Autor Tema: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija  (Pročitano 6544 puta)

Ildiko Galfi

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 508
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #15 poslato: Mart 15, 2009, 04:17:05 pre podne »
Ja sam rodjeni Becejac. Ovo vec traje jedno vreme i mene je cudilo da se nista ne preduzima ali znam da ni skole puno ne mogu sa problematicnom decom jer dok ne napuni 15-god ne mogu ga izbaciti jer druge skole nece da ih prime. Mislim ovo je stvarno veliki problem a u zakone se puno ne razumem i ne znam ni gde bi trebalo poceti.

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #16 poslato: Mart 15, 2009, 04:20:51 pre podne »
nisi cula za becejske price,rekla-kazala?
i ko kaze da ih ne mogu izbaciti dok ne napune 15?
posto si becejka,trebalo bi da znas i da postoji skola za \\\"specijalce\\\" u koju salju problematicnu decu koja ne mogu da se smire. ako ni to ne pomogne,postoji popravni dom,a osim i toga roditelji te problematicne dece bi trebali da ih obuzdaju malo

Ildiko Galfi

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 508
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #17 poslato: Mart 15, 2009, 04:30:31 pre podne »
Po zakonu ih ne mogu izbaciti. A pre nego nekog prebace u specialnu skolu treba da ispuni neki test i onda ce oni da procene da li treba tamo da ide,ali ako ima samo problem sa ponasanjem nece ga primiti

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #18 poslato: Mart 15, 2009, 04:38:39 pre podne »
sta sad ja mogu da terorisem decu,a natprosecno sam inteligentan i nece me izbaciti? mozes da terorises profesore i opusteno?
piax
sto nisam znao zakon ranije :-\\\\

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #19 poslato: Mart 15, 2009, 03:17:42 posle podne »
Nema više \\\" Milicije\\\" sada postoji \\\" Policija\\\".Oni nemaju ni 10% ovlašćenja, koje je nekad milicija imala.
Postavljeni su \\\" školski policajci\\\", što znači da policajac u civilnom odelu, a može i u uniformi, da vrši službu u blizini škole, da uđe i u školsko dvorište, da interveniše ako zatreba.Sve je to u interesu bezbednosti dece, da ih zaštite od bitangi, pedofila, drog dillera i sl.:) :)

 p.s. u naslovu bi trebao promeniti reč \\\" milicija\\\" na \\\" policija\\\" jer značenje reči  nije isto. :)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*mil
« Odgovor #20 poslato: Mart 15, 2009, 05:07:24 posle podne »
Plavi ako ti smeta ti je promeni.Za većinu građana ove Države nema razlike, za njih je to isto kao i za mene.Važna je tema.Ali ako insistiraš promenićemo je.Dobro? Svrha svega ovoga je da se dotok informacije ide pošto vidim da mnogi ne veruju u nasilje u školama a ako bi njihovo dete neko dira oni bi ovo oni bi ono, ne može se zakonski.Ne može punoletan čovek da fizički dira maloletno dete, čak ni psihički se ne sme maltretirati dete.Treba malo više pažnje posvetiti našoj deci jer u školama postoji nasilje to je činjenica.Nije problem u tom jednom školskom čuvaru nego u celoj školskoj strukturi.Nikoga nije briga ni za šta.Priče se da u Petefi Š andor školu neće biti ni jedan đak za prvi razred, pa tako im i treba.Ni direktorica nije adekvatna za takvu funkciju a ni stručno osoblje.A da ne govorimo o Opštinskoj inspekciji.Jednom sam bio da vidim šta je problem i na kraju sam video da neće da radi,uvek nešto izmišljaju.Postoji jedno rešenje ali i tu je problem (roditeljski savet ako se dobro sećam) roditelji koji su tamo boje se da kažu nešto ili neće jer može da utiče na njihovu decu.Jedva sam čekao da mi deca završe osnovnu školu.Ja sam sve to preživeo a i dan danas slušam takve stvari.Pa na kraju stižemo do Opštine koja bi trebalo da nadgleda škole...LUD JEBE ZBUNJENOG tako ispada na kraju.Jednom negde mora pući.

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*mil
« Odgovor #21 poslato: Mart 18, 2009, 01:14:59 posle podne »
cek,cek,tebi neko da terorise dete,i niko nista ne preduzima,ti bi iskulirao? damn

inace evo nesto sto sam nasao u novinama

14.03.2009.
16h

Sava P. (49) i Milan G. (34) iz Obrenovca uhapseni su posle pljacke stana u Beceju i protiv njih ce biti podneta krivicna prijava zbog teske kradje,saopstila je policijska uprava u Novom sadu. Sava je provalio u stan iz kojeg je odneo novac i nakit,a Milan je za to vreme cuvao strazu ispred ulaza. Provalnici su uhapseni cim je Sava P. izasao iz zgrade i tom prilikom su kod njih pronadjeni ukradeni predmeti i alat za obijanje,navedeno je u saopstenju policije.

damn

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #22 poslato: Mart 18, 2009, 04:22:17 posle podne »
Kao \\\" telefondžije\\\", opet ovi, južno od Dunava.:( :( Pa zar im nije dosta???:( :( :( Vojvodina \\\" Target\\\":( :(

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #23 poslato: Mart 20, 2009, 05:47:03 pre podne »
Plavi ne potpiruj vatru tamo gde vec svakako tinja, a i tema je ovde druga

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*mil
« Odgovor #24 poslato: Mart 20, 2009, 03:12:53 posle podne »
condor napisao/la:
Citat
Plavi ako ti smeta ti je promeni.

Ja necu da menjam,mogu da ti kazem u uradim sta god hoces ali da te zovem milicajac,e to nemogu,neznam samo kome ste vi mili,prekjuce i juce je jedan \\\"baja\\\"po centru,zaustavljao i kaznjavao jadne bicikliste zato sto voze u pesackoj zoni,koliko ja znam da se u svim gradovima roleri i biciklovi mogu voziti u pesackim zonama,iako su prevozna sredstva,motore i ostale treba kaznjavati,nego kako koja vlast dodje to je jedan od prvih opstinskih zakona koje menjaju,ova vlast nedozvoljava bicikliste u centru,prosla je dozvoljavala...pa zar nemaju pametnije stvari da resavaju....
Umesto da hvataju prave lopove koji su se milionski nakrali i koji i dalje kradu,oni hvataju \\\"sitne ribe\\\" i kaznjavaju ih zbog voznje bicikla u centru,a u slobodno vreme u\\\"Starom gradu\\\" u kafani \\\"cuvaju sank,a onda ih ja predvece vidim kako se gegaju ulicom Borisa Kidrica,tj Zelenom,ceo onaj siroki trotoar mu nije dovoljan,nego se odbija od zida do drveta ,pa do zida opet,i tako ide u stanicu...i to nama treba da bude primer? Njega da zovem mili? Najveci manipulatori zakona i otimaci para su upravo oni.... Znam Plavi ti ces sada da mi kazes da u tvoje vreme toga nije bilo,ali ja ne zivim u proslosti i ovo je sada,a gore pomenuti pandur nije \\\"guster\\\" vec je na mnogo vecem polozaju...sramota...:angry:

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #25 poslato: Mart 20, 2009, 06:24:11 posle podne »
Plavi_Zoro  
 
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija pre 5 dana, 2 časova      


Nema više \\\" Milicije\\\" sada postoji \\\" Policija\\\".Oni nemaju ni 10% ovlašćenja, koje je nekad milicija imala.
Postavljeni su \\\" školski policajci\\\", što znači da policajac u civilnom odelu, a može i u uniformi, da vrši službu u blizini škole, da uđe i u školsko dvorište, da interveniše ako zatreba.Sve je to u interesu bezbednosti dece, da ih zaštite od bitangi, pedofila, drog dillera i sl.


p.s. u naslovu bi trebao promeniti reč \\\" milicija\\\" na \\\" policija\\\" jer značenje reči nije isto.


Ajde boky pročitaj ponovo, ako prvi put nisi, pa samo ovako  \\\" iz stomaka\\\" si mi odgovorio. Ovo sam ja napisao, nigde Te nisam terao da \\\" policiju\\\" zoveš \\\" mili\\\" - cijom. Kako vidiš, ja sam naveo, da NEMA  više milicije, nego postoji \\\" policija\\\". A što oni danas rade.... baš mi boli...U moje vreme bilo je reda i mira.
Samo neznam šta neki hoće. Ako nekažnjavaju zbog vožnje  kroz pogaču, na trotoar, ili van biciklističke staze, zato ih kritikujete, kada to čine, to  vam smeta. Treba da se odlučite, šta želite, ali sigurno sve u okviru važećeg zakona.

Š to piju, i teturaju ulicom, dragi moj boky slikaj onog koga zapaziš, pa objavi, da narod vidi, naravno ako takvog ima, pa tek onda optužuj i vređaj, tek onda kaži sramota. Ako je tako, kako si naveo, onda je to stvarno sramota iako je to \\\" gušter\\\" ( policajac koji je dao zakletvu, a ti ga zoveš gušter)
radio. I nemoj mi zamerati, ni bog vašim zahtevima nemože da udovolji.Ovamo kudite kada neki zakon se krši, a kada policija postupa po zakonu, onda kritikujete. Neznaš boky, da svaki policajac nemože da se bavi sa svakim poslom. Za one stvari koje si naveo su zaduženi drugi. Policajac može samo da im prenese Informaciju, i po nalogu vrši dalje iztražnje radnje. Ali tebi to džaba objašnjavati. Ti to ne razumeš, pa molimte na ovaj način da ne kritikuješ. Pitaj, ako nešto neznaš, ja sam ti na raspolaganju, i odgovoriću ti u okviru mog znanja. :) :)
Poz. Plavi.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #26 poslato: Mart 20, 2009, 06:36:48 posle podne »
zombi1
 Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija      

Plavi ne potpiruj vatru tamo gde vec svakako tinja, a i tema je ovde druga


Misliš, \\\" smeće\\\" pod tepih, i nema problema. Svaka čast, tako i treba, ovako ćemo da rešimo probleme.Onda metlu u ruke pa \\\" smeće pod tepih\\\" i sve rešeno. A što gulaferi varaju, pljačkaju,tuku, prebijaju decu, i kad o tome pričaš, podpiruješ vatru gde tinja. Pa ugasi  druže, ili gospodine šta li si, i nemoj pod tepih. Ok?:( :( :(
Imaš pravo možda sam bio off topik, izvinjavam se, ali probleme na ovaj način nemožemo da rešimo, kako si Ti zamislio.:( :( o svemu treba da pričamo, kad razgovarao otvoreno o raznim Problemima, tek  onda ih  možemo rešiti.:)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #27 poslato: Mart 21, 2009, 07:48:26 posle podne »
Izgleda da je počela primena novog zakona o bezbednosti saobraćaja.Nisam se mnogo udubljivao u nacrt predloga novog zakona ali izgleda da novi zakon propisuje metak u glavu za prolazak kroz crveno svetlo...

Tako je barem u Beogradu kod interventne brigade...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2009, 08:48:56 posle podne »

ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Najnovije pljačke*zakon*sigurnost građana*milicija
« Odgovor #29 poslato: Mart 22, 2009, 04:01:16 pre podne »
Plavi, na drugo se odnosilo ono sto sam napisao, ali nema veze