odlaganjem spremnosti (prosuđivanjem sebe u istini i prihvatanje Spasitelja), mi gubimo večno blagostanje , radost, mir, ljubav u Svetome Duhu i mnogo toga, što sad ne možemo ni zamisliti.O ovome ima detaljno poučavanje u Pavlovim poslanicama.
Za Božije carstvo ni dovoljno biti human, već hristolik, jer Isus jeste put kući.

 1 Korićanima 2:9-10
\\\"Nego kao što je pisano: Š ta oko ne vide, i uho ne ču, i u srce čoveku ne dođe, ono ugotovi Bog onima, koji Ga ljube.*
 A nama je Bog otkrio Duhom svojim; jer Duh sve ispituje, i dubine Božije.\\\"

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #42 poslato: Mart 12, 2009, 03:24:10 posle podne »
vreme ce doci kad predjem stotu.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #43 poslato: Mart 18, 2009, 03:33:25 pre podne »
Znači, baš te briga....B)
U Nojevo vreme , baš kao i sad, ljudima nije bio važan odnos sa Bogom, već da njihov ego ne bude oštećen.Hodanje sa Bogom za istinskog vernika znači, ubijanje ega svaki dan, da ne živim ja već Hrist u meni.To je istinsko preobraćenje, kad Božiji ciljevi postanu moji ciljevi,duhovo sažimanje...molitve mnogo...
Gradnja barke 100 km od mora je bila velika ludost u očima savremenika, propovedanje jevanđelja je ludost u očima užurbanih, otuđenih ljudi, kao i tad tako i danas ljudi imaju mogućnost spasenja, tada barkom danas Hristom.
Matej 25:13
\\\"Stražite dakle, jer ne znate dan ni čas u koji će Sin čovečiji doći.\\\"

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Da li si spreman?
« Odgovor #44 poslato: Maj 25, 2009, 11:12:23 pre podne »
atila da te pitam ja,jesi ti spreman za gej paradu?