Autor Tema: Manipulacija  (Pročitano 9376 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #45 poslato: April 22, 2009, 09:05:58 posle podne »
5who napisao/la:
Citat
atilu na lomachu :)


Ovaj mora da je bio \\\" pijan\\\", jer normalan čovek u XXI veku, na tako nešto ne misli, kamoli to još i da napiše.

    Attila, mani propovede. Nekima na ovom forumu džabe govoriš- pišeš. Ako ne misliš ko oni, skaču na tebe ko \\\" lešinari\\\". Sve što je normalno i pozitivno, za nji su to budalaštine, bezsmilice,a to samo pokazuje njihovo neznanje i nekulturu, i nevaspitanje.Čast izuzecima. (a njih ima mnogo na ovom forumu)
Želim Ti lep dan.:) :)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #46 poslato: April 23, 2009, 03:01:56 pre podne »
Zasto si stavio pijan pod znake navoda,jel ti to insinuiras na nesto drugo?
Niko ovde nije mislio na doslovno spaljivanje bilo koga,to sto je rekao 5who se zove figurativno izrazavanje...a malo sale nije na odmet zar ne?
Koliko se ja secam da je crkva ta koja je spaljivala na lomaci (secas se spanske inkvizicije)...
Plavi Zoro,samo cu toliko da ti kazem da ti ovde izgleda imas dvostruke arsine izgleda,i da su sve stvari i svi stavovi koji se tebi ne svidjaju \\\"nekulturni,budalastine,besmislice...\\\" Dozvoli da ljudi imaju svoje misljenje,cak iako se to tebi ne svidja,neka su to i budalastine bilo bi lepo da postujes razlicitost.
I sad ces opet reci da sam lesinar koji te progoni i vrsi nasilje nad tobom,a ti si se umesao kao neki Attilin advokat,da ga utesis jer ovde ima \\\"bezobrazne dece\\\" koja ga ne razumeju,da se covek slucajno ne uvredi sto je neshvacen....
A ako si mislio i na mene u tvom prethodnom postu (u delu gde si spominjao \\\"lesinare\\\",i neznalice i nekulturne),zelim da ti se zahvalim na komplimentima i da ti kazem da me tvoje misljenje o mojoj malenkosti jednostavno ne interesuje...
S\\\' poštovanjem, have nice day....:) :) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #47 poslato: April 23, 2009, 03:21:44 posle podne »
boky:

...\\\" Dozvoli da ljudi imaju svoje misljenje,cak iako se to tebi ne svidja,neka su to i budalastine bilo bi lepo da postujes razlicitost.:) :) :)

To si ti napisao. A ja ću, čim se malo oporavim, da ti ostalo pošaljem na PM.:) :)

Želim ti lep dan.:) :) :)

mumba

  • Gost
Odg: Manipulacija
« Odgovor #48 poslato: April 23, 2009, 05:52:17 posle podne »
jest da je malo off ali zar nije bolje da za koji dan zapalimo jedan roštilj kad smo već kod pečenog mesa haha!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #49 poslato: April 24, 2009, 03:34:39 pre podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
jest da je malo off ali zar nije bolje da za koji dan zapalimo jedan roštilj kad smo već kod pečenog mesa haha!


Imaš pravo Cross, off topik, ali nema veze. To bi bio najbolje, i da znaš,  biće, samo da dođem  malo ksebi, da se oporavim, naćemo se na obali Tise, i to bez  nasilja, ( da ipak nebude off topik):) :) :) :) :)

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #50 poslato: April 24, 2009, 05:16:06 posle podne »
Atilla, ti mene zbunjuješ. Ne valja politika, političari... ok, slažem se. Ne valja crkva, kažeš ti. Jer je \\\"instituisana od neprikladnih ljudi\\\", kažeš opet ti. A koja crkva? Generalno? Neke od njih? Sve osim one kojoj pripadaš? Ako uopšte nekoj pripadaš, jer ostavljaš utisak religioznog apartida, hrišćanina individualne provinijencije. Hajde za trenutak da batalimo citate iz biblije, to je bar azbuka (ili abeceda) religijske manipulacije... Dakle, ili pojasni svoj stav, ako ga imaš, ili se mani ispraznog verbalizma. Ukaži nam put do spasa, ali tako, da možemo da ga razumemo, da bismo ga mogli slediti.

mumba

  • Gost
Odg: Manipulacija
« Odgovor #51 poslato: April 24, 2009, 06:13:35 posle podne »
a ne samo copy/paste!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #52 poslato: April 25, 2009, 05:06:05 posle podne »
cveja napisao/la:
Citat
Atilla, ti mene zbunjuješ. Ne valja politika, političari... ok, slažem se. Ne valja crkva, kažeš ti. Jer je \\\"instituisana od neprikladnih ljudi\\\", kažeš opet ti. A koja crkva? Generalno? Neke od njih? Sve osim one kojoj pripadaš? Ako uopšte nekoj pripadaš, jer ostavljaš utisak religioznog apartida, hrišćanina individualne provinijencije. Hajde za trenutak da batalimo citate iz biblije, to je bar azbuka (ili abeceda) religijske manipulacije... Dakle, ili pojasni svoj stav, ako ga imaš, ili se mani ispraznog verbalizma. Ukaži nam put do spasa, ali tako, da možemo da ga razumemo, da bismo ga mogli slediti.


Kad kažemo crkva , ljudi uglavnom misle na zgradu,objekat, a Biblija kaže da je crkva zajedništvo Božije \\\"dece\\\", koji međusobni odnos baziraju na ličnoj spoznaji Isusa Hrista.
Tu pod terminom Božije dete podrazumavamo to što piše u Jevanđelju po Jovanu 1:12-13
\\\"A koji Ga (Isusa) primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,
 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.\\\"
Znači , ljudi misle ako idu u određeni objekat, prisustvuju liturgiji (bez da ih to dodirne), pripadaju određenom religijskom sistemu, rade dobre stvari,...itd, bez toga da dozvole promenu svog grešnog karaktera, da će biti spašeni:silly:  .A Božija Reč govori sasvim suprotno, da je hram Božiji naše telo, da je potreba nanovo da se rodimo da bi videli Božije carstvo ( promena karaktera), pečat od Svetoga Duha daje opipljiv znak da smo deca Božija, itd.
Ne postoji crkva koja spašava, to je Hrist uradio za svakog ko ga je prihvatio kao Spasitelja.Postoje crkve koje slede izvorno hrišćanstvo bez primesa paganizma, kojima je glavni autoritet Božija Reč, e takve crkve su plodno tlo za duhovni napredak.Iako one ne mogu da spasu čoveka , daju ispravne smernice.Promena ne dolazi spolja, već iznutra,ako si ti iskreni tragalac za Božijom rukom ti ćeš Ga naći, pripadao bilo kojoj crkvi.Sveti Duh će te već posle toga usmeravati u ono duhovno okruženje, koje će omogućiti tvoj ispravni duhovni napredak.Ljudka podela crkava nije Božija podela, to možemo lako shvatiti ako čitamo Bibliju.
Svoj život prilagođavam Božijim normama, i nisam zažalio, jer je svaki dan radost u Njegovoj prisutnosti.Bog koji je stvorio sve, nebo , zemlju , svemir , planete, čoveka, prirodu,...sve, želi da samnom,stobom podeli ljubav, informacije, radost, život,..itd.Zar to nije čudnovato?
Pripadam crkvi , kome je smernica Božija Reč,čoveku je potrebno zajedništvo sa onim ljudima koji poznaju Spasitelja, jer kolko ljudi toliko ćudi, načina ispoljavnja Božije milosti, ali ipak ni ova crkva nije savršena,... biće pred sam dolazak Spasitelja, koja je na pomolu!
Put spasa je Isus Hrist, ljudi to zaboravljaju, ali setiće se kad počnu kataklizme, razpad stvorene civilizacije, anarhija, videćeš kako će juriti u crkve i tražiti spas,...na žalost ubrzo će krenuti te strahote, to i neznabožci znaju pa strahuju.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #53 poslato: April 27, 2009, 03:31:10 pre podne »
evo jedene dobre knjige o uzrocima covekove izmanipulisanosti.Procitajte i spoznajte sebe. :P

http://www.4shared.com/file/73958842/c4fd9236/Antoni_de_Mello_-_Put_ljubavi.html?err=no-sess

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #54 poslato: April 27, 2009, 03:30:43 posle podne »
Eh, Atilla, ja tebe pitanjem, ti mene citatom. Pobogu, pa 90% ubica poseže za onom biblijskom \\\"oko za oko...\\\" i šta? Tumačenja su razna, što je i razumljivo, jer ljudi tumače Bibliju. Kanda su je ljudi i pisali... Ti meni pričaš o razlici između građevine zvane crkva i crkve u smislu verske zajednice... Pa hvala lepo, to nisam znao.
Hvala ti na najavi apokalipse, kažeš da će uskoro. Eh, odosmo...

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #55 poslato: April 27, 2009, 07:50:14 posle podne »
\\\"uskoro\\\" vec 2000 godina... :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #56 poslato: April 27, 2009, 09:51:55 posle podne »
Razumevanje Božije volje u našem životu. podrazumeva čitanje Božije reči, tako je nezaobilazno citiranje Biblije.
Naravno, neznabožcima je omiljena tehnika izvlačenja reči ili rečenica iz konteksta, gde ista gubi izvorni smisao ili čak dobija kontra efekat.
Tumačenje Biblije je različito jer ljudi(religiozni sistemi) hoće Božiju reč da koriste kao oruđe vlasti ili materijalne dobiti, umesto da puste Bibliju da tumači samu sebe.
Tokom istorije su se pojavljivali idioti, koji su proricali datum  Hristovog drugog dolazka, inače taj datum niko nezna samo Bog Otac,i ljudi su postali skeptični u vezi tog događaja.
Zato razumem ironične komentare.
Ali ja govorim o znacinma koje je Isus nagovestio, koje će predhoditi Njegovom drugom dolazku, a ti znaci se svaki dan sve više umnožavaju.Koga to interesuje neka čita Jevanđelja :laugh:  , a koga ne interesuje njemu je sve jedno.
A pošto volimo Božiju Reč evo jednog citata.
 2Petrova 3:9
\\\"Ne docni Gospod s obećanjem, kao što neki misle da docni, nego nas trpi, jer neće da ko pogine, nego svi da dođu u pokajanje.\\\"

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #57 poslato: April 28, 2009, 03:27:27 pre podne »
Tumačenje Biblije je različito jer ljudi(religiozni sistemi) hoće Božiju reč da koriste kao oruđe vlasti ili materijalne dobiti, umesto da puste Bibliju da tumači samu sebe.

Nadam se da ovaj citat ne smatraš zlonamernim, jer zaista nije, a u njemu je odgovor na moje pitanje. Prvo, sa prvim delom ove tvoje tvrdnje se apsolutno slažem. Drugi deo mi je posebno zanimljiv, jer mi se čini da je tu negde tvoj credo. No, ako do kraja pojednostavimo ovo, neminovno dolazim do zaključka da, ako si u pravu, moj put do Boga i do spasenja nije u crkvi, niti u Crkvi, da mi nije neophodna ni moja, niti tvoja crkva, ni moj sveštenik, ni tvoj, niti bilo ko drugi. Dovoljno je da se, proučavajući Sveto pismo, ili Bibliju, ili oboje B) , krenem putem spasenja, sledeći učenje zapisano u svetoj knjizi. Ali, kako ću ja protumačiti sve što tamo piše? Hoću li umeti da dođem do prave, pravilne ili ispravne percepcije? Skeptičan budući i prema samome sebi, sumnjam. A ko će mi pomoći? Uh, pa neko ko je upućen. A to mora biti neko svešteno lice, neki sveštenik, sa bradom ili bez nje, u ovakvoj ili onakvoj odori, ili bez nje... A da nije on taj koji koristi Božju reč kao oruđe vlasti ili za sticanje materijalne koristi, da neće on prevashodno tražiti od mene moje materijalne resurse, zarad spasenja moje duše? Ko će da mi pomogne i kako da znam da je on pravi? I tako se zatvara krug, a ja se i dalje vrtim...

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #58 poslato: April 28, 2009, 03:34:26 pre podne »
Pomoci ce nam Attila,on je nas pastir....:S

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #59 poslato: April 28, 2009, 06:11:18 pre podne »
Sami religiozni sistemi služe za neku vrstu manipulacije u rukama vlasti, ali u svakoj crkvi ćeš naći ljude koji su spremni da pomognu, i po njihovom karakteru ćeš videti da su Božiji ljudi.
Kako su se proroci i pobožni judi tokom istorije molili bez crkve? Kako se prorok Danilo molio u Vavilonu? Crkva je duhovna kategorija, a ne materijalna. Zgrada nije crkva, nego ljudi koji su pobožni. Isus kaže: \\\"Gde se skupe dvoje ili troje u moje ime i ja sam tu sa njima.\\\" Tamo gde imas veliku crkvenu zgradu, raskošno uredjenu, a nemas ljude koji moralno žive, njihova molitva je mrska u Bozjim očima, kaže se u Bibliji. Čitaj o tome u prvom poglavlju Isaije.

Za pobožnog čoveka se kaže da je \\\"hram u vremenu\\\". On gde god dodje, tu je Bog prisutan, jer je Bog prisutan tamo gde je duhovna čistoća i želja za duhovnim napretkom.
 
P.S.
Ja sam propovednik, nisam još pastir:)