Autor Tema: Yugonostalgija?  (Pročitano 5159 puta)

steva stevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #15 poslato: Novembar 19, 2007, 03:51:55 pre podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
sweet tooth napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:


Citat
Naježio sam se kad sam pregledao ove spotove. Setio sam se osnovne škole, druzenja, žurke sa Makedoncima u pozorištu, Setio sam  prve simpatije Mojce iz Kranja, setio sam i  takmičenja u saobraæaju u Bečeju, mojih prijatrelja iz tog doba Ismeta Jaganjca, Krešimira Pavliæa, Ljatifa Dašurja, Marka Dovalenca, Veska Peroviæa, Mirčeta Doneva i mnogih drugih. Nadam se da su živi i zdravi, da imaju lep život i mnogo dece. Nadam se da æu ih ponovo sresti. Zato sam jugonostalgičar, ne zbog kredita , ne zbog komunizma i ne zbog interesa. Malo su me ovih zadnjih dvadesetak godina izmenile, ali nikad neæu zaboraviti to vreme. Tada sam mogao mirno da šetam, bez bojazni da æe mi neko skinuti patike, prebiti zbog mobilnog telefonom, ponuditi malo doupa na sred ulice, ubiti samo zato što sam druge vere ili nacije.
ZATO SAM JUGONOSTALGIÈAR!
A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili!


ti ces tek da propustis.mi danas zivimo u vremenu velikih iskusenja. DOBRODOSAO U NASE VREME TATA!


Ne razumem taj izraz - vaše vreme? Kupio si ga negde povoljno? Ili si ga nasledio? I šta æeš da uradiš sa njim? Da ga prodaš po skupljoj ceni prvom ko ponudi?

 
Sta oces cale,ziveo si ko bubreg u loju,sad sedis zadovoljan u fotelji i cvrkas zubima. U pravu je SWEET \\"nase vreme\\" tvoje vreme je proslo! Sad si nervozan jer ne mozes da podignes jos jedan kredit da se bahanalises kao sto si onomad mogao. Zaduzili ste nas i nase unuke,sve mi to krisom odplacujemo,na ovaj ili onaj nacin. Jeste tata Borise,kupili smo \\"nase vreme\\" i nije bilo jeftino,sad ga teskom mukom odplacujemo!!  A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili! Hoces da kazes da se bolje nismo ni rodili?!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #16 poslato: Novembar 19, 2007, 04:41:42 pre podne »
Clocker napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:
Citat
sweet tooth napisao/la:
Citat
tata Boris napisao/la:


Citat
Naježio sam se kad sam pregledao ove spotove. Setio sam se osnovne škole, druzenja, žurke sa Makedoncima u pozorištu, Setio sam  prve simpatije Mojce iz Kranja, setio sam i  takmičenja u saobraæaju u Bečeju, mojih prijatrelja iz tog doba Ismeta Jaganjca, Krešimira Pavliæa, Ljatifa Dašurja, Marka Dovalenca, Veska Peroviæa, Mirčeta Doneva i mnogih drugih. Nadam se da su živi i zdravi, da imaju lep život i mnogo dece. Nadam se da æu ih ponovo sresti. Zato sam jugonostalgičar, ne zbog kredita , ne zbog komunizma i ne zbog interesa. Malo su me ovih zadnjih dvadesetak godina izmenile, ali nikad neæu zaboraviti to vreme. Tada sam mogao mirno da šetam, bez bojazni da æe mi neko skinuti patike, prebiti zbog mobilnog telefonom, ponuditi malo doupa na sred ulice, ubiti samo zato što sam druge vere ili nacije.
ZATO SAM JUGONOSTALGIÈAR!
A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili!


ti ces tek da propustis.mi danas zivimo u vremenu velikih iskusenja. DOBRODOSAO U NASE VREME TATA!


Ne razumem taj izraz - vaše vreme? Kupio si ga negde povoljno? Ili si ga nasledio? I šta æeš da uradiš sa njim? Da ga prodaš po skupljoj ceni prvom ko ponudi?

 
Sta oces cale,ziveo si ko bubreg u loju,sad sedis zadovoljan u fotelji i cvrkas zubima. U pravu je SWEET \\"nase vreme\\" tvoje vreme je proslo! Sad si nervozan jer ne mozes da podignes jos jedan kredit da se bahanalises kao sto si onomad mogao. Zaduzili ste nas i nase unuke,sve mi to krisom odplacujemo,na ovaj ili onaj nacin. Jeste tata Borise,kupili smo \\"nase vreme\\" i nije bilo jeftino,sad ga teskom mukom odplacujemo!!  A vi što niste živeli u tom vremenu, mnogo ste propustili! Hoces da kazes da se bolje nismo ni rodili?!


Tebi je ovo prvi post i odmah me napadaš! Ili mozda nije, ali pod drugim nickom? Momčino, pročitaj dobro šta sam napisao, pa onda pročitaj i prethodne postove na ovom topicu,pa onda komentariši. Nemoj da imputiraš neke stvari jer ih ja nisam rekao, ni pomislio. Tu konkretno mislim na tvoje neroðenje. Akcenat je bio na Courvasier-ovo(btw. ne bi me čudilo da se radi o istoj osobi) postovanje, tj. o njegovoj priči o ugnjetavanim Srbima u doba Tita. I da ti skinem jos jednu sumnju, ja u životu nisam uzeo kredit! Tako da ti i tvoji naslednici neæete morati da odplaæujete moje kredite. Da dodam još jednu informaciju: ja imam 34 godine, tata sam Teodori i Marku , a ne tebi.

Policija_72

  • Gost
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #17 poslato: Novembar 19, 2007, 04:43:04 pre podne »

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 19, 2007, 06:04:44 pre podne »
courvoisier napisao/la:
Citat
pa nije ni cudo da je bilo bolje kada su svi uzimali kredite i ziveli od kredita! I moj cale kaze da mu je bilo lepo u to vreme, tako misli 80-90% stanovnistva.  bolela su njega muda za nas(SRBE), zaduzio nas i otisao!!! .

ti mislis da je ovima posle njega bitno kako se Srbi osecaju?
sada smo mnogo zaduzeniji nego onda a zivimo mnogo gore.
stvari su otisle u kurac u svakom smislu (finansijski, moralno, kulturno...) i \\"nemoj da pricas kad ne znas!\\"

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 19, 2007, 06:05:10 pre podne »

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 19, 2007, 07:33:54 pre podne »
Nisam dvolican. ja sam courvoisier a neki clocker. Ako neko to radi on je PI*KA!!!

Normalo no je da smo zaduzeniji, kada saberes dve stvari uvek ces doditi veci boj(titov dug + slobin)!!!
Za ono vreme me boli ku*ac, gledam sadasnjost i buducnost i to mi je bitnije nego neko vreme u kom nisam ziveo niti cu.

P.S. jedino ako izmisle neku masinu za vracanje vremana, mozda bih se onda vratio cisto da vidim da li ste u pravu vi \\"Yugonostalgicari\\"!!!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 19, 2007, 05:08:49 posle podne »
pa vidi, tako mu ispadne da je Bakandza \\"Bombonostalgichar\\"

Dragan Lončarski

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 19, 2007, 05:28:52 posle podne »
Yugonostalgicari = žal za mladošæu = neprebolene ljubavi = ljudi koji nisu živeli trenutke veæ žive u \\"dijametralno suprotnim svetovima\\"...:D kad je postojala Yugo bio im Tito kriv i imperativ diktatora, ovi drugi žale za nečim što nisu učinili dok su bili mladi pa ih sramota u poznim godinama da to čine, dok ovi treæi nisu voleli na pravi način u pravo vreme... sve u svemu: pogrešno i mesto i vreme ...

steva stevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 19, 2007, 07:06:51 posle podne »
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=272823

Sve cari komunizma.Nisi mogao da mrdnes nigde a da te ne prate podguzne musice.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 19, 2007, 07:37:13 posle podne »
Jugonostalgicar nije isto sto i Komunizmonostalgicar.
I pre nego skocite o`ma SFRJ uopste nije bila u komunizmu.Kao sto su `zabranjeno pusenje` pankeri tako je SFRJ bila komunisticka.
5 MINUTA PANKA...a ako meni u nicku pise Debeli Zmaj ne znaci da sam debeo a pogotovo ne Zmaj.;) ;)
P.S.onaj sto nema zali za mladoscu taj je jadan covek logicno zar ne?

Dragan Lončarski

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 19, 2007, 08:15:49 posle podne »
komunizam je svuda bila nedostizna senka... ali to se i tada i sada zove komunizam... od 45 do 89.. posle ide postkomunizam i socijalizam a sada je na vladavini demokratski komunizam :D anarhaicni debitatizam komunistckih ucenika diktatorskog mentora :P:P:P

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 19, 2007, 08:40:57 posle podne »
Clocker napisao/la:
Citat
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=272823

Sve cari komunizma.Nisi mogao da mrdnes nigde a da te ne prate podguzne musice.

A bar nisi morao da kampuješ ispred ambasade . Viza ti nije trebala ni za SSSR.

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 20, 2007, 12:20:14 pre podne »
Clocker napisao/la:
Citat
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=272823

Sve cari komunizma.Nisi mogao da mrdnes nigde a da te ne prate podguzne musice.


???? koje si godiste molim te??? `41.? Ja se samo secam da je moja sestra isla u tadasnju Saveznu Republiku Nemacku,davne 87 a ja sam imao 6 godina. Ja nisam trebao da idem ali sam zapeo i plakao i posle pola sata sam seo u auto sa rodbinom i krenuo...bez potvrde roditelja, samo sa pasosom. Kad sam dosao na granicu, pitala me ona ``teta a gde ces ti? Kod tetke rekoh ja`` pustila me bez problema. A onda dodje i `93. cekao sam u redu pred nemackom ambasadom 24h sa mojima da bi dosao na red za vizu...na +35 bez hlada...sad treba ili da cekam celu noc ili da zakazem mesec dana unapred ako hocu u neku zemlju Eu...zato molim te ne lupetaj da nisi mogao nigde da mrdnes...

PS

bio sam u ceskoj i madjarskoj.Oni ljudi kazu da su nam zavideli na zivotu i slobodama koje smo imali a oni nisu...bili smo izmedju njih i zapada ali po nekima cak i ispred zapada...

steva stevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 20, 2007, 01:01:19 pre podne »
A sad mi njima zavidimo

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Yugonostalgija?
« Odgovor #29 poslato: Novembar 20, 2007, 02:53:39 pre podne »
\\"Srbija je smrad brate,
pola zivota ratno stanje, brate...\\"
...Brate... :(