Autor Tema: Yugonostalgija?  (Pročitano 5241 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Yugonostalgija?
« poslato: Oktobar 31, 2007, 08:04:32 pre podne »
Oseæate li Jugonostalgiju?

Nedostaje li vam nešto iz perioda postojanja SFRJ?

Navedite ono što vam nedostaje ali i ono zbog čega se radujete što je više nema ...

ZA i PROTIV

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2007, 02:41:07 posle podne »
Proyiv, protiv iprotiv....
Postojanje te drzave nam nista dobro nije donelo. Tile nas zaduzio i sada mi ispastamo zbog njega, kolko se lepo onda zivelo sada se zivi lose zobog njega!!!
Zgrozim se kada cujem pesmu igra rnr cela yugo...

mumba

  • Gost
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2007, 06:31:06 posle podne »
ne lupaj nisi proživeo ništa od yuge ,pa nemoj tako govoriti.to ko nas je zadužio je relativan pojam ,možda je tile možda je i moj pantelija.svako može da kaže šta god hoæe.neka se demokrate ne ljute ali ja garantujem da ko ju je osetio reæi æe da je bolje bilo.

Bojan Beranek

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 249
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2007, 07:22:00 posle podne »
Nisam nesto mator kao ti krsto jel , ali mogu da kazam da je meni kao detetu (rodjen 82) bilo mnogo nolje bre najvise finansiski se osecalo jbt leti na more a zimi na skijanje ovo ono a danas leti tisa a zimi dolma jbg.:cheer:

mumba

  • Gost
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2007, 09:00:56 posle podne »
i ne samo to.što bi moj otac rekao čak je drugačije mirisalo u vazduhu(naravno figurativno) jer i ljudi su bili mnogo drugačiji.mirniji,prijateljskiji,ma sve naj u pozitivnom smislu a pogotovo te 80-e.čuvena reganova era je i za nas bila dobra.pa ko e seæa 87-me markoviæevog(ante) dinara 1 dm-7din ali to je stajalo..evo samo još jedan banalan primer da dodam 1 pivo danas u kavani košta 50-80 diinara.tada je koštalo isto ali su plate u ,,proseku\\\'\\\' bile više za 10-15 puta!moj je otac recimo 74-te godine 0d svoje prve plate magacinskog pomoænika kupio novi puh(motoriæ) a od druge je kupio novog fiæu(ekvivalent današnjem jugu) i stim da si  platu tada dobijao od jednom svakog 15-og u mesecu a putni trošak(koji se više u mnogim fimama ne dobijaju) si dobijao 1-og u mesecu1 paa nek sad neko lkaže da je sada boje! više nije i nikada nam ni blizu tako neæe biti.pa čak i ako jednog dana odemo u famoznu evropu moraæenmo da poprimimo totalno takav način života što meraklijama poput nas nikako ne stoji!ukratko ode nam identitet.e sad me pljujte do mile volje ali ja sam samo iskren bio.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2007, 09:18:53 posle podne »
Lepa je to zemlja bila...Najlepše more,predivni Alpi,zemlja sa velikim potencijalom,solidan standard,izgraðena industrija i infrastruktura,dobar sirovinski potencijal..

Ali,loš sistem,nismo na vreme uhvatili voz za Evropu,nismo transformisali društvo i sistem.
Slovenija je ponudila model za opstanak SFRJ-konfederaciju,ali na žalost Miloševiæeva gramzivost nije imala sluha za to.
Da je prihvatio konfederaciju,možda bi SFRJ i opstala u nekom obliku i danas,ne bi bilo toliko poginulih,prognanih lica,ne bi imali srušene mostove i razrušenu ekonomiju,propalu privredu.
Ovako,ispalo je da su svi bili u pravu,jer svi žive bolje od nas od ex-YU država,ili u najgorem slučaju isto (BIH),samo mi tonemo li tonemo...

Bila je to lepo zamišljena ideja,samo joj nije pružena šansa...

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2007, 09:31:56 posle podne »
pa nije ni cudo da je bilo bolje kada su svi uzimali kredite i ziveli od kredita! I moj cale kaze da mu je bilo lepo u to vreme, tako misli 80-90% stanovnistva.  bolela su njega muda za nas(SRBE), zaduzio nas i otisao!!! .

mumba

  • Gost
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 31, 2007, 09:35:43 posle podne »
nije na sod zadužio,sloba nije hteo da se oko sfrj dogovori sa zapadom jer je tu ipak 6 država bilo,pa je pritisnut svim i svačim otvorio pandoriinu kutiju! ispravka krediti s uzimaju sada tada nisi imao potrebe.mali broj ljudi ga je uzimao.ali ok kaako bilo .ne kao sada ja kao i veæina ljudi radim 2 posla + svi još i kredite sa astronomskim kamatama imaju(ranije su krediti bili malte ne beskamatni)  i opet ne može čovek pristojno da živi.

Policija_72

  • Gost

Policija_72

  • Gost
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 18, 2007, 11:45:59 posle podne »


Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2007, 02:11:02 pre podne »
Policija_72 napisao/la:
Citat
http://www.youtube.com/watch?v=1H2Non8j4CQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oNcgZN9PwJg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oUaXuMTaG0I&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gxd1_RFPTr8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Sy4bEvKqjgI&feature=related


Naježio sam se kad sam pregledao ove spotove. Setio sam se osnovne škole, druzenja, žurke sa Makedoncima u pozorištu, Setio sam  prve simpatije Mojce iz Kranja, setio sam i  takmičenja u saobraæaju u Bečeju, mojih prijatrelja iz tog doba Ismeta Jaganjca, Krešimira Pavliæa, Ljatifa Dašurja, Marka Dovalenca, Veska Peroviæa, Mirčeta Doneva i mnogih drugih. Nadam se da su živi i zdravi, da imaju lep život i mnogo dece. Nadam se da æu ih ponovo sresti. Zato sam jugonostalgičar, ne zbog kredita , ne zbog komunizma i ne zbog interesa. Malo su me ovih zadnjih dvadesetak godina izmenile, ali nikad neæu zaboraviti to vreme. Tada sam mogao mirno da šetam, bez bojazni da æe mi neko skinuti patike, prebiti zbog mobilnog telefonom, ponuditi malo doupa na sred ulice, ubiti samo zato što sam druge vere ili nacije.
ZATO SAM JUGONOSTALGIÈAR!
A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili!

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #12 poslato: Novembar 19, 2007, 02:33:07 pre podne »
tata Boris napisao/la:


Citat
Naježio sam se kad sam pregledao ove spotove. Setio sam se osnovne škole, druzenja, žurke sa Makedoncima u pozorištu, Setio sam  prve simpatije Mojce iz Kranja, setio sam i  takmičenja u saobraæaju u Bečeju, mojih prijatrelja iz tog doba Ismeta Jaganjca, Krešimira Pavliæa, Ljatifa Dašurja, Marka Dovalenca, Veska Peroviæa, Mirčeta Doneva i mnogih drugih. Nadam se da su živi i zdravi, da imaju lep život i mnogo dece. Nadam se da æu ih ponovo sresti. Zato sam jugonostalgičar, ne zbog kredita , ne zbog komunizma i ne zbog interesa. Malo su me ovih zadnjih dvadesetak godina izmenile, ali nikad neæu zaboraviti to vreme. Tada sam mogao mirno da šetam, bez bojazni da æe mi neko skinuti patike, prebiti zbog mobilnog telefonom, ponuditi malo doupa na sred ulice, ubiti samo zato što sam druge vere ili nacije.
ZATO SAM JUGONOSTALGIÈAR!
A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili!


ti ces tek da propustis.mi danas zivimo u vremenu velikih iskusenja. DOBRODOSAO U NASE VREME TATA!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2007, 02:47:25 pre podne »
sweet tooth napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:


Citat
Naježio sam se kad sam pregledao ove spotove. Setio sam se osnovne škole, druzenja, žurke sa Makedoncima u pozorištu, Setio sam  prve simpatije Mojce iz Kranja, setio sam i  takmičenja u saobraæaju u Bečeju, mojih prijatrelja iz tog doba Ismeta Jaganjca, Krešimira Pavliæa, Ljatifa Dašurja, Marka Dovalenca, Veska Peroviæa, Mirčeta Doneva i mnogih drugih. Nadam se da su živi i zdravi, da imaju lep život i mnogo dece. Nadam se da æu ih ponovo sresti. Zato sam jugonostalgičar, ne zbog kredita , ne zbog komunizma i ne zbog interesa. Malo su me ovih zadnjih dvadesetak godina izmenile, ali nikad neæu zaboraviti to vreme. Tada sam mogao mirno da šetam, bez bojazni da æe mi neko skinuti patike, prebiti zbog mobilnog telefonom, ponuditi malo doupa na sred ulice, ubiti samo zato što sam druge vere ili nacije.
ZATO SAM JUGONOSTALGIÈAR!
A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili!


ti ces tek da propustis.mi danas zivimo u vremenu velikih iskusenja. DOBRODOSAO U NASE VREME TATA!


Ne razumem taj izraz - vaše vreme? Kupio si ga negde povoljno? Ili si ga nasledio? I šta æeš da uradiš sa njim? Da ga prodaš po skupljoj ceni prvom ko ponudi?

Che Guevara

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 142
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2007, 03:30:23 pre podne »
Paaa,kontam da je bilo dobro u vreme komunizma,jbg,malo sam se kasno rodila da bix znala,ali po nekim pricama,mislim da je bilo ok........ Druzenja,zimovanja,letovanja........ Sta znam,mislim da bix volela da se vrate ta vremena,cisto da vidim kako je bilo i da li su u pravu oni koji xvale to doba ili oni koji ga se nerado secaju...... :dobarsiti: