Autor Tema: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!  (Pročitano 8825 puta)

Pera Petrovi�

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« poslato: Mart 13, 2009, 02:29:52 posle podne »
Dakle nije ništa strašno samo je oko 400-500 dece ostalo bez mogućnosti treniranja na zatvorenom bazenu SPRC MLADOST.  Privatizacija nam je mnogo toga dobrog donela, setite se Mlinske Industrije, Pivare, Živinoprometa,Bečejke,Četkare, Fadipa, Univerzala PIK-a, a sada i ono što su građani samodoprinosom izgradili ne može da se koristi jer je \\\"RUS\\\" zavrno grejanje. Ne kaže narod džabe kad on zagrli kosti pucaju B)  ?! Komentar molim !

vendi vendi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 89
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2009, 03:25:42 posle podne »
E, da se zatvorila neka kafana onda bi to bila veća tragedija nego ovo. Nista nije bitno sto je vezano za tuđu decu. Svi ti ljudi tj. predsednici klubova se ponasaju kao da su to njihovi provatni klubovi. Neka deca ovde iz gradista su htela da idu na plivanje ali su roditelji odustali kada su se malo bolje raspitali ko je u upravi i rukovodstvu klubova. Cula sam da ima dosta dece iz N.Beceja a bogme ima dosta i becejaca. Vaterpolisti vode rat između sebe akademija-bivši vaterposlisti a plivčki klub je zatvoreno kolo-pojedinci i niko vise. Cujem da sve probleme prebacuju na Straju a oni boze moj nisu krivi.
Nema ovo puno veze sa temom direktno jer je gas ipak zavrnuo rus, i cula sam da je cifra negde oko 27 miliona dinara. Za ovaj problem ce se jako tesko naci resenje jer ipak to nije malo para.
Ipak se ovo sve nebi desilo da nas braca rusi nevole. Vole nas kao rod rođeni.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2009, 04:54:04 posle podne »
Sve u klasičnim bečejskim okvirima i normama.Sve je već davno ispričano na ovu i slične teme...

Ildiko Galfi

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 508
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2009, 06:01:46 posle podne »
ZALOSNO!!! :(

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2009, 08:42:35 posle podne »
Dug u SC se stalno provlačio iz godine u godinu, to su znale i vlasti i roditelji i treneri i takmičari.

Sada je neko odlučio da:
ili nejde dalje u beskonačna dugovanja,
ili da zavrne gas zbog neplaćanja.

Ko god da je odlučio da se gas zavrne imao je razlog.

Ko je kriv za neplaćanje nek snosi posledice, nemoj sad da su nam Rusi krivi.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2009, 09:03:05 posle podne »
27 milja duga? :s

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2009, 11:52:37 posle podne »
vendi napisao/la:
Citat
E, da se zatvorila neka kafana onda bi to bila veća tragedija nego ovo. Nista nije bitno sto je vezano za tuđu decu. Svi ti ljudi tj. predsednici klubova se ponasaju kao da su to njihovi provatni klubovi. Neka deca ovde iz gradista su htela da idu na plivanje ali su roditelji odustali kada su se malo bolje raspitali ko je u upravi i rukovodstvu klubova. Cula sam da ima dosta dece iz N.Beceja a bogme ima dosta i becejaca. Vaterpolisti vode rat između sebe akademija-bivši vaterposlisti a plivčki klub je zatvoreno kolo-pojedinci i niko vise. Cujem da sve probleme prebacuju na Straju a oni boze moj nisu krivi.
Nema ovo puno veze sa temom direktno jer je gas ipak zavrnuo rus, i cula sam da je cifra negde oko 27 miliona dinara. Za ovaj problem ce se jako tesko naci resenje jer ipak to nije malo para.
Ipak se ovo sve nebi desilo da nas braca rusi nevole. Vole nas kao rod rođeni.


Vendi, mislim da ne treba bas tako studiozno gledati na to da dete hoce da trenira plivanje ili vaterpolo ili nesto slicno. Verujem da u svakom klubu moze da se nadje neki loš tip ali mislim da decu treba pustiti da plivaju svakako. Dete ode i pliva, nema veze sa nekim Đokom ili Perom u upravi kluba. Ako kaže dete da ima problema onda neka ne ide više.

Dug jeste oko 27 miliona + kamata (skoro još toliko).

NIS godinama nije plaćao taksu ni za bušotinu ni za onu pumpu u centru Bečeja tako da ima prostora za neko nadmudrivanje ali sada kada je OSC dužan nije baš u prilici da postavlja uslove. Verovatno će se sve svesti na to da se plati deo duga a posle da se pregovara sa njima o daljem radu. I nije normalno da cenu tople vode vežu za cenu gasa???? Zbog gasne krize poskupela bečejska topla voda????

Na žalost, takvi su ugovori potpisani.

Tragedija je još i veća - slične dugove NIS je otpisao većini budžetskih korisnika pre privatizacije a nama nije. Zašto? Ja ne znam.

vendi vendi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 89
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #7 poslato: Mart 14, 2009, 04:40:11 posle podne »
Picoder, delimično se slažem sa tobom ali i ne. Svako to dete koliko ja znam plaća 1.000 dinara mesečnu članarinu bilo vaterpolo ili plivanje. Slažem se da svako individualno odlucujue hoce li plivati ili ne ali shvati to nisu privatni klubovi vec klubovi grada, i to sto se neko postavio za predsednika nemora da znaci da tamo mora i da ostane. Da je svaki klub mesecno placao deo za toplu vodu do ovoga nebi sigurno doslo. Izracunaj broj dece u svim klubovima puta 1.000 dinara pa puta 12 meseci i dobices mnogo vecu cifru nego sto je dug bez kamate. A isto tako neverujem da iko od ljudi u klubovima sedi zato sto voli vaterpolo, plivanje ili tu decu sto treniraju, vole svi brate pare. Poenta u celoj ovoj prici su pare i dug.

Dug u SC se stalno provlačio iz godine u godinu, to su znale i vlasti i roditelji i treneri i takmičari.
Nisi u pravu relax, za taj dug je neko sigurno znao samo sto to nisu bili ni roditelji ni treneri vec pretpostavljam vlas, rukovodstvo sportskog centra i mozda predsednici klubova.

Da i sta dalje, ima li vec jednom nekog resenja za nesto u ovoj nasoj opstini becej (i ja njoj pripadam)? Pare dolaze, odlaze a na sve strane dugovi ostaju...

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2009, 10:18:34 posle podne »
Vendi ko se interesovao mogao je da zna za dugovanja od roditelja do ljudi na
vlasti.
Ali to malo njih želi da zna i kad se desi ovakva situacija onda smo kao
zgranuti.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2009, 11:10:52 posle podne »
Vendi, klubovi su udruženja građana, nisu vlasnici oni koji vode klub - naravno da si u pravu. Skupština koju čine svi članovi jednom godišnje bira rukovodstvo kluba. Ti možeš da se učlaniš u sve klubove ako hoćeš i da dolaziš na sve skupštine i da glasaš i da se kandiduješ za članstvo u upravi klubova. Pogotovo je to i preporučljivo ako si roditelj deteta koje trenira u nekom klubu.

Recimo da je članarina 1000 dinara, i da je naplata recimo 80%. Znači 100 dece plaća mesečno 80.000 dinara. Za 100 dece potrebno je bar 4-5  trenera (a gde je oprema i ostalo). Pa ti vidi da li preostaje nešto za toplu vodu. Klubovima su termini obezbeđeni besplatno kao pomoć od grada. Može da se podeli mesečni račun za toplu vodu na klubove koji taj iznos mogu da podele na broj dece ali onda niko neće moći da priušti sebi da plaća 100 EUR mesečno da bi mu dete treniralo. Ni to nije cilj.

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2009, 11:34:08 posle podne »
Sto se tice clanarina,koliko ja znam,deca placaju za skoro svaki sport i pouzdano znam da se i kosarka placa.Sad su dosla druga vremena jer celokupna situacija u sportu u mnogome zavisi i zavisila je od becejske privrede.Uzmimo npr. vaterpolo,trenirao sam ga 13 godina i niti jednom nisam placao nikakvu clanarinu itd. jer je tada \\\"Sojaprotein\\\" kao vodeci privredni subjekt u Beceju bio glavni sponzor vaterpola,a sta je kasnije bilo to znate svi.Govorim o periodu od 82-83 pa nadalje...do veselih 90-tihB).Ruku na srce ranije nije ni bilo toliko razlicitih klubova i verovatno da je i budzet bio manje opterecen,a danas ih ima daleko vise,a privreda nam je u ambisu i cemu onda da se nadamo :(

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #11 poslato: Mart 15, 2009, 11:40:41 posle podne »
Punite bazen toplom zhutom vodom.

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #12 poslato: Mart 15, 2009, 11:43:48 posle podne »
Integral napisao/la:
Citat
Punite bazen toplom zhutom vodom.

...i to sto kazes..;)

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2009, 02:47:14 pre podne »
Ako nekog interesuje ni u sali za boks i kik-boks u Partizanu nema grejanja,odnosno ima jedan polovni kalorifer što samo diže prašinu. :zima: :zima: :zima:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: ZATVORENI BAZEN BEZ GREJANJA!
« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2009, 05:03:21 posle podne »
sheki napisao/la:
Citat
Integral napisao/la:
Citat
Punite bazen toplom zhutom vodom.

...i to sto kazes..;)


Pa verovali ili ne,... i to nam valja platiti, jer je bušotina tople vode koja postoji na teritiriji grada, data na upravljanje NIS-u ( dakle sada Rusu!)???, a zakon o koncesijama, koji takođe postoji,a koji uređuje da je bušotina naša i da Rus nama treba da plati, se ne sprovodi! :dry:

... eto prostora za delanje, al\\\' bojim se da to zavisi od države i od početka implementacije donetog zakona... ili možda i od ljudi, koji su za te poslove zaduženi na nivou opštine u smislu podnošenja inicijative da se postojeći zakon počne sprovoditi. :hmmm:

@ Zmaju- nekada su u Partizanu postojali radijatori. Gde se dedoše?