Autor Tema: Tiče me se!  (Pročitano 5967 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #15 poslato: Mart 03, 2009, 09:21:10 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat


Potpuno se slažem. Takve je potrebno u korenu saseći da ne bude kasno! (dodao bih tu i Županiju 64 ili kako se već zovu!)


Апсолутно! Поменуо сам ове организације зато што су на неки начин повезане са државним врхом и неким њеним институцијама,па и деловима СПЦ која има несумњив утицај како на грађане тако и на кретања на домаћој политичкој сцени док су ови из 64 жупаније маргиналнији али свакако не и мање штетни.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2009, 10:02:48 posle podne »
Nista novo necu napisati, moje misljenje  je isto kao i vecina napisanih postova.
Idiota ce uvek i svuda biti, unistava se svaka inovacija, poboljsanje, svaka mrvica truda u ovom gradu nestane takvom brzinom da mnogi i ne znaju ...

Putujem svake godine duz Srbije, secam se dosta tabli na oba pisma. Ali, svakako mi je gnusno da verujem da neko zeli da talasa i postigne nesto time sto ce po Vojvodini postavljati table sa cirilicnim nazivima naseljenih mesta.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #17 poslato: Mart 06, 2009, 11:06:54 posle podne »
mali off ali vidim na tabli pa...
kako se kaze Bečej na madjarskom? Becse ili Óbecse?

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2009, 12:15:41 pre podne »
Kad vec saraju, bolje da su grb precrtali :P

Damir Hadnadjev

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #19 poslato: Mart 07, 2009, 01:34:31 pre podne »
obecse, prefix o znaci staro ako dobro kontam :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #20 poslato: Mart 07, 2009, 01:47:26 pre podne »
a posto becej nije stari becej nego becej, onda je becse? jbm ga
bas sam dobio neki prevod i pise becse a na tabli vidim obecse.

Damir Hadnadjev

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #21 poslato: Mart 07, 2009, 02:53:59 pre podne »
Ko zna ko je radio te table :D

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #22 poslato: Mart 07, 2009, 05:02:41 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
a posto becej nije stari becej nego becej, onda je becse? jbm ga
bas sam dobio neki prevod i pise becse a na tabli vidim obecse.


Nazivi naseljenih mesta se ne \\\"prevode\\\" na mađrski jezik, odnosno na mađarsku ortografiju nego se pišu onako kako ih odvajkada nazivaju Mađari, stanovnici ovih krajeva...Kad bi se sve svelo na ortografiju dobili bi smo gomilu besmislica koje ništa ne znače ni Mađarima niti ikome.
Otuda je bila čitava ona ujdurma u Srbobranu /Szentomasu!
Naprosto, naše komšije Mađari to kažu Szentomaš, a ne Szerbobran na šta su ih \\\"terali\\\" nacionalno napaljeni Srbi!
Tako za Bečej Mađari govore Obecse i tačka. I u prevodu to znači Stari Bečej.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #23 poslato: Mart 07, 2009, 08:59:14 pre podne »
Dakle ,
nakon ove disertacije lingvistikeislužbeneupotrebejezikaipisma,  kako nam valja skinuti \\\"fleke\\\"?!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #24 poslato: Mart 07, 2009, 10:57:42 pre podne »
Kad smo vec tu... Bečej je nekad bio Stari Bečej a na mađarskom Óbecse.
Kada je i zašto sklonjena reč \\\"Stari\\\" iz naziva? I dobro, neka ga zovu mađari kako žele samo da se dogovore da bude jedan te isti naziv za sve, eno vidim na http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%93becse je sa Ó.
Evo gledam neke stare razglednice i tek one sa sadašnjim \\\"izgledom\\\" trga imaju na sebi \\\"Bečej\\\", a one sa starijim verzijama trga imaju \\\"Stari Bečej\\\".


ontopic:
Dobro smo prosli, mogli smo bez table ostati :) Ovako treba imati u rezervi nalepnice pa po potrebi prelepiti slicne shkrabotine... dok stoka ne polomi tablu, mozda su i probali ali nisu uspeli :)

Š ta znači ono ДПЦЗ? delije nešto crvena zvezda?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #25 poslato: Mart 07, 2009, 05:11:29 posle podne »
Komunisti su gradili \\\"novo\\\" društvo, pa im je smetalo ono \\\"Stari\\\" Bečej. Pa su malo secnuli naziv...Š to im nije bio nikakav problem: malo secneš istoriju, malo nekom secneš glavu, malo secneš fotografiju pa ljudi nestanu, malo secneš Sinagogu... Sitno seckano.:)

A što mora da bude jedan isti naziv za sve? Ne razumem. Sve se može silovati, pa i jezik. Igen, Gyorgye?

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #26 poslato: Mart 07, 2009, 05:54:50 posle podne »
DORDE napisao/la:
Citat

Evo gledam neke stare razglednice i tek one sa sadašnjim \\\"izgledom\\\" trga imaju na sebi \\\"Bečej\\\", a one sa starijim verzijama trga imaju \\\"Stari Bečej\\\".


Zvanični dokumenat iz vremena Kraljevine  i dokaz mog bačkog porekla :laugh:




Citat
Naprosto, naše komšije Mađari to kažu Szentomaš, a ne Szerbobran na šta su ih \\\"terali\\\" nacionalno napaljeni Srbi!


Isti problem imamo i u Nb-u.Ipak,na tablama koje obeležavaju ulazak u opštinu Novi Bečej stoji originalni naziv za NB na mađarskom.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #27 poslato: Mart 07, 2009, 06:52:20 posle podne »
@ Robbyn-e, ded met\\\'i sliku table NB. ( znam da si je kad god ovde već okačio, a\\\' ne mogu da je pronađem):) \\\'fala.

ДПЦЗ?--- :hmmm:   Демолирајућа Партија уЦирканих Забушаната! :unsure:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #28 poslato: Mart 07, 2009, 07:45:42 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
@ Robbyn-e, ded met\\\'i sliku table NB. ( znam da si je kad god ovde već okačio, a\\\' ne mogu da je pronađem):) \\\'fala.



Ovu nisam.Ovo je tabla koju je postavila naša lokalna samouprava,kao i vi vašu.Na njoj su ispoštovana sva pisma i jezici.
Jeste da nas je mnogo koštala,ali to je neka druga priča koja je bila prilično aktuelna na banatskom forumu pre par godina,i nije bilo baš prijatno lokalnoj samoupravi zbog toga :laugh:




Saobraćajni znak,koji obeležava početak naseljenog mesta je već druga priča,nemam trenutno fotografiju ali napraviću uskoro,tu se priča slaže sa onim što sam prethodno pisao i državnoj politici koja se vodi.

Btw.ako je ona fotka s početka napravljena na putu Srbobran-Bečej (a tako mi izgleda) onda je čini mi se šteta već sanirana.Prolazio sam čini mi se u četvrtak i nisam primetio da je tabla išarana.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Tiče me se!
« Odgovor #29 poslato: Mart 07, 2009, 10:26:38 posle podne »
Robbyn

Btw.ako je ona fotka s početka napravljena na putu Srbobran-Bečej (a tako mi izgleda) onda je čini mi se šteta već sanirana.Prolazio sam čini mi se u četvrtak i nisam primetio da je tabla išarana.


Jeste, sanirano je odmah nakon postavljenja slike  na forum. I tu se vidi koliko vredi naš forum, čak i \\\" glavešine\\\" dolaze po informacije ovamo.Lepo je što su odmah odreagovali to.:)